גם כריסי טיגן מפרגנת: הצלם הדתי המצליח שמקפיד על חוקי הצניעות

בגיל 26, טל עבודי הצליח למצב את עצמו כאחד מהשמות המסקרנים בתעשייה, כשמלי לוי, רוסלנה רודינה ויעל גולדמן מצטלמות אצלו "בלי מחשופים ושרוולים עד קו המרפק"

מנהל אורח חיים דתי לכל דבר. טל עבודי (צילום: טל עבודי)
מנהל אורח חיים דתי לכל דבר. טל עבודי (צילום: טל עבודי)
כריסי טיגן בתמונה של עבודי. פירגנה (צילום: טל עבודי)
כריסי טיגן בתמונה של עבודי. פירגנה (צילום: טל עבודי)

בחודש שעבר העלתה הכוכבת האמריקאית כריסי טיגן פוסט שבו פירגנה לצוות הישראלי שצילם אותה, ובעיקר לצלם טל עבודי. עבודי, כוכב עולה בתעשיית האופנה הישראלית, דתי, שומר מצוות ומקפיד על חוקי הצניעות, מנסה להראות לכולם שכן אפשר לשלב בין העולמות ואף לנסוק גבוה 

 

כמה לא טיפוסי לתאם ריאיון עם דמות מהתעשייה בהתחשבות בזמן של תפילת שחרית. כמה לא אופייני לדבר על "הכוונה" ו"שליחות" במקום לשקוע בדיון משופע בניים־דרופינג או העלאת רפרנסים מעולם האמנות. אבל לשם מנווטת השיחה עם טל עבודי, שעשה לאחרונה כותרות כצלם שומר המצוות שהטריף את הכוכבת האמריקאית כריסי טיגן וגרם לה להעלות סדרת תמונות ארוכה ולפנק בכיתובים מהללים.

 

מתוך התמונות שכריסי טיגן חשפה באינסטגרם האישי שלה (צילום: טל עבודי)
  מתוך התמונות שכריסי טיגן חשפה באינסטגרם האישי שלה(צילום: טל עבודי)

   

  בגיל 26 עבודי הצליח למצב את עצמו כאחד מהשמות המסקרנים בתעשייה. העבודה עם טיגן אולי פיזרה מעל העשייה שלו קונפטי עשיר של גלאם, אבל מה שהפך אותה למשהו לדבר עליו, חוץ מהכישרון כמובן, היא הבחירה לדבוק בחוקי צניעות נוקשים שנגזרים מהשקפת עולמו כאדם שומר מצוות.

   

  "כשהתחלתי לצלם ועסקתי בזה כתחביב, לא צילמתי 'צנוע'", הוא מעיד. "כשהשתחררתי מהצבא ואמרתי לעצמי שאני חייב למצוא עבודה מסודרת כצלם אופנה, התחיל הקונפליקט. שם הרגשתי שאני רוצה להיות גם אדם דתי וגם להיות צלם אופנה, ובמקום לנסוע כמו שאר החברים לחו"ל, אמרתי לעצמי: בוא נעשה ניסיון. בוא נראה אם אני מצליח לשלב את מגבלת הצניעות והפרנסה". הניסיון של עבודי התברר כמוצלח במיוחד. עבודה גררה עבודה, או כפי שהוא מכנה זאת: "ראיתי את הברכה של ה'".

   

  מכנסיים ארוכים או חצאית שמכסה את הברכיים

  הדיאלוג עם עולם הדת התחיל הרבה לפני. כשעבודי היה בכיתה ג' אביו חזר בתשובה: "לפני זה היינו ממש חילוניים. אני כביכול הייתי ממש אנטי בהתחלה. לא התחברתי לעולם הזה, אבל עם הזמן הבנתי כמה היהדות יפה וכמה חשובה המסורת. ככל שעבר הזמן נפתחתי לכך. התחלתי לשמור שבת בגיל 13, אבל החזרה האמיתית בתשובה קרתה בשירות הצבאי, ברבנות הצבאית, כשנחשפתי לחברים הדתיים שהיו סביבי. אני מאמין שה' כיוון אותי לשם".

   

  כולן רוצות את טל עבודי. מלי לוי, מרינה מקסימיליאן ויעל גולדמן (צילום: טל עבודי)
   כולן רוצות את טל עבודי. מלי לוי, מרינה מקסימיליאן ויעל גולדמן(צילום: טל עבודי)

    

   החיבור לצילום תמיד היה ברקע. עבודי היה "הצלם של השכבה", ומגיל צעיר ראה את העולם בפריימים מדויקים שהתאורה ברורה בהם, המבט מוקפד, וכך גם התנועה של הבגד. גילוי הכישרון שלו קרה דווקא בפייסבוק וטופח בתחילת הדרך על ידי שי ארבל מסוכנות "יולי", שהאמין בו, שלח אליו את הטובות שבדוגמניות וסגר לו שערים.

    

   כיום הוא כבר מוכר כשם מבוסס בתעשייה, ואת חשבון האינסטגרם שלו מרפדים צילומים של פנים ושמות מוכרים כמו מלי לוי, רוסלנה רודינה ויעל גולדמן.

    

   צילום "צנוע" זו הגדרה מאוד רחבה. מה כוללים הגבולות שלך?

   "שרוולים עד קו המרפק, רק מכנסיים ארוכים או חצאית שמכסה את הברכיים ובלי מחשופים".

    

   ומה עם כיסוי ראש לנשים נשואות?

   "לשם עוד לא הגעתי".

    

   לא נתקלת בהרמות גבה?

   "היו לי צילומי שער לזמרת מאוד מפורסמת, שכל הצוות סביבה החליט שמצלמים שמלה אחת ספציפית שלא עמדה בקריטריונים שלי. אחרי חצי שעה של שכנועים, הזמרת בעצמה ויתרה על השמלה"

   "היום כבר הרבה יותר קל, כי יש לי קבלות, אבל בהתחלה זה היה מאוד קשה. לא הכירו אותי והייתי צריך להוכיח את עצמי: לבוא ולהסביר את כללי הצניעות ולהתמודד עם ניסיונות לשכנע אותי. היו ממש מתווכחים איתי על הסט. היו לי צילומי שער לזמרת מאוד מפורסמת, שכל הצוות סביבה החליט שמצלמים שמלה אחת ספציפית שלא עמדה בקריטריונים שלי. כולם התחילו במסע שכנועים, ואני אמרתי לכולם שהכללים שלי ידועים מראש. היה לי לא נעים, אבל בראש שלי כבר אמרתי לעצמי שאני מבטל ולא מצלם. למזלי, אחרי חצי שעה של שכנועים, הזמרת בעצמה ויתרה על השמלה ויזמה שירדו מזה. בסוף יצא שער מדהים. כולם אהבו".

    

   איך מתבצעת בפועל הבהרת גבולות הצניעות לפני עבודה חדשה?

   "את מי שלא מכיר את הגבולות מראש, אני מיידע. .."

    

   עוד על המפגש בין עבודי לטיגן - במגזין gostyle של חודש מאי

    

    

    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד