הקצינה המתנדבת שהדליקה משואה גאה במדים ומעדיפה לבוש ממלכתי

רס"ן ירוסלם שיגוט איילה, מפעל התנדבות של אשה אחת, זכתה להדליק ב-2017 את משואת צה"ל. כשהיא לא במדים היא מעדיפה בגדים בצבעים בעלי משמעות אישית

ירוסלם שיגוט איילה. ""כל מהות חיי היא לפתוח את לבי ולמלא דרכו את שחסר לאחר'" (צילום: עדו לביא, סגנון: תמי ארד-ברקאי)
ירוסלם שיגוט איילה. ""כל מהות חיי היא לפתוח את לבי ולמלא דרכו את שחסר לאחר'" (צילום: עדו לביא, סגנון: תמי ארד-ברקאי)

רב סרן ירוסלם שיגוט איילה (32), רמ"ד חינוך זרוע היבשה ואגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה בצה"ל בדרגת רב סרן, היא מפעל התנדבות של אשה אחת. בזכות עשייתה החברתית היא נבחרה להדליק משואה בשנת 2017.

 

 "כל מהות חיי היא לפתוח את לבי ולמלא דרכו את שחסר לאחר', זה משפט שכתבתי באחד הטקסטים שלי ומאז הפך למוטו שלי", היא אומרת. "למלא ולאו דווקא בהיבט החומרי. כי לכל אחד ואחת יש יכולת, יש מה לתת מעצמו. איך כתב עמוס עוז ז"ל? 'אדם חייב לעשות למען האחרים ולא להעלים עין; אם הוא רואה שריפה, עליו לנסות לכבות אותה; אם אין ברשותו דלי מים, הוא יכול להשתמש בכוס; אם אין לו כוס, יש לו כפית, לכל אחד יש כפית'".

 

אז מה היא עושה בעצם?

1. ליווי קשישים. "הם האוכלוסייה שהכי נוגעת בי. כואב לי על מצבם בחברה, בעיקר על הבדידות שלהם. אני לוקחת חלק בפרויקט שנקרא 'שעה שמחה', שמחבר בין צעירים למבוגרים על בסיס תחביב משותף. אני מלווה את יעקב רוט, שחולק איתי אהבה לכתיבה. כתוצאה מהמפגשים ארגנתי סדנאות כתיבה בהנחייתו. אני מתנדבת גם בארגון 'דור לדור', גם בו עוסקים בהפגת בדידות לקשישים, שיפוץ בתי קשישים, עזרה בכל דבר שהם צריכים".

2. "אני מתנדבת כמובילת קהילה במסגרת מיזם 'זיכרון בסלון' להנחלת זיכרון השואה, כולל גיוס אנשי עדוּת ומארחים".

3. "אני מתנדבת בקבוצה שמטרתה סיוע לאנשים מעוטי יכולת - לארגן אירועים, ציוד ואוכל לבתים".

4. "אני מתנדבת בפרויקט בנס־ציונה שחושף תלמידים לאוכלוסיות שונות".

5. "אני מתנדבת במיזם 'סיפור על הדרך', שמטרתו לחבר את החברה הישראלית לסיפורה של יהדות אתיופיה".

6. "אני מלווה וחונכת משפחות שנקלעו למשבר ולמבוי סתום מול הרשויות השונות".

 

 

מה לבשתי לטקס: הדלקתי את משואת צה"ל לפני שנתיים, כך שהייתי צריכה ללבוש את המדים ואני גאה בכך. אם הייתה לי בחירה, הייתי לובשת לבוש רשמי וממלכתי.

 

להתלבש כשרוב היום אני במדים: כשאני לובשת בגדים רגילים אני מאוד משקיעה בעצמי, בבחירת הצבעים, התאמת הנעליים והאקססוריז. בכל פעם אני נשאלת: "וואי, איפה את קונה את הבגדים המיוחדים שלך?" אם היית שואלת אותי לפני הגיוס איזה צבע מועדף עליי, הייתי משיבה שחור, כי פחדתי להעז בצבעים ובסגנון.

 

כל צבע מסמל בעיניי משהו מסוים: מהכחול המרגיע את מכאוביי, דרך הירוק המסמל את הרצון שלי לפרוח, האדום השובב והמתגרה ועד הצהוב שמפיח בי אור וחיים.

 

אסטרטגיית הקניות שלי: אני קונה לא מעט ואין לי אסטרטגיה מסודרת. אני לא מסתובבת שעות בחיפושים – אני יודעת היכן למצוא את מה שלטעמי ואפילו לא מודדת.

 

מתברר שאפשר ללבוש כחול־לבן רומנטי. הקסם קורה בשרוולים. (חולצה, 560 שקל, Kav) (צילום: עדו לביא, סגנון: תמי ארד-ברקאי)
  מתברר שאפשר ללבוש כחול־לבן רומנטי. הקסם קורה בשרוולים. (חולצה, 560 שקל, Kav)(צילום: עדו לביא, סגנון: תמי ארד-ברקאי)

   

  לא בטוחה שאת בעניין של פסים? תלבשי בגד שאפשר להוריד, נגיד: ז'קט.(ז'קט, 150 שקל, וגופייה, 80 שקל, twentyfourseven. מכנסיים, 488 שקל, סאקס. סניקרס, 100 שקל, רנואר) (צילום: עדו לביא, סגנון: תמי ארד-ברקאי)
   לא בטוחה שאת בעניין של פסים? תלבשי בגד שאפשר להוריד, נגיד: ז'קט.(ז'קט, 150 שקל, וגופייה, 80 שקל, twentyfourseven. מכנסיים, 488 שקל, סאקס. סניקרס, 100 שקל, רנואר) (צילום: עדו לביא, סגנון: תמי ארד-ברקאי)

   הגרסה החגיגית לג'ינס וטי־שירט במקום ג'ינס: חצאית (טי־שירט, 30 שקל, תמנון. חצאית, 100 שקל, רנואר) (צילום: עדו לביא, סגנון: תמי ארד-ברקאי)
    הגרסה החגיגית לג'ינס וטי־שירט במקום ג'ינס: חצאית (טי־שירט, 30 שקל, תמנון. חצאית, 100 שקל, רנואר)(צילום: עדו לביא, סגנון: תמי ארד-ברקאי)

    בניגוד לסברה הרווחת, פסים זה לא משמין, ותמיד אפשר ללבוש פסי אורך (שמלה, 90 שקל, תמנון. סניקרס, 230 שקל, גלי) (צילום: עדו לביא, סגנון: תמי ארד-ברקאי)
     בניגוד לסברה הרווחת, פסים זה לא משמין, ותמיד אפשר ללבוש פסי אורך (שמלה, 90 שקל, תמנון. סניקרס, 230 שקל, גלי)(צילום: עדו לביא, סגנון: תמי ארד-ברקאי)
      

      

     איפור ושיער: רונית בכר

      

      

     הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
     הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד