"מזהים אותי פחות בשיער פזור": הפריצה המטאורית של ניב סולטן

אחרי שכבשה את המסך ב"יש לה את זה", וגם את ליבו של מאור שוויצר, נערת הגולגול מנסה לא להיכנס לחרדות מהמקצוע: "אני עדיין צריכה ללמוד ליהנות מזה יותר"

"הדרך ללב שלי לא קלה". ניב סולטן (צילום: דודי חסון סטיילינג: חיה וידר)
"הדרך ללב שלי לא קלה". ניב סולטן (צילום: דודי חסון סטיילינג: חיה וידר)
"רק בגיל 19 התנשקתי בפעם הראשונה" (צילום: דודי חסון סטיילינג: חיה וידר)
"רק בגיל 19 התנשקתי בפעם הראשונה" (צילום: דודי חסון סטיילינג: חיה וידר)

כל עוד ניב סולטן יושבת בשולחן בשיער פזור, שקט ונעים לנו. רק כשאני מבקשת ממנה להדגים לי איך היא עושה את הגולגול המרושל והכל כך מזוהה איתה, שבנות המערכת מכנות אותו "גולגול סולטן", אז מתחילות לגשת מעריצות קטנות ולבקש סלפי. נחשפנו.

 

"כן, אם השיער שלי פזור מזהים אותי הרבה פחות, זה נכון. כמעט כל העונה הסתובבתי עם הגולגול הזה, והאמת היא שגם כמעט כל החיים. בזמן האחרון, כשבא לי שפחות ייגשו אליי, אני לא עושה אותו, זה די פשוט".

 

עם הגולגול, עכשיו מזהים?

 

 

לגולגול הזה סולטן חייבת הרבה. כאשר המלהקים של "יש לה את זה" התאהבו בניב, הם התאהבו גם בגולגול. "הייתי אז בשנה ב' אצל יורם לוינשטיין בעיצומן של חזרות קדחתניות לתרגיל. באמצע הייתי צריכה לעזוב את הפרטנר שלי כדי ללכת לאודישן וממש לא היה לי נעים. יצאתי כמו שאני, בטייץ וגולגול, ואמרתי לו: 'אני הולכת לרבע שעה וחוזרת'. לא השקעתי בזה מחשבה".

 

לא הבנת שזה תפקיד ענקי?

"לא, קיבלתי נתח מצומצם מהסדרה ולא אמרו לי שזה תפקיד ראשי. כשאת בלימודי משחק, החיים שבחוץ תופסים תפקיד משני לעומת מה שקורה בבית הספר. אמרתי: 'יאללה, אני הולכת, חוזרת', וככה היה. כשהזמינו אותי לאודישן השני כבר באתי מסודרת יותר, מושקעת יותר, בשיער פזור. ישבתי מולם והם אמרו לי: 'את יכולה אולי לעשות את התסרוקת הזו שעשית באודישן הראשון?' וזה קרע אותי. אבל ככה נשארנו לאורך כל הסדרה".

 

ואז הגולגול הפך למפורסם לא פחות ממך?

"כן, עדיין בנות כותבות לי כל יום באינסטגרם ומבקשות ממני עזרה איך לעשות את זה. זה מצחיק כי אני עושה אותו כל החיים, מגיל 15, פשוט כי זה הכי נוח. הבעיה עם הגולגול הזה הייתה בצילומים דווקא, כי יש לו חיים משל עצמו, ובצילומים את צריכה 'קונטיניואיטי', כלומר המשכיות, והוא כל פעם יוצא קצת אחר. בדיעבד, כשניסיתי לחשוב למה כל כך התלהבו מזה, נראה לי שזה מפני שזה מראה שהוא גם מרושל וגם מוקפד, ובעיקר כי הוא מותח את הפנים ומחמיא לעצמות הלחיים".

 

בת לאבא שומר שבת ואמא חילונית. "הכי חיה ותן לחיות" (צילום: דודי חסון סטיילינג: חיה וידר)
  בת לאבא שומר שבת ואמא חילונית. "הכי חיה ותן לחיות"(צילום: דודי חסון סטיילינג: חיה וידר)

   

  חבר על הסט שהפך לבויפרנד בחיים האמיתיים

  סולטן, 26, פרצה לחיינו בשנה שעברה עם תפקיד ראשי ב"יש לה את זה" של קשת 12 וכבשה את לבבות הצופים כנטלי, אשקלונית עם חוש אופנה מחודד שמגיעה לעיר הגדולה ומוצאת את עצמה תוך רגע מכהנת כסטייליסטית האישית של מגה־סלב (מגי אזרזר), שמחזיקה גם בבן זוג חתיך מאוד (עוז זהבי), שאיתו היא פוצחת ברומן. את החבר שבבית, איש קבע שבז לחיים התל אביביים החדשים שלה, גילם מאור שוויצר, שהיום מגלם בחיים האמיתיים את הבויפרנד שלה, השלישי במספר.

   

  "רק בגיל 19 התנשקתי בפעם הראשונה", היא מספרת. "הכל קרה אצלי מאוד לאט. הייתי נערה סופר־חברותית והיו לי מלא ידידים, אבל כולם ידעו שאסור לחצות את הקו איתי. כל החברות שלי כבר צחקו עליי ואמרו לי: 'יאללה, יאללה, צאי מהארון כבר', אבל האמת היא שפשוט לא מצאתי שום דבר שרציתי. ירושלים היא מקום קטן וכולם מכירים את כולם, זה כמו חמולה. גם מי שגדול ממך, אז הוא בקליקה של החברים של אחותך.

   

  "רק בצבא, כשנחשפתי לאנשים מחוץ למעגל החברתי הזה, זה קרה. הייתי מד"סית בצוקי עובדה ליד אילת, סוף העולם, מדבר וחולות, ופגשתי מישהו מקיסריה, קצין בחיל ההנדסה, והתאהבתי".

   

  סולטן גדלה בירושלים, ילדה שנייה מתוך ארבעה אחים לאבא שומר שבת ואמא חילונית: "ככה הם התחתנו וככה הם כבר שנים, הכי חיה ותן לחיות. לי היה ברור שאני בקטע הזה עם אמא, אני לא שומרת שבת, אבל אני כן שומרת מסורת". לסולטן הייתה ילדות מאושרת גם בזכות היותה חלק ב"הורה ירושלים" – להקת מחול שאיתה נסעה מכיתה ה' בעולם כולו: הונגריה, איטליה, צרפת, סין ועוד. "זה נתן לי המון, החל ברמת המשמעת וכלה בהרגשה של משפחה אמיתית. אלה אנשים שאני בקשר איתם עד היום". היא מעולם לא הרגישה צורך למרוד: "כשרציתי לעשות עגיל בפופיק בכיתה ז', אמא שלי באה איתי, לא היה במי למרוד".

   

  מגמת תיאטרון בתיכון בויאר הייתה המשך טבעי של מהלך העניינים, ועוד לפני שגזרה את החוגר הגיעה לסוכנות ADD, שבה היא נמצאת עד היום. "הגעתי עם גל פופולר, שהוא חבר ילדות שלי וכבר היה רשום בסוכנות. חיכיתי לו במסדרון, ואחת הסוכנות עברה ואמרה לי: 'את מתאימה לי לאודישן מחר, את יודעת ללמוד טקסטים?'. שיקרתי ואמרתי שכן למרות שלא היה לי מושג, ולמחרת היה לי אודישן ל'יומני החופש הגדול' והתקבלתי. יצא לי קצת כמו נטלי מ'יש לה את זה'".

   

  "את הפרקים הייתי רואה בבית מתחת לשמיכה, כשהמשפחה שלי לידי" (צילום: דודי חסון סטיילינג: חיה וידר)
   "את הפרקים הייתי רואה בבית מתחת לשמיכה, כשהמשפחה שלי לידי"(צילום: דודי חסון סטיילינג: חיה וידר)

    

   אחרי ששיחקה בסדרת הנוער המדוברת עם כוכבים כמו גפן ברקאי וליהי קורנובסקי, נכנסה סולטן ללופ. סדרות נוער כמו "סוסי פרא" ו"להתבגר", תפקידי אורח ב"לה פמיליה" ו"כמעט מפורסמת" וגם תפקיד בסרט למבוגרים בשם "הנשף" וכן בסדרה "מתים לרגע". אבל שום דבר לא הכין אותה למפץ הגדול של "יש לה את זה", שבו הפכה מאנונימית לבת בכל בית.

    

   "לא הבנתי את זה בזמן הצילומים וגם לא אחריהם. האסימון נפל לי בפרמיירה. ראיתי את הפרק ופתאום ראיתי את עצמי המון והבנתי מה הולך להיות. זה הצריך הרבה תמיכה מכל הכיוונים. את הפרקים הייתי רואה בבית מתחת לשמיכה, כשהמשפחה שלי לידי. הרגשתי שזו חוויה אישית שלי שאני חולקת פתאום עם הרבה אנשים. אנשים הרגישו שהם מכירים אותי וניגשו אליי ברחוב בצורה הזו: מנשקים ומחבקים ונוגעים ומדברים. היה משהו בדמות הזו שמאוד קירב אליי אנשים, וזה היה כיף מצד אחד ומבהיל מצד שני. אני עדיין צריכה ללמוד ליהנות מזה יותר".

    

   ולא רק האסימון הזה נפל באותה פרמיירה. היא הבינה שהיא לא יכולה לתת לשוויצר, 29, לחזור לפיליפינים בלי להגיש לו את הלב שלה רגע לפני שיהיה מאוחר מדי.

    

   "זה לקח זמן. מההתחלה קלטתי שאני מתרגשת מאוד בסצנות איתו, גם בסצנות רגילות מאוד, לא כאלה שדווקא כוללות נשיקה או משהו. היה לי ברור שיש משהו מעבר, אבל אלו היו צילומים מאוד אינטנסיביים וחודשיים לא נחנו. הוא הגיע לצילומים האלה מהפיליפינים, הוא גר שם כבר שנתיים, היו לו שם בית ומסעדה והוא היה באמצע הקמה של בית מלון.

    

   מה חשבת על כל זה?

   "חשבתי שהוא די 'פָלופ' (מלשון 'התפלף'; מ"ז), זה לא שגרתי. בסוף הצילומים היה חיבוק פרידה כזה והרגשתי שאני מזיעה קצת יותר ממה שאני אמורה. חזרתי הביתה וסיפרתי לחברים שלי איזה טיפוס מיוחד הוא. נפעמתי מהאדם. הוא מאוד שונה ויש בו משהו אנרגטי מדהים. שלושה חודשים דיברנו קצת בווטסאפ, כשהוא בפיליפינים, ואני פה ואז הוא חזר לפרמיירה, וכשראיתי אותו זה היה לי די ברור".

    

   ורצתם אחד לשני בסלואו־מושן והשאר היסטוריה?

   "לא, לא קרה כלום. אבל אחרי הפרמיירה הוא התקשר ואמר: 'אנחנו חייבים לשבת לדבר', ונפגשנו. הייתה שם עבודה, הוא חיזר אחריי. הדרך ללב שלי לא קלה, אבל הייתי לגמרי בעניין שלו".

    

   "אם היית אומרת לי לפני שנה שאני אהפוך לפרזנטורית של פוקס, הייתי צוחקת עלייך" (צילום: דודי חסון סטיילינג: חיה וידר)
    "אם היית אומרת לי לפני שנה שאני אהפוך לפרזנטורית של פוקס, הייתי צוחקת עלייך"(צילום: דודי חסון סטיילינג: חיה וידר)

     

    ביוש לדונאטס ב–2 בלילה

    מאז עברה שנה, שוויצר הספיק לרדת מעניין הפיליפינים, והשניים עברו לגור יחד ולאמץ כלב בשם אלפי. סולטן הפכה להיות גם פרזנטורית של חברת פוקס ולהרביץ עשרות הופעות של הפסטיגל בחנוכה האחרון.

     

    "חמסה חמסה, לשנינו הייתה שנה עמוסה. אם היית אומרת לי לפני שנה שאני אהפוך לפרזנטורית של פוקס, הייתי צוחקת עלייך. לקח לי זמן להאמין שלא עובדים עליי. אני גדלתי על יעל בר זוהר ובר רפאלי בפרסומות של פוקס, ובלתי נתפס בעיניי שאני חלק מהשרשרת הזו. ביום הצילום הראשון מאוד התרגשתי, ואני עדיין משקשקת בכל פעם מחדש, אבל האנשים שם הם משפחה מדהימה והם כבר מכירים אותי ועוזרים לי לצלוח את זה. בזכותם נסעתי לטורונטו ולסרי לנקה, שם צילמנו את הקמפיינים, וגם מאור הצטרף לסרי לנקה ועשינו טיול, זה היה סופר־כיף".

     

    "שלומית משרה אנרגיות חיוביות, היא כמו אמא שעוזרת". תומר קאפון, ניב סולטן ושלומית מלכה ל-Fox (צילום: גיא כושי ויריב פיין)
     "שלומית משרה אנרגיות חיוביות, היא כמו אמא שעוזרת". תומר קאפון, ניב סולטן ושלומית מלכה ל-Fox (צילום: גיא כושי ויריב פיין)

      

     הנוכחות של שלומית מלכה הילכה עלייך אימים או עזרה?

     "עזרה מאוד. שלומית משרה אנרגיות חיוביות, היא כמו אמא שעוזרת. היא אלופה בזה ועושה את זה הרבה שנים, ואני ותומר (תומר קאפון, שמכהן כפרזנטור השלישי; מ"ז) שני הילדים שלה, כי אין לנו מושג ואנחנו זורמים. יש משהו כיפי בלחיות את זה ולא להיות מודע כל הזמן לאיפה את מניחה את הרגל שלך ובאיזו זווית, ככה אני עושה את זה".

      

     אז היא נתנה לך טיפים איך מתכוננים לצילומי קמפיין כדי שיהיו קוביות וכדי שתיראי במיטבך?

     "בצילומים הראשונים לא עשיתי כלום, אפס מודעות. אכלתי גלידה בשתיים בלילה וגם דונאטס. בצילומים האחרונים חשבתי שאולי ארגיש טוב יותר אם אני אבוא מוכנה, אז יותר השתדלתי. אני מתאמנת עם חברה ממש טובה שלי שהיא מאמנת כושר ואני משתדלת לאכול בריא יותר. כל החיים הייתי רזה בקטע של אוכלת מה שבא לי בלי לחשוב, ובשנה האחרונה הרגשתי שינוי. המעבר מגיל 25 ל־26 עושה את שלו והגוף שלי מגיב אחרת לדברים, לא רק ברמת הנראות. פתאום לאכול מאוד מאוחר עושה לי לא טוב, כאלה".

      

     מאור סיפר שהיה נער שמן מאוד, הוא בטח בעצמו שומר על דיאטה קפדנית.

     "אנחנו אוהבים לאכול בבית, מאור הוא הבשלן והוא מכין הכל. הוא מכין קובה מדהימה, שזה האוכל האהוב עליי. אני מכינה קצת שניצלים ופסטה, יותר בפשוט".

      

     ולקחתם כלב, זו הצהרת כוונות?

     "אלפי מהמם. הבאנו אותו מעמותת SOS ואנחנו מאוהבים בו. לאט לאט הוא גם מתאהב בנו. הוא עוד לא סומך עלינו, הוא נורא טראומטי, כי הוא היה בשני בתי אומנה והחזירו אותו, אז יש לו חרדת נטישה. הוא לא התמסר על ההתחלה, והיום כל צעד שהוא עושה לקראתי מרגש אותי. הוא עושה כל היום פיפי על הרצפה ואנחנו בספונג'ות מהבוקר עד הערב, אבל הוא מושלם ומכל קשקוש שלו אני מתרגשת".

      

      

      

     לאן מועדת פניה ואיך עושים גולגול סולטן? הראיון המלא במגזין Gostyle

      

      

      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד