עצה ממלכה: סלע שרלין חושפת את הטיפים שעוזרים לה לרוץ מרתון

רוצות להתחיל לרוץ, ולא יודעות כיצד? מלכת היופי מסבירה איך לנצח את חוסר המוטיבציה, על מה חשוב להקפיד לפני ואחרי יציאה לריצה, ומזמינה אתכן להצטרף אליה

סלע שרליןפורסם: 03.05.19 10:14
מלכת היופי לשנת 2019 סלע שרלין במירוץ לייף ראן. השתתפה במקצה 8 ק"מ (צילום: אלבום פרטי)
מלכת היופי לשנת 2019 סלע שרלין במירוץ לייף ראן. השתתפה במקצה 8 ק"מ (צילום: אלבום פרטי)
סלע שרלין: "עשרת אלפים נשים שרצו ביחד, מעודדות אחת את השנייה, זורקות מחמאות ומייצגות כל כך הרבה מגזרים בישראל" (צילום: אלבום פרטי)
סלע שרלין: "עשרת אלפים נשים שרצו ביחד, מעודדות אחת את השנייה, זורקות מחמאות ומייצגות כל כך הרבה מגזרים בישראל" (צילום: אלבום פרטי)

השניות לפני תחילת המירוץ, כשאת מחכה לאות ההזנקה וכל השרירים מתוחים, אלו אולי הרגעים האהובים עלי ביותר בכל מרתון שעשיתי. כל האימונים, ההשכמה המוקדמת בבוקר, אימוני הכוח, הכל מתרכז לרגע הזה, כשהגוף דרוך, המחשבה צלולה ואני עומדת לפרוץ בריצה. השבוע השתתפתי במירוץ לייף ראן במקצה של שמונה ק"מ והיה מדהים.

 

שמונה ק"מ הם לא מרחק כל כך טריוויאלי, בדרך כלל רצים חמישה ק"מ, 10 או מרתון שלם, אבל עדיין רציתי לקחת חלק בחווייה הזו, בייחוד כי זו הייתה חוויה נשית כל כך. את המירוץ הזניקה נדיה קומנצי, אלופה אולימפית וסמל למצוינות בספורט, דנה אינטרנשיונל הופיעה בפני הרצות ומסביבי היו המון נשים שהתכנסו באמצע השבוע, בתל אביב כדי לרוץ.

 

מדהים הא? עשרת אלפים נשים שרצו ביחד, מעודדות אחת את השנייה, זורקות מחמאות ומייצגות כל כך הרבה מגזרים בישראל. היו שם נשים מבוגרות וצעירות, סטודנטיות וסבתות, אצניות מקצועיות וחובבות וכולן היו כל כך מחויבות לריצה ובתור מישהי שמאד אוהבת ספורט והוא חלק בלתי נפרד מהחיים שלי, היכולת להיות בתוך סביבה כזו מאד ריגשה אותי. צאו לרוץ!

 

סלע שרלין. "בתור מישהי שמאד אוהבת ספורט, היכולת להיות בתוך סביבה של נשים רצות מאד ריגשה אותי" (צילום: אלבום פרטי)
  סלע שרלין. "בתור מישהי שמאד אוהבת ספורט, היכולת להיות בתוך סביבה של נשים רצות מאד ריגשה אותי"(צילום: אלבום פרטי)

   

   

  במהלך המיונים לתחרות מלכת היופי, שאלו אותי לא פעם מה ריצה נותנת לי, למה היא כל כך משמעותית עבורי? באימונים למרתון הנוכחי יצא לי לחשוב הרבה על השאלה הזו. לא חסרים ענפי ספורט שאפשר להתמכר אליהם. למה דווקא ריצה? ריצה עבורי היא תרפיה. כשאני שמחה, היא עוזרת לי להוציא אנרגיות ולעלות אנדרופינים, כשאני עצובה היא עוזרת להסיח את דעתי ולפרוק מתח. בסוף הריצה יש לי תחושת סיפוק אדירה, בלי קשר לתוצאה או איך הלך. התחושה שעשיתי את זה, השלמתי את המשימה וסיימתי עם חיוך, היא הכל בשבילי.

   

  רוצה להתחיל לרוץ ולא יודעת איך? יש המון בלוגים ואפליקציות בנושא שישמחו לתת לך את הדחיפה הראשונה, אבל אני ממליצה להצטייד בנעלי ריצה נוחות שמתאימות לך (הן לא חייבות לעלות הון, הן חייבות להיות נוחות עבורך) ופשוט להתחיל. אני מקפידה לשתות לפחות שתי כוסות מים לפני שאני יוצאת לאימון, אבל מספיק זמן לפני האימון כדי שאספיק ללכת לשירותים לפני. בריצות מעל 10 ק"מ אני תמיד לוקחת איתי חגורת מים או מים או מוודאת שיש לי איפה לשתות. שימו לב - תמיד אחרי אימון אני שוטפת את הפנים בסבון פנים טוב כדי לשמור על העור מהזיעה.


  "תמיד אחרי אימון אני שוטפת את הפנים בסבון פנים טוב כדי לשמור על העור מהזיעה" (צילום: אלבום פרטי)
   "תמיד אחרי אימון אני שוטפת את הפנים בסבון פנים טוב כדי לשמור על העור מהזיעה"(צילום: אלבום פרטי)

    

   טיפ של מתמידות – כדי להצליח לבצע פעילות גופנית לאורך זמן, את חייבת להתמיד ולעשות אותה לפחות פעמיים בשבוע. גם 40 דקות של הליכה מהירה עם חברות יעשו את ההבדל. אם את רוצה להתחיל או מתלבטת איך מתחילים, את מוזמנת לפנות אלי אישית ואשמח לעזור לך.

    

   ומה קורה כשלא מצליחים, או שאימון מתפספס, או שהתוצאה בתחרות היא לא מה שציפית לה? לא קורה כלום. אנחנו לא תמיד מצליחים ויש גם כישלונות. גם לי היו תחרויות פחות טובות. לפעמים אנחנו עושים דברים למען מטרה מסוימת, ולא מספיקים ליהנות מהדרך ולהעריך גם אותה. גם במירוץ השבוע נהניתי מהריצה עצמה, לצד אלפי נשים שאוהבות ספורט כמוני. חשוב לספוג את ההנאה מהרגע, ולא רק לחשוב על התוצאה הסופית. אז יאללה, תנעלי נעלי ריצה, קחי בקבוק מים וצאי לרוץ. נתראה בדרך.

    

    

    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד