כך גיליתי לבעלי שאני בהריון: 'מהיום אתה מנקה את הקקי של החתולים'

איך רוב הנשים מספרות לבן הזוג שלהן שהן בהיריון? אומרות שהן עשו בדיקה ביתית וראו שני קווים על המקלון. אבל יש גם כאלה שבוחרות לבשר זאת קצת אחרת

שני קווים כחולים זה תאומים בנים? (צילום: Shutterstock)
שני קווים כחולים זה תאומים בנים? (צילום: Shutterstock)

הרומנטית, הפדחנית, המצחיקה, הטעימה - נשים מספרות כיצד גילו לבני זוגן שהן בהריון.

 

 

הרומנטית: "הכנסתי את המקלון לקופסת תכשיטים ועטפתי"

ספיר אל חדד (26), מנהלת משרד נדל"ן מנתניה, נשואה ליניב (32), סוכן מכוניות, אמא לניתאי (בן שנה וחצי):

 

ספיר אל חדד. הבעל כמעט התעלף (צילום: אלבום פרטי)
  ספיר אל חדד. הבעל כמעט התעלף(צילום: אלבום פרטי)

   

  "אחרי החתונה אני ובעלי ניסינו להיכנס להיריון כשנתיים. נסעתי לאומן להתפלל, וכשחזרתי גיליתי שאני סוף־סוף מצפה. זה היה בדיוק יומיים לפני יום הנישואים שלנו, אז החלטתי לעשות לבעלי הפתעה: הלכתי לחנות תכשיטים, לקחתי קופסה של צמיד, הכנסתי לתוכה את מקלון הבדיקה ועטפתי כמתנה. בלילה אמרתי לבעלי שאני לא יכולה להתאפק, שקניתי לו מתנה ליום הנישואים, אבל אני מעדיפה שיפתח כבר עכשיו. כשהוא פתח וראה את המקלון, הוא כמעט התעלף מרוב התרגשות. השעה הייתה לקראת חצות, אבל הוא העיר את כל בני המשפחה שלו עם הבשורה".

   

  הפדחנית: "שלחתי תמונה של המקלון לנמען הלא נכון"

  הדר לנגסנר בוחניק (43), בעלת קבוצת הפייסבוק "כזה אני רוצה", מנס־ציונה, נשואה לבני בוחניק (43), עובד בחברת הפצה (ומנהל איתה את קבוצת הפייסבוק), אמא לשלושה (יונתן בן 11, אריאל בת תשע ואיתמר בן שש):

   

  הדר לנגסנר בוחניק ומשפחתה. פדיחה בווטסאפ (צילום: אלבום פרטי)
   הדר לנגסנר בוחניק ומשפחתה. פדיחה בווטסאפ(צילום: אלבום פרטי)

    

   "אחרי שילדתי את בתי השנייה, אני ובעלי לא היינו סגורים אם אנחנו רוצים ילד שלישי. בוקר אחד היה חשש שאכנס להיריון, ולקחתי פוסטינור. כעבור שבועיים המחזור שלי איחר וקניתי בדיקת היריון ביתית. באותו זמן ניהלתי חנות לבגדי ילדים. עשיתי את הבדיקה בזמן שהייתי בעבודה והייתי בהלם מהתוצאה החיובית.

   "מיהרתי לצלם את המקלון ושלחתי את התמונה בווטסאפ לבעלי. כנראה בגלל השוק לא שמתי לב, ושלחתי אותה בטעות לאחד הסוכנים שלי. הבנתי את הטעות רק אחרי שהוא ענה לי: 'אני מאוד מקווה שזה לא שלי'. האדמתי כמו עגבנייה. אמרתי לו: 'תמחק את זה מהר'. רק חשבתי מה היה קורה אם אשתו הייתה רואה את זה".

    

   המצחיקה: "העברתי לו את הפיקוד על ארגז החול"

   אוריה אמסלי יחבס (35), מרפאה בעיסוק מאשקלון, נשואה למשה (36), מזכיר בבית משפט, הורים לשניים (כרמל בן ארבע ותבור בת שמונה חודשים):

    

   אוריה אמסלי יחבס. לא יכלה לשמור בבטן (צילום: אלבום פרטי)
    אוריה אמסלי יחבס. לא יכלה לשמור בבטן(צילום: אלבום פרטי)

     

    "אני ובעלי נכנסנו להיריון מהר, חודש בדיוק אחרי שהתחלנו לנסות. סבלתי מכאבי גב וקיבלתי כדורים מאורתופד שאסור לקחת בהיריון. כדי לוודא שאני לא בהיריון עשיתי בדיקה ביתית מוקדם בבוקר, ונדהמתי לגלות שהיא חיובית.

    "הדחף הראשון שלי היה להעיר את משה ולבשר לו, אבל הוא מסוג האנשים שצריכים להיות ערים כמה דקות כדי שיהיה אפשר לדבר איתם. ידעתי שאם אומר לו באותו רגע 'אני בהיריון',

    לא אקבל תגובה נלהבת ולא רציתי להתבאס. מצד שני,

    לא יכולתי לשמור את זה בבטן, אז חזרתי למיטה ואמרתי: 'מהיום אתה מנקה את הקקי של החתולים'. הוא קשקש משהו תוך כדי שינה וגם אני חזרתי לישון. אחרי כמה שעות הוא העיר אותי ואמר: 'נדמה לי שאמרת לי משהו בלילה, שאני צריך לנקות אחרי החתולים, יכול להיות שזה אומר שאת בהיריון?' אמרתי לו 'כן' ושנינו שמחנו ביחד".

     

    והוא אכן ניקה אחרי החתולים?

    "ברור. הוא ניקה בהיריון הראשון והשני, ומאז רק הוא מנקה. זה תפקידו הבלעדי".

     

    הטעימה: "כתבתי Your’e gonna be a daddy על מגש של פיצה"

    ויקה וייס (30), מנהלת תפעול מאשקלון, נשואה למעוז (34), מהנדס, אמא לשניים (נועם בן שנה וחודשיים ודור בת חודשיים):

     

    ויקה וייס. הפתיעה בפיצה משפחתית (צילום: אלבום פרטי)
     ויקה וייס. הפתיעה בפיצה משפחתית(צילום: אלבום פרטי)

      

     "נכנסתי להיריון עם הבן הבכור בדיוק חודש אחרי החתונה. לא האמנתי שאני בהיריון גם אחרי חמש בדיקות חיוביות. רק אחרי בדיקת דם, השתכנעתי סופית. בזמן הזה לא גיליתי לבעלי שאני חושבת שאני בהיריון כי לא רציתי שיתאכזב אם זה לא נכון. אחרי שבדיקת הדם אישרה זאת באופן ודאי, החלטתי לספר לו בדרך מקורית, שאוכל לתעד.

     "שנינו אוהבים פיצה. כשהוא חזר מהעבודה הזמנו פיצה והוא נכנס להתקלח. בזמן הזה כתבתי על המכסה של המגש: You’re gonna be a daddy.

     כשהוא יצא מהמקלחת הפעלתי את הנייד שלי על וידיאו וביקשתי ממנו שיפתח את המגש כי אני רעבה. הוא פתח, הסתכל על הכיתוב ואמר: 'די, לא נכון. את עובדת עליי'. הוא התרגש והזיע. הייתי בטוחה שלא יצליח לאכול. אבל מהר מאוד זה עבר לו. הוא אכל יפה מאוד, ובניגוד אליי, גם ישן נהדר".

      

     איך בישרת לו שאת בהיריון שני?

     "גיליתי את ההיריון כשהבכור שלי היה רק בן ארבעה חודשים. הזמנתי לו חולצה עם הכיתוב Promoted to big brother. בערב, כשבעלי חזר מהעבודה ביקשתי שירים את נועם כי אני רוצה לצלם אותם. הוא הרים אותו, אבל לא שם לב לכיתוב. רק אחרי שביקשתי ממנו, הוא קרא, נכנס לשוק, התרגש ושמח".

      

     המפתיעה : "הוא חשב שהוא מקבל שעון"

     מורן מדעי (36), מזכירה במשרד עורכי דין מערד, נשואה לגילי (42), עובד ב"אפעה תשתיות איכות סביבה", אמא לשלושה (יהלי בת תשע וחצי, ירום בן שש וחצי ומורי בן ארבע וחצי):

      

     מורן מדעי. (צילום: אלבום פרטי)
      מורן מדעי. (צילום: אלבום פרטי)

       

      "את ההיריון עם הבת הגדולה, אני ובעלי גילינו במקביל. יום אחד, כשלא הרגשתי טוב, גילי הציע שאעשה בדיקה ביתית, המתנו יחד לתוצאה וראינו שני קווים. הבשורה על ההיריון עם הבן האמצעי הייתה יותר מקורית: אחרי שאיחר לי המחזור עשיתי בדיקה ביתית אבל הקו הנוסף היה חלש. הלכתי לרופאת נשים, היא שלחה אותי לבדיקה, אבל גם אז עדיין לא הייתה תשובה חד־משמעית כי הרופאה לא ראתה עובר ברחם. רק כעבור כמה שבועות, כשהרופאה ואני ראינו דופק, התקשרתי לגילי בשיחת וידיאו והראיתי לו את המוניטור.

      "את ההיריון השלישי גיליתי חודשיים לפני יום ההולדת שלו, אז החלטתי להפתיע אותו. הוא אוהב שעונים, אז כל הזמן רמזתי לו שאני הולכת לקנות לו שעון יקר. ביום הולדתו הוא היה צריך לעבוד, אז הבאתי את כל החבר'ה שלנו לעבודה שלו ועשינו שם ברביקיו. לפני שהלכנו הכנסתי לתיק שלו קופסה של שעון. בפנים שמתי את מקלון הבדיקה כולל תמונה מהאולטרסאונד. כשחזרתי הביתה התקשרתי אליו בשיחת וידיאו ואמרתי לו שיפתח את התיק שלו כי החבאתי שם מתנה. גילי הוציא את הקופסה ואמר: 'מה, את לא נורמלית, קנית לי שעון? אמרתי לך שאת לא צריכה!' עניתי לו: 'תפתח, אני חושבת שזה ממש מגיע לך'. הוא פתח ונכנס להלם. המשפט הראשון שאמר היה: 'מה? איך אני אפזר עכשיו שלושה ילדים בבוקר?'"

       

      לפחות קנית לו גם שעון?

      "לא. אבל כל ילד הוא סוג של שעון, שמעיר אותו בבוקר".

       

      היצירתית: "חיברתי תשבץ והדגשתי את האותיות 'בהיריון'"

      מלי ברבי (42), מנהלת חשבונות משדרות, בזוגיות עם שי (46), הנדסאי חשמל, אמא לשלושה (תאומים בני 11 וחצי, אריאל ואמראל, מנישואים קודמים, ותינוקת בת חצי שנה, שילת, מהזוגיות הנוכחית):

      "הכרתי את שי לפני שלוש שנים וחצי, גם הוא בפרק ב', עם שלושה ילדים מנישואים קודמים. אחרי שהכרנו התברר לנו שכל חיינו היינו זה ליד זה: גרנו במושבים סמוכים, קנינו באותה מכולת, הילדים שלנו למדו באותו בית ספר, אבל מעולם לא נפגשנו. וגם: לשנינו יש כתם בצורת לב על הלחי.

      "אחרי ארבעה חודשים עברנו לגור יחד, ורצינו להביא ילד משותף שיהיה פרי אהבתנו. כשגיליתי שאני בהיריון, היה לי ברור שאני מבשרת על כך לשי בצורה מיוחדת: לקחתי דף וחיברתי בשבילו תשבץ. בהמשך מרקרתי בצהוב את המשבצות שאמורות להכיל את האותיות 'בהיריון'. שי פתר את התשבץ, קרא מה כתוב בצהוב, ואז צעק ובכה גם יחד".  

       

      הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
      הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
       
      הצג:
      אזהרה:
      פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד