סיפור אהבתם של ד"ר דניאל דריי וסיון גורן יגרום לסקסולוגים להסמיק

הרבה שכנוע נדרש לגרום לאשת הסקסולוג המפורסם לדבר בפתיחות על נישואיהם. הוא ממליץ על 'חילופי זוגות' אבל היא מדגישה: "לא נגענו באחרים מאז שאנו ביחד"

ד"ר דניאל דריי וסיון גורן. "בחיים לא הייתי מוכן שמישהו אחר ייגע בסיון. אני מאוד מונוגמי ומאוד קנאי" (צילום: דנה קופל)
ד"ר דניאל דריי וסיון גורן. "בחיים לא הייתי מוכן שמישהו אחר ייגע בסיון. אני מאוד מונוגמי ומאוד קנאי" (צילום: דנה קופל)
הריאיון של סיון גורן עם בעלה, הסקסולוג ד"ר דניאל דריי, לא בא לה בקלות. היא ניאותה רק משום שסברה שזה יעזור במכירות ספרו החדש, "לאהוב במאה ה־21, המדריך לזוגיות מאושרת" (הוצאת בבל). במהלך הצילומים, שבהם התבקשה בין היתר לשבת לצד בן זוגה על ספה כשהיא לבושה בכותונת לילה, היא הסבירה ללא הרף עד כמה לא נוח לה עם הסיטואציה, וש"הפתיחות הזו" ממש לא בשבילה.

כל זה היה מובן, כמובן, אלמלא העובדה שבכל זאת מדובר באישה שלא רק נשואה לאחד הסקסולוגים המפורסמים בארץ, אלא בעיקר כזה שלא מהסס להמליץ בספרו ללכת למסיבות חילופי זוגות לשם תיבול היחסים, ואף הצהיר לאחרונה בריאיון שהוא ואשתו עושים את זה מדי פעם בעצמם.

דריי: "ל'חילופי זוגות' בצרפת יש משמעות אחרת. הכוונה היא למועדונים שיש בהם אווירה נורא סקסית, אבל שאתה עצמך יכול ללכת ולא לעשות בהם כלום מלבד להסתכל"

 

 "מה? מה פתאום?" יורה מיד גורן (49), כשאני שואלת אותה איך חוסר הביטחון שלה משתלב עם החלפת הפרטנרים הנועזת. "אני ודניאל בחיים לא נגענו במישהו אחר מאז שאנחנו יחד. חס וחלילה". "ל'חילופי זוגות' בצרפת יש משמעות אחרת", מסביר דריי (54), יליד צרפת. "הכוונה היא למועדונים שיש בהם אווירה נורא סקסית, אבל שאתה עצמך יכול ללכת ולא לעשות בהם כלום מלבד להסתכל".

גורן: "מי שרוצה עושה יותר, אבל אפשר להישאר לבוש ורק להביט מהצד. הרעיון הוא להסתכל על אנשים אחרים כדי להעשיר את מעגל הפנטזיות שלך, ואז להכניס אותן לזוגיות".

דריי: "זה כמו לראות פורנו, אבל בלייב. אני ממליץ לכל זוג לעורר את האנרגיה המינית שלו בדרך שהכי מתאימה לו, אבל בטח לא לשכב עם אחרים או לבגוד. בחיים לא הייתי מוכן שמישהו אחר ייגע בסיון. אני מאוד מונוגמי ומאוד קנאי".

גורן: "וגם מאוד שמרן".

דריי: "זה מזכיר לי שבתחילת הקשר שלנו, בפעם הראשונה שסיון הגיעה אליי לדירה, היא שאלה אותי איפה כל צעצועי המין. הסברתי לה שאמנם אני מטפל בתחום הזוגיות והמיניות, אבל רק מההיבט הרפואי".

 

"איך שהיא פתחה לי את הדלת, התאהבתי בה" (צילום: דנה קופל)
  "איך שהיא פתחה לי את הדלת, התאהבתי בה"(צילום: דנה קופל)

   

  תגידי, הוא פנוי?

  אכן, לא סתם מתהדר ד"ר דריי בתואר "דוקטור". הוא נולד בליון שבצרפת למשפחה יהודית, ואחרי שסיים לימודי רפואה בהצטיינות באוניברסיטת ליון, הצטרף למחזור הראשון שנפתח בה לסקסולוגיה רפואית. משם עבר ללימודי המשך בפריז, ובמקביל למד גם אנדרולוגיה (פוריות הגבר), ביולוגיה ופסיכולוגיה רפואית. עם סיום לימודיו פתח בצרפת קליניקה לסקסולוגיה וטיפול זוגי, עד שב־1999, בהיותו בן 35, החליט לעלות לישראל. שלוש שנים אחר כך הוא פגש את גורן. ובעוד הם מעידים על עצמם שהם "קונבנציונליים" בכל מה שקשור לזוגיות, סיפור ההיכרות שלהם בהחלט לא רגיל.

   

  הם נפגשו כשהוא היה בן 38 והיא בת 33. הוא בדיוק סיים מערכת יחסים של שלוש שנים עם עולה חדשה שהכיר באולפן. "היא הייתה גרושה ואמא לילד קטן שאיתו אני בקשר עד היום", הוא מספר. גורן, ילידת קיבוץ העוגן, היא אחותה של העיתונאית ענת גורן (וגיסתו של העיתונאי רביב דרוקר). כאשר היא ודריי הכירו, היא כבר הייתה גרושה פעמיים. "הבעל הראשון שלי היה שחקן קנדי שפגשתי בגיל 20 כשלמדתי מנהל עסקים בקנדה", היא מספרת. "התחתנו כשהייתי בת 26 והתגרשנו שנתיים אחר כך. זה קרה אחרי שנסעתי לבדי לביקור מולדת בארץ, ואז החלטתי שאני לא רוצה לחזור. הוא שלח לי את הגט בדואר".

  דריי: "המכרה המשותפת אמרה: 'תראה, יש מישהי שמתעניינת בך. היא גרושה פעמיים ויש לה ילדה. אני לא בטוחה שהיא בשבילך'. אמרתי: 'נראה לי מעניין דווקא'"

   

  בעלה השני היה סקיפר צרפתי שאותו פגשה בזמן שגר בארץ. כשהייתה בת 31 נולדה בתם המשותפת נעמי, אבל כעבור חצי שנה הם התגרשו. כשנה לאחר הגירושים, בזמן שנסעה לעבודה (היא עבדה אז במחלקת השיווק של ynet), היא האזינה לתוכנית הרדיו של איריס קול ונחשפה לראשונה לקולו של דריי. "הוא הסביר לבחור מה לעשות בנוגע לחברה שלו, והקול שלו היה כל כך מקסים ואנושי", היא נזכרת. "ואז הגעתי לעבודה, ובמסדרון פגשתי עיתונאית שזכרתי שסיפרה פעם שהיא עשתה איזו תוכנית טלוויזיה עם סקסולוג צרפתי. שאלתי אותה: 'לסקסולוג שעבדת איתו קוראים במקרה ד"ר דריי?' והיא ענתה 'כן'. שאלתי אותה: 'הוא פנוי?' והיא אמרה: 'הוא בדיוק נפרד מחברה שלו'. אמרתי לה: 'יופי, אשמח אם תיתני לי את הטלפון שלו'".

   

  ידעת בכלל איך הוא נראה?

  "לא. זה היה לפני 16 שנה. לא הכרנו אז משהו אחר. לא היה פייסבוק או אינסטגרם. לצאת לבליינד דייט נחשב לדבר הכי טבעי שיש. אני רק זוכרת ששאלתי אותה אם הוא גבוה, והיא ענתה לי 'כן'. וכפי שאפשר לראות, גבוה הוא לא".

   

  דריי (צוחק): "למה? אני 1.74 מ'. מאוד גבוה".

  גורן: "העניין הוא שאחרי ששאלתי אותה עליו, הרגשתי שהיא קצת מתחילה להתחמק. היא פתאום אמרה: 'רגע, אני בעצם לא בטוחה שהוא פנוי עכשיו, אני אצטרך לבדוק'".

  דריי: "היא אכן בדקה איתי, אבל ממש לא התאמצה למכור לי את סיון. היא אמרה: 'תראה, יש מישהי שמתעניינת בך. היא לא ממש חברה שלי, היא גרושה פעמיים ויש לה ילדה. אני לא בטוחה שהיא בשבילך'. אבל אני אמרתי: 'נראה לי מעניין דווקא, תני לה את הטלפון שלי'. הייתה לי תחושה שמדובר בבחורה עצמאית וחזקה, ותמיד אהבתי נשים כאלה".

  "הייתי כבר גרושה פעמיים. ובדומה לבעל השני שלי, גם דניאל היה צרפתי. פחדתי שאני כל הזמן חוזרת על אותה תבנית שבסופו של דבר לא עובדת בשבילי. אז לא התאהבתי, אבל מאוד נמשכתי אליו"

  גורן: "אבל בינתיים כבר התחלתי לצאת עם איזה בחור ארגנטינאי".

  דריי: "בעוד שאני בזמן הזה ישבתי בשקט וחיכיתי. כעבור שבוע התקשרתי לעיתונאית ואמרתי לה: 'אני מחכה ומחכה. מה קורה עם זה?'"

  גורן: "היא התקשרה אליי ואמרה: 'דניאל ממתין כבר הרבה זמן, תתקשרי אליו'. יצא שבדיוק כמה שעות קודם הייתי בים, נכנס לי חול לעין והייתי צריכה ללכת עם משקפיים. חשבתי שזה לא נראה יפה, אז דווקא בגלל זה התקשרתי לקבוע עם דניאל. לא היו לי ציפיות גבוהות מהדייט איתו. אמרתי: 'אם גם ככה אני עם משקפיים, עדיף שאקבע הלילה איתו במקום עם מישהו אחר'".

   

  באותה תקופה היא גרה בפרדס־חנה והוא בתל־אביב. הם היו אמורים להיפגש באמצע הדרך, בהרצליה, אבל אחרי שהוא הגיע למקום המפגש והיא הודיעה שטרם יצאה מהבית, הוא אמר לה שכבר לא תצא. הוא יגיע עד אליה. "ואז, איך שהיא פתחה לי את הדלת, התאהבתי בה", הוא מכריז.

   

  סיון, את גם התאהבת בו ממבט ראשון?

  דריי: "תני לי לענות במקומה: היא לא".

  גורן: "באותה תקופה הייתי קצת עצורה. בכל זאת, הייתי כבר גרושה פעמיים. ובדומה לבעל השני שלי, גם דניאל היה צרפתי. פחדתי שאני כל הזמן חוזרת על אותה תבנית שבסופו של דבר לא עובדת בשבילי. אז לא התאהבתי, אבל מאוד נמשכתי אליו".

   

  "בסוף היא הציעה לי נישואים בעצמה" (צילום: דנה קופל)
   "בסוף היא הציעה לי נישואים בעצמה"(צילום: דנה קופל)

    

   יהלום עם זכוכית מגדלת

   אחרי כמה חודשים גם היא התאהבה. במקביל, דריי פגש את בתה נעמי והתאהב גם בה ממבט ראשון. "זה היה בערך חודשיים אחרי שסיון ואני התחלנו לצאת", הוא נזכר. "ישנתי אצל סיון, וכרגיל התכוונתי להתעורר מוקדם בבוקר כדי לצאת מהבית לפני שנעמי תראה אותנו".

   גורן: "אבל לא התעוררנו. צעקתי בבהלה: 'דניאל, תקום מהר, אתה חייב ללכת לפני שהילדה תתעורר', והוא אמר: 'איזו ילדה, זו?' ואז ראיתי אותו מצביע על נעמי ששכבה לצדו. מהרגע הראשון היא אימצה אותו כאבא. אחרי זה, מדי בוקר, הוא היה קופץ למכולת לפני שהייתי לוקחת אותה לגן וממלא את האוטו שלי בממתקים בשבילה. היא הייתה בטוחה שהאוטו מצמיח ממתקים בלילה. עד היום היא מאוד מחוברת ומאוד צמודה אליו".

    

   כעבור חצי שנה השניים עברו לגור ביחד, אבל כשדריי החליט להציע לה נישואים, גורן הפתיעה וסירבה בתוקף. "לקחתי אותה למסעדה צרפתית בדיזנגוף", הוא מספר. "מאחר שלא היה לי אז הרבה כסף קניתי זכוכית מגדלת, הבאתי לה אותה ורק אחרי זה את הטבעת. אמרתי לה: 'אין לי מספיק כסף לקנות לך טבעת עם יהלום גדול, אבל אם תסתכלי עליו בזכוכית מגדלת, אני מבטיח לך שהוא ייראה ענק".

   דריי: "מדי שנה חגגנו את יום הדייט הראשון שלנו, ותמיד ביום הזה הצעתי לה מחדש להתחתן איתי. היא תמיד סירבה"

    

   מקסים בטירוף.

   דריי: "כן, אבל היא אמרה לי 'לא'".

   גורן: "הסברתי לו שכבר התחתנתי פעמיים, והבנתי שזה לא אומר כלום. שמה שחשוב זה שאני יודעת שאני רוצה לחיות איתו ולהביא איתו ילדים. אבל אמרתי שאם נחזיק מעמד יחד עשר שנים, אני אסכים בסוף להתחתן".

   דריי: "קיבלתי את זה, כי מאוד הבנתי אותה. למרות שאחרי זה חגגנו מדי שנה את יום הדייט הראשון שלנו, שחל ב־18 ביולי, ותמיד ביום הזה הצעתי לה מחדש להתחתן איתי. היא תמיד סירבה, עד שבסוף היא הציעה לי נישואים בעצמה".

    

   זה קרה לפני חמש שנים וחצי, אחרי כעשר שנות זוגיות ושלושה ילדים משותפים - אנה בת ה־12, תום בן ה־11 ועמנואל בת התשע. "יום ההולדת של דניאל חל במרץ, וניסיתי לחשוב על דרך מקורית לשמח אותו", מסבירה גורן. "ואז קלטתי שבאותה שנה נחגוג עשר שנות זוגיות, ונזכרתי בהבטחה הישנה שנתתי לו. הבאתי לו במתנה כתובה עם תאריך לחתונה: 18.7.2013".

    

   דריי: "מאוד התרגשתי, אפילו בכיתי. ובאמת, ב־18 ביולי של אותה שנה התחתנו בחתונה מצומצמת שנערכה על חוף הים, לצד הילדים שלנו, קרובי משפחה וחברים טובים".

    

   אתם מנהלים זוגיות יציבה כבר 16 שנה. אתה חושב שמטפל זוגי יכול להיות גם בסטטוס של רווק או גרוש?

   "בעיניי נורא חשוב שהמטפל או המטפלת יהיו בזוגיות מאושרת, כי קשה לסמוך על מישהו שהוא בעצמו לא מצליח ליישם את מה שהוא נועד לתקן. לפעמים יהיה קשה למצוא מטפל כזה, כי מכל המקצועות, האחוז הכי גבוה של גירושים הוא בקרב מטפלים זוגיים ופסיכולוגים".

    

   "אני אחראי על עריכת השולחן וגם שוטף כלים" (צילום: דנה קופל)
    "אני אחראי על עריכת השולחן וגם שוטף כלים"(צילום: דנה קופל)

     

    דניאל הכי דביקי

    חוויית הקריאה בספרו החדש של דריי מהנה וקולחת. הספר מקיף את כל שלבי החיים, החל מ"ילדות", דרך "מיניות זוגית והיריון" ועד ל"איך להזדקן מאושרים".

     

    בהתחשב בכך שהספר כל כך מקיף, למה שאנשים אחרי הקריאה ירצו בכלל לבוא אליך לטיפול?

    "שלא יבואו, הם באמת לא צריכים. זו בדיוק הסיבה שבגללה כתבתי אותו. באיזשהו שלב קלטתי שיש גבול למספר הפציינטים שאני יכול לקבל מדי יום. בעיקר משום שחוץ מעבודתי בקליניקה אני עסוק בהמון דברים אחרים: אני מגיש תוכנית רדיו (ברדיו תל־אביב, י"מ), מתארח בתוכניות טלוויזיה, מנהל אתר אינטרנט לזוגיות ומפתח תרופות".

     

    הספר כולל לא מעט נתונים פיקנטיים. בין היתר, דריי טוען שיש שורה של גורמים שמביאים לירידה בטסטוסטרון ופוגעים בחשק המיני הגברי, כמו ספורט מאומץ, מתח נפשי או עודף משקל ("שהופך את הטסטוסטרון להורמון הנשי אסטרוגן"). לדבריו, זה קורה גם כשהגבר עוסק יותר מדי במטלות הבית.

    דריי: "הסיבה שאנשים עושים היום פחות אהבה היא כי גברים מבולבלים. הם כבר לא זוכרים מה התפקיד שלהם במיטה. אם זוג יכול להרשות לעצמו עוזר או עוזרת בית, עדיף שיעשה זאת"

     

    הרבה נשים לא היו רוצות שבן הזוג שלהן יקרא את זה.

    "אבל מה לעשות, זה נכון ומעניין. הסיבה שאנשים עושים היום פחות אהבה היא כי הרבה גברים מבולבלים. הם כבר לא זוכרים מה התפקיד שלהם במיטה. אני לא אומר שהגבר צריך להשתמש בזה כתירוץ לא לעזור בבית, אבל לפחות חשוב שהנתון הזה יהיה קיים אצלו במודעות ושהוא לא ישכח את תפקידו ברגע האינטימי. מובן שאם זוג יכול להרשות לעצמו מבחינה כלכלית עוזר או עוזרת בית, עדיף שיעשה זאת".

     

    אתה לוקח חלק במטלות הבית?

    "כן. אני אחראי על עריכת השולחן וגם שוטף כלים. חוץ מזה, פעמיים בשבוע אני יוצא מהעבודה בשלוש כדי להוציא את הילדים מהמסגרות".

     

    זמן קצר אחרי תחילת הקשר ביניהם, גורן התפטרה מעבודתה וחברה לעסק של דריי. "היה לו חלום לפתוח קליניקה לטיפול מיני כמו שהייתה לו בצרפת", היא מספרת. "לי היה ניסיון בשיווק ובמנהל עסקים, כשלפני כן גם עבדתי בחברת תרופות. ריכזנו את כל הכוחות שלנו יחד".

    דריי: "אבל אנחנו לא עובדים צמוד. היא לא נמצאת בקליניקה למרות שנורא הייתי רוצה".

    גורן: "דניאל הוא הכי דביקי. אבל כן, הוא מטפל באנשים ואני מטפלת בכל מיני פיתוחים ויוזמות עסקיות. למשל, הוא המציא תרופה מהפכנית נגד שפיכה מוקדמת, ועכשיו אנחנו באמצע ניסוי קליני שלה בווינה. אני זו שמנהלת את הפרויקט".

     

    זה טוב לזוגיות לעבוד ביחד?

    דריי: "אם זוג מסתדר, אז זה ממש לא אמור להזיק לזוגיות. מה שהכי גרוע הוא ששני בני הזוג מובטלים יחד בבית".

     

    נו ברור, כי אז הם גם לא יכולים להביא עוזרת.

    "נכון, זה בכלל קטסטרופה".

     

     

    5 אבחנות מתוך הספר

    ===============

     

    1. בכל מפגש ראשון שלנו עם אדם חדש אנחנו מפעילים את מלוא חמשת חושינו, והם עוזרים לנו לקבוע אם האדם שלפנינו מתאים לנו מבחינה מינית או לא.

     

    2. לגבר נדרשת חמישית השנייה כדי לערוך אינטגרציה בין חמשת חושיו ולהחליט אם האישה שזה עתה פגש מושכת בעיניו. אם לא, הוא פוסל אותה משום שאינו מסוגל לדמיין את עצמו שוכב איתה.

     

    3. גבר יכול להימשך אך ורק לאישה שמצאה חן בעיניו מלכתחילה. אישה, לעומת זאת, יכולה להתגבר לעתים על היעדרה של משיכה ראשונית אם היא נחשפת לאישיותו של הגבר ולמעלותיו, בתנאי שבשום שלב הוא לא עורר בה דחייה.

     

    כריכת הספר "לאהוב במאה ה-21"
     כריכת הספר "לאהוב במאה ה-21"

      

     4. הגודל דווקא כן קובע, אבל לאישה קצת פחות מלגבר. "מה שעושה את זה יותר לאישה זה גבר בטוח בעצמו", מסביר דריי. "אבל זה הטריק: אם לגבר יש איבר מין גדול, הוא ירגיש מראש יותר בטוח בעצמו. זה קצת כמו הביצה והתרנגולת".

      

     5. בעת קיום יחסי מין ההורמון הזכרי טסטוסטרון עולה, אבל בעת אוננות הוא דווקא יורד. "זה בגלל שבכל סיטואציה פועל במוח אזור אחר", מסביר דריי.

      

     הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
     הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד