לירז צ'רכי מג'נגלת: "נרדמת באחת בלילה, וקמה כשנור רוצה לינוק"

מתנת יום ההולדת של לירז לגיל 40 הייתה תינוקת חדשה. שנה אחרי, היא מתמרנת בין חיי משפחה וקריירה משגשגת, ואפילו מצאה זמן להפקת אופנה מיוחדת בבית גוברין

לירז צ'רכי מדגמנת במערות בית ג'וברין. לחצו Play לצפייה
צילום ועריכה : שחף מור
לירז צ'רכי מדגמנת במערות בית גוברין. ""ילדתי את בתי נור כחודש לפני יום ההולדת שלי, אז לא היה לי ממש זמן להתעכב על הגיל או להיות שבורה מההתבגרות" (צילום: איתן טל, הפקה וסטיילינג: קרן נפתלי)
לירז צ'רכי מדגמנת במערות בית גוברין. ""ילדתי את בתי נור כחודש לפני יום ההולדת שלי, אז לא היה לי ממש זמן להתעכב על הגיל או להיות שבורה מההתבגרות" (צילום: איתן טל, הפקה וסטיילינג: קרן נפתלי)
"אם יבוא משבר גיל 40, נגיד לו שלום ונתמודד איתו, אבל בינתיים, טפו טפו הכל נהדר" (צילום: איתן טל, הפקה וסטיילינג: קרן נפתלי)
"אם יבוא משבר גיל 40, נגיד לו שלום ונתמודד איתו, אבל בינתיים, טפו טפו הכל נהדר" (צילום: איתן טל, הפקה וסטיילינג: קרן נפתלי)
 (צילום: איתן טל, הפקה וסטיילינג: קרן נפתלי)
 (צילום: איתן טל, הפקה וסטיילינג: קרן נפתלי)

הזמרת לירז צ'רכי מג'נגלת בהצלחה בין חיי משפחה, קריירת משחק משגשגת ואלבום שעושה חיל באירופה. עומס? הפרויקטים שנערמים מפה ועד בית גוברין (שם צולמה ההפקה היפהפייה הזו) רק גורמים לה להמשיך לחלום.

 

על משבר גיל ה־40

"ילדתי את בתי נור כחודש לפני יום ההולדת שלי, אז לא היה לי ממש זמן להתעכב על הגיל או להיות שבורה מההתבגרות. טוב לחשוב על הגיל הזה ומה הוא מביא איתו ומה את רוצה להגשים ואם יבוא משבר, נגיד לו שלום ונתמודד איתו, אבל בינתיים, טפו טפו הכל נהדר".

 

על האמהוּת לשתי בנות

"זה הרבה יותר מאתגר, לא בגלל המספר, אלא כי יש להן צרכים שונים (ג'וּן בת חמש, נוּר בת כמעט שנה, ה"ר). שמעתי את השמועה הכוזבת ששתי ילדות זה יותר קל מילדה אחת. בסדר. ממש. עוד ילדה זה דורש עוד זוג ידיים, עוד זוג עיניים, עוד תשומת לב, והן בגילאים שהן זקוקות לדברים שונים לחלוטין".

 

על הזוגיות עם תום אבני

"ככל האפשר, תום הוא אבא פעיל מאוד, משתתף מאוד, אבל הוא גם עובד המון ויש לו הצגות בלילות. גיליתי שהפתרון, חוץ משאיפה לשוויון איפה שאפשר, הוא פשוט להוסיף עוד זוג ידיים, לקנות עזרה בכסף ולהיעזר במי שאפשר. אגב יציאה מעבדות לחירות – בחרתי להאציל סמכויות בנושא כביסה וכלים. אחרי יום שלם של עבודה וילדות וראיונות, כמה עוד אפשר להוציא ולהכניס למדיח? למי יש כוח לזה? אז להעביר הלאה ולמצוא זמן לעצמך. בישול הוא אהבה גדולה שלי, אבל לקפל כביסה? העזרה חיונית לרווחה הנפשית שלי. גם ככה אני הולכת לישון כל יום באחת בלילה".

 

הכל צולם בלו"ז צפוף (צילום: איתן טל, הפקה וסטיילינג: קרן נפתלי)
  הכל צולם בלו"ז צפוף(צילום: איתן טל, הפקה וסטיילינג: קרן נפתלי)

   

  על שעות העבודה המטורפות

  "כן, אחת בלילה. מתי אני קמה? מתי שנור רוצה לינוק. זה יכול להיות בשבע בבוקר או בשש בבוקר. שעות הלילה הן שעות יצירה עבורי, זה הזמן שלי. בחו"ל לאמנים יש זמן יצירה, נשימה, לחשוב על הפרויקט הבא, להתאמן בסטודיו. כאן, בשוק שלנו, את חייבת לעשות הכל ביחד בלי לקחת הפסקות. הקריירה שלי תלויה רק בי. גם את כל הראיונות לחו"ל אני עושה בסקייפ אחרי שהן נרדמות. כבר היו מקרים שהצמדתי את נור לציצי ושיניתי את המצלמה למדיום שוט או שסגרתי את המצלמה והמשכתי להתראיין כשאני מיניקה. לא המצאתי את הגלגל במולטי טאסקינג, כל הנשים עושות את זה, רק ככה אפשר להתקדם".

   

  על סיבוב ההופעות באירופה

  "יש לי סיבוב הופעות אירופי ראשון ביולי. אני אופיע בצרפת, גרמניה, שוודיה, בלגיה, דנמרק ועוד וגם יהיה לי סיור ביפן. אה, ובינתיים גם הסרט ששיחקתי בו ('עכו חלומות') עושה עכשיו סיבוב פסטיבלים בחו"ל. המשפחה שלי לא מצטרפת אליי, כי כל יום אהיה במדינה אחרת ואני לא רוצה לעשות את זה לבנות. באוגוסט ניפגש ביעד הסופי לחופשה משפחתית".

   

  על ההופעה הקרובה עם ריטה

  "במאי יש לי הופעה בזאפה שבה אארח את דודתי האהובה ריטה, וזה נורא מרגש אותי. זו הפעם הראשונה שיוצא לי לארח אותה וזה היה טירוף לסגור את זה. יש לי ולהראל סקעת פרויקט במצדה, שבו אנחנו שרים ומשתתפים במופע אור־קולי של קק"ל, אז אם מישהי מגיעה לסביבה בחג, מומלץ לבוא".

   

  "אם לא הייתי חולמת וכותבת את זה, זה לא היה מגיע" (צילום: איתן טל, הפקה וסטיילינג: קרן נפתלי)
   "אם לא הייתי חולמת וכותבת את זה, זה לא היה מגיע"(צילום: איתן טל, הפקה וסטיילינג: קרן נפתלי)

    

   על הצילומים להפקת האופנה

   "אני תמיד סקפטית, כי אני לא דוגמנית ואני קונטרול פריק, אבל הפעם, בגלל שהכל צולם בלו"ז צפוף ולא היה ממש זמן להתעכב על זה, הרשיתי לעצמי לשחרר. שלחתי רפרנסים, סמכתי על הסטייליסטית והצלם ולדעתי התוצאה יצאה מאוד חזקה".

    

   ולסיום: המלצה מעצימה

   "קחו מחברת. תכתבו את כל המשאלות והחלומות שלכן בסדר שתרצו שהם יתגשמו ותפעלו להגשים אותם. זה עובד. עובדה, לי יש אלבום שמסתובב עכשיו בכל תחנות הרדיו הכי טובות של אירופה. הוא ברשימת 20 הלהיטים של צרפת. אם לא הייתי חולמת וכותבת את זה, זה לא היה מגיע".

    

   הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: אלון שפרנסקי, סגנון: ראובן כהן)
   הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: אלון שפרנסקי, סגנון: ראובן כהן)
    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד