חני נוה, אשתו של עו"ד אפי נוה: "לא מבינה איך לא חשדתי בכלום"

החיים של חני נווה השתנו בן־לילה, כשצפתה בטלוויזיה וגילתה שבעלה בנפרד ואבי חמשת ילדיה נחקר במשטרה. "הייתי על פסגת העולם. ביום בהיר אחד הכל התרסק"

""אני שואלת את עצמי לפעמים אם חייתי בשקר ומי זה הגבר הזה שישן לצדי במיטה כל השנים" (צילום: דנה קופל)
""אני שואלת את עצמי לפעמים אם חייתי בשקר ומי זה הגבר הזה שישן לצדי במיטה כל השנים" (צילום: דנה קופל)
לא מזמן הייתה חני נוה (37) אנונימית לגמרי. חמישה ילדים, דירת פנטהאוז בשכונה נחשבת ברמת־השרון, מכונית יוקרה, חופשות אקזוטיות בחו"ל, ובעיקר לב מאושר על המשפחה הגדולה שהקימה עם אהבת חייה, עורך הדין אפי נוה, עד לאחרונה ראש לשכת עורכי הדין בישראל וחבר בוועדה לבחירת שופטים. היא אירחה בביתה את צמרת עולם המשפט, אולם הציבור בישראל לא ידע את שמה.

 

כל זה השתנה ב־2 באוקטובר האחרון. זה היה עוד יום בחייה, שבו צפתה בטלוויזיה וראתה פרומו, שלפיו בעלה בנפרד זה כחודשיים נחקר באזהרה בחשד לקבלת דבר במרמה ולעבירה על חוק הכניסה לישראל. על פי החשד, ניסה לסייע לחברתו, בר כץ, שנלוותה אליו, להיכנס לישראל מבלי להציג את דרכונה.

"הוא הכחיש בפניי שיש לו מישהי, כשחשדתי והטחתי בו את הדברים. כשכל זה קרה, הרגשתי שיד אלוהים בדבר. ניסית להסתיר אותה? הנה, גילינו אותה"

 

"כשראיתי את הפרומו בטלוויזיה הופתעתי", היא מודה. "ידעתי מאפי שהוא נסע לתאילנד עם אחיו והשותף שלו. כשישבתי מול הטלוויזיה הבנתי שהוא נסע לתאילנד עם בת הזוג שלו, בר כץ, והבריח אותה לכאורה בשדה התעופה כדי להסתיר אותה ממני. תוך שנייה מרגע הפרסום, כל העולם התקשר אליי. דיברתי בטלפון עד שלוש לפנות בוקר".

 

מה הרגשת?

"התקשרתי מיד לחברה הכי טובה שלי ואמרתי לה, את חייבת לפתוח את החדשות, אמרו שחוקרים את אפי באזהרה. התחלתי לצחוק: 'מה כבר קרה, אולי הוא קנה איזה בושם או אופניים חשמליים. מה כבר יכול להיות'. בדמיון הכי מפותח שלי לא יכולתי לדמיין שאפי ייחקר באזהרה על מעשה כזה.

"זה מאוד הפתיע אותי, שהוא לכאורה מסכן אישית ומקצועית את המעמד שלו. הרגשות שלי היו מעורבים. הרגשתי שנעשה פה צדק משמיים, כי הוא הכחיש בפניי לאורך המשבר שלנו שיש לו מישהי, כשחשדתי והטחתי בו את הדברים. כשכל זה קרה, הרגשתי שיד אלוהים בדבר. ניסית להסתיר אותה? הנה, גילינו אותה".

 

עו"ד אפי נוה (צילום: אבי מועלם)
  עו"ד אפי נוה(צילום: אבי מועלם)

   

  בושה גדולה

  בריאיון ל"עובדה", ששודר בדצמבר האחרון, הסביר נוה לכתב עמרי אסנהיים את המעשה, ברצונו להסתיר מאשתו בנפרד את נסיעתו עם חברתו, מאחר שלטענתו חברתו נתונה למעקב של חוקרים פרטיים בעקבות סכסוך הגירושים שלו. "טעות בשיקול דעת", אמר, "אבל אין פה כוונת זדון או כוונה פלילית".

  "אפי הוריד בשבילי לאורך השנים את הירח. חייתי כמו מלכה, הייתי על פסגת העולם. הוא לא החסיר ממני שום דבר: נסיעות לחו"ל, תכשיטים, בגדים"

   

  ב־25 בדצמבר הוגש כתב אישום נגד נוה וכץ בגין יציאה מישראל שלא כחוק בצוותא, כניסה לישראל שלא כחוק בצוותא וקבלת דבר במרמה בצוותא. עם הגשת כתב האישום הודיע על פרישתו מהוועדה לבחירת שופטים. חני לא תיארה לעצמה שבתוך זמן קצר תצוץ פרשה נוספת.

   

  כשפרשת נתב"ג פורסמה התקשרת אליו?

  "לא. היה לי ברור שהוא מקבל מבול של טלפונים. אני כבר הוכחתי אותו מספיק. תשמעי, היה גם קטע גדול של בושה. נפרדנו חודשיים קודם, אבל לא סיפרתי לאף אחד. הפרידה שלנו הייתה בהפתעה לכולם. מאותו רגע כל מדינת ישראל ידעה איך לכאורה אפי שיקר לאשתו, אם חמשת ילדיו. וזו בושה. מאותו יום לא יכולתי לצאת מהבית. צמצמתי את היציאות מהבית למינימום ההכרחי. כשכבר יצאתי אנשים עצרו אותי ברחוב, בבתי קפה ובגני הילדים, הסתכלו עליי, התלחששו, שאלו המון שאלות. זה היה לא נעים. מצד שני, קיבלתי גם המון אהדה, עשרות פניות בפייסבוק של נשים, זה מאוד חימם את לבי".

   

  את העשור האחרון הקדישה חני נוה (37) להקמת משפחה וגידול הילדים (ארבע בנות ובן). הפרידה מבעלה, שאותו העריצה, אינה המשבר היחיד שפקד אותה. היא התמודדה עם בעיה בריאותית של אחת מבנותיה, ולפני חמש שנים חלה אביה בסרטן הלבלב ונפטר בתוך חודש וחצי מרגע האבחון.

   

  "הדבר שהיה חשוב לי זה התא המשפחתי" (צילום: דנה קופל)
   "הדבר שהיה חשוב לי זה התא המשפחתי"(צילום: דנה קופל)

    

   המשבר בין חני נוה לבעלה החל, לטענתה, כחודשיים לפני פרשת נתב"ג. מייל ממלון יוקרה שהתקבל במחשב הביתי, הוביל לדבריה למשבר אמון חריף בין השניים, ובשיאו הוא עזב את ביתם המשותף. נוה שכרה את שירותיו של עו"ד מאיר בר־מוחא והחלה לחשב מסלול מחדש.

   "קפץ לי מייל מחו"ל שגרם לי לחשוד. נדהמתי. לא האמנתי. אגרוף בבטן. מאותו רגע כל החושים שהיו רדומים אצלי התעוררו ביתר שאת והדהמתי אפילו את עצמי. מאישה שהיא עקרת בית שהייתה עסוקה המון שנים במשפחה ובלתמוך בבעלה בפעילות הציבורית, נהייתי אובססיבית לגלות את האמת".

    

   יכול להיות שמכאן החלו להידרדר הדברים? את מתחרטת על איך שהגבת על המייל?

   "אני לא מצטערת. התעמתתי איתו אז כי כך הרגשתי באותו זמן, ובדיעבד לא הייתי עושה אחרת. אמנם לא חשבתי באותה עת שדברים יתגלגלו כפי שהתגלגלו, אבל כדור השלג הזה כבר לא היה בשליטתי. אני לא חושבת שאישה נבגדת לכאורה צריכה לשתוק או לעצום עיניים מטעמים כלכליים או אחרים. אישה צריכה בראש ובראשונה להיות מחוברת לאמת שלה ולא צריכה לחיות בחיי שקר. אני מאמינה שברגע שאישה מחוברת לעצמה, דברים בסוף יסתדרו על הצד הטוב ביותר".

   "מבחינתי לא היה שום סדק בזוגיות. במשך עשר שנים לא חוויתי שום משבר עם אפי ובחיים לא נפרדנו. ברור שיש ויכוחים פה ושם, אבל לכל זוג יש ויכוחים"

    

   איך נראו חיי הנישואים שלכם?

   "אפי הוריד בשבילי לאורך השנים את הירח. חייתי כמו מלכה, הייתי על פסגת העולם. הוא לא החסיר ממני שום דבר וכל מה שרציתי מבחינה כלכלית, הוא פינק אותי: נסיעות לחו"ל, תכשיטים, בגדים. לילדיי קניתי את הטוב ביותר. הוא נהג להחליף לי את המכונית. הדבר שהיה חשוב לי זה התא המשפחתי. היה לי גבר שאהבתי, גבר מצליח שהייתי גאה בו ופרגנתי לו בכל המדיות החברתיות שלי. הוא היה בשבילי דמות להערצה.

   "אפי טיפל בכל נושאי הכספים שלנו. אני הייתי אחראית על הבית ועל גידול הילדים, ועשיתי את זה באהבה ומבחירה ובכיף גדול, אבל זו גם סיטואציה שנכפתה עליי. הייתי עורכת דין והיה ברור שאי־אפשר שיהיו שני קרייריסטים בבית אחד".

    

   היית מאושרת?

   "עד אותו הרגע שבו נפרדנו הייתי על פסגת העולם. ביום בהיר אחד הכל התרסק".

    

   מתי החל הסדק בזוגיות שלכם?

   "מבחינתי לא היה שום סדק. במשך עשר שנים לא חוויתי שום משבר עם אפי ובחיים לא נפרדנו. ברור שיש ויכוחים פה ושם, אבל לכל זוג יש ויכוחים. היינו זוג שאף פעם לא הולך לישון ברוגז. ייאמר לזכותו, אפי תמיד היה בא להתפייס איתי.

   "תשמעי, עברנו כברת דרך, היינו 11 שנה ביחד. הגשמנו יחד את כל החלומות ותמכנו זה בזה ברגעים טובים ופחות טובים. אני ואפי הינו החברים הכי טובים, סמכנו אחד על השנייה והיה ברור לי שיש בינינו משהו כל כך חזק, שלא ייגמר לעולם. לכן מה שקרה לי, בעיניי, זה ממש חורבן בית לחינם".

    

   "הייתי עורכת דין והיה ברור שאי־אפשר שיהיו שני קרייריסטים בבית אחד" (צילום: דנה קופל)
    "הייתי עורכת דין והיה ברור שאי־אפשר שיהיו שני קרייריסטים בבית אחד"(צילום: דנה קופל)

     

    נתתי ספייס

    בחיים החדשים של חני נוה יש גם שפע נקודות אור. היא עצובה, אך מלאת עוצמה, משדרת אופטימיות לצד כאב, מוקפת חברות נפש שעזרו לה להתמודד גם עם הפרשה הנוספת, שגרמה לה מבוכה עצומה. ב־16 בינואר 2019 נעצר ונחקר אפי נוה באזהרה כחשוד העיקרי בפרשה שחשפה העיתונאית הדס שטייף, והעלתה טענות לשוחד מיני לכאורה תמורת מינוי שופטים.

     

    את קוראת את כל זה בתקשורת, ומה את חושבת?

    "אני שואלת את עצמי לפעמים אם חייתי בשקר ומי זה הגבר הזה שישן לצדי במיטה כל השנים. אני רוצה לקוות שהחשדות לא נכונים, ושכל מה שקרה במציאות זה לא מה שמפורסם בתקשורת, אבל ימים יגידו".

     

    כשנחשפו בתקשורת פרטי הפרשה הזו, עלו שמות ופרצופים של עורכות דין ושופטות, שעל פי הטענה היו לכאורה בקשרים רומנטיים עם בעלך. הכרת את הפנים והשמות?

    "את חלקן הכרתי, על היתר מעולם לא שמעתי. בסך הכל נתתי לאפי המון ספייס בעבודה שלו. לא הייתי מהנודניקיות האלה, ולא הייתי מעורבת בלשכה וגם לא במשרד. ראיתי בתקשורת כתבות על בילויים והתנהלות לכאורה של אפי שלא הכרתי".

     

    "ידיעות אחרונות", 17.1.2019
     "ידיעות אחרונות", 17.1.2019

      

     יכול להיות דבר כזה? שום דבר?

     "את יודעת מה כואב לי? אני מחזיקה מעצמי בחורה פיקחית, חדה וחזקה, ואני לא מבינה איך לא חשדתי בכלום. אני לא יודעת איך בכלל אוכל להאמין אי פעם במישהו אחר, כי אני כבר לא מאמינה בחושים של עצמי. אי־אפשר להכיל את כמות המידע שאני מקבלת מאנשים. האוזן שלי לא יכולה לשמוע, וגם לא להאמין שהדברים אכן נעשו. לא הייתי מביאה חמישה ילדים, אם הייתי חושבת שהקשר שלנו עומד על כרעי תרנגולת.

     "ופתאום", היא מתארת, "מצאתי את עצמי יום בהיר אחד עם חמישה ילדים, בלי יכולת כלכלית לדאוג להם, בלי אפשרות אפילו לקנות בסופר, נאלצתי ללוות כספים".

      

     איזה קשר יש ביניכם היום?

     "אין בינינו קשר, וזה מאוד מצער אותי. אני, שהייתי שנים לצדו, נאלצת לעמוד היום מולו, וזה מעמד לא פשוט ומאוד עצוב".

      

     על מה את חולמת?

     "את באמת רוצה לדעת? אני חולמת להתעורר יום אחד בבוקר, לגלות שכל זה היה חלום בלהות ולקבל את המשפחה שלי בחזרה".

      

     • הראיון המלא עם חני נוה בגליון החג של "לאשה", השבוע בדוכנים

      

     הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: דניאל אלסטר, סגנון: סימה בן דוד)
     הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: דניאל אלסטר, סגנון: סימה בן דוד)
      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד