מורן אטיאס מול המראה: "עשיתי על הפנים שלי הרבה ניסויים שלא צלחו"

היא נגד המראה הטבעי, לא מורחת קרמים, ומתאפרת רק כשהשטיח האדום מחייב. למה הלכה לבית הספר עם שפם ואיזו אלרגיה קיבלה מרופא העור של קים קרדשיאן?

אסי טוחןפורסם: 05.05.19 08:27
צפו: מורן אטיאס מורידה את האיפור וחושפת את הפנים בלי מסכות
צילום: תומריקו
"אני לא מורחת קרמים, אבל אוהבת מאוד אמבטיות מלח. החיים זה מסג', שינה ואמבטיות מלח. כל מלח. במלחים אני לא בררנית, רק בגברים אני בררנית". מורן אטיאס (צילום: תומריקו)
"אני לא מורחת קרמים, אבל אוהבת מאוד אמבטיות מלח. החיים זה מסג', שינה ואמבטיות מלח. כל מלח. במלחים אני לא בררנית, רק בגברים אני בררנית". מורן אטיאס (צילום: תומריקו)
"לכל אחת יש את המקום שבו היא מרגישה פחות שלמה. יש נשים ששמות גשר על השיניים או צובעות את השיער בגוונים. הכול עניין של טעם. אני בעד כל מה שגורם לאישה להרגיש טוב". מורן אטיאס (38), שחקנית, יוצרת ופרזנטורית של Yellow ו-Yvel תכשיטים (צילום: תומריקו)
"לכל אחת יש את המקום שבו היא מרגישה פחות שלמה. יש נשים ששמות גשר על השיניים או צובעות את השיער בגוונים. הכול עניין של טעם. אני בעד כל מה שגורם לאישה להרגיש טוב". מורן אטיאס (38), שחקנית, יוצרת ופרזנטורית של Yellow ו-Yvel תכשיטים (צילום: תומריקו)

מורן אטיאס, איך בדיוק הכול התחיל?

"ההצלחה הגדולה הגיעה באיטליה, כשהכרתי בגיל 19 את הסוכנת ניקולטה בוצ'י. כבר במפגש הראשון היא אמרה לי שאהיה כוכבת גדולה באיטליה. אמרתי לה: 'איך? אני אפילו לא מדברת איטלקית'. התשובה שלה היתה 'העם היהודי חכם ותלמדי איטלקית בשלושה חודשים', וכך היה. תוך זמן קצר כבר הנחיתי תוכנית בפריים טיים בשידור חי והפכתי לכוכבת באיטליה. חייתי שם שש שנים. במקביל, התחלתי קריירה גם בישראל. אחרי סדנת המשחק הראשונה שלי באיטליה, הבנתי שהייעוד האמיתי שלי זה משחק. בגיל 26 החלטתי לעבור לארצות הברית. רציתי קריירה שתאפשר לי לקבל מגוון רחב של תפקידים, לא רק מהשוק האיטלקי. וגם, בתקווה, למצוא חתן יהודי טוב – Good Jewish Boy, שעוד לא מצאתי. באמריקה זכיתי לגלם דמויות מתרבויות שונות, דתות שונות ורקעים שונים: מצוענייה אלבנית למנהיגת מדינה ערבית, ממהגרת לטינית למהגרת איראנית בסדרה החדשה של אן.בי.סי שאני משתתפת בה עכשיו – The Village. זה משודר מיד אחרי 'החיים עצמם' וכולם נורא מתרגשים".

 

"שיער תמיד נראה יותר טוב כשהוא מתוחזק בתוספות. תוספות שיער גם מחזיקות חומרי עיצוב יותר טוב מהשיער שלך. כולן בהוליווד תמיד עם תוספות – קים קרדשיאן, ג'יי לו וביונסה, לכולן יש". מורן אטיאס על השטיחים האדומים (צילומים: AP, Rich Fury, Michael Loccisano/GettyimagesIL)
  "שיער תמיד נראה יותר טוב כשהוא מתוחזק בתוספות. תוספות שיער גם מחזיקות חומרי עיצוב יותר טוב מהשיער שלך. כולן בהוליווד תמיד עם תוספות – קים קרדשיאן, ג'יי לו וביונסה, לכולן יש". מורן אטיאס על השטיחים האדומים(צילומים: AP, Rich Fury, Michael Loccisano/GettyimagesIL)

   

  איך נראית השגרה היומית שלך בהוליווד?

  "ביומיום אני לא דואגת להיות טיפ טופ, כי אני כל הזמן מנסה לשמור על עור הפנים שלי. באיטליה הייתי מתוקתקת מכף רגל עד ראש. זה חלק מהלייף סטייל והתרבות שלהם. בלוס אנג'לס כולם בבגדי יוגה, גם אלה שבכלל לא עושים יוגה. הפינוק היומי שלי זה ה-steam shower – מקלחת אדים מיוחדת שהתקנתי בבית החדש שלי. אני מתחילה כל בוקר במקלחת אדים, כי זה עוזר לי להירגע ומקל על העור שלי. מנקה אותו משאריות האיפור, כי מאפרים אוהבים להשתמש במסקרות שנשארות, וגם עושה לי דיטוקס ועוזר לי להשתחרר. זה נהדר גם לג'ט לג".

   

  יש לך עוד המלצות להתמודדות עם ג'ט לג?

  "התרופה הכי טובה היא שינה. בכלל, שינה זה מרשם היופי הכי טוב. אני תמיד רואה את ההבדל בפנים, אם ישנתי טוב או לא. שמונה שעות שינה תמיד עושות לי טוב".

   

  "אם אני מתאפרת – אני אוהבת ריסים מודגשים ושפתיים תחומות. לא אוהבת את אלה ששמים ליפסטיק בטפיחות. כל המראה הטבעי הוא אובר רייטד, כי לי דווקא מאוד מתאים המראה המודגש והלא טבעי" (צילום: תומריקו)
   "אם אני מתאפרת – אני אוהבת ריסים מודגשים ושפתיים תחומות. לא אוהבת את אלה ששמים ליפסטיק בטפיחות. כל המראה הטבעי הוא אובר רייטד, כי לי דווקא מאוד מתאים המראה המודגש והלא טבעי"(צילום: תומריקו)

    

   איך את נרגעת לפני אירועי שטיח אדום?

   "הטקס הקבוע שלי זה להרגיע את הפנים, שהפה לא ייתפס ולא יצא לי גרגמל, וגם שלא יצא לי צחוק מתפרץ, שנראה אחר כך מאוד לא פוטוגני בתמונות. המאפרת של ג'סיקה אלבה לימדה אותי לחייך באופן רפוי כזה, שהפה לא ייתפס. זה כל הסוד. בלשון יש המון שרירים. אם הלשון תפוסה, גם הלסת תפוסה וההבעה לא משלימה את המראה, לא משנה איזה איפור עשו לך. מסג' טוב תמיד מרגיע אותי. אחרי מסג' אני גם נראית הרבה יותר יפה, כמו כולן. הרבה חברים טובים שלי הם גייז ומהם אני מקבלת את הטיפים הכי טובים. הם לימדו אותי לשכב על הגב, שלא תהיה לי נפילה בפנים, ולעשות מסג' פנים במשך שעה שלמה. זה מדהים. לפני פרמיירות בניו יורק, יש מקומות שבזמן שמסדרים לך ציפורניים עושים לך גם 25 דקות מסג' פנים".

    

   יש לך עוד סודות?

   "גם על השטיח האדום, זה הכול עניין של תאורה. בפסטיבל קאן יש אור יום ובערב זה פלאש – אז תמיד מתאימים את האיפור לשעה שבה מתקיים האירוע. בגדול, אני אוהבת להגיע מוקדם וללכת מוקדם".

    

   "הטקס הקבוע שלי זה להרגיע את הפנים, שהפה לא ייתפס ולא יצא לי גרגמל, וגם שלא יצא לי צחוק מתפרץ, שנראה אחר כך מאוד לא פוטוגני בתמונות. המאפרת של ג'סיקה אלבה לימדה אותי לחייך באופן רפוי כזה, שהפה לא ייתפס. זה כל הסוד" (צילומים: Rich Polk, Frederick M. Brown/GettyimagesIL )
    "הטקס הקבוע שלי זה להרגיע את הפנים, שהפה לא ייתפס ולא יצא לי גרגמל, וגם שלא יצא לי צחוק מתפרץ, שנראה אחר כך מאוד לא פוטוגני בתמונות. המאפרת של ג'סיקה אלבה לימדה אותי לחייך באופן רפוי כזה, שהפה לא ייתפס. זה כל הסוד"(צילומים: Rich Polk, Frederick M. Brown/GettyimagesIL )

     

    איך נראית שגרת הטיפוח היומית שלך?

    "אני שוטפת פנים, מורחת קרם עיניים של דיור, שאני מאוד אוהבת, קרם פנים ועושה מסג', שמותח לי את הפנים. אם אין לי פגישות, אני לא מתאפרת בכלל. אם יש לי פגישות, אני אערבב קרם פנים עם מייק-אפ נוזלי של דיור. אני אוהבת נוזלי, לא אבקות. שונאת פודרה ושונאת קונסילר. את התיקונים אני עושה רק עם מייק-אפ. אני מתה על ריסים עשויים עם הרבה מסקרה. בעיקרון, יש לי פנים שמאוד אוהבות איפור, אז אם אני מתאפרת – אני אוהבת ריסים מודגשים ושפתיים תחומות. I love it framed. לא אוהבת את אלה ששמים ליפסטיק בטפיחות. כל המראה הטבעי הוא אובר רייטד, כי לי דווקא מאוד מתאים המראה המודגש והלא טבעי. ביום אני אוהבת את עיפרון השפתיים spice של מאק. יש לו גוון מדהים, שמחדד את הצבעים הטבעיים שלי. בערב, הלוואי שיכולתי להגיד שאני מקפידה קבוע על שגרת ניקוי וטיפוח טובה, אבל לרוב אני די מתעצלת, שוטפת בסבון בייסיק והולכת לישון בידיעה ברורה שחלק ניכר מהאיפור נשאר. את איפור העיניים אני תמיד מסירה עם המסיר הכחול של לנקום. הוא הכי טוב שיש. חייבת משהו חזק, שיוריד הכול. באל.איי אין לי קוסמטיקאית קבועה. בארץ יש לי את טובי רמות מחולון, שמטפלת בי עם המוצרים של חוה זינגבוים. אני משתמשת קבוע במוצרים שלה לאקנה. זה ממש עוזר. לצערי, עשיתי על הפנים שלי הרבה ניסויים שלא צלחו. יש לי עור מאוד רגיש".

     

    אז אפשר להגדיר אותך כבחורה של תחזוקה נמוכה?

    "לגמרי. אני בדיוק ההפך מאחותי. אפילו ציפורניים אני לא עושה קבוע. רק לעבודה. בשבילי זה לא פינוק".

     

    איך את מטפחת את הגוף?

    "אני לא מורחת קרמים, אבל אוהבת מאוד אמבטיות מלח. החיים זה מסג', שינה ואמבטיות מלח. כל מלח. במלחים אני לא בררנית, רק בגברים אני בררנית".

     

    הבושם הכי אהוב?

    "אנג'ל של מוגלר וכל אחד מהבשמים של טום פורד. אני אוהבת בשמים עם נוכחות".

     

    איך את מטפחת את השיער?

    "בארץ יש לי את לירז אגם ובאל.איי את יניב קצב, שגם מאפר וגם מסרק אותי לאירועים. עכשיו אני משקיעה בשיער, אחרי שנים של הזנחה. אני משתמשת בשמפו ובמסכה של Monat. הם מאוד יקרים, אבל מעולים. השיער נראה מבריק וואו. שיער תמיד נראה יותר טוב כשהוא מתוחזק בתוספות. תוספות שיער גם מחזיקות חומרי עיצוב יותר טוב מהשיער שלך. כולן בהוליווד תמיד עם תוספות – קים (קרדשיאן), ג'יי לו וביונסה, לכולן יש. מה שנותן את הברק הנוצץ על השטיח האדום זה כל התרסיסים המיוחדים להברקות".

     

    "עשיתי עכשיו לייזר אצל הרופא המפורסם של קים קרדשיאן, ד"ר סיימון אוריאן, ויש לי מזה אלרגיה מטורפת בפנים, כי שורפים לך את הפנים והכול מתקלף כמו בסרט אימה" (צילום: תומריקו)
     "עשיתי עכשיו לייזר אצל הרופא המפורסם של קים קרדשיאן, ד"ר סיימון אוריאן, ויש לי מזה אלרגיה מטורפת בפנים, כי שורפים לך את הפנים והכול מתקלף כמו בסרט אימה"(צילום: תומריקו)

      

     ספרי על התזונה ועל הכושר שלך.

     "פעמיים ביום אני שותה קפה הפוך עם חלב שקדים, שחייב להיות איכותי מאוד. זו שמחת החיים שלי. לא יכולה להתחיל את היום בלי קפה ומים. מאוד אוהבת מים. אין לי דיאטה קבועה וגם סדר היום שלי מאוד משתנה. אני מאוד אוהבת ירקות, אבוקדו, קינואה, עוף, סושי, בשר, דגים וגם אורז פרסי עם הרבה שמן. מאוד אוהבת יין לבן – שבלי או סנסר, בדיוק שני היינות הצרפתיים היחידים שאני מכירה. אם הברמן יגיד שאין, לא אדע מה להזמין. אני מאוד אוהבת ארוחות ערב עם חברים במסעדה או בבית עם יין. קיבלתי את זה מאיטליה. כשאני בישראל, אני אוהבת לאכול בקנטינה פסטה עם דג חריף. יש לי תיאבון. כבר יצא לי לצאת עם גברים שאין להם תיאבון כמו שלי והיה ברור שזה לא יחזיק מעמד. למרות שיצאתי גם עם שף וזה גם לא הצליח. רק פעם אחת הייתי צריכה לרזות לתפקיד, אז הורדתי אלכוהול והפסקתי לאכול בלילה, שזה משהו שאני מאוד אוהבת, כי במהלך היום אני עובדת. ספורט אני לא עושה בכלל. ממש פדלאה. היתה תקופה ארוכה שעשיתי קונדליני יוגה. זה לא כושר, זה משנה חיים. אני יותר משקיעה בנפש. קוראת, כותבת ומקשיבה למוזיקה. מאמנת את החשיבה. זה הכושר שלי. למזלי, יש לי כלב שאני עושה איתו הליכות".

      

      

     מה לגבי הזרקות לפנים נגד קמטים – את בעד או נגד?

     "אני בעד, שאנשים יעשו מה שטוב להם. לכל אחת יש את המקום שבו היא מרגישה פחות שלמה. יש נשים ששמות גשר על השיניים או צובעות את השיער בגוונים. הכול עניין של טעם. אני בעד כל מה שגורם לאישה להרגיש טוב. עשיתי עכשיו לייזר אצל הרופא המפורסם של קים קרדשיאן, ד"ר סיימון אוריאן, ויש לי מזה אלרגיה מטורפת בפנים, כי שורפים לך את הפנים והכול מתקלף כמו בסרט אימה".

      

     איזו עצה היית נותנת לעצמך הצעירה?

     "לעשות שפם! אנחנו עדות המזרח כפרה עלינו, למה לשלוח ילדה לבית ספר עם שפם? יש גיל לזה? מה, הייתי צריכה לחכות שכל הכיתה תעשה עליי חרם? אבל עשו עליי חרם לא רק בגלל השפם. גם בגלל שהייתי כהה מדי".

      

     איפור לצילומי סטילס: חן אלקבץ | סטיילינג: סיוון חימי | ביגוד: עידן לרוס | צולם בסוויטה במלון רויאל ביץ' בתל אביב

      

       

      ומה גילינו על אסתי גינזבורג בלי איפור מול המראה באמבטיה?

      אסתי גינזבורג מול המראה: "לכולנו יש פגמים ולא כדאי להיות באובססיה לגביהם". לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: תומריקו)
      אסתי גינזבורג מול המראה: "לכולנו יש פגמים ולא כדאי להיות באובססיה לגביהם". לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: תומריקו)

       

       

       
      הצג:
      אזהרה:
      פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
      בעבר היא היתה עיתונאית וכותבת מדור הלייף-סטייל "חיים טובים" במוסף 7 ימים, עד שהחליטה להתעמק בנפלאות עולם היופי, והפכה לפריקית מוטרפת של טיפוח מוקפד, איפור רענן, תכשירי שיער יוקרתיים וכל מה שביניהם. בדרך, היא הוציאה לאור ספרים ומאמרים על סודות הטיפוח של מרכזי היופי והספא המובילים בעולם, הטריקים של גדולי המאפרים בעולם, והכול אודות בשמים