לונא מנסור מול המראה: "לא רציתי להתחרות ביופי שלי עם אחרות"

היא לא מרגישה גזענות בחברה הישראלית, לא היתה חוזרת ל'הישרדות'' גם בשביל 10 מיליון, נהנית מדוגמנות אבל מסתערת על עולם המשחק – מה גילינו אצלה באמבטיה

אסי טוחןפורסם: 15.05.19 08:56
צפו: סודות האיפור של לונא מנסור מול המראה
צילום: תומריקו
"השפתיים לגמרי שלי טבעיות. מלא שואלים אותי אם זה הזרקות וזה לא. גם ריסים חושבים שאני עושה וזה שלי". לונא מנסור (צילום: תומריקו)
"השפתיים לגמרי שלי טבעיות. מלא שואלים אותי אם זה הזרקות וזה לא. גם ריסים חושבים שאני עושה וזה שלי". לונא מנסור (צילום: תומריקו)
"אני פלסטינית-ישראלית. אזרחית שתי המדינות ואזרחית העולם". לונא מנסור (26), שחקנית, דוגמנית ומובילת קמפיין True Match של לוריאל פריז בישראל (צילום: תומריקו)
"אני פלסטינית-ישראלית. אזרחית שתי המדינות ואזרחית העולם". לונא מנסור (26), שחקנית, דוגמנית ומובילת קמפיין True Match של לוריאל פריז בישראל (צילום: תומריקו)

לונא מנסור, איך בעצם גילו אותך?

"מגיל קטן ידעתי שאני רוצה להיות בעולם של הדוגמנות והמשחק. לקחתי את זה מאמא, שהיתה דוגמנית והשתתפה בתחרות היופי של המגזר הערבי. זו גנטיקה שעברה ממנה. בגיל 19 זכיתי בתואר סגנית ראשונה בתחרות מלכת היופי הערבית. אחרי שבועיים המלכה פרשה, וואללה לא יודעת למה, אז הוכתרתי להיות המלכה במקומה".

 

למה לא השתתפת, כמו רנא רסלאן, בתחרות מלכת היופי הישראלית?

"האמת היא שהלכתי לאודישנים גם לתחרות מלכת היופי של ישראל ולא התקבלתי. אולי בגלל שאני רק 1.66 מטר. לא יודעת אם זה הפרמטר. יש להם את הסיבות שלהם. אני לא הכי מתלהבת להיות מלכת יופי. אף פעם לא רציתי להתחרות ביופי שלי עם אחרות. משום מה הכניסו אותי לתחרות, אז אמרתי בסדר".

 

"בגיל 19 זכיתי בתואר סגנית ראשונה בתחרות מלכת היופי הערבית. אחרי שבועיים המלכה פרשה, וואללה לא יודעת למה, אז הוכתרתי להיות המלכה במקומה" (צילום: תומריקו)
  "בגיל 19 זכיתי בתואר סגנית ראשונה בתחרות מלכת היופי הערבית. אחרי שבועיים המלכה פרשה, וואללה לא יודעת למה, אז הוכתרתי להיות המלכה במקומה"(צילום: תומריקו)

   

  מה כן רצית?

  "להיות דוגמנית, לעשות קמפיינים ולהשתתף בסדרות ובסרטים. תואר מלכת היופי נתן לי קמפיינים, אבל רק בחברה הערבית. הלכתי להרבה אודישנים לסרטים וסדרות, ולא התקבלתי. לא התבאסתי מזה יותר מדי. אמרתי לעצמי שאקח את זה לאט-לאט ולא בקפיצת חמש מדרגות. ב-2015 הייתי בטיול בארצות הברית ושמעתי ברדיו שעושים אודישנים לסרט הוליוודי שמצטלם בקי ווסט. לא הודיעו כלום מעבר לזה, רק שעה ומקום. אני מאמינה שכשאלוהים רוצה לתת לך משהו – הוא ייתן לך, לא משנה איפה את נמצאת. הלכתי לאודישנים ופגשתי שם את המלהקת אלן ג'קובי. איך שהיא ראתה אותי, היא אמרה לי שהיא רוצה אותי לתפקיד הכלה הלטינית והבטיחה לחזור אליי תוך שבוע. ואז הלכתי ברחוב בקי ווסט ודיברתי עברית עם חברה. פתאום ניגש אליי מישהו ושאל באנגלית אם אני מישראל. הוא אמר שהוא מפיק סרט שמצלמים בקי ווסט. אמרתי לעצמי: 'חלאס, אולי יצא מזה משהו'. למחרת התקשרה אליי המלהקת ואמרה: 'לונא, התקבלת לסרט, אבל את יפה מדי לתפקיד הכלה, כי ללטינוס יש ציצים ועניינים'. בקיצור, הם ליהקו אותי לתפקיד השושבינה. דיברתי גם עם המפיק שפגשתי ברחוב, והוא תיאר לי בדיוק את הסצנה שלי. בקיצור, שניהם קיבלו אותי לאותו תפקיד והתברר שהוא המפיק של אותו סרט, 'אהבה בדרכים'. התפקיד שקיבלתי היה ממש פיצי, אבל הם הזמינו אותי לארוחת ערב במלון עם כל הקאסט, עם דונלד סאת'רלנד והלן מירן. יום למחרת כבר התחילו הצילומים. כשבאתי למלא את הטפסים, הם הבינו שאני תיירת ושבכלל אין לי ויזת עבודה".

   

  אז התקשרת לסוכן שלך?

  "איזה סוכן ואיזה נעליים. הייתי שם לבד. לא היה לי כלום. המלהקת הרימה טלפון למנהלים ואמרה לי שאין מה לעשות, כי אני לא חוקית. לא הסכמתי לוותר. בסוף אמרתי להם שלא ישלמו לי, שאני מוכנה להשתתף בסרט בהתנדבות. רציתי את ההזדמנות הזו. כשאת צריכה לקבל את מה שאת רוצה – תקבלי. אבל בגלל שהפסדתי את המדידות, איבדתי את התפקיד של השושבינה. למזלי, ברגע האחרון אחת השושבינות הבריזה וביקשו ממני לנסות את השמלה שלה. השמלה היתה גדולה אז עשיתי טריק שלמדתי בדוגמנות: ניפחתי קצת את החזה ותפסתי את השמלה עם בית השחי. ככה הצטלמתי לסצנה. באותו רגע הבנתי שאני רוצה את העולם הזה. נהיה לי רעב מטורף למשחק. החלטתי לחזור לארץ, לסיים את התואר שלי בלימודים אמריקאיים, ערבית ואסלאם באוניברסיטת תל אביב, ולצאת לאודישנים. עשיתי אודישן לעונה השנייה של 'פאודה', התקבלתי, ומאז הכול היסטוריה".

   

  "זה היה מאוד-מאוד קשה, כי אין אוכל. אבל אני בנאדם חברמן אז התחברתי עם כולם". מנסור ב"הישרדות" (צילום: אוהד קב)
   "זה היה מאוד-מאוד קשה, כי אין אוכל. אבל אני בנאדם חברמן אז התחברתי עם כולם". מנסור ב"הישרדות"(צילום: אוהד קב)

    

   איך מקבלים את זה במשפחה שלך?

   "גדלתי בעכו במשפחה ערבית מוסלמית, אבל מאוד ליברלית. אבא שלי איברהים מנסור היה שחקן כדורגל, ששיחק חמש שנים בברצלונה, ויש לי משפחה גדולה בחו"ל בכל מקום בעולם. אז אם דוד שלי, שהוא דתי יותר, אומר לי לא לחשוף את עצמי, אני אומרת לו: 'אינשאללה, יהיה טוב'. אני מכבדת, אבל בסופו של דבר זו החלטה שלי. בסך הכול, אני מרגישה טוב בחברה הישראלית. אף פעם לא הרגשתי גזענות. אני פלסטינית-ישראלית. אזרחית שתי המדינות ואזרחית העולם".

    

   איך את מסכמת את החוויה של 'הישרדות'?

   "כשחזרתי נשבעתי שגם אם ישלמו לי 10 מיליון – אני לא חוזרת על זה יותר. היום אני מבינה שפשוט הייתי צריכה לקחת איתי ז'קט של נורת' פייס שייחמם אותי בלילה, כי קר שם רצח. זה היה מאוד-מאוד קשה, כי אין אוכל. אבל אני בנאדם חברמן אז התחברתי עם כולם".

    

   "תואר מלכת היופי נתן לי קמפיינים, אבל רק בחברה הערבית. הלכתי להרבה אודישנים לסרטים וסדרות, ולא התקבלתי. לא התבאסתי מזה יותר מדי. אמרתי לעצמי שאקח את זה לאט-לאט ולא בקפיצת חמש מדרגות" (צילום: תומריקו)
    "תואר מלכת היופי נתן לי קמפיינים, אבל רק בחברה הערבית. הלכתי להרבה אודישנים לסרטים וסדרות, ולא התקבלתי. לא התבאסתי מזה יותר מדי. אמרתי לעצמי שאקח את זה לאט-לאט ולא בקפיצת חמש מדרגות"(צילום: תומריקו)

     

    ספרי על שגרת הטיפוח שלך.

    "כל בוקר אני שוטפת עם סבון ומורחת קרם פנים. זה מאוד חשוב לי. אם זה יום שאני נשארת בבית, אני מורחת את כל החומצות של הקוסמטיקאית שלי, קרן ברטוב. אני הולכת אליה כל חודש. אם אני יוצאת, אני מורחת גם מייק-אפ של לוריאל, מסקרה, סומק ושפתון בגוון ניוד. אם יש לי אירוע – אוסיף גם אייליינר. בערב אני מורידה את האיפור עם סבון ומורחת קרם לחות וחומצה לערב מקרן".

     

    איך את מטפחת את הגוף?

    "אני מורחת קרם גוף כל יום אחרי המקלחת. אוהבת את מהדורת היסמין החדשה של ויקטוריה'ס סיקרט. בושם, יש לי כל מיני. ז'יבנשי וגם בושם מדובאי, שחבר הביא לי במתנה".

     

    ואת השיער?

    "יש לי את זהבית שמטפלת בי. בבית אני משתמשת בשמפו ובמסכה של איזבלה. השיער הטבעי שלי חלק וקצת גלי".

     

    "גדלתי בעכו במשפחה ערבית מוסלמית, אבל מאוד ליברלית. אבא שלי איברהים מנסור היה שחקן כדורגל, ששיחק חמש שנים בברצלונה, ויש לי משפחה גדולה בחו"ל בכל מקום בעולם". בקמפיין של לוריאל פריז (צילום: דודי חסון)
     "גדלתי בעכו במשפחה ערבית מוסלמית, אבל מאוד ליברלית. אבא שלי איברהים מנסור היה שחקן כדורגל, ששיחק חמש שנים בברצלונה, ויש לי משפחה גדולה בחו"ל בכל מקום בעולם". בקמפיין של לוריאל פריז(צילום: דודי חסון)

      

     מה לגבי תזונה וכושר?

     "אני מתאמנת מינימום ארבע פעמים בשבוע. לרוב זה כל יום. ספורט מאוד חשוב לי. אני מתאמנת במרכז הספורט של אוניברסיטת תל אביב – זה קאנטרי מעולה עם בריכה אולימפית. אני שוחה, עושה אירובי ומשקולות. גם באוכל אני מאוד שומרת. לא אוכלת פחמימות בכלל. רק פעם ב... אפילו בבית אמא מכינה לי אורז לונא – אורז מלא ובריא. פעם בחודש, כשאני יוצאת עם חברים, אני מרשה לעצמי לאכול שטויות כמו המבורגר. ביומיום זה סלטים, טונה, ביצים, חזה עוף ונס קפה".

      

     בטח תמיד שואלים אותך אם השפתיים שלך טבעיות?

     "השפתיים לגמרי שלי טבעיות. מלא שואלים אותי אם זה הזרקות וזה לא. גם ריסים חושבים שאני עושה וזה שלי".

      

     איזו עצה תתני לעצמך המבוגרת?

     "שאהיה תמיד כמו שאני: כיפית, אנרגטית, מלאה בחיוביות, בטוחה ומאמינה בעצמי, ושיישאר בי תמיד הרעב הגדול הזה לתעשייה".

      

     איפור לצילומי סטילס: עדי פרג'י, מנהלת הדרכה לוריאל פריז

      

       

      ומה גילינו על אסתי גינזבורג בלי איפור מול המראה?

      אסתי גינזבורג מול המראה: "לכולנו יש פגמים ולא כדאי להיות באובססיה לגביהם". לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: תומריקו)
      אסתי גינזבורג מול המראה: "לכולנו יש פגמים ולא כדאי להיות באובססיה לגביהם". לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: תומריקו)

       

       

       
      הצג:
      אזהרה:
      פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
      בעבר היא היתה עיתונאית וכותבת מדור הלייף-סטייל "חיים טובים" במוסף 7 ימים, עד שהחליטה להתעמק בנפלאות עולם היופי, והפכה לפריקית מוטרפת של טיפוח מוקפד, איפור רענן, תכשירי שיער יוקרתיים וכל מה שביניהם. בדרך, היא הוציאה לאור ספרים ומאמרים על סודות הטיפוח של מרכזי היופי והספא המובילים בעולם, הטריקים של גדולי המאפרים בעולם, והכול אודות בשמים