כמה את שוקלת? שש נשים חושפות את המספר האמיתי מול המצלמה

המאבק במודל היופי הוביל את נעמה פרבר ורוני כהן לגייס נשים שיסכימו להציג את גופן ומשקלן בלי להתבייש – מ-56 ק"ג ועד 122 ק"ג. צפו בהן משילות את הסודות בגאווה

Xnet אופנה

|

03.04.19 | 07:06

צפו בסרטון המלא: כמה את שוקלת?
צילום: דקלה שי, בימוי: רוני כהן
"עננת המשקל מרחפת מעלינו כסוד גדול". שירי חלפון, קרן מולד, דקלה שי, מיי גרף, מילי דובין סטופ ונעמה פרבר (צילום: דקלה שי)
"עננת המשקל מרחפת מעלינו כסוד גדול". שירי חלפון, קרן מולד, דקלה שי, מיי גרף, מילי דובין סטופ ונעמה פרבר (צילום: דקלה שי)

נשים רבות יסכימו שאין רגע מפחיד יותר מאשר לעמוד מול המשקל – שהופך את מהותן למספר הקילוגרמים שמופיעים עליו. החשש והמאבק התמידי במשקל, בגוף, באוכל ובדימוי היופי המקובל בחברה הוביל את נעמה פרבר, מפיקת מכירות האופנה "שוות מתלבשות" לנשים במידות גדולות, ואת רוני כהן, בעלת המותג קווין סייז, לנסות לחשוף את הסוד של המספרים.

 

"התביישתי מאוד במשקל שלי". שירי חלפון, בת 28, 97 ק"ג (צילום: דקלה שי)
  "התביישתי מאוד במשקל שלי". שירי חלפון, בת 28, 97 ק"ג(צילום: דקלה שי)

   

  פרבר פנתה אל קבוצת הפייסבוק "אופנה מלאה", שאותה היא מנהלת, כדי לגייס נשים שיסכימו לחשוף את גופן ואת משקלן מול המצלמות – בלי בגדים מטשטשי גזרה ובלי בושה. ההתחלה היתה מבטיחה, כשעשרות נשים הגיבו לפוסט. "אך ככל שהתקרב היום הגדול והגיע יום הצילום, ירדנו מכ-50 נשים שנרתמו למען הבשורה לעשר נשים בקושי", מספרת כהן.

   

  "במשך שנים התעסקתי באופן אובססיבי במשקל שלי". קרן מולד, בת 42, 56 ק"ג (צילום: דקלה שי)
   "במשך שנים התעסקתי באופן אובססיבי במשקל שלי". קרן מולד, בת 42, 56 ק"ג(צילום: דקלה שי)

    

   בסופו של דבר הגיעו ליום הצילום שש נשים: שירי חלפון, קרן מולד, דקלה שי, מיי גרף, מילי דובין סטופ ונעמה פרבר עצמה – מגיל 28 ועד 42, ממשקל 56 ק"ג ועד משקל 122 ק"ג. כולן מספרות על החשש מהמשקל שלהן, שהוביל בחלק מהמקרים לתחושת בושה, לבעיות בדימוי גוף ולהפרעות אכילה.

    

   "אני נעמה ואני שמנה, וככה אני כנראה אהיה כל החיים שלי". נעמה פרבר, בת 42, 122 ק"ג (צילום: דקלה שי)
    "אני נעמה ואני שמנה, וככה אני כנראה אהיה כל החיים שלי". נעמה פרבר, בת 42, 122 ק"ג(צילום: דקלה שי)

     

    הסרטון, שעלה בעמוד הפייסבוק של "שוות מתלבשות" לפני יומיים, צבר עד כה 11 אלף צפיות. "עננת המשקל מרחפת מעלינו כסוד גדול", אומרת פרבר, "בתפישה שלי, אישה שמפסיקה להתבייש במשקלה, במספר הזה, משילה מעצמה עומס רציני. בניגוד לצפוי, דווקא השחרור הזה מצביע על חיבור גדול יותר לגוף. וכשהגוף משוחרר – הנפש יכולה לעוף".

     

      

     ומה חשבתם על בגדי ההיריון של מייגן מרקל?

     סגנון בארמון: כל הפרטים על בגדי ההיריון של מייגן מרקל. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: Tristan Fewings/BFC/Gettyimages)
     סגנון בארמון: כל הפרטים על בגדי ההיריון של מייגן מרקל. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: Tristan Fewings/BFC/Gettyimages)

      

      

      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד