הטופ מודל הגרמנייה התאהבה בישראלי וויתרה על חוזה מבטיח

זרלינה הומן עברה לישראל בעקבות אהבה. כעת היא מסבירה למה גם הסכסוך המשפטי עם הסוכנות שלה, בבעלות אביה של היידי קלום, לא שינה את התוכניות

זזרלינה הומן ובר כספי. "נורא התלהבתי כשהוא סיפר לי שהוא ישראלי. נמשכתי לישראלים כבר קודם. הייתי חודשיים בתאילנד, ויש שם ישראלים בכל מקום. הרושם הראשוני שלי היה שהם יודעים להשיג כל מה שהם רוצים" (צילום: דנה קופל)
זזרלינה הומן ובר כספי. "נורא התלהבתי כשהוא סיפר לי שהוא ישראלי. נמשכתי לישראלים כבר קודם. הייתי חודשיים בתאילנד, ויש שם ישראלים בכל מקום. הרושם הראשוני שלי היה שהם יודעים להשיג כל מה שהם רוצים" (צילום: דנה קופל)
זרלינה הומן (מימין) עם היידי קלום (במרכז), ב"הטופ מודל הבאה", בה זכתה במקום שני (צילום: GettyImages IL/Mathis Wienand)
זרלינה הומן (מימין) עם היידי קלום (במרכז), ב"הטופ מודל הבאה", בה זכתה במקום שני (צילום: GettyImages IL/Mathis Wienand)

לזרלינה הומן יש את כל מה שצריך כדי להפוך לסופר־מודל בינלאומית. הנתונים המושלמים שלה, שהטיסו אותה למקום השני בתוכנית "הטופ מודל הבאה" בגרמניה, מהווים פוטנציאל לקריירה מסחררת בסגנון זו של מנחת הריאליטי, דוגמנית העל היידי קלום. אבל הומן לא מוכנה לתת לקריירה להפריע לה בדברים אחרים בחיים. אהבה, למשל.

 

לפני שנה וחצי, זמן קצר אחרי הפריצה שלה, ארזה הומן את חפציה ועברה לחיות בישראל עם בר כספי, בן זוגה האוהב. בסוכנות שלה, שמנוהלת על ידי גונתר קלום, אביה של היידי, לא ממש אהבו את ההחלטה הזו. התוצאה: הומן מצויה היום בשיאו של סכסוך משפטי עם הסוכנות. דרך אגב, בן זוגה אפילו לא ידע עד לפני שנתיים מיהי היידי קלום. "מעולם לא שמעתי עליה", הוא מצהיר.

 

 

הומן (24) נולדה בעיירה קובלנץ בגרמניה. אביה היה מורה שלפני שש שנים שם קץ לחייו ("אני לא רוצה יותר מדי להיכנס לזה", היא מבקשת). עד גיל 22 מעולם לא חשבה להפוך לדוגמנית. "הייתי נערה ביישנית מאוד", היא מסבירה.

 

כספי (26), סטודנט ומנהל בר בתל־אביב, גדל בהרצליה. בצבא שירת כמ"מ בצנחנים, ואף נפצע במהלך היתקלות עם מחבל במבצע "צוק איתן". סיפור ההיכרות ביניהם, כפי שהוא מגדיר היטב, הוא "כמו סרט המשך ל'גריז'". זה קרה לפני שלוש שנים וחצי. כספי נסע לטיול של אחרי צבא לדרום אמריקה, ואז החליט להצטרף לאחיו, שמתגורר במלבורן שבאוסטרליה. בדיוק באותו זמן, החליטה הומן גם היא לטייל באוסטרליה. הם נפגשו במועדון במלבורן. "הגעתי עם חברים ישראלים שפגשתי בעיר ושכרתי איתם בית", מספר כספי. "אחרי שהתיישבתי על הבר, זרלינה ניגשה אליי והתחילה איתי".

הומן: "הגעתי למועדון עם חברות. לאחת מהן התחשק לעשן, אז ניגשתי לבר ושאלתי אותו אם יש לו סיגריה".

 

טוב, בישראל זה לגמרי נקרא להתחיל איתו.

"צודקת. אני מניחה שלא הייתי שואלת אותו אם הוא לא היה נראה כמו שהוא נראה. אולי אפילו לא הייתי מתנדבת להשיג סיגריה".

כספי: "אמרתי לה שאני לא מעשן אבל שאני אארגן לה. ידעתי שאין מצב שאפסיד הזדמנות כזאת בגלל סיגריה. כשמישהי כזאת יפהפייה ניגשת אליך, אתה עושה הכל כדי להשיג אותה. אז ארגנתי לה סיגריה ואחרי זה גם הזמנתי אותה לדרינק".

הומן: "נורא התלהבתי כשהוא סיפר לי שהוא ישראלי. נמשכתי לישראלים כבר קודם. הייתי חודשיים בתאילנד, ויש שם ישראלים בכל מקום. הרושם הראשוני שלי היה שהם יודעים להשיג כל מה שהם רוצים".

 

בני הזוג החליפו טלפונים. "זה היה ליל שבת", מספרת הומן, "וביום שני כבר הייתי אמורה לעזוב לסידני, אבל בר הציע שבכל זאת נבלה את היום האחרון שלי בעיר יחד. הוא הזמין אותי לקפוץ אליו, הגעתי לבית שלו ובהתחלה הייתי בטוחה שטעיתי בכתובת. אני חייתי אז כמו קבצנית. גרתי בדירה קטנה עם חמש שותפות. הבית שלו היה אחוזה ענקית עם בריכה. מצד שני, הוא ישראלי, אז ידעתי שאני לא צריכה להיות מופתעת".

 

השניים בילו את היום על הדשא מול הבריכה. "היה בינינו חיבור מטורף", אומרת הומן. "הוא סיפר לי על השירות הצבאי שלו, אני סיפרתי לו על המשפחה שלי, על המוות של אבא שלי, דברים שלא הייתי מספרת בדרך כלל לבן אדם זר. למחרת הוא הקפיץ אותי לשדה התעופה, וביקש שאשלח לו הודעה ברגע שאנחת. ואז, במשך חמישה ימים התכתבנו כל יום למשך כל היום".

כספי: "עד שהיא חזרה".

הומן: "אתה אומר את זה כאילו שזה כלום. אבל כן, החלטתי בסוף לתת לקשר בינינו צ'אנס".

 

הומן וכספי."הרגשתי שאני מוגנת איתו ושהוא הנשמה התאומה שלי" (צילום: דנה קופל)
  הומן וכספי."הרגשתי שאני מוגנת איתו ושהוא הנשמה התאומה שלי"(צילום: דנה קופל)

   

  מה גרם לך להתאהב בו?

  "הוא היה שונה מכל הגברים שהכרתי בעבר, מאוד בוגר. גברים בגילו בגרמניה הרבה יותר ילדותיים. הרגשתי שאני מוגנת איתו ושהוא הנשמה התאומה שלי".

  כספי: "יש בזרלינה משהו אמיתי שאין באף אחת אחרת, בלי מסכות ובלי פוזות. אהבתי את הפשטות שלה - היא הסתובבה בנעלי אולסטאר ובלי טיפת איפור. הרגשתי שהיא לא רק בת הזוג שלי, אלא גם החבר הכי טוב שלי. אני יכול לדבר איתה על הכל".

  זרמינה: "התאהבתי בישראל מיד, מה שהכי הרשים אותי היה האוכל. כשפגשתי את המשפחה שלו, הם הגישו לי כל כך הרבה אוכל שהייתי בשוק. בחיים לא אכלתי כל כך הרבה. הרגשתי בגן עדן"

   

  בני הזוג נסעו יחד לטייל בני־זילנד, ואז חזרו למלבורן ושכרו דירה יחד. שמונה חודשים אחרי שהפכו לזוג, הגיע המכשול הראשון: ויזת התייר של כספי עמדה לפוג, והוא היה צריך לחזור

  לישראל. "לי היה עוד חודש לוויזה, וחשבתי שבזמן הזה אטייל בבאלי", נזכרת הומן. "אבל מהר מאוד הרגשתי שיהיה לי עצוב להמשיך לטייל בלי בר, והזמנתי כרטיס טיסה חזרה לגרמניה".

  כספי: "זו הייתה פרידה כואבת. שנינו נסענו יחד לשדה התעופה, כשכל אחד היה צריך לעלות על מטוס שייקח אותו לארץ שלו".

  הומן: "התוכנית שלנו הייתה לחזור לאוסטרליה עם ויזה של סטודנט, אבל כבר במטוס בדרך הביתה ידעתי שאני יורדת מהתוכנית הזו. טיסה מאוסטרליה לגרמניה נמשכת 16 שעות וחצי. הרגשתי שאין מצב שאעשה כזאת טיסה בכל פעם שארצה לבקר את המשפחה והחברים שלי".

  כספי: "הסכמתי איתה. אמרתי לה: 'טיסה מישראל לגרמניה היא רק ארבע שעות'".

   

  בני הזוג החלו לנהל קשר בשלט רחוק. אחרי שכספי קפץ לביקור אצל הומן בגרמניה, היא הגיעה לבקר אותו בישראל. "התאהבתי בישראל מיד", היא מספרת. "מה שהכי הרשים אותי היה האוכל. כשפגשתי את המשפחה שלו, הם הגישו לי כל כך הרבה אוכל שהייתי בשוק. בחיים לא אכלתי כל כך הרבה. הרגשתי בגן עדן".

   

  לבר יש מעריצות

  לפני שנתיים, זמן קצר אחרי שהומן חזרה למולדתה, החל הרומן שלה עם עולם הדוגמנות. זה קרה לגמרי במקרה: "ישבתי עם חברה שלי, והיא הציעה שנלך יחד לאודישנים ל'הטופ מודל הבאה של גרמניה'. לא התלהבתי להופיע בתוכנית ריאליטי, אבל היא שכנעה אותי. בר תמך בי מאוד, למרות שזו הייתה סיטואציה קשה. הצילומים התקיימו בלוס־אנג'לס, ובמשך ארבעה חודשים אני ויתר המתמודדות היינו צריכות להיות במתחם סגור בלי טלפונים. נתנו לנו פעם בשבוע לעשות שיחת טלפון של עשר דקות, ואני ניצלתי את כל הדקות האלו לשיחות עם בר".

   

  גם כספי הפך לכוכב בעקבות התוכנית. "בהפקה ובתקשורת ידעו שיש לי בן זוג ישראלי", מסבירה הומן. "בר הפך למפורסם מאוד בגרמניה. יש לו שם הרבה מעריצות".

  זרלינה: "הרגשתי מהרגע הראשון שהיידי בעדי. היא אמרה שיש לי 'יופי טבעי'. אין לי שום כעס עליה"

   

  איך התרשמת מהיידי קלום?

  "היא הייתה נחמדה מאוד, הרגשתי כבר מהרגע הראשון שהיא בעדי. היא אמרה בין היתר שיש לי 'פנים יפות מאוד' ו'יופי טבעי'. כמובן שזה החמיא לי מאוד".

   

  במאי 2017, עם סיום התוכנית, זכתה הומן במקום השני. "הפכתי לדמות מפורסמת מאוד בעיר שלי, וראש העיר ארגן לכבודי קבלת פנים חגיגית", היא מספרת. בעקבות הזכייה היא הוחתמה בסוכנות הדוגמנות של היידי קלום ואביה. אבל מה שנראה כמו התגשמות חלום ומקפצה לקריירה בינלאומית, הצטייר לה מהר מאוד כעול.

   

  "החוזה שהחתימו אותי עליו הוא לא חוזה דוגמנות סטנדרטי. הסוכנות דרשה שאשאר כל הזמן בגרמניה, כדי שתוכל להקפיץ אותי לצילומים בכל רגע נתון. אם רציתי לטוס לחו"ל, הייתי צריכה לבקש בשביל זה ימי חופש. הרגשתי שאני ובר לא יכולים לנהל ככה זוגיות. באחד הביקורים שלי בישראל החלטתי לבדוק כמה סוכנויות דוגמנות פה, ונפגשתי עם עומרי יערי מסוכנות ITM . הרגשתי שזה הפתרון המושלם: שאוכל לגור ולעבוד בישראל ובמקביל לטוס לגרמניה כשארצה".

   

  לא שקלת לבקש מבר שיעבור לגרמניה?

  "לא. התאהבתי בישראל מיד ומהר מאוד יכולתי לדמיין את עצמי חיה כאן. הרבה פעמים אומרים לי: 'איזה צעד גדול עשית כשעברת לכאן', אבל אני חושבת שבר הוא זה שעשה את הצעד המשמעותי. הוא זה שלקח את כל האחריות עליי. הוא זה שמרגיש אחראי לכך שאתאקלם פה, שאלמד את השפה, שאמצא חברים. אם זה היה הפוך והוא היה מגיע לגרמניה, הלחץ שהוא יסתדר היה גדול מדי בשבילי".

   

  "התאהבתי בישראל מיד" (צילום: דנה קופל)
   "התאהבתי בישראל מיד"(צילום: דנה קופל)

    

   המטרה: "ווג"

   אחרי שהומן החליטה לעזוב את גרמניה ולעבור עם אהובה לדירה בתל־אביב, היא שכרה עורך דין כדי לנסח מסמך מנומק שבו היא מבקשת להתפטר מהסוכנות. "ממש לא חשבתי שזו תהיה בעיה", היא מודה. "האמנתי שכמו בכל עבודה, זכותי להתפטר. אבל אז אבא של היידי, שיושב בראש הסוכנות, הודיע לי באמצעות עורך הדין שלו, שהוא לא מוכן לקבל את ההתפטרות שלי, ושאם אתפטר הוא יתבע אותי. עורך הדין שלי אמר לי לא להתרגש ושזה סתם איום שנועד להלחיץ אותי, אבל חודשיים אחרי זה הסוכנות באמת הגישה נגדי תביעה. מאז ועד היום אבא של היידי דורש שאמשיך לעבוד אצלו. לטענתו, עזבתי את החוזה בלי הסכמתו, והוא לא מוכן לזה. את כל הכסף שאני מרוויחה עכשיו אני משלמת לעורך דין וזה בדיוק מה שהם רוצים. הדרך שלהם היא להתיש אותי, שאומר להם בסוף: 'ניצחתם, אני מוכנה לחזור לעבוד איתכם'".

   זרלינה: "הרבה פעמים אומרים לי: 'איזה צעד גדול עשית כשעברת לכאן', אבל אני חושבת שבר הוא זה שעשה את הצעד המשמעותי. הוא זה שלקח את כל האחריות עליי"

    

   ניסית לפנות להיידי?

   "לא. היידי פחות מחוברת לדרמה הזו. בגלל זה אין לי שום כעס כלפיה. היא גרה בלוס־אנג'לס ועסוקה מאוד. אני אפילו לא יודעת עד כמה היא מודעת למקרה שלי".

    

   הומן הספיקה בינתיים להשתלב יפה בתעשייה המקומית. היא הצטלמה בין היתר ל־FIX, "קסטרו", "תמנון", "קרליין", ולאחרונה נבחרה להיות הפרזנטורית של מותג ההנעלה TOGO. היא שואפת הכי גבוה שיש: "המטרה שלי היא להצליח בארצות־הברית, להופיע על שערי מגזינים נחשבים כמו 'ספורטס אילוסטרייטד' או 'ווג', וכמובן, להתקבל ל'ויקטוריה'ס סיקרט'".

    הריאיון איתה מתקיים באנגלית, ולדבריה היא עדיין רחוקה מלשלוט בעברית. "אין ספק שהקושי הכי גדול שלי פה הוא הגעגועים לחברות שלי בגרמניה. לפעמים אני מרגישה בודדה.

    

   איך המשפחה שלך הגיבה כשבחרת בבן זוג יהודי?

   "המשפחה שלי ליברלית מאוד. סבא וסבתא שלי שמחו מאוד שאני יוצאת עם יהודי. סבא שלי אמר שהיהודים הם האנשים הכי טובים שיש".

   כספי: "הוא סיפר לנו שיהודי פעם הציל את חייו, שחייל אמריקאי ירה בו והוא נחלץ לעזרתו".

    

   בר, איך המשפחה שלך קיבלה את זה שאתה יוצא עם מישהי לא יהודייה?

   "אמא שלי קצת חששה בהתחלה. אבל ברגע שהיא פגשה את זרלינה, היא וכל המשפחה שלי מיד התאהבו בה".

    

   מה לגבי חתונה?

   הומן: "לא הייתי עוזבת את המדינה שלי אם זה לא היה משהו שאנחנו רואים אותו קורה. אבל אני אחשוב על חתונה רק כשארצה להביא ילדים לעולם, וזה לא יקרה לפני גיל 28".

    

   הומן בקמפיין TOGO (צילום: אמיר יהל)
    הומן בקמפיין TOGO(צילום: אמיר יהל)

     

    אתם זוג יפה. חשבתם לעשות קמפיין יחד?

    הומן: "וואו, אני ממש הייתי שמחה".

    כספי: "אני לא יודע. הייתי אומר קודם: Lets Speak Money".

     

    אגב, זרלינה התחילה ללמוד עברית, אתה לומד גרמנית?

    כספי: "לא ממש, אבל אני יודע כמה משפטים. למשל, 'אישויל היינקין וון דיר'".

     

    מה זה אומר?

    "תעשה לי ילד".

     

    ולמה אתה יודע את זה?

    "לא מזמן הגיע לארץ די־ג'יי מגרמניה שאני אוהב מאוד, אז ביקשתי מזרלינה שתלמד אותי משפט שאני יכול להגיד לו".

     

    הומן: "לא סיפרתי לו אז מה הפירוש".

    כספי: "אבל הדי־ג'יי לפחות צחק". 

     

    הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
    הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד