שיער קיצוני: כמה שלבים פשוטים שיעזרו לך להחזיר אותו למוטב

שיער נפוח וחסר צורה, שיער יבש וחסר ברק, שיער שפשוט לא מסתדר. מדריך מלא לטיפול בשיער שעושה על הבוקר מצב רוח רע

  (צילום: Shutterstock)

הוי השיער הזה. הוא יכול להעניק לנו מראה מדהים, והוא יודע גם להרוס לנו את הצורה. לפעמים הוא פשוט בעייתי, וצריך לטפל בו כל הזמן, ולפעמים הוא ממש בסדר רוב הזמן, אבל מדי פעם בוחר להפתיע אותנו בבוקר לרעה. שיער שמסרב להסתדר כמו שמצפים ממנו מעסיק כנראה לא מעט נשים, עד שהנושא זכה לניב לשוני משלו. I’m having a bad hair day - הוא ביטוי שמשתמשים בו בכמה משמעויות (שלא את כולן נביא כאן).

 

במקור המשמעות היתה פשוט – אוף, השיער שלי לא מסתדר היום. אחר כך המשמעות התרחבה ל- אוף, שום דבר לא מצליח לי כל היום. ולפי המילון, הביטוי יכול להיות מיוחס אפילו לחפצים או מכונות שלא עובדים כמו שצריך – The coffee machine is having a bad hair day. עד כאן למקומו התרבותי של השיער הסורר. אבל מהם הגורמים לשיער בעייתי, ומה אפשר לעשות?

 

 

הסיבות רבות ומגוונות, ואפשר לחלק אותן לשלושה תחומים: 

  • אקלים
  • תורשה
  • טיפול לא נכון 

 

עומר אסף, מעצב השיער הראשי של מותג נטורל פורמולה, מסביר ומציע: יותר מדי שמש או רוח יבשה יכולים להפוך כל שיער יפהפה לחסר צורה. כדאי, קודם כל, לשים לב לכמה כללי התנהגות וטיפול:

• לא לחפוף את הראש יותר מדי, כדי לאפשר לו לשמור על השמנים הטבעיים שלו.

• אחרי החפיפה, לא לשפשף את השיער, אלא לטפוח עליו בקלות עם המגבת.

• לחפוף בשמפו עדין ואיכותי.

• להגן על השיער מפני השמש החזקה, בעזרת כיסוי ראש כלשהו, ובבריכה – בכובע ים אטום.

• בתנאי חום או יובש, מומלץ מאוד להשתמש במסיכה מזינה לפחות פעמיים בשבוע.

• למרוח על השיער קרם לחות ללא שטיפה, שיוצר חיץ בין נזקי מזג האוויר לבין השערה.

 

לעתים דווקא הפעולות שאנחנו עושים כדי לעצב את השיער הן שהורסות אותו. שימוש תכוף מדי בפן, החלקות, הבהרות וכד' עלולות להפוך את השיער לשביר, יבש וחסר צורה. לכן, את פעולות העיצוב צריך ללוות בפעולות לשמירה על בריאות השיער.

 

לשיער שעבר החלקה או עיצוב בחום - מומלץ להשתמש בסדרת מוצרים המכילים קרטין, שבונה מחדש את פנים השערה ויוצר ציפוי הגנה חיצוני. רצוי להשתמש בשמפו ובמרכך המכילים קרטין, ומדי פעם להוסיף גם מסיכה או סירום. הטיפול גם ישמור על מראה השיער וגם יאריך את חיי ההחלקה.

 

לשיער שעבר טראומה – הבהרה/פרמנטט - גם כאן מומלצים אותם מוצרים המכילים קרטין, אך כדאי להוסיף להם טיפול אינטנסיבי שבועי עם אמפולת קרטין. החומר המרוכז פועל במהירות לחיזוק השיער ומוסיף לו ברק וחיוניות.

 

בנוסף לכל אלה, ישנם סוגי שיער שזקוקים לטיפול מיוחד מעצם טיבם. אם שיערך מתולתל, אך נפוח ויבש, ישנן מספר אפשרויות לעצבו לפי בחירתך - 

 

קרם לחות עם גלייז – יעניק לתלתלים מראה מעוצב ומוגדר.

קרם לחות עם קוקוס – יעניק להם מראה טבעי ורך.

קרם לחות עם קרטין – יעצב תלתלים פתוחים ומבריקים.

 

מלבד שיפור המראה, כל הקרמים הללו גם מגינים על השיער, מזינים אותו ומונעים היווצרות קצוות מפוצלים.

 

קיימים סוגי שיער המייצרים מראה חסר צורה, ספק חלק – ספק מתולתל. במקרה כזה ניתן לתת לשיער כיוון ברור, באמצעות שימוש במוס לבניית תלתלים, או למרוח קרם לחות מעצבת המכיל קרטין שיעורר לחיים את המראה ה"עייף" של השיער.

 

רוב סוגי השיער סובלים לעתים מחוסר ברק, שגורם למראה כללי חסר חיים ורעננות. מומלץ להשתמש במוצרים מסדרת אמפולה, הכוללת שמפו, מרכך, סרום ומסיכה. כל מוצרי הסדרה מחזקים את השיער, ומוסיפים לו ברק, רכות וגמישות.

 

אז כדאי קודם להבין מה הבעיה, ואז להקפיד על כללי ההתנהגות והטיפול השוטף לשמירה על השיער, ועל שימוש במוצרים שמתאימים לפתרונה. Have a good hair day!

 

 

 

 

 

הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד