"הילדים לא זיהו אותי. פתאום אלה שצחקו עליי רצו להיות חברים שלי"

כתם הלידה על פניה של שחר אברמוב, הפך למושא לעג בילדותה. בגיל 12 גילתה איך לעבות את הגבות כדי להסתיר אותו והפכה זאת לקריירה: "חשוב לי להיות עממית"

אסי טוחןפורסם: 03.03.19 08:14
"אני מתעסקת בעשייה ולא בסלבס. רוצה לדבר לכולם. תמיד זוכרת מאיפה הגעתי ואיך התחלתי. הזיכרונות של לבכות בחדר תמיד איתי". שחר אברמוב (צילום: מישל איתן)
"אני מתעסקת בעשייה ולא בסלבס. רוצה לדבר לכולם. תמיד זוכרת מאיפה הגעתי ואיך התחלתי. הזיכרונות של לבכות בחדר תמיד איתי". שחר אברמוב (צילום: מישל איתן)
"חשבתי אז שכתם הלידה הוא הדבר הכי גרוע שקרה לי. היו צוחקים עליי, שיש לי קקי בגבה ומה לא". אברמוב בילדותה (צילום: אלבום פרטי)
"חשבתי אז שכתם הלידה הוא הדבר הכי גרוע שקרה לי. היו צוחקים עליי, שיש לי קקי בגבה ומה לא". אברמוב בילדותה (צילום: אלבום פרטי)

לשחר אברמוב, 27, היה רק כתם לידה קטן בגבה הימנית שלה. למתבונן מהצד זה אולי נראה זניח, אך לאורך כל ילדותה בנשר היה הכתם הזה מושא לבריונות, חרמות ולגלגנות פוגענית. "חשבתי אז שכתם הלידה הוא הדבר הכי גרוע שקרה לי", היא מספרת היום בראיון ל-Xnet, "היו צוחקים עליי, שיש לי קקי בגבה ומה לא. הייתי מסתגרת בחדר שלי ובוכה שעות. שוברת לעצמי את הראש, מה אני עושה עם הכתם הזה. ככה מצאתי את עצמי בגיל 12 מתחילה לחקור לעומק את כל נושא הגבות".

 

"היום השוק הזה מאוד פרוץ, אין שום פיקוח של משרד הבריאות. כל אחת יכולה לומר שהיא עובדת בשיטת השערה. זה מאוד מסוכן, כי יש מכשור לא טוב שיכול להשאיר צלקות ויש פיגמנטים שיכולים לעשות נזקים". אברמוב בעבודה (צילום: מישל איתן)
  "היום השוק הזה מאוד פרוץ, אין שום פיקוח של משרד הבריאות. כל אחת יכולה לומר שהיא עובדת בשיטת השערה. זה מאוד מסוכן, כי יש מכשור לא טוב שיכול להשאיר צלקות ויש פיגמנטים שיכולים לעשות נזקים". אברמוב בעבודה(צילום: מישל איתן)

    

  מהר מאוד היא גילתה כי מריחת שמן קיק מזרזת את צמיחת הגבות. השערות בגבה צמחו, טשטשו את כתם הלידה, ואברמוב עיצבה לעצמה גבות חדשות. "כשחזרתי לבית הספר, הילדים לא זיהו אותי. הגבות החדשות שינו לי את כל הפנים. פתאום כל אלה שצחקו עליי רצו להיות חברים שלי. באותו היום הבנתי כמה גבות הן משמעותיות. הבנתי שהן הייעוד שלי בחיים וכתם הלידה היה רק הסימן לכך". בגיל 12 היא כבר הפכה למעצבת גבות עסוקה, שאל חדרה בנשר עלו לרגל בנות נשר, חיפה והצפון. "הייתי לוקחת 20 שקל לעיצוב", היא אומרת, "ולכל מקום מגיעה עם הפינצטה. גם בצבא, כמורה חיילת בקריית שמונה, זה תמיד היה 'שחר והפינצטה'".

   

  "הגבות החדשות שינו לי את כל הפנים. באותו היום הבנתי כמה גבות הן משמעותיות. הבנתי שהן הייעוד שלי בחיים וכתם הלידה היה רק הסימן לכך" (צילום ימין: מישל איתן, צילום שמאל: אלבום פרטי)
   "הגבות החדשות שינו לי את כל הפנים. באותו היום הבנתי כמה גבות הן משמעותיות. הבנתי שהן הייעוד שלי בחיים וכתם הלידה היה רק הסימן לכך"(צילום ימין: מישל איתן, צילום שמאל: אלבום פרטי)

    

   בגיל 21 פתחה את העסק הראשון שלה בדירה בקריית שמונה, בה התגוררה עם בן זוגה אריאל מרציאנו. "העסק התחיל להתגלגל, כי הייתי מהחלוצות שהביאו לארץ את שיטת השערה. עד אז עבדתי רק בשיקומים של גבות באמצעות שמן קיק. התחלתי לנסוע לכל העולם כדי ללמוד עיצוב גבות בשיטת השערה. במקביל, למדתי גם קוסמטיקה כדי להבין לעומק את תורת העור. נסעתי לאיטליה, גרמניה, הונג קונג. היו מגיעות אליי לקריית שמונה לקוחות מכל הארץ: מאשדוד, מירושלים ואפילו מפריז, בטיסה ישירה. כולן רצו שאשקם להן את הגבות. גם אני התרוצצתי בכל הארץ ממקום למקום. הייתי נוסעת באוטובוסים עם טרולי קטן. עד שבסוף אמרתי לאריאל בעלי, שאם הוא נכנס איתי יד ביד לעסק – נלך על זה בגדול ונעבור לתל אביב. הוא אמר לי מיד: 'שחר, אני איתך'".

    

   כך פתחה ברמת החייל את הסניף הראשון של המותג שלה, "רק גבות עבות", שהפך גם לבית ספר להכשרה בשיטתה הייחודית. בהמשך נוספו סניפים בחיפה ובאשדוד. החודש היא משיקה חנות קונספט לגבות בקניון TLV בתל אביב. כמו כן, יש לה מותג טיפוח שלם לגבות בלבד, RAKSHA ("חיבור אותיות בין 'רק' – מ'רק גבות עבות' – לאותיות הראשונות בשם שלי"), הכולל מסקרה לגבות, ג'ל לגבות, מסקרת סיבים וצללית פיגמנט (מחירים: 100-60 שקל). לאחרונה נוספו לקו גם כמה שפתונים.

    

   הגבות שמעצבת אברמוב. לפני (מימין בכל תמונה) ואחרי (צילום: מישל איתן)
    הגבות שמעצבת אברמוב. לפני (מימין בכל תמונה) ואחרי(צילום: מישל איתן)

     

    עם הזמן, פיתחה כמה שיטות מקוריות משלה לעיצוב הגבות בשיטת השערה. "היום השוק הזה מאוד פרוץ", היא אומרת, "אין שום פיקוח של משרד הבריאות. כל אחת יכולה לומר שהיא עובדת בשיטת השערה. זה מאוד מסוכן, כי יש מכשור לא טוב שיכול להשאיר צלקות ויש פיגמנטים שיכולים לעשות נזקים. בשיטה שלי, יש הגבלה לחדירה בטוחה לשכבת האפידרמיס. זה גם מה שנותן את התוצאה הטבעית, שנשארת כשנה. אם זה נשאר יותר זה לא טוב, כי זה קעקוע לכל דבר. אנחנו עובדים בשיטת המיקרופיגמנטציה ועם פיגמנטים איכותיים משווייץ, עם תו תקן אירופאי בלי מתכות ובלי חומצות. פיתחתי גם שיטת אקספרס למילוי גבות ב-20 דקות, שאפשר יהיה לעשות בחנות הקונספט החדשה שלי" (שיטת השערה: 1,500 שקל לשני טיפולים. עיצוב גבות: 100-70 שקל).

     

    "מאוד חשוב לי להיות עממית", אומרת אברמוב, "אני מתעסקת בעשייה ולא בסלבס. רוצה לדבר לכולם. תמיד זוכרת מאיפה הגעתי ואיך התחלתי. הזיכרונות של לבכות בחדר תמיד איתי. יש לי גם מסר לילדים שעוברים חרמות או שצוחקים עליהם: תאמינו בעצמכם וזה יעבור, כי תמיד יכול לצמוח מזה משהו ממש-ממש טוב".

     

    הטיפים של שחר אברמוב לטיפוח הגבות

    1. להבריש כלפי מעלה: "כל אחת צריכה מברשת גבות טובה בהישג יד. גבה שכובה זו גבה שלא רואים אותה. היא לא קיימת".

     

    2. מסקרה לגבות היא פריט חובה: "מומלץ להשתמש במסקרה מיוחדת ואיכותית לגבות, בלי הרבה חומר בתוכה, כדי שלא תקשה על שערות הגבה העדינות ותשמור עליהן. חשוב לבחור גם בגוון נכון, כדי שנוכחותה לא תבלוט".

     

    3. פינצטה טובה זו פינצטה מקומרת: "יש לי סרטון הדרכה שלם על מריטה נכונה מהשורש, כדי שהשורש לא יצמח בתוך העור ושלא יהיו קוצים שחורים".

     

    4. לסדר גבות רק אצל מקצוענים: "היום כבר אין יותר צורות, הולכים על גבות טבעיות. לא ממליצה לסדר גבות או לגזור אותן לבד, כי גזירה לא נכונה יכולה להרוס את כל הגבה".

     

    5. שמן קיק הוא שמן הפלאים לגבות: "יש לי סרטון הדרכה שלם על שמן קיק. הוא מחזק את השורש ומחזיר את השיער שאבד לנו בגבות, בתנאי שעדיין מתקיימת צמיחה".

     

    6. לפני איפור בשיטת השערה: "לבדוק היטב שהשיטה מתאימה לסוג העור שלנו ונעשית במכשור ובפיגמנטים הכי מתקדמים עם תו תקן אירופאי".

     

    7. ניקוי פנים: "רק עם סבון ללא חומצות, ששומר על הגבות וגם מנקה אותן ביסודיות".

     

      

     ומהם סודות הטיפוח של הבלוגרית הדתייה ליבי נחימובסקי?

     ליבי נחימובסקי (29) מול המראה: "חרדיות הן אחלה לקוחות וקנייניות". לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: תומריקו)
     ליבי נחימובסקי (29) מול המראה: "חרדיות הן אחלה לקוחות וקנייניות". לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: תומריקו)

      

      

      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
     בעבר היא היתה עיתונאית וכותבת מדור הלייף-סטייל "חיים טובים" במוסף 7 ימים, עד שהחליטה להתעמק בנפלאות עולם היופי, והפכה לפריקית מוטרפת של טיפוח מוקפד, איפור רענן, תכשירי שיער יוקרתיים וכל מה שביניהם. בדרך, היא הוציאה לאור ספרים ומאמרים על סודות הטיפוח של מרכזי היופי והספא המובילים בעולם, הטריקים של גדולי המאפרים בעולם, והכול אודות בשמים