כשהאופנה הצנועה נתפסה ברשת: איך מתלבשות הפאשניסטות הדתיות

מאורך החצאית ועד היחס למכנסיים, משמלות נוצצות ועד עקבים גבוהים, מפאות ועד כובעים – הנשים שמנסחות את קוד הלבוש החדש של האופנה הדתית באינסטגרם

טל כהן ברקאי

|

03.04.19 | 07:15

"האינסטגרם חולל בי שינויים מדהימים בתחום הבינאישי והרוחני. אני רגישה יותר לסביבה. למדתי לכבד מגוון רחב של דעות ולקבל גם את מי שלא חושבת כמוני". שיראל אברהמי (צילום: מתוך shirelavrahami.com)
"האינסטגרם חולל בי שינויים מדהימים בתחום הבינאישי והרוחני. אני רגישה יותר לסביבה. למדתי לכבד מגוון רחב של דעות ולקבל גם את מי שלא חושבת כמוני". שיראל אברהמי (צילום: מתוך shirelavrahami.com)
"יותר משאני שמחה לקבל תגובות על הלבוש שלי, אני שמחה לשמוע מבנות, גם חילוניות לגמרי, שהראיתי להן פנים אחרות של התורה, של הקב"ה, שהן נפתחו לעולם אחר של אמונה ועבודת השם". אביה ביטון (צילום: דודי דיין)
"יותר משאני שמחה לקבל תגובות על הלבוש שלי, אני שמחה לשמוע מבנות, גם חילוניות לגמרי, שהראיתי להן פנים אחרות של התורה, של הקב"ה, שהן נפתחו לעולם אחר של אמונה ועבודת השם". אביה ביטון (צילום: דודי דיין)
"האינסטגרם מאוד השפיע על היומיום שלי. למדתי ליהנות מהחיים, ובגדול להעריך את מה שיש לי". סול שוורץ (צילום: דוד שוורץ)
"האינסטגרם מאוד השפיע על היומיום שלי. למדתי ליהנות מהחיים, ובגדול להעריך את מה שיש לי". סול שוורץ (צילום: דוד שוורץ)

חובבות האופנה ודאי שמו לב לתופעה ההולכת ומתרחבת של פאשניסטות דתיות באינסטגרם, שמביאות לרשת מגוון סגנונות – קז'ואל או אלגנטי, צועק או רגוע, טרנדי וחדשני או וינטג' ורטרו. בדפדוף בין החשבונות השונים ברשת החברתית, ניתן לראות כי חלקן מצטלמות עם שמלות ארוכות וצנועות, בעוד אחרות מופיעות בשמלות צמודות ובצבעים נועזים, ואפילו לבושות מכנסיים. יש שמכסות את השיער בסרט דק או במטפחת עבה, ויש שבוחרות בפאה מסוגננת.

 

בחרנו כמה מאושיות האופנה הדתיות הבולטות ברשת – חלקן כבר מוכרות ומחזיקות בחשבון עם עשרות אלפי עוקבים, חלקן בתחילת דרכן – ויצאנו לבדוק כמה הן מוכנות לחשוף, איך הן משלבות בין היהדות לסטייל ומה הקווים האדומים שלהן.

 

דניאלה שרביט

בת 21, נשואה + 2, גרה באזור. מאפרת ומעצבת שיער, בלוגרית ובעלת ערוץ יוטיוב

 

באינסטגרם: 34.6 אלף עוקבים, danielasharvitt@.

 

"האינסטגרם הוא כלי מהמם, שנתן לי את האפשרות לחלוק מהידע ומהחיים שלי עם אחרות ולעזור להן. אני מודה שאני מכורה. זה חלק בלתי נפרד ממני היום. אני מבלה שם שעות, אבל מבחינתי זה עסק לכל דבר, כך שהכול בסדר".

 

"אלבש כל מה שיתחשק לי, כל עוד הוא צנוע, אפילו דברים משוגעים". דניאלה שרביט (צילום: יניב בן אדיבה)
  "אלבש כל מה שיתחשק לי, כל עוד הוא צנוע, אפילו דברים משוגעים". דניאלה שרביט(צילום: יניב בן אדיבה)

   

  איך את מגדירה את הקשר שלך לדת? "גדלתי בבית של חוזרים בתשובה. תמיד הייתי דתייה וגם היום. אנחנו משתדלים כמה שאנחנו יכולים. לכל אחד יש חלקים שקשים לו ליישום וכאלה שפחות".

   

  ואיך את מגדירה את סגנון הלבוש שלך? "יש לי סגנון לבוש פתוח. אני משתדלת שיהיה טרנדי וצנוע".

   

  "כשהתחלתי להצטלם עם פאה, היו תגובות לא משהו, כי היו רגילים לראות אותי רק עם מטפחת". שרביט (צילום: יניב בן אדיבה)
   "כשהתחלתי להצטלם עם פאה, היו תגובות לא משהו, כי היו רגילים לראות אותי רק עם מטפחת". שרביט(צילום: יניב בן אדיבה)

    

   קווים אדומים? "חצאיות מיני, חולצות פתוחות ושמלות. אלבש כל מה שיתחשק לי, כל עוד הוא צנוע, אפילו דברים משוגעים".

    

   יש תמונות שלא תעלי לאינסטגרם? "אני משתדלת מאוד לא להעלות תמונות של כל המשפחה, של הילדים ובעלי. אני מהדור הישן שעוד מאמין בעין הרע", היא צוחקת, "והמשפחה שלי זה הדבר הכי יקר לי בחיים".

    

   "גדלתי בבית של חוזרים בתשובה. תמיד הייתי דתייה וגם היום. אנחנו משתדלים כמה שאנחנו יכולים". שרביט (צילום: יניב בן אדיבה)
    "גדלתי בבית של חוזרים בתשובה. תמיד הייתי דתייה וגם היום. אנחנו משתדלים כמה שאנחנו יכולים". שרביט(צילום: יניב בן אדיבה)

     

    מה לגבי התגובות? "אני מקבלת תגובות מדהימות. המון אהבה ופרגון. כשהתחלתי להצטלם עם פאה, היו תגובות לא משהו, כי היו רגילים לראות אותי רק עם מטפחת. אבל אני אעשה את מה שעושה לי טוב, ובעלי תומך. זה הכי חשוב. היום אני משתדלת להעלים עין ולא להתייחס לתגובות שליליות, אבל יש גם כאלה פוגעניות שיכולות להרוס את מצב הרוח".

     

    את מרגישה שאת מחזקת אחרות? "ברור. אני מקבלת כל היום הודעות מרגשות, פידבקים גם מבנות ברחוב שאני לא מכירה, ובכל מקום. זה כיף לדעת שאני משפיעה לטובה על בנות".

     

    סול שוורץ

    בת 25, נשואה + 2, גרה בירושלים. מייצרת תוכן ומנהלת עמודי אינסטגרם, בלוגרית אופנה, הורות ולייף סטייל

     

    באינסטגרם: 75.1 אלף עוקבים, solschvarcz@.

     

    "האינסטגרם מאוד השפיע על היומיום שלי. למדתי ליהנות מהחיים, ובגדול להעריך את מה שיש לי. בשורה התחתונה, זה טוב לראות את עצמי מהצד. זה מאוד מלמד אותי דברים. אני נמצאת באינסטגרם קרוב לשעה ביום".

     

    "לא אלבש ואצטלם בפוזות לא צנועות". סול שוורץ (צילום: טל עבודי)
     "לא אלבש ואצטלם בפוזות לא צנועות". סול שוורץ(צילום: טל עבודי)

      

     איך את מגדירה את הקשר שלך לדת? "אני דתייה. מאוד נאמנה לעצמי וליהדות. בעלי ואני באים מבתים ליברליים. המשפחה שלי מאוד מגוונת – חלק דתיים, חלק חוזרים בתשובה וחלק חילוניים, אבל כולנו מאוד מאמינים".

      

     ואיך את מגדירה את סגנון הלבוש שלך? "הסגנון שלי מאוד מגוון. הכול מהכול".

      

     קווים אדומים? "לא אלבש ואצטלם בפוזות לא צנועות. אני חושבת שאני פתוחה לכל הסגנונות. הקווים האדומים שלי נמצאים בעיקר בשורה התחתונה, במה שהתמונה משדרת".

      

     יש תמונות שלא תעלי לאינסטגרם? "לא אעלה את מי שלא נוח לו להיחשף ולא אעלה תכנים אישיים מדי. אני לא מרבה לשתף את הבית שלי, את הילדים ואת ההורים".

      

     "בן אדם שהרגיש מספיק בנוח להעביר ביקורת, חסמתי אותו מיד. אין לי מקום בחיים לעוקבים כאלה". שוורץ (צילום: טל עבודי)
      "בן אדם שהרגיש מספיק בנוח להעביר ביקורת, חסמתי אותו מיד. אין לי מקום בחיים לעוקבים כאלה". שוורץ(צילום: טל עבודי)

       

      מה לגבי התגובות? "הסביבה שלי מאוד תומכת ונהנית. לפעמים קצת מבקשים ממני לחדול", היא צוחקת, "ואני זורמת איתם. הכול באהבה. העוקבים שלי מאוד מפרגנים. אני כמעט לא נתקלת בדעות ותגובות רעות. בעבר העירו לי על תמונות שלי עם בעלי, אבל מעולם לא תכננתי לתת לזה במה. אני לא מייצגת אף אחד פרט לעצמי. בן אדם שהרגיש מספיק בנוח להעביר ביקורת, חסמתי אותו מיד. אין לי מקום בחיים לעוקבים כאלה. עדיין מדובר בחיים האישיים שלי, ולכן אני לא מתייחסת. אני משחררת את זה".

       

      את מרגישה שאת מחזקת אחרות? "תמיד עוקבות כותבות לי שאני נותנת השראה. בפועל, כל אחת כזאת נותנת לי השראה לאהבת חינם".

       

      אביה ביטון

      בת 24, רווקה, גרה במושב תקומה בנגב. מדריכת נערות בסיכון וסטודנטית לחינוך מיוחד, סטייליסטית, בעלת המגזין האינטרנטי "סוליקא" המשלב תורה ואופנה

       

      באינסטגרם: 4,351 עוקבים, aviyabeatton@.

       

      "בזכות האינסטגרם גיליתי שאני מאוד אוהבת לצלם ולתעד. הוא ממש דייק אותי, גרם לי להבין מה חשוב לי יותר ומה פחות, חיבר אותי לעולם האמנות והיצירה, ובעיקר הביא לי המון טוב והמון נשמות טובות שאני זוכה להכיר בדרך. יש ימים שאני נמצאת בו יותר ויש ימים שפחות, אבל אני נכנסת אליו המון, מתעדכנת, מתעדת ונהנית מאופנה קסומה שאני נחשפת אליה משלל מקומות ואנשים בעולם".

       

      "תודה להשם, התגובות מדהימות, אוהבות, תומכות, מפרגנות מאוד ומשמחות ממש. אני מתפללת על זה ומודה להשם, לזכות למציאת חן ולאהבה, זה באמת לא מובן מאליו בכלל". אביה ביטון (צילום: דודי דיין)
       "תודה להשם, התגובות מדהימות, אוהבות, תומכות, מפרגנות מאוד ומשמחות ממש. אני מתפללת על זה ומודה להשם, לזכות למציאת חן ולאהבה, זה באמת לא מובן מאליו בכלל". אביה ביטון(צילום: דודי דיין)

        

       איך את מגדירה את הקשר שלך לדת? "בשנה האחרונה התקרבתי מאוד לקב"ה, שאלתי, חיפשתי, הבנתי מה מחבר אותי יותר, מה משמח אותי. אני לא כל כך אוהבת לקרוא ליהדות דת. זה יותר חיים. המונח דת ממש מצמצם את זה. מבחינתי זה עולם ומלואו והחיים שלי, המצוות הן חלק ממני, ממש צינור שמחבר אותי לקב"ה בעולם הזה. גדלתי בבית דתי לאומי, על דרכה של הציונות הדתית, דרך של אהבה ואור גדול".

        

       ואיך את מגדירה את סגנון הלבוש שלך? "אני מאוד אוהבת אופנת וינטג' ורטרו, אופנה של פעם, ואת הלבוש המוקפד והאצילי. למרות שאני אוהבת מאוד גם סניקרס לפעמים. אני משלבת ביניהם".

        

       קווים אדומים? "לא אלבש שרוולים מעל המרפק וחצאית מעל הברכיים. גם מבחינת סגנון אני לא אוהבת את האורך הזה. לא אלבש צמוד אף פעם. אני מטורפת על שמלות וחצאיות מידי. אף פעם לא כדאי להתחייב, אבל נראה לי שבחיים לא אנעל קרוקס. כל שאר הדברים שאמרתי אי פעם שלא אלבש איכשהו חזרו לאופנה, אז אני לא מצהירה יותר".

        

       "לא אלבש שרוולים מעל המרפק וחצאית מעל הברכיים". ביטון (צילום: דודי דיין)
        "לא אלבש שרוולים מעל המרפק וחצאית מעל הברכיים". ביטון(צילום: דודי דיין)

         

        יש תמונות שלא תעלי לאינסטגרם? "אף פעם לא העליתי וגם לא אעלה בלי נדר, תמונות של בחורים שאני יוצאת איתם".

         

        מה לגבי התגובות? "תודה להשם, התגובות מדהימות, אוהבות, תומכות, מפרגנות מאוד ומשמחות ממש. אני מתפללת על זה ומודה להשם, לזכות למציאת חן ולאהבה, זה באמת לא מובן מאליו בכלל. מאוד מתחברים למקום של התורה יחד עם הצניעות. וברוך השם, הן משמחות אותי פעם אחר פעם עם הודעות מרגשות".

         

        את מרגישה שאת מחזקת אחרות? "בטח. אבל יכולה להגיד שיותר משאני שמחה לקבל תגובות על הלבוש שלי, אני שמחה לשמוע מבנות, גם חילוניות לגמרי, שהראיתי להן פנים אחרות של התורה, של הקב"ה, שהן נפתחו לעולם אחר של אמונה ועבודת השם".

         

        טל מרנץ

        בת 28, נשואה + 1, גרה בגבעת זאב. מייצרת תוכן ומנהלת עמודי אינסטגרם

         

        באינסטגרם: 44.2 אלף עוקבים, peaceloveandbeer@.

         

        "האינסטגרם השפיע עליי מאוד. זאת דרך נהדרת להביע את עצמי ולשתף את המחשבות שלי עם כולם. מאז ומתמיד לקחתי איתי מצלמה לכל מקום ותיעדתי כמעט כל דבר בדרך. היום אני משתפת את התמונות עם כולם ולא שומרת אותן לעצמי. אני גם מרגישה שאינסטגרם השפיע על ההסתכלות שלי על העולם. אני רואה יופי בכל דבר ובכל מקום – סמטאות ישנות, צמחייה, שלטים וכו'. אני מבלה די הרבה באינסטגרם, שכן זאת העבודה שלי. בשעות הצהריים אני משתדלת להניח את הטלפון בצד וליהנות עם עומר הבן שלי ועם המשפחה. מודה שלפעמים זה קצת קשה".

         

        "לא אלבש ולא אצטלם עם בגדים שאני מרגישה בהם חשופה. חשוב לי להיות שלמה עם עצמי". טל מרנץ
         "לא אלבש ולא אצטלם עם בגדים שאני מרגישה בהם חשופה. חשוב לי להיות שלמה עם עצמי". טל מרנץ

          

         איך את מגדירה את הקשר שלך לדת? "אני דתייה לכל דבר. גדלתי בבית דתי ולמדתי במוסדות דתיים. אני לובשת מכנסיים, אז מבינה שלפעמים אנשים נוטים להתבלבל. מה גם שהרבה אנשים חושבים שיש לי פטיש למטפחות, אבל הסיבה שאני מכסה את השיער מגיעה רק ממניעים דתיים. טוב לי במקום שלי, ואני חייבת להגיד שאני הרבה יותר דתייה מאיך שאני נראית כלפי חוץ".

          

         ואיך את מגדירה את סגנון הלבוש שלך? "לגמרי קז'ואל. אני הכי אוהבת מכנסי ג'ינס וטי שירט לבנה עם טוויסט, ומוסיפה הרבה תכשיטים, כיסוי ראש צבעוני, נעליים מגניבות. אני הכי בן אדם של סניקרס".

          

         "אני דתייה לכל דבר. גדלתי בבית דתי ולמדתי במוסדות דתיים. אני לובשת מכנסיים, אז מבינה שלפעמים אנשים נוטים להתבלבל". מרנץ
          "אני דתייה לכל דבר. גדלתי בבית דתי ולמדתי במוסדות דתיים. אני לובשת מכנסיים, אז מבינה שלפעמים אנשים נוטים להתבלבל". מרנץ

           

          קווים אדומים? "לא אלבש ולא אצטלם עם בגדים שאני מרגישה בהם חשופה. חשוב לי להיות שלמה עם עצמי. לעולם לא אעלה תמונה בביקיני, למשל. מבחינת סטייל, פריט שלא אנעל זה קרוקס. אין לי בראש פריט שלא אלבש, אני די פתוחה בנושא הזה".

           

          יש תמונות שלא תעלי לאינסטגרם? "לא אעלה לאינסטגרם תמונה של קשורה לתחום שלי – לייף סטייל, אופנה וכדומה. קיבלתי לא מזמן הצעה לשיתוף פעולה ממישהו שמתעסק בנדל"ן, אבל זה לא תואם את מה שאני עושה אז ויתרתי על זה. באירועים משפחתיים או כשמגיעים חברים, אני מעדיפה לא להעלות תמונות ולהניח את הטלפון בצד. אני לא אשתף בכל מה שקורה לי בחיים. זו הסיבה שאני עושה הפסקות מהמדיה הזאת ולוקחת 'חופשה' של כמה ימים בלי להעלות שום תוכן. לפעמים זה שואב אותי ויכול לעשות קצת רע".

           

          "טוב לי במקום שלי, ואני חייבת להגיד שאני הרבה יותר דתייה מאיך שאני נראית כלפי חוץ". מרנץ
           "טוב לי במקום שלי, ואני חייבת להגיד שאני הרבה יותר דתייה מאיך שאני נראית כלפי חוץ". מרנץ

            

           מה לגבי התגובות? "המשפחה ממש מפרגנת. בהתחלה כשאינסטגרם עוד לא היה כל כך מוכר ונפוץ, הם הסתכלו על זה כבזבוז זמן על תמונות שטותיות, אבל אמרתי להם שאני אעבוד בזה ואעשה מזה כסף, ואמא שלי האמינה בי. היום הם מאוד מפרגנים, ואבא שלי עוזר לי עסקית. הם מאוד מעריכים את העבודה שלי. אני פוגשת לא מעט עוקבות שלי בדרכים. אפילו בהודו פגשתי עוקבות. התגובות היו ממש מרגשות ומחממות את הלב: 'את השראה', 'כיף לראות את מה שאת עושה', 'איזה כיף שיש מישהי דתייה בסגנון שלי'. הרבה שואלות אותי אם אני עובדת בזה, ולפעמים אפילו דוחפים את האף יותר מדי. אני לומדת על מה לענות ואיך לענות. אבל לרוב התגובות הן חיוביות".

            

           את מרגישה שאת מחזקת אחרות? "כן. זה תמיד מחמם לי את הלב. אני מקבלת הרבה הודעות בפרטיות על פינה שיצרתי בסטורי – האינסטגרם מול המציאות, שם אני מראה את התמונה באינסטגרם מול מה שקורה מאחורי הקלעים, והתגובות שאני מקבלת הן 'איזה כיף שיש מישהי שמציגה את זה שלא הכול מושלם ולא הכול נגמר בתמונות עם פילטרים באינסטגרם'. בנות כותבות לי 'עשית לי את היום' ,'כל כך כיף לראות מה שאת עושה'. כל הדברים האלה נותנים לי כוח".

            

           מירי סיטון

           בת 28, נשואה + 3, גרה בפתח תקווה. בעלת בוטיק האופנה SIDO ורשת גני ילדים

            

           באינסטגרם: 20.6 אלף עוקבים, sitonmiri@.

            

           "האינסטגרם נכנס לחיי אחרי הרבה שנים ששמרתי על פרטיות מוחלטת. החלטתי שאני רוצה להראות שאפשר להתלבש צנוע ולשמור על סטייל, ולא חייבים לחשוף איברים כדי לבלוט. חשוב לי שיראו שיש מחשבה מאחורי כל תמונה. מעבר לזה, האינסטגרם מקדם את בוטיק האופנה שלי בבני ברק. אני מצטלמת עם הבגדים שיש לי בחנות, זה עסק לכל דבר".

            

           "אני חושבת שבאמת אפשר להתלבש צנוע ולהיראות הכי טוב שיש". מירי סיטון
            "אני חושבת שבאמת אפשר להתלבש צנוע ולהיראות הכי טוב שיש". מירי סיטון

             

            איך את מגדירה את הקשר שלך לדת? "אני דתייה וגדלתי בבית דתי".

             

            ואיך את מגדירה את סגנון הלבוש שלך? "אני לא חושבת שיש לי סגנון מסוים שאני נצמדת רק אליו, אני די פתוחה ולובשת הרבה סגנונות. מה שכן, מאוד חשוב לי לשמור על הצניעות".

             

            "האינסטגרם נכנס לחיי אחרי הרבה שנים ששמרתי על פרטיות מוחלטת". סיטון
             "האינסטגרם נכנס לחיי אחרי הרבה שנים ששמרתי על פרטיות מוחלטת". סיטון

              

             קווים אדומים? "לא אלבש שום דבר חשוף שנוגד את הגבולות שגדלתי עליהם. לא אעלה תמונה חשופה שלי עם שרוולים קצרים או חצאיות מיני. אני חושבת שבאמת אפשר להתלבש צנוע ולהיראות הכי טוב שיש, עם הכי הרבה שיק".

              

             יש תמונות שלא תעלי לאינסטגרם? "אין משהו ספציפי. אני פחות מעלה תמונות עם בעלי, הוא פחות אוהב את החשיפה הזאת ואני מכבדת. אני לא מעלה כל דבר ומתעדת כל שנייה. הסטורי שלי לא עובד 24/7. אני משתדלת לשמור לעצמי מה שאפשר. זה נחמד להיות מוכרת, למרות שאני עדיין שומרת דיסטנס".

              

             "אני מקבלת גם תגובות מבנות חילוניות, שכותבות שבזכותי הן התחילו להתלבש צנוע יותר". סיטון (צילום: לאה גניש)
              "אני מקבלת גם תגובות מבנות חילוניות, שכותבות שבזכותי הן התחילו להתלבש צנוע יותר". סיטון(צילום: לאה גניש)

               

              מה לגבי התגובות? "המשפחה שלי, בעלי והילדים, הכי בעד והכי מפרגנים. הם רואים שזה עושה לי טוב. אני כמעט לא מקבלת תגובות שליליות. אני יודעת שהרבה בנות כן מקבלות, אבל אצלי כמעט אין".

               

              את מרגישה שאת מחזקת אחרות? "אני כל הזמן מקבלת הודעות מבנות שכותבות שהן פותחות בבוקר את הפיד שלי בשביל לקבל השראה מה ללבוש באותו היום ואיך להתאים בין פריטים. אני מקבלת גם תגובות מבנות חילוניות, שכותבות שבזכותי הן התחילו להתלבש צנוע יותר".

                

              לי-אור סטביסקי

              בת 24, נשואה, גרה בראש העין. סטייליסטית, בעלת בלוג האופנה שיק אנד יוניק ומותג האופנה Cleeo, עורכת טיולי אופנה בעולם

               

              באינסטגרם: 8,187 עוקבים, leeorstavisky@.

               

              "האינסטגרם פתח בפניי עולם שלם. אני אוהבת לשתף שם את החיים העסקיים שלי, את טיולי האופנה שלי לחו"ל ואת הלוקים שלי. אני אוהבת לתת השראה לנשים ולנערות, ולתת טיפים בנושא סטיילינג אישי".

               

              "כמעט אין התייחסות לדת וצניעות אצלי בפיד". לי-אור סטביסקי
               "כמעט אין התייחסות לדת וצניעות אצלי בפיד". לי-אור סטביסקי

                

               איך את מגדירה את הקשר שלך לדת? "גדלתי בבית דתי ולמדתי באולפנה דתית. אני מגדירה את עצמי דתייה, בלי כותרת משנית. ואני אוהבת את אורח החיים שלי".

                

               ואיך את מגדירה את סגנון הלבוש שלך? "הסגנון שלי הוא מאוד מגוון. חשוב לי לבחור בגדים פונקציונליים, וזאת גם האג'נדה של המותג שלי – נוחות ושימושיות".

                

               "אני מאוד מאמינה בשיתוף, אבל מאמינה גם בלשמור דברים פרטיים ללא חשיפה". סטביסקי
                "אני מאוד מאמינה בשיתוף, אבל מאמינה גם בלשמור דברים פרטיים ללא חשיפה". סטביסקי

                 

                קווים אדומים? "לא אלבש בגדים חשופים. אני לובשת בעיקר שמלות, ומדי פעם חצאיות וחולצות. מכנסיים אני לובשת לפעמים, אבל לא באופן קבוע. גם כיסוי ראש אני לובשת בשבתות, אבל לא באופן קבוע".

                 

                יש תמונות שלא תעלי לאינסטגרם? "אני לא מעלה תמונות זוגיות של בעלי ושלי. אני משתדלת לשמור על המשפחה שלי מחוץ לרשת. אני מאוד מאמינה בשיתוף, אבל מאמינה גם בלשמור דברים פרטיים ללא חשיפה".

                 

                "כיסוי ראש אני לובשת בשבתות, אבל לא באופן קבוע". סטביסקי
                 "כיסוי ראש אני לובשת בשבתות, אבל לא באופן קבוע". סטביסקי

                  

                 מה לגבי התגובות? "החברות מפרגנות ומגיבות על העשייה שלי, וזה לגמרי לא מובן מאליו. העוקבות מגיבות בעיקר על האנרגיה שלי, וזה תמיד משמח אותי שהן מעריכות את העבודה שלי. כמעט אין התייחסות לדת וצניעות אצלי בפיד".

                  

                 את מרגישה שאת מחזקת אחרות? "בהחלט כן. אני מקבלת הרבה תגובות על הלוקים שאני מעלה ועל ההשראה שאני נותנת בתחום האופנה. בנוסף, אני מקבלת הרבה הודעות פרטיות על העשייה שלי בתור בעלת עסק, וזה תמיד מחמיא שמעריכים את ההשקעה. התגובות שהכי משמחות אותי הן התגובות שאומרות שאני גורמת לבנות לחייך. מבחינתי, זה הדבר הכי חשוב".

                  

                 שיראל אברהמי

                 בת 26, נשואה + 3, גרה בכפר חב"ד. יזמת אופנה, בעלת מותג אופנה צנועה ובלוג

                  

                 באינסטגרם: 28.3 אלף עוקבים, shirelavrahami@.

                  

                 "אני עובדת באינסטגרם כחמש שעות ביום בממוצע. האינסטגרם חולל בי שינויים מדהימים בתחום הבינאישי והרוחני. אני רגישה יותר לסביבה. למדתי לכבד מגוון רחב של דעות ולקבל גם את מי שלא חושבת כמוני. אני יוצרת שיח יומיומי עם אלפי עוקבות, ומגלה את עצמי מגיבה בסבלנות וביחס אישי לכל תגובה, מה שמאוד מחבר ביני לבין כל עוקבת בכל גיל, דת או דעה".

                  

                 "אני משתדלת מאוד ללבוש חצאיות שמכסות את הברכיים. התאהבתי באופנת המידי והמקסי. מעבר לסטייל המיוחד מאוד שיש באורך הזה, אני גם מרגישה אצילית ומכובדת". שיראל אברהמי (צילום: מתוך shirelavrahami.com)
                  "אני משתדלת מאוד ללבוש חצאיות שמכסות את הברכיים. התאהבתי באופנת המידי והמקסי. מעבר לסטייל המיוחד מאוד שיש באורך הזה, אני גם מרגישה אצילית ומכובדת". שיראל אברהמי(צילום: מתוך shirelavrahami.com)

                   

                  איך את מגדירה את הקשר שלך לדת? "נולדתי בדרום אפריקה ביוהנסבורג, ועשינו עלייה לארץ ישראל הישר לכפר חב"ד. גדלתי בבית דתי ואני מגדלת את ילדיי באותה סביבה דתית שבה גדלתי. אני אוהבת מאוד את החברים והאווירה שיש בקהילה שלנו. אני מגדירה את עצמי כאישה מאמינה, שומרת תורה ומצוות ואוהבת ה' ואדם".

                   

                  ואיך את מגדירה את סגנון הלבוש שלך? "ייצוגי, אלגנטי, נקי. מכיוון שאני נעה מדי יום בין פגישות עסקים לסטורי באינסטגרם, אני משלבת את הסטייל ואת הטרנדים הנכונים יחד עם האמירה האישית שלי כאשת עסקים בלוק מכובד, ייחודי וצנוע".

                   

                  "אני מגדירה את עצמי כאישה מאמינה, שומרת תורה ומצוות ואוהבת ה' ואדם". אברהמי (צילום: מתוך shirelavrahami.com)
                   "אני מגדירה את עצמי כאישה מאמינה, שומרת תורה ומצוות ואוהבת ה' ואדם". אברהמי(צילום: מתוך shirelavrahami.com)

                    

                   קווים אדומים? "אני משתדלת מאוד ללבוש חצאיות שמכסות את הברכיים. התאהבתי באופנת המידי והמקסי. מעבר לסטייל המיוחד מאוד שיש באורך הזה, אני גם מרגישה אצילית ומכובדת. באופן כללי, הלך הרוח שלי הוא להיצמד לכללי ההלכה והצניעות שאני מאמינה בהם, יחד עם סטייל מדויק ומיוחד. אני אף פעם לא אומרת 'לא', כי היופי באופנה הוא להיפתח למגוון סגנונות וללבוש אותם יחד באינטרפרטציה אישית. נכון לעכשיו, אני לא לובשת מכנסי ג'ינס מתחת לחצאית או שמלה. לא מתחברת מחשבתית לסטייל הזה, הוא מרגיש כמו קונפליקט מהותי והרבה מעבר לסטייל".

                    

                   יש תמונות שלא תעלי לאינסטגרם? "היופי שבאינסטגרם שלי הוא שאין שם הגדרות של אסור או מותר. אני משתפת את החיים שלי בצורה כנה ואמיתית עד כמה שאפשר. באינסטגרם אני מתמקדת בעיקר בעשייה העסקית שלי. העוקבות שלי ניזונות ממנו יום-יום בהנאה ובשקיקה, כי יש המון מה ללמוד ולחוות דרך נקודת המבט שלי כאם, כאשת עסקים וכשומרת מצוות באינסטגרם".

                    

                   "אני נותנת השראה לאמהות – שאמא ועסק מצליח לא סותרים אחד את השני". אברהמי (צילום: מתוך shirelavrahami.com)
                    "אני נותנת השראה לאמהות – שאמא ועסק מצליח לא סותרים אחד את השני". אברהמי(צילום: מתוך shirelavrahami.com)

                     

                    מה לגבי התגובות? "משפחתי וחבריי הקרובים גאים בי מאוד ומפרגנים. אמי וגיסתי פתחו אפילו פרופיל אינסטגרם כדי לצפות בעשייה שלי ולפרגן. התגובות ברשת אוהבות מאוד, ומוכיחות שחוללתי שינוי בהלך הרוח על הצניעות ועל האישה הדתית. יש לי גם הרבה עוקבות שהן לא שומרות תורה ומצוות וגם לא יהודיות. לא מזמן היה טרנד של הודעות אנונימיות. בהתחלה קצת נרתעתי, כי הטרנד נתן ביטוי לכל בריוני המקלדת לכלות את זעמם ולשלוח הודעות פוגעניות. מה שהיה מדהים בכל קנה מידה אפשרי, זה שההודעות שקיבלתי ללא יוצא מן הכלל היו מפרגנות ומלאות בטוב, מה שמאוד ריגש אותי – שגם באנונימיות וללא קבלת קרדיט, בחרו כל העוקבות שלי בפרגון ובאהבה. יותר טוב מזה אי אפשר לבקש".

                     

                    את מרגישה שאת מחזקת אחרות? "כן, אני נותנת השראה שכל אחת יכולה להצליח בכל גיל ועם כוח רצון. אני נותנת השראה לאמהות – שאמא ועסק מצליח לא סותרים אחד את השני. האמא שבי מעצימה את העסק למקום של הצלחה ויכולות, והעסק נותן לי אנרגיות להיות אמא שמחה ומסופקת". 

                     

                      

                     ומהם סודות הטיפוח של הבלוגרית הדתייה ליבי נחימובסקי?

                     ליבי נחימובסקי (29) מול המראה: "חרדיות הן אחלה לקוחות וקנייניות". לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: תומריקו)
                     ליבי נחימובסקי (29) מול המראה: "חרדיות הן אחלה לקוחות וקנייניות". לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: תומריקו)

                      

                      

                      
                     הצג:
                     אזהרה:
                     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד