יעל שחר

מדריכה ומאמנת הורים לבני נוער ולמתבגרים צעירים

יעל שחר: "בהרצאה שלי 'מתבגרים ומתגברים', אותה אני מעבירה ברחבי הארץ, אני חושפת את הכאב של ההורה בתוך מסע גיל ההתבגרות של הנער/ה, את הקשיים, את זמן ההסתגלות, את תחושות העלבון וכפיות הטובה שהורים רבים מרגישים". הפקה: מיטל פרידמן  (צילום: עמיר צוק, סטיילינג: הילה ג'רבי)
יעל שחר: "בהרצאה שלי 'מתבגרים ומתגברים', אותה אני מעבירה ברחבי הארץ, אני חושפת את הכאב של ההורה בתוך מסע גיל ההתבגרות של הנער/ה, את הקשיים, את זמן ההסתגלות, את תחושות העלבון וכפיות הטובה שהורים רבים מרגישים". הפקה: מיטל פרידמן (צילום: עמיר צוק, סטיילינג: הילה ג'רבי)

גיל: 46

מצב משפחתי: אם לשניים

מקום מגורים: רמת-השרון

 

“כולם מספרים לנו איך הנוער מרגיש, אבל אף אחד לא מדבר על איך ההורה מרגיש. כאשר ביום בהיר אחד, אחרי שנים של נתינה יום-יומית, מסורה וסיזיפית, המתבגר שלנו ‘מחליט’ שעל מנת לגבש לעצמו זהות הוא בועט בנו חזק, וזה כואב! כאבי הגדילה האלה נועדו להכין אותו ואותנו לשלב הבא בחיים”.

 

כך נפתחת ההרצאה שלי, “מתבגרים ומתגברים”, שאותה אני מעבירה ברחבי הארץ ובה אני חושפת את הכאב של ההורה בתוך מסע גיל ההתבגרות של הנער/ה, את הקשיים, את זמן ההסתגלות, את תחושות העלבון וכפיות הטובה שהורים רבים מרגישים ומעניקה כלים להתמודדות.

 

קצת עליי: אני בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה, בוגרת לימודי הדרכת הורים ואימון באישור איגוד המאמנים, טיפול בהתמכרויות ו-NLP מטעם מכון י.נ.ר. החלטתי להתמקד בתחום זה לאחר שהבנתי עד כמה רבה המצוקה המשפחתית בתקופת גיל ההתבגרות וסביב לו.

את כל התחושות הלגיטימיות שעליהן אני מדברת בהרצאה שלי, אספתי בחדר הטיפולים שלי, שם פגשתי הרבה הורים אוהבים ואכפתיים שניסו להבין כיצד “האוצר הפרטי” שלהם נהיה כל כך מרדן, דרשן, ביקורתי, ובעיקר לא מעריך את הנתינה של ההורה.

 

במקרים רבים, תחושות תסכול אלה יוצרות אצל ההורים מצב של חוסר אונים וחוסר ביטחון הורי. הם אינם יודעים כיצד לנהוג ואיך לעבור

את סערת גיל ההתבגרות בלי לאבד את הילד, ולא פחות חשוב – את עצמם.

 

במקרים לא מעטים התוצאה של סערת גיל התבגרות היא התערערות ההיררכיה המשפחתית. כאשר הורה מתחיל לפחד מהתפרצויות זעם של המתבגר ולכן “הולך על ביצים” בביתו שלו, זו התנהגות שאינה טבעית ואינה מיטיבה עם ההורה ועם המתבגר/ת. הגישה שלי להורות בריאה מחזירה להורה את האמון בעצמו ואת היכולת לקבל החלטות נכונות לטובת כל התא המשפחתי.

 

יעל שחר – הדרכת הורים ובני נוער

 

הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד