ליבי נחימובסקי (29) מול המראה: "חרדיות הן אחלה לקוחות וקנייניות"

עם שישה ילדים, הבלוגרית הדתייה מכפר חב"ד מכניסה אותנו לאמבטיה ומגלה את סודות היופי שלה: "לאישה כל כך חשוב להרגיש מטופחת. אפילו לפי ההלכה זו מצווה"

אסי טוחןפורסם: 20.02.19 08:57
צפו בשגרת הטיפוח הייחודית של ליבי נחימובסקי מול המראה באמבטיה
ליבי נחימובסקי. "בהתחלה לא ידעו איך לאכול אותי פה. היו הרבה ביקורות. 'חרדית, אז מה עכשיו כוכבת?' זה הכי הזוי ולא כל כך מוכר אצלנו. שאלו את יעקב בעלי מה הקטע הזה שאשתך רוצה תשומת לב. אני גרה בכפר חב"ד, שיחסית ליברלי ומפרגן. בבני ברק זה לא היה עובר" (צילום: תומריקו)
ליבי נחימובסקי. "בהתחלה לא ידעו איך לאכול אותי פה. היו הרבה ביקורות. 'חרדית, אז מה עכשיו כוכבת?' זה הכי הזוי ולא כל כך מוכר אצלנו. שאלו את יעקב בעלי מה הקטע הזה שאשתך רוצה תשומת לב. אני גרה בכפר חב"ד, שיחסית ליברלי ומפרגן. בבני ברק זה לא היה עובר" (צילום: תומריקו)
"פאה טובה עולה בערך 15,000 שקל. אם משקיעים וקונים פאה איכותית, היא מחזיקה שנים. את הפאה שלי יש לי כבר שמונה שנים. מתחת לפאה יש לי שיער רגיל אסוף בקוקו, אנחנו לא מאה שערים" (צילום: תומריקו)
"פאה טובה עולה בערך 15,000 שקל. אם משקיעים וקונים פאה איכותית, היא מחזיקה שנים. את הפאה שלי יש לי כבר שמונה שנים. מתחת לפאה יש לי שיער רגיל אסוף בקוקו, אנחנו לא מאה שערים" (צילום: תומריקו)
ליבי נחימובסקי (29), בלוגרית הורות ולייף סטייל, אמא של לוי (9), מנדי (8), שניאור (7), עדינה (5), דודי (4) ומשה (2) (צילום: תומריקו)
ליבי נחימובסקי (29), בלוגרית הורות ולייף סטייל, אמא של לוי (9), מנדי (8), שניאור (7), עדינה (5), דודי (4) ומשה (2) (צילום: תומריקו)

ליבי נחימובסקי, איך הפכת לכוכבת רשת של נשים במגזר הדתי והחרדי?

"אני חב"דניקית, וחב"ד זה קצת יותר רגוע. בחב"ד מה את מרגישה מבפנים, יותר חשוב מאשר מה את לובשת. בכפר פה אפשר לראות הרבה חרדים עם ראסטות, כי כולנו הבנים של הקדוש ברוך הוא. לכולנו יש את אותו ניצוץ בלב. את המלבושים אפשר להסיר בשתי דקות, זה לא באמת מי שאתה. אז יש לי הרבה עוקבות מכל גווני האוכלוסייה, האמת שלא מעט הן דווקא לא חרדיות. סך הכול, למעלה מ-21,000 באינסטגרם, 25,000 בפייסבוק, ערוץ יוטיוב חזק ופינה קבועה בנושא הורות ולייף סטייל אצל פאולה וליאון".

 

"ביום מוצלח, אני אקום לפני הילדים. קשה לקום לפניהם, כי הם קמים מאוד מוקדם – בשש בבוקר. אז אני חייבת לקום בחמש, כדי שתהיה לי שעה להתארגן. זה Must. אם הם מתעוררים לפניי – הלך עליי. זה הטיפ מספר 1 שלי לאימהות – קומו לפני הילדים!" (צילום: קארן לנדאו)
  "ביום מוצלח, אני אקום לפני הילדים. קשה לקום לפניהם, כי הם קמים מאוד מוקדם – בשש בבוקר. אז אני חייבת לקום בחמש, כדי שתהיה לי שעה להתארגן. זה Must. אם הם מתעוררים לפניי – הלך עליי. זה הטיפ מספר 1 שלי לאימהות – קומו לפני הילדים!"(צילום: קארן לנדאו)

   

  איך הגעת לזה?

  "מילדות, נחשבתי במשפחה למישהי שחיה בסרט שהיא כוכבת ומחלקת חתימות לכולם. בגיל 18, באמצע י"ב, התחתנתי עם יעקב והתחלתי ללמוד איפור לכלות אצל ירין שחף. עבדתי בזה כמה שנים, עד שהבנתי שאני זו שצריכים לאפר אותה. לפני שלוש וחצי שנים נרשמתי לקורס מגישי טלוויזיה. בסוף הלימודים התחלתי להעלות סרטונים ברשתות החברתיות תחת השם ליבילנד, כי אם אין אני לי – מי לי? בהתחלה לא ידעו איך לאכול אותי פה. היו הרבה ביקורות. 'חרדית, אז מה עכשיו כוכבת?' זה הכי הזוי ולא כל כך מוכר אצלנו. שאלו את יעקב בעלי מה הקטע הזה שאשתך רוצה תשומת לב. אני גרה בכפר חב"ד, שיחסית ליברלי ומפרגן. בבני ברק זה לא היה עובר. היום 80 אחוז מהתגובות הן חיוביות ורק 20 אחוז שליליות, אז למה לתת את הזרקור על השלילי? יש לי גם עוקבות מלונדון, מניו יורק וגם ערביות, כי גם להן יש הרבה ילדים. אבל המשכתי להאמין וקיבלתי פינה בתוכנית של לוסי אהריש, בה דיברתי על נושאים כמו איך יוצאים לדייט זוגי כשיש שישה ילדים".

   

  "שבועיים אחרי שהתחתנתי, כבר נכנסתי להריון. בכלל לא שמתי לב שאני בהריון, בגלל הקלילות של הגיל. הרי לטייל בעולם אפשר גם בגיל 50, אבל ללדת אי אפשר בכל גיל. זה עניין של סדר עדיפויות. לא באנו לעולם רק כדי לטייל בהודו" (צילום: תומריקו)
   "שבועיים אחרי שהתחתנתי, כבר נכנסתי להריון. בכלל לא שמתי לב שאני בהריון, בגלל הקלילות של הגיל. הרי לטייל בעולם אפשר גם בגיל 50, אבל ללדת אי אפשר בכל גיל. זה עניין של סדר עדיפויות. לא באנו לעולם רק כדי לטייל בהודו"(צילום: תומריקו)

    

   ואיך באמת מסתדרים עם שישה ילדים בגיל צעיר?

   "הילדים מאוד עוזרים במשפחה מרובת ילדים. לוי הבכור מגיש מים למשה הקטן. הם שותפים בחיים. סוג של הורים קטנים, וזה מאוד עוזר. גם בבית שגדלתי בו זה היה ככה. היו לי ארבעה אחים מתחתיי, שהיו באחריותי. היינו 12 ילדים ואני הבת השמינית. דאגתי לאחים שלי מילדות וזה היה לי הכי טבעי בעולם. לגבי הגיל הצעיר, התרגלתי. שבועיים אחרי שהתחתנתי, כבר נכנסתי להריון. בכלל לא שמתי לב שאני בהריון, בגלל הקלילות של הגיל. הרי לטייל בעולם אפשר גם בגיל 50, אבל ללדת אי אפשר בכל גיל. זה עניין של סדר עדיפויות. לא באנו לעולם רק כדי לטייל בהודו. אם יש את האופציה ללדת בגיל צעיר, זה יותר נכון לגוף. בעלי הוא רב. הוא מחתן זוגות, מכין נערי בר מצווה ומתעסק במזוזות ובכל מה שקשור בקדושה. לי יש מיקרופון שכתוב עליו ליבילנד ואני עושה שיתופי פעולה מסחריים. יש לי את העולם שלי ואת הממלכה שלי, כי אפשר להרוויח מבלוג אם עובדים נכון, אם הגעת למסקנה שזה המקצוע שלך. נכון, יש את הקטע של סחר חליפין, אבל אני לא עובדת ככה – אי אפשר לקנות מטרנה וטיטולים עם שמלות. אני חושבת שהעובדה שאני חרדית הופכת אותי לאטרקטיבית יותר עבור מפרסמים, כי זה נתח שוק שאין בו הרבה בלוגריות. ובינינו, החרדיות הן אחלה לקוחות וקנייניות. גם יש להן סטייל מטורף. קייט מידלטון סטייל".

    

   "יש לי את העולם שלי ואת הממלכה שלי, כי אפשר להרוויח מבלוג אם עובדים נכון, אם הגעת למסקנה שזה המקצוע שלך. נכון, יש את הקטע של סחר חליפין, אבל אני לא עובדת ככה – אי אפשר לקנות מטרנה וטיטולים עם שמלות" (צילום: תומריקו)
    "יש לי את העולם שלי ואת הממלכה שלי, כי אפשר להרוויח מבלוג אם עובדים נכון, אם הגעת למסקנה שזה המקצוע שלך. נכון, יש את הקטע של סחר חליפין, אבל אני לא עובדת ככה – אי אפשר לקנות מטרנה וטיטולים עם שמלות"(צילום: תומריקו)

      

    איך נראה סדר היום שלך?

    "יש סדר יום מוצלח ויש לא מוצלח. ביום מוצלח, אני אקום לפני הילדים. קשה לקום לפניהם, כי הם קמים מאוד מוקדם – בשש בבוקר. אז אני חייבת לקום בחמש, כדי שתהיה לי שעה להתארגן. זה Must. אם הם מתעוררים לפניי – הלך עליי. זה הטיפ מספר 1 שלי לאימהות – קומו לפני הילדים!"

     

    ככה גם יש לך זמן לשגרת טיפוח?

    "כן! אני מדליקה את הבוילר ושוטפת את הפנים עם מים חמימים וסבון גרגירים. מורחת קרם פנים, לחות לשפתיים וקרם BB, שזה מייק אפ קליל, ומתפדרת בטלק תינוקות במקום פודרה. זה מאוד חסכוני. אני מאוד אוהבת את המוצרים של ג'ייד, כי הם מעולים ובמחירים שאני יכולה לעמוד בהם. אני לא קונה יקר. אני שמה גם מסקרה, סומק ולפעמים טיפה צללית בגוון חום בהיר. על השפתיים אני מורחת שפתון ורדרד. בערב, אני מסירה את האיפור עם קרם ניקוי של ג'ייד, שוטפת עם סבון ומנגבת את הפנים עם מגבת נייר בטפיחות. זה טיפ שלמדתי מבר רפאלי, שסיפרה עליו פעם בראיון. מדי פעם אני עושה מסיכה של לוריאל ומורחת קרם לחות. הבושם האהוב עליי הוא של לנקום. אני חייבת לק ג'ל לציפורניים בידיים, כי בלעדיו אני עצבנית. אם הלק ג'ל הרוס – הכול הרוס. לאישה כל כך חשוב להרגיש מטופחת. אפילו לפי ההלכה זו מצווה. כל מי שיגיד אחרת – לא למד תורה. גם יש איפור אבקתי מיוחד לשבת, שמותר באישור הרבנים".

     

    יש מגבלות איפור לחרדיות?

    "אין שום מגבלות. הכול תלוי מה את לובשת עם האיפור. הרבה שואלות אותי אם עשיתי את השפתיים או שהן טבעיות. אז לא עשיתי, זה טבעי שלי".

     

    "בחב"ד מה את מרגישה מבפנים, יותר חשוב מאשר מה את לובשת. בכפר פה אפשר לראות הרבה חרדים עם ראסטות, כי כולנו הבנים של הקדוש ברוך הוא" (צילום: תומריקו)
     "בחב"ד מה את מרגישה מבפנים, יותר חשוב מאשר מה את לובשת. בכפר פה אפשר לראות הרבה חרדים עם ראסטות, כי כולנו הבנים של הקדוש ברוך הוא"(צילום: תומריקו)

      

     איך את מטפלת בשיער?

     "יש לי שתי פאות. אחת קצרה יותר ואחת ארוכה. כשהפאה מתחילה להיות שומנית, אני לוקחת אותה לפאנית שלי. משאירה אותה שם לכמה שעות, לחפיפה ופן. אני אפילו לא שם, אז יוצא שעובדים על השיער שלי בלי שאני צריכה להיות נוכחת. איזה מגניב וחסכון בזמן זה – השיער שלך במספרה, בלי שאת בכלל שם! זה עולה 100 שקל. לפעמים היא עושה לפאה גם צבע או אומברה, כי זה שיער אמיתי. פאה טובה עולה בערך 15,000 שקל. אם משקיעים וקונים פאה איכותית, היא מחזיקה שנים. את הפאה שלי יש לי כבר שמונה שנים. מתחת לפאה יש לי שיער רגיל אסוף בקוקו, אנחנו לא מאה שערים".

      

     איך את שומרת על הגזרה אחרי כל כך הרבה הריונות?

     "יש הרבה שינויים שחלים בגוף בעקבות ההריונות. אחרי הלידה הראשונה, חזרתי לגוף שלי תוך חודשיים. אחרי הלידה הרביעית, זה היה יותר קשה. בהריון האחרון העליתי במשקל 35 קילו. הייתי מאוד גדולה, כמעט 100 קילו. הייתי צריכה שבעה חודשים כדי לחזור לגוף שלי, עם הרבה פילאטיס, ריצות, הליכות, כיווצים ותזונה נכונה. ממש משמעת. בעניין הזה, אין נסים.

      

     "נשים תמיד שואלות אותי איך אני אומרת שכל אחת יכולה? אני באמת חושבת שכל אחת יכולה. אולי לא כל אחת רוצה מספיק. אני אוכלת מסודר. בבוקר אני מכינה מלא סנדביצ'ים לילדים, ובשוונג אחד גם לי, עם אבוקדו וחביתה. כשיש לך שישה ילדים, את כל הזמן חושבת איך להיות יעילה עם הזמן שלך. אני אוהבת להכין סיר ענק של מרק עם גריסים ועוף או מרק עגבניות עם אורז. זה סיר שמחזיק אצלי יומיים, כי זה סיר ענק. מכינה גם פסטה עם רוטב עגבניות ולי מוסיפה ירקות בתנור. בערב אני אוהבת לאכול דייסה של סובין שיבולת שועל עם כוס חלב וכוס מים. אנחנו גם אוהבים לצאת לדייטים במסעדות כשרות. יותר מהאוכל, אני אוהבת לצאת מהבית לבושה יפה. לגבי כושר, אני מקפידה על הליכות מהירות בערב בכפר שלוש פעמים בשבוע, ופעמיים בשבוע פילאטיס בכפר. את שרירי הידיים אני לא צריכה לאמן. בשביל זה יש לי את משה הקטן שלי, שאני מרימה כל הזמן".

      

     איזו עצה תתני לעצמך לעתיד?

     "להיות במקום של להשפיע על אימהות ואנשים, לשנות סטיגמות כדי שאנשים יכירו פן אחר של הדת. תראו את העולם שלי וקחו ממנו מה שאתם רוצים. אני מקווה להצליח, כי לא תמיד זה קל. אני גם מאחלת לעצמי להצליח, בלי לסטות ימינה או שמאלה. וגם, כמובן, להיות אמא טובה. זה האתגר האמיתי, לבנות את הבית בדרך הנכונה".

      

     איפור בתמונות סטילס: זיוות הרשקו לאיל מקיאג' | סטיילינג: מירי ביילין | ביגוד: SIDO | תכשיטים: אמדוריה

      

       

      ומה גילינו על גלית גוטמן מול המראה באמבטיה?

      הפנים האמיתיות של גלית גוטמן: "לא לפחד מבוטוקס, רק לבחור נכון". לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: טל שחר)
      הפנים האמיתיות של גלית גוטמן: "לא לפחד מבוטוקס, רק לבחור נכון". לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: טל שחר)

       

       
      הצג:
      אזהרה:
      פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
      בעבר היא היתה עיתונאית וכותבת מדור הלייף-סטייל "חיים טובים" במוסף 7 ימים, עד שהחליטה להתעמק בנפלאות עולם היופי, והפכה לפריקית מוטרפת של טיפוח מוקפד, איפור רענן, תכשירי שיער יוקרתיים וכל מה שביניהם. בדרך, היא הוציאה לאור ספרים ומאמרים על סודות הטיפוח של מרכזי היופי והספא המובילים בעולם, הטריקים של גדולי המאפרים בעולם, והכול אודות בשמים