סיון כהן-סבן על הנישואים למיליונר, אחיינו של חיים סבן: 'אין הסכם ממון'

מגישת "הכל כלול" מדברת על הכל: על התחקירים ("ספגתי הטרדות של סוטים"), על הזוגיות ("אמו שידכה בינינו"), והניסיונות להיכנס להיריון ("קוראים לזה 'בלתי מוסבר'")

סיוון כהן סבן עם חמישה דברים שאת צריכה לדעת על על הכסף שלך. לחצו Play לצפייה בווידאו
סיוון כהן-סבן. "אני עדיין מנהלת את חשבון הבנק שלי בנפרד וחיה ממה שאני מרוויחה" (צילום: רותם לבל, סגנון: פיני זומר ל"סולו")
סיוון כהן-סבן. "אני עדיין מנהלת את חשבון הבנק שלי בנפרד וחיה ממה שאני מרוויחה" (צילום: רותם לבל, סגנון: פיני זומר ל"סולו")

רק ימים אחדים לפני המיזוג בין ערוץ 10 לרשת 13, ידעה סיון כהן־סבן (36), מגישת התוכנית "הכל כלול", שהיא כלולה בעסקה. שבועות של מתח הסתיימו להם בהודעה לקונית של מנכ"ל הערוץ המשותף, יוסי ורשבסקי, שבישרה לה שהבייבי שלה עובר יחד עם הערוץ למשכנו החדש באפיק 13, והיא סוף־סוף נשמה לרווחה.

 

התוכנית "הכל כלול" (שמשודרת בימים א־ה ב־16:00, רשת 13) היא סוג של נס בשביל כהן־סבן, אחרי שכמעט חיסלה את הקריירה שלה במו ידיה, כשפרסמה לפני שש שנים וחצי בחדשות 10 כתבה על אודות ילדה ישראלית שנחטפה בדיסניוורלד, שהתבררה כאגדה אורבנית. "נכון, טעיתי, אבל הייתה שם שדרה שלמה של שומרי סף שנפלה", היא מסבירה את הפשלה. "עובדה שאני בולמת כל יום מחדש כתבים ואנשי צוות שמתאהבים בסיפורים שהם מביאים. לכל תוכנית יש מנגנון, ולצערי המנגנון שהיה שם כשל. אבל ידעתי שאקום מזה על הרגליים".

"נוכל שחשפנו בתוכנית הפיץ את התמונה והטלפון שלי באתרי ליווי, ושנה שלמה ספגתי הטרדות בלתי פוסקות של סוטים"

 

היא הושעתה לשבוע, אבל הצליחה להמציא את עצמה מחדש. בשש השנים שבהן היא מובילה את התוכנית האקטיביסטית, הביאה לא מעט סיפורים שזכו לתהודה רבה וזכתה בשלושה פרסים יוקרתיים: פרס פרימור של הרשות השנייה על תחקיר עוקץ הקשישים; אות המופת של עמותת אומ"ץ ופרס האקדמיה לטלוויזיה וקולנוע לתוכנית הכלכלית הטובה ביותר לשנת 2017.

 

יצא לך לצאת גם נגד חברת "פרטנר", שבבעלות הדוד של בעלך, חיים סבן?

"בטח. רק החודש נכנסנו בפרטנר בארבעה אייטמים מטורפים. בפרטנר כעסו עלינו, אבל במשפחה הבינו. הכי מצחיק זה שכשעשינו אייטמים על הוט וסלקום, היו כאלה שאמרו: 'בטח, אבל על פרטנר אף מילה', ניסו להדביק בי רבב, שכביכול אני עושה הנחות לפרטנר בגלל הקרבה המשפחתית. בזמנו, כשעשינו כתבה על הסלולר, עשיתי גילוי נאות וסיפרתי לצופים שהארוס שלי הוא בן למשפחת סבן, שמחזיקה בפרטנר, כי היושרה העיתונאית כי חשובה לי".

 

מופעלים עלייך לחצים?

"את יודעת כמה פעמים איימו עליי אישית? אני לא מתעסקת עם האנשים הכי נחמדים בעולם, וברור שזה מתהפך עליי, אבל זה לא מרתיע אותי כי יש פה צדק שצריך להיעשות. למשל, היה נוכל סדרתי שחשפנו בתוכנית, שהפיץ את התמונה והטלפון שלי באתרי ליווי וחשפנות, ושנה שלמה ספגתי הטרדות בלתי פוסקות של סוטים, בעיקר באמצע הלילה. לפעמים, בעיקר אחרי תחקיר רציני, אני חוששת לרדת לחניון בלילה".

 

"אני לא מתעסקת עם האנשים הכי נחמדים בעולם, וברור שזה מתהפך עליי, אבל זה לא מרתיע אותי" (צילום: רותם לבל, סגנון: פיני זומר ל"סולו")
  "אני לא מתעסקת עם האנשים הכי נחמדים בעולם, וברור שזה מתהפך עליי, אבל זה לא מרתיע אותי"(צילום: רותם לבל, סגנון: פיני זומר ל"סולו")
   

  כבר שש שנים היא עסוקה עד מעל הראש בעזרה לנזקקים – הכי רחוק מהמציאות של חייה כאשתו של המיליונר יוני סבן (40), מבעלי ערוץ הילדים ZOOM והאחיין של המיליארדר חיים סבן. השניים הכירו לפני כשלוש שנים והתחתנו לפני קצת יותר משנה בנמל תל־אביב.

  אנחנו לא מפוצצים בקבוקי שמפניה ולא חוגגים במסיבות בסן־טרופה. אני עובדת קשה בשביל הכסף שאני מרוויחה, יוני עובד קשה וגם המשפחה שלו עובדת קשה, לא גנבנו מאף אחד"

   

  "את רוצה לדעת איך הכרנו? סיפור מטורף. ורדה, אמא שלו, שידכה בינינו. יום אחד נכנסתי עם חברה למסעדה. איך שאנחנו מתיישבות נכנסה לשם פמליה של נשים, ביניהן היו גם ורדה ויועצת התקשורת תמי שינקמן, שאני מכירה מהתוכנית. אחרי כמה דקות תמי ניגשה אליי ואמרה שוורדה רוצה להכיר לי את הבן שלה. אמרתי לה: 'לא, עזבי', אבל היא אמרה: 'למה לא? הוא חתיך וחכם, תנסי, מה יש לך להפסיד?'"

   

  חתיך וחכם? ומה עם עשיר?

  "לא אמרה עשיר. אולי אחרי שהיא אמרה ורדה סבן, היא חשבה שהבנתי לבד. אחרי כמה ימים היא ניסתה שוב, אבל כבר התחלתי לצאת עם מישהו. ורדה לא ויתרה, כל כמה זמן היא בדקה מה קורה איתי, שלחה אליי אנשים, ובסוף אמרתי: 'בסדר, שיתקשר'. היא פשוט ידעה שזה מנט טו בי, יש לה אינטואיציות חזקות. בסופו של דבר היא עשתה בשבילי ובשבילו את הדבר הכי מדהים. יוני הוא הנפש התאומה שלי, אנחנו שתי נשמות שהתאחדו".

   

  עם בעלה יוני סבן. "אני לא מהילדות שדמיינו נסיך על סוס לבן שיבוא ויפרנס אותן" (צילום: בני סהר)
   עם בעלה יוני סבן. "אני לא מהילדות שדמיינו נסיך על סוס לבן שיבוא ויפרנס אותן"(צילום: בני סהר)

    

   עד כמה הכסף הוא אישו בחיים שלך?

   "תראי, יוני גדל בדירה קטנה ברחוב בן יהודה, בבית מלא שמחת חיים אבל בלי הרבה כסף. לאט־לאט ההורים שלו בנו את עצמם, אריה ייצג את העסקים של אחיו בארץ והיום גם יוני עובד איתו. בחיים לא הייתי מתחברת לבן אדם שאין לו קריירה משלו, זה היה משעמם אותי מאוד, עם כל הכבוד לכסף".

   "אין לי אג'נדה נגד הסכמי ממון, ולא הייתה לי בעיה לחתום על כל הסכם שרק צריך. כשהחתונה התקרבה והוא לא העלה את הנושא, אני שאלתי אותו: 'אתה רוצה שנחתום על הסכם ממון?' הוא חייך ואמר 'לא'"

    

   ובכל זאת?

   "אני ויוני חיים טוב, לא אשקר, אבל אנחנו לא מפוצצים בקבוקי שמפניה ולא חוגגים במסיבות בסן־טרופה. אני עובדת קשה בשביל הכסף שאני מרוויחה, יוני עובד קשה וגם המשפחה שלו עובדת קשה, לא גנבנו מאף אחד. מגיל צעיר שאפתי להיות אישה עצמאית, אני לא מהילדות שדמיינו נסיך על סוס לבן שיבוא ויפרנס אותן. בואי נגיד את זה ככה, גם בלי יוני לא הייתי רעבה ללחם. אני עדיין מנהלת את חשבון הבנק שלי בנפרד וחיה ממה שאני מרוויחה. הנישואים עם יוני לא שינו כהוא זה משהו בחיי. נסעתי לחו"ל, יצאתי למסעדות וקניתי לעצמי מכוניות גם קודם".

    

   חתמתם על הסכם ממון?

   "וואו, איזו שאלה... ממממ... לא, לא חתמנו".

    

   למה?

   "יוני הבין מהר מאוד מול מי יש לו עסק ופשוט לא ביקש. לקח לאמא שלו חצי שנה לשכנע אותי להיפגש איתו, ואם הכסף היה מניע אותי, אולי הייתי מסכימה קודם. אין לי אג'נדה נגד הסכמי ממון, הכנתי את עצמי לזה שהוא יבקש ולא הייתה לי בעיה לחתום על כל הסכם שרק צריך. כשהחתונה התקרבה והוא לא העלה את הנושא, אני שאלתי אותו: 'אתה רוצה שנחתום על הסכם ממון?' הוא חייך ואמר 'לא'".

    

    

   "שום דבר לא בא לי קל בחיים, אבל כמו שהתגברתי בעבר, גם בזה אני אנצח" (צילום: רותם לבל, סגנון: פיני זומר ל"סולו")
    "שום דבר לא בא לי קל בחיים, אבל כמו שהתגברתי בעבר, גם בזה אני אנצח"(צילום: רותם לבל, סגנון: פיני זומר ל"סולו")

     

    בשנה האחרונה מנסה כהן־סבן להרות. "עם כל הקריירה וכל העצמאות שלי, בסוף אני רוצה להיות אמא כמו כולן. אני רוצה להביא נינים לסבתא שלי, ובינתיים אני לא כל כך מצליחה. אם הייתי מקדימה את התהליך בגיל יותר צעיר, אולי הייתי מצליחה, אבל מה שצריך לקרות קורה".

     

    מה בעצם הבעיה?

    "קוראים לזה 'בלתי מוסבר'. הכל בסדר עם שנינו, ובכל זאת זה לא מצליח. אמרו שאולי זה מלחץ, אז נסענו לחופשה, נרגענו, חזרנו וכלום. לגוף יש חוקים משלו".

     

    אז מה הצעד הבא?

    "IVF, הפריה חוץ גופית. שום דבר לא בא לי קל בחיים, אבל כמו שהתגברתי בעבר, גם בזה אני אנצח. תחזיקי לי אצבעות".

     

    • הראיון המלא עם סיוון כהן סבן בגליון לאשה החדש, השבוע בדוכנים

     

    הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: דניאל אלסטר, סגנון: איתי בצלאלי)
    הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: דניאל אלסטר, סגנון: איתי בצלאלי)
     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד