גיל הנעורים באור הזרקורים: סופיה מצ'טנר וקים אור אזולאי מדגמנות

מי בוכה בנסיעות לחו"ל, מי ויתרה על פרטיות ומה הן עושות עם הכסף – כוכבת המסלול בת ה-18 וכוכבת הרשת בת ה-16 בראיון משותף על התבגרות לעיני המצלמות

איתי יעקב

|

04.02.19 | 08:10

מימין: סופיה מצ'טנר, אחת הדוגמניות הישראליות המצליחות בעולם. משמאל: קים אור אזולאי, בעלת 346 אלף עוקבים באינסטגרם. מאחורי הקלעים בצילומים ל-TOPTEN (צילום: איציק בירן)
מימין: סופיה מצ'טנר, אחת הדוגמניות הישראליות המצליחות בעולם. משמאל: קים אור אזולאי, בעלת 346 אלף עוקבים באינסטגרם. מאחורי הקלעים בצילומים ל-TOPTEN (צילום: איציק בירן)
"אצלי יש כל הזמן משברים בנסיעות עבודה לחו"ל. אני לא אוהבת לעזוב את הבית לצילומים, וכשאני מגיעה אני בוכה שאני רוצה לחזור וסופרת את הדקות. אבל זו עבודה ואני מפרנסת את המשפחה. זה שווה את זה כשאני יודעת שיש לנו קורת גג ובית". סופיה מצ'טנר (צילום: איציק בירן)
"אצלי יש כל הזמן משברים בנסיעות עבודה לחו"ל. אני לא אוהבת לעזוב את הבית לצילומים, וכשאני מגיעה אני בוכה שאני רוצה לחזור וסופרת את הדקות. אבל זו עבודה ואני מפרנסת את המשפחה. זה שווה את זה כשאני יודעת שיש לנו קורת גג ובית". סופיה מצ'טנר (צילום: איציק בירן)
"אני אדם בריא בנפשו, טוב לי במה שאני עושה ואני מאושרת. אני מעריכה את חוקי העבודה ששומרים על ילדים, אבל אם אני יודעת מה אני רוצה, למה למנוע את זה ממני?" קים אור אזולאי על סט הצילומים לקמפיין (צילום: איציק בירן)
"אני אדם בריא בנפשו, טוב לי במה שאני עושה ואני מאושרת. אני מעריכה את חוקי העבודה ששומרים על ילדים, אבל אם אני יודעת מה אני רוצה, למה למנוע את זה ממני?" קים אור אזולאי על סט הצילומים לקמפיין (צילום: איציק בירן)

אחרי שצעדה על מסלולים ברחבי העולם והתנוססה על שלטי חוצות, הדוגמנית הבינלאומית סופיה מצ'טנר נכנסת העונה לנעליה של רוסלנה רודינה בקמפיין של מותג האביזרים TOPTEN, לצדה של השחקנית וכוכבת הרשת קים אור אזולאי, שמצטלמת למותג כבר שלוש עונות. בעוד מצ'טנר בת ה-18 מביאה איתה את דימוי הסינדרלה שדבק בה כאחת הדוגמניות הישראליות המצליחות בעולם, אזולאי בת ה-16 היא פצצת אנרגיה ואמביציה, שמעידה על עצמה כי "אני רק בתחילת דרכי, אבל כבר יש לי נגיעה בכל הגילאים: מילד בן 7, דרך נערה בת 16 ועד אישה בת 70".

 

אתמול (ראשון) בבוקר התאחדו השתיים לצילומים משותפים, וקשה לחשוב על שני הפכים גדולים יותר שהצטופפו תחת קמפיין אחד. מה שמאחד אותן הוא הסיוט הגדול של המועצה לשלום הילד: נערות עובדות. שתיהן החלו את הקריירה בגיל צעיר – מצ'טנר בגיל 14, אזולאי בגיל 13. מאז הן לא נחות לרגע, הודפות באופן קבוע את הביקורת שהן שומעות על כך שוויתרו על חוויות הנעורים של בני גילן. "הביקורות טחנו אותי אחרי דיור", אומרת מצ'טנר בראיון ל-Xnet, כשהיא מתייחסת לטענות שהתפרסמו בעולם כשנבחרה לפתוח את תצוגת ההוט קוטור של המותג בגיל 14.

 

"לא שמרתי על קשר עם אף אחד מהתיכון. הקשר ניתק כי לא הייתי בארץ ולא הייתי כמעט בלימודים". סופיה מצ'טנר בתצוגת ההוט קוטור של דיור בשנת 2015 (צילום: GettyimagesIL)
  "לא שמרתי על קשר עם אף אחד מהתיכון. הקשר ניתק כי לא הייתי בארץ ולא הייתי כמעט בלימודים". סופיה מצ'טנר בתצוגת ההוט קוטור של דיור בשנת 2015(צילום: GettyimagesIL)

   

  "אני עונה להם שיש לי הורים וסוכנים", מוסיפה אזולאי, "אני עושה את זה מבחירה. אני אדם בריא בנפשו, טוב לי במה שאני עושה ואני מאושרת. אני מעריכה את חוקי העבודה ששומרים על ילדים, אבל אם אני יודעת מה אני רוצה, למה למנוע את זה ממני? אני כשירה לעבוד ולעשות ארבע הצגות ביום. אז למה לא?!"

   

  כי החוק הוא לכולם, ובגיל 15 או 16 את לא תמיד יודעת מה טוב לך ומה ההשלכות של עבודה מאומצת. זה משאיר פתח לניצול. עובדה שאתן נדרשות לוותר על לא מעט דברים.

  אזולאי: "אני לא מוותרת על טיולים שנתיים, למשל, אבל כן ויתרתי על פרטיות. פעם דפקו לי על הדלת ופתחתי אותה בטבעיות עם חלוק רחצה, וקבוצה של ילדות חיכתה לי. אני מוותרת גם על חברים, כי באיזשהו שלב נושאי השיחה משתנים".

   

  מצ'טנר: "לא שמרתי על קשר עם אף אחד מהתיכון. הקשר ניתק כי לא הייתי בארץ ולא הייתי כמעט בלימודים. לא הייתי יוצאת גם לטיולים שנתיים, כי הלכתי לעבוד במקום".

   

  מצטערות על זה?

  מצ'טנר: "לא, זה קורה באופן טבעי".

   

  אזולאי: "לא הייתי משנה כלום. לאלוהים יש דרך מסוימת ואם זו הדרך שלו, אין מה להתחרט".

   

  "כולם אומרים לי 'תשקיעי בנדל"ן ותרכשי דירה'. אבל אין לי מושג בזה, ולאמא שלי אין מושג בזה ואיך לכוון אותי. כרגע הכסף בחיסכון וכשאהיה בשלה לקנות דירה, אעשה זאת". סופיה מצ'טנר על הסט של טופ טן (צילום: איציק בירן)
   "כולם אומרים לי 'תשקיעי בנדל"ן ותרכשי דירה'. אבל אין לי מושג בזה, ולאמא שלי אין מושג בזה ואיך לכוון אותי. כרגע הכסף בחיסכון וכשאהיה בשלה לקנות דירה, אעשה זאת". סופיה מצ'טנר על הסט של טופ טן(צילום: איציק בירן)

    

   מניח שנתקלתן בלא מעט קשיים שמתעצמים בגלל גילכן הצעיר.

   מצ'טנר: "אצלי יש כל הזמן משברים בנסיעות עבודה לחו"ל. מהרגע שאני עולה לטיסה, אני מתה מפחד ובהמראה הלב שלי נעצר. אני לא אוהבת לעזוב את הבית לצילומים, וכשאני מגיעה אני בוכה שאני רוצה לחזור וסופרת את הדקות. אבל זו עבודה ואני מפרנסת את המשפחה. זה שווה את זה כשאני יודעת שיש לנו קורת גג ובית".

    

   אזולאי: "וואי, זה ממש שונה ממני. אני באה מבית אחר, רקע אחר. אני תמיד רבה עם אמא שלי שתאפשר לי ללכת לטיולים שנתיים ונלחמת להיות בבית הספר".

    

   "אני מרוויחה כסף טוב שאני חוסכת, וחושבת איפה להשקיע אותו ואיפה לשים את המניות שלי. פחות מבזבזת על טלפון חדש ובגדים". קים אור אזולאי (צילום: איציק בירן)
    "אני מרוויחה כסף טוב שאני חוסכת, וחושבת איפה להשקיע אותו ואיפה לשים את המניות שלי. פחות מבזבזת על טלפון חדש ובגדים". קים אור אזולאי(צילום: איציק בירן)

     

    היום, למשל, הברזת.

    "כן, וזה עוד יצא בתאריך שלרכז שלי, שהוא החיים שלי, יש יום הולדת ואני לא שם. לפעמים בא לי להיות בת 16 ולטוס לפולין עם כולם, אבל זה לא מסתדר. עכשיו אני מפסידה את מסע ישראלי. להפסיד את הגיל הזה זה הכי קשה".

     

    אבל את בוחרת להפסיד אותו בכל זאת.

    "נכון, וקשה לי גם עם הבחירות שאני עושה".

     

    שתיכן מרוויחות בעבודה מגיל צעיר. מה היחס שלכן לכסף?

    אזולאי: "אני מרוויחה כסף טוב שאני חוסכת, וחושבת איפה להשקיע אותו ואיפה לשים את המניות שלי. פחות מבזבזת על טלפון חדש ובגדים".

     

    מצ'טנר: "אני בכלל לא בכיוון. כולם אומרים לי 'תשקיעי בנדל"ן ותרכשי דירה'. אבל אין לי מושג בזה, ולאמא שלי אין מושג בזה ואיך לכוון אותי. כרגע הכסף בחיסכון וכשאהיה בשלה לקנות דירה, אעשה זאת".

     

    אתן יכולות לקנות עכשיו דירה?

    "יכולות עם משכנתה".

     

    "אנחנו כבר שנה וחצי יחד, וכל בוקר אני קמה עם פרפרים בבטן". מצ'טנר עם בן הזוג תומר טליאס (צילום: איציק בירן)
     "אנחנו כבר שנה וחצי יחד, וכל בוקר אני קמה עם פרפרים בבטן". מצ'טנר עם בן הזוג תומר טליאס(צילום: איציק בירן)

        

     עם 346 אלף עוקבים באינסטגרם, אזולאי היא כבר מזמן מפעל תיוגים משומן, עם שיתופי פעולה מסחריים, מותג כובעים, בלוג אופנה, תפקידים בסדרות טלוויזיה ואמביציה שיכולה למלא את אצטדיון בלומפילד. בתוכניות לעתיד: להשתלט על העולם. "בעזרת השם, בגיל 25 אני כבר אעשה קמפיין בחברה שלי או בחברה שיהיו לי בה אחוזים", היא מודיעה.

      

     מצ'טנר, המבוגרת ממנה בשנתיים, שומרת שתי רגליים על הקרקע. עם 116 אלף עוקבים באינסטגרם, היא מעידה כי בניגוד לאזולאי שחיה בסטורי, רשתות חברתיות הן פחות תחום העיסוק שלה. "הייתי עכשיו חודש בניו יורק ולא העליתי סטורי אחד", היא מחייכת, "אני מצלמת לאינסטגרם רק אם מכריחים אותי".

      

     לפני ארבע שנים כבשה מצ'טנר את הקמפיין היוקרתי של דיור, ומאז היא מוסיפה לרזומה עוד ועוד עבודות נחשקות, כמו קמפיין בישום של מארק ג'ייקובס, השתתפות בתצוגות של שאנל, מיו מיו ואלי סאאב, צילומים לרשתות כמו מסימו דוטי, זארה ו-H&M, הפקות אופנה למיטב המגזינים ומה לא. אזולאי המופיעה כעת לצדה, משמשת כשחקנית חיזוק ברשתות החברתיות ופונה לקהל רחב של בני נוער וצעירים.

      

     "אין כמו אהבת נעורים. כמו סופיה, גם אני רוצה ילדים בגיל צעיר, וכבר הודעתי לאנשים מתי אני מתחתנת, איפה אני אתחתן וכמה ילדים אני רוצה. דוגמנות זה לא לכל החיים". אזולאי עם בן הזוג אלמוג ריף (צילום: איציק בירן)
      "אין כמו אהבת נעורים. כמו סופיה, גם אני רוצה ילדים בגיל צעיר, וכבר הודעתי לאנשים מתי אני מתחתנת, איפה אני אתחתן וכמה ילדים אני רוצה. דוגמנות זה לא לכל החיים". אזולאי עם בן הזוג אלמוג ריף(צילום: איציק בירן)

       

      הן מכירות מזה שנתיים ומעידות על עצמן שהן חברות טובות גם מחוץ לסט הצילומים. בן זוגה של מצ'טנר בשנה וחצי האחרונות, הדוגמן תומר טליאס, הוא חבר טוב של אזולאי, שבחמשת החודשים החולפים נמצאת בזוגיות עם הדוגמן הצעיר אלמוג ריף. לא פלא שבני הזוג הגיעו לסט הצילומים, בין אם לתמוך מהצד, או להדליף תמונה משותפת למדורי הרכילות.

       

      שתיכן נמצאות במערכות יחסים עם דוגמנים. החלטה אסטרטגית לטובת יחסי ציבור או אהבת נעורים?

      "ברור, נטו בשביל התקשורת, לא יודעת מי הוא בכלל", צוחקת מצ'טנר המגלה הומור עצמי בריא, "האמת שאנחנו כבר שנה וחצי יחד, וכל בוקר אני קמה עם פרפרים בבטן".

       

      אזולאי: "זאת אהבה-אהבה. נראה לי ששתינו חיכינו לראות שזה עובד ושזה אמיתי. עם אלמוג חיים שלי אני כבר חמישה חודשים. אין כמו אהבת נעורים. כמו סופיה, גם אני רוצה ילדים בגיל צעיר, וכבר הודעתי לאנשים מתי אני מתחתנת, איפה אני אתחתן וכמה ילדים אני רוצה. דוגמנות זה לא לכל החיים".

       

        

       ומי עיצב את הבגדים של נטע ברזילי בקליפ ל"באסה סבבה"?

       סבבה, בלי באסה: מה לובשת נטע ברזילי בקליפ החדש והצבעוני שלה. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: דניאל קמינסקי)
       סבבה, בלי באסה: מה לובשת נטע ברזילי בקליפ החדש והצבעוני שלה. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: דניאל קמינסקי)

        

        

        
       הצג:
       אזהרה:
       פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד