בלונדינים נהנים יותר? למה דווקא הגברים מחמצנים פתאום את השיער

מזאק אפרון ועד סטטיק, מג'יידן סמית ועד מאור בוזגלו, מג'ונה היל ועד זאיין מאליק – הכוכבים בארץ ובעולם מתייצבים אצל הספר לטובת בלורית טווסית בגוון פלטינה

איתי יעקב

|

10.02.19 | 08:53

לא בשביל סרט, אלא בשביל עצמו. המצטרף החדש לטרנד השיער המחומצן, זאק אפרון (צילום: Rich Polk/GettyimagesIL)
לא בשביל סרט, אלא בשביל עצמו. המצטרף החדש לטרנד השיער המחומצן, זאק אפרון (צילום: Rich Polk/GettyimagesIL)
בולט על המגרש. מאור בוזגלו (צילום: עוז מועלם)
בולט על המגרש. מאור בוזגלו (צילום: עוז מועלם)
בעוד שיער בלונדיני טבעי מייצג בדרך כלל מראה רך, ילדי ותמים – שיער מחומצן עושה בדיוק את ההפך. ג'יידן סמית (צילום: Ilya S. Savenok/GettyimagesIL)
בעוד שיער בלונדיני טבעי מייצג בדרך כלל מראה רך, ילדי ותמים – שיער מחומצן עושה בדיוק את ההפך. ג'יידן סמית (צילום: Ilya S. Savenok/GettyimagesIL)

בטקס גלובוס הזהב שנערך בתחילת החודש שעבר, בחר השחקן כריס מסינה להמם את השטיח האדום עם שיער מחומצן. החיבור בין גוון הפלטינה שקישט את ראשו לגבות הכהות והזיפים המאפירים, הציתו עניין בשחקן בן ה-44 ושיוו לו מראה צעיר, עכשווי ואופנתי. כמה שבועות אחריו, היה זה השחקן זאק אפרון שהגיע לפסטיבל סאנדנס עם בלונד פלטינה חדש, כדי לקדם את דמותו כרוצח הסדרתי טד בנדי בסרט החדש עם השם הארוך Extremely Wicked, Shockingly Evil, and Vile. כשנשאל אפרון במסיבת העיתונאים האם החמצון הוא עבור תפקיד חדש, ענה בנונשלנטיות כי הוא עשה את זה בשביל עצמו, כי ככה בא לו.

 

החיבור בין גוון הפלטינה שקישט את ראשו לגבות הכהות והזיפים המאפירים, הציתו עניין בשחקן בן ה-44. כריס מסינה (צילום: Frazer Harrison/GettyimagesIL)
  החיבור בין גוון הפלטינה שקישט את ראשו לגבות הכהות והזיפים המאפירים, הציתו עניין בשחקן בן ה-44. כריס מסינה(צילום: Frazer Harrison/GettyimagesIL)

   

  אפרון הוא המצטרף החדש לטרנד השיער המחומצן, שמסתמן כלהיט התורן אצל גברים הטרוסקסואלים. כמו תמיד, המגמה הזו החלה קודם אצל לא מעט גברים הומואים, או כפי שאמרה בעבר סמנתה ג'ונס ב"סקס והעיר הגדולה": "קודם באים ההומואים, אחר כך הנשים ואז התעשייה כולה". בעוד שיער בלונדיני טבעי מייצג בדרך כלל מראה רך, ילדי ותמים – שיער מחומצן עושה בדיוק את ההפך. אצל גברים ללא הגן הבלונדיני, המראה המחומצן משדר נועזות, רצון לייחודיות ולפריצה מהמיינסטרים, ובואו נודה על האמת – גם טווסיות הזקוקה לתשומת לב. לא בכדי הדבר פופולארי בקרב שחקני כדורגל בעולם ובישראל, שהשיער המחומצן מסמן אותם על המגרש הירוק ומבדל אותם מהשאר, ע"ע הכדורגלן וכוכב הריאליטי מאור בוזגלו ("הבוזגלוס").

   

  מחומצן בקצוות. זאיין מאליק (צילום: rex/asap creative)
   מחומצן בקצוות. זאיין מאליק(צילום: rex/asap creative)

    

   שיער בלונדיני, זקן כהה. ג'ונה היל (צילום: Phillip Faraone/GettyimagesIL)
    שיער בלונדיני, זקן כהה. ג'ונה היל(צילום: Phillip Faraone/GettyimagesIL)

     

    כוכב אחר החולש על הפריים טיים הוא סטטיק (לירז רוסו), שבולט בשולחן השופטים של "הכוכב הבא לאירוויזיון" בזכות ראש מחומצן שאותו הוא נוהג לתחזק במספרת אבי ביטון במרכז הכרמל בחיפה, כפי שאפשר ללמוד גם מהתמונות שהוא משתף בעמוד האינסטגרם שלו. לצד שני המפורסמים הישראלים נמצאת שורה ארוכה של שחקנים, מוזיקאים וידוענים בחו"ל, כמו ג'ונה היל, פיט דיווידסון, ג'י-איזי, ג'יידן סמית, ריז אחמד וזאיין מאליק. כולם, ללא יוצא מן הכלל, הבהירו השנה את שיערותיהם, כשהם חושפים באמצעות הגבות הכהות או השורשים מתחת את העובדה כי אינם בלונדינים מלידה.

     

    "סטטיק מגיע לחדש את הבלונד מדי חודש" (צילום: ענת מוסברג)
     "סטטיק מגיע לחדש את הבלונד מדי חודש"(צילום: ענת מוסברג)

      

     היישר משנות ה-90. פיט דיווידסון עם אריאנה גרנדה (צילום: Nicholas Hunt/GettyimagesIL)
      היישר משנות ה-90. פיט דיווידסון עם אריאנה גרנדה(צילום: Nicholas Hunt/GettyimagesIL)

       

      "המגמה הזו היא חלק ממחזוריות של האופנה והקאמבק לשנות ה-90. עולם האופנה מנסה להמציא את עצמו מחדש כל הזמן", אומר הסטייליסט ראובן כהן, "אני זוכר שבניינטיז החמצון היה בשיאו וכולם דיברו על זה. הייתי בין הראשונים בתל אביב שחמצנו את השיער, עד שאפילו המקומון 'העיר' עשה כתבה על הטרנד וראיין אותי". לדבריו, הטרנדים החדשים בשיער מאפשרים לגברים (וגם לנשים) להתחדש מדי עונה במראה אחר. "היום הטרנדים קצרים ונעים במחזוריות של עונה או שתיים", מסביר כהן, "זה לא כמו פעם, שטרנד היה נשאר לחמש שנים. אצל נשים, לדוגמה, היו תלתלים לפני עונה, והופ נגמר. עכשיו עברו לקצוץ או לקארה".

       

      ג'י-איזי והבלונד על הבמה (צילום: Kevin Winter/GettyimagesIL)
       ג'י-איזי והבלונד על הבמה(צילום: Kevin Winter/GettyimagesIL)

        

       ריז אחמד על השטיח האדום (צילום: Dia Dipasupil/GettyimagesIL)
        ריז אחמד על השטיח האדום(צילום: Dia Dipasupil/GettyimagesIL)

         

        דברים דומים אומר גם מיתר ביטון ממספרת "אבי ביטון", שאחראי לפריזורה של סטטיק. "גברים רואים את השיער המחומצן על שחקני כדורגל ומוזיקאים, ומבינים ששיער מחומצן ממתג אותך מבחינת סגנון. זה מפנה אליך את תשומת הלב", הוא אומר, "סטטיק מגיע לחדש את הבלונד מדי חודש, והנוכחות שלו בפריים טיים הטלוויזיוני זה כמו 'ראש של מדינה'. שיער מחומצן משדר סקסיות, מקוריות, ייחודיות ופריצת דרך".

         

         

        לדבריו, ההשפעה של דמויות מפורסמות שמחמצנות את השיער מאפשרת לגברים רבים חופש נטול סטריאוטיפים. "היום כבר לא צריך לשכנע גברים לחמצן שיער. המדיה עושה עבודה מעולה, ומספיקה תמונה אחת באינסגטרם כדי לשכנע גברים לעשות הבהרה".

         

          

         ומה הסיבה האמיתית לעניבות הארוכות של דונלד טראמפ?

         רזון או פאסון? הסוף לתעלומת העניבות הארוכות של דונלד טראמפ. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: Chip Somodevilla/GettyimagesIL)
         רזון או פאסון? הסוף לתעלומת העניבות הארוכות של דונלד טראמפ. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: Chip Somodevilla/GettyimagesIL)

          

          

          
         הצג:
         אזהרה:
         פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד