אמזון בחרה באפרת דור - והיא ארזה ועברה להוליווד תוך 48 שעות

"התקשרתי לאמא ואמרתי: הבטחת שתהיי שם בשבילי? אז תארזי!" כוכב 'שובר שורות' בחר בכוכבת 'עספור' לסדרה אמריקאית, והיא לא חשבה פעמיים ועברה עם ילדיה ל-LA

אפרת דור מספרת איך אורזים חיים שלמים תוך 48 שעות ועוברים ללוס אנג'לס. לחצו Play לצפייה בסרטון
צילום: אורי דוידוביץ
"נעלמנו מהבית כמו בסרטים האלה שאנשים מתנדפים, והדברים שלהם עוד זרוקים ברחבי הבית והקפה עדיין מהביל" (צילום: איתן טל, סגנון: מיטל ברונר)
"נעלמנו מהבית כמו בסרטים האלה שאנשים מתנדפים, והדברים שלהם עוד זרוקים ברחבי הבית והקפה עדיין מהביל" (צילום: איתן טל, סגנון: מיטל ברונר)
"דווקא מרגיע אותי לחיות בחוסר שגרה, ולדעת שהכל אפשרי" (צילום: איתן טל, סגנון: מיטל ברונר)
"דווקא מרגיע אותי לחיות בחוסר שגרה, ולדעת שהכל אפשרי" (צילום: איתן טל, סגנון: מיטל ברונר)

בשישי בבוקר, לפני חצי שנה. אפרת דור (36) הייתה בביתה הנעים במושב נטעים ושלחה אודישן מצולם. זה כבר הפך לנוהג: כל שבוע היא זומנה לשלושה אודישנים בארצות־הברית, ובמקום לעלות על מטוס שיגרה אותם ישירות מהסטודיו הביתי שלה. את האודישן האחרון עברה בהצלחה, ואז, באותו בוקר באוגוסט, זומנה לשיחת ועידה גורלית עם שישה אנשי מפתח בהפקת הסדרה "סניקי פיט" של אמזון, רגע לפני העונה השלישית שלה. מדובר בשלב מתקדם שרק מועמדים מעטים מגיעים אליו.

 

במהלך השיחה שמרה על ארשת פנים מקצועית. זה לא היה קשה לאור העובדה שלא זיהתה שבאחד מששת ריבועי הווידיאו מדבר איתה אחד מיוצרי הסדרה, השחקן האגדי בריאן קרנסטון, שנודע כוולטר ווייט מ"שובר שורות". "טוב שאני לא מכירה את הענקים שאני פוגשת בדרך, כי ככה אני שומרת על קור רוח ולא מתרגשת מדי", היא מודה. "אחרי זה הסוכן שלי שאל אותי איך היה לדבר עם השחקן הכי טוב באמריקה. הודיתי שלא צפיתי עדיין ב'שובר שורות'".

 

הטריילר של "סניקי פיט"

 

פחות משעה אחר כך הודיעו לה שהתפקיד שלה ושעליה לעבור ללוס־אנג'לס באופן מיידי. בהול. "ביקשו שאגיע כבר בשבת למחרת, אבל ביקשתי עוד יום כדי להתארגן", היא משחזרת. "התקשרתי לאמא שלי ואמרתי לה: 'את זוכרת את כל הפעמים שהבטחת שתמיד תהיי שם בשבילי? אז אני צריכה אותך עכשיו. תארזי, אנחנו טסות עוד 48 שעות'".

 

מה היא אמרה?

"אמא שלי היא טיפוס קליל, זורם, והיא אמרה 'יאללה, מגניב, את לא מפחידה אותי'. ללא ספק זה היה אתגר. טסנו עם הילדים והגענו ללוס־אנג'לס ביום ראשון. שעתיים אחרי שנחתתי היו לי מדידות ויום אחרי זה התחילו הצילומים".

 

נשמע כמו פורמט לריאליטי: רילוקיישן בהפתעה.

"דבר כזה לא מתכננים, פשוט אורזים וטסים. נעלמנו מהבית כמו בסרטים האלה שאנשים מתנדפים, והדברים שלהם עוד זרוקים ברחבי הבית והקפה עדיין מהביל. ככה".

 

"אין דבר כזה בכלל שיש סלולרי על הסט" (צילום: איתן טל, סגנון: מיטל ברונר)
  "אין דבר כזה בכלל שיש סלולרי על הסט"(צילום: איתן טל, סגנון: מיטל ברונר)

   

  בעלך, מושיק מימון, גם הצטרף?

  "לא, הוא היה אז הבמאי הראשי של 'האח הגדול' ונותרו לו עוד חודש וחצי עד לסוף העונה, אז הוא לא יכול היה להצטרף באותו רגע. נעזרנו בחברה שארזה לנו את כל הבית לשילוח והתמקמנו באל־איי. לכל דבר יש פתרון".

   

  איך הילדים שלכם התמודדו עם המעבר ממושב ליד ראשון־לציון לעיר השנייה בגודלה בארצות־הברית?

  "הילדים לא מרגישים שהם עברו לעיר סואנת, כי לוס־אנג'לס רחבה מאוד ויש בה המון טבע, אוויר, דקלים ואנשים מחייכים. אנחנו מטיילים בכל הזדמנות שיש לנו, אז המעבר לא כזה חד. זה לא שעברנו לגור בבניין עם מעלית פתאום. סול בת שש וריף בן ארבע, וכיוון שהם לא מדברים אנגלית עדיין, רציתי שלפחות הגישה של הגן תהיה דומה לזו שהם מכירים מהחינוך האנתרופוסופי, אז בחרנו גן בהתאם".

   

  בתקופת התלתלים עם הבעל מושיק מימון. עברה לשיער חלק בגלל הסדרה (צילום: רוני חביב)
   בתקופת התלתלים עם הבעל מושיק מימון. עברה לשיער חלק בגלל הסדרה(צילום: רוני חביב)

    

   לא מתעסקים באינסטגרם

   התפקיד ב"סניקי פיט", שצפויה לעלות בהמשך השנה, היה ההזדמנות שדור חיכתה לה. " כבר שש שנים שאנחנו חיים על הקו, פה ושם. בעקבות ההפקה הזאת החלטנו לעבור ללוס־אנג'לס. בעצם, 'החלטנו' היא מילה כבדה מדי, אנחנו לא רוצים לצאת בהצהרות דרמטיות לגבי החיים שלנו כי זה נורא מפחיד, מלחיץ ומחייב לתכנן תוכניות לטווח ארוך. אני לא יודעת איך אנשים אחרים מצליחים לתכנן קדימה. לי קשה מאוד לראות איפה אני אהיה עוד שנה. אולי זה בגלל המקצוע שלנו, שבו הכל תלוי פרויקט ולאן הפרויקט ייקח אותך, אם כי דווקא מרגיע אותי לחיות בחוסר שגרה, ולדעת שהכל אפשרי".

    

   בריאן קרנסטון. "אחרי האודישן הסוכן שלי שאל אותי איך היה לדבר עם השחקן הכי טוב באמריקה. הודיתי שלא צפיתי עדיין ב'שובר שורות'" (צילום: Ian Gavan/GettyimagesIL)
    בריאן קרנסטון. "אחרי האודישן הסוכן שלי שאל אותי איך היה לדבר עם השחקן הכי טוב באמריקה. הודיתי שלא צפיתי עדיין ב'שובר שורות'"(צילום: Ian Gavan/GettyimagesIL)

     

    אפרת דור התחילה את דרכה לפני יותר מעשור, בתוכנית המערכונים "טוב שבאת" בהנחיית מוני מושונוב. אחר כך השתלבה בשורת תפקידי אורח ב"החיים זה לא הכל", "מסודרים", "מעורב ירושלמי" ו"החברים של נאור". היא כיכבה בקליפ של הראל סקעת, "אם הוא ילך" השתתפה בסדרות "בתולות" ו"תמרות עשן", בגרסה המקומית והאמריקאית של סדרת הנוער "החממה" ובסדרה "אחת אפס אפס". הפרסום המשמעותי הגיע לאחר שלוהקה לתפקיד שיר ב"עספור" ("אין תחליף לחוויה הראשונית והאינטנסיבית שחוויתי שם"). בשנים האחרונות השתתפה בסרטים הישראליים “בננות", "פובידיליה" ו"ואז היא הגיעה" ובסרט ההוליוודי "אשתו של שומר גן החיות".

     

     

    בואי נדבר על התפקיד הנוכחי ב"סניקי פיט".

    "לא שמעתי על הסדרה הזו עד לאודישן. היא לא משודרת בארץ, אבל אולי עכשיו, כשיש שחקנית ישראלית בקאסט, אחת הזכייניות תקנה אותה. זו סדרה סופר־איכותית, למיטיבי לכת. דרמת פשע על בחור שיוצא מהכלא ומאמץ את הזהות של השותף שלו לתא. הוא מתחזה לפיט, מגיע למשפחה שלו, משתלב בה ומתחיל להסתבך. הקאסט של הסדרה הזאת כולל גאונים מדהימים, שחקנים עם שלושים סרטים בקורות החיים ואינספור פרסים על המדף. יש מאחוריהם עשרות שנים בהוליווד, ואת חושבת שבטח הם כבר שרופים וממורמרים, ומגלה שיש בהם עדיין את הרעב הזה, התשוקה הזאת, הרצון לדייק כל סצנה, הסבלנות לחזרות ארוכות שבהן דנים על כל שורה בדיאלוג כדי שלא יהיה משפט אחד שלא ייאמר בכוונה מלאה. זה משהו שאני, כחננה פרפקציוניסטית, מאוד מתחברת אליו. אף אחד שם לא מתעסק באינסטגרם שלו, אין דבר כזה בכלל שיש סלולרי על הסט. זה היה תענוג.

    "הדמות שאני מגלמת, ליזי, היא חתולת רחוב שגדלה בלי כלום, לא יכולה לבטוח באף אחד ולא לוותר. היא משתמשת בכל תחבולה אפשרית כדי להגיע לכסף, כי זה הדבר היחיד שהיא יכולה לבטוח בו. זו הייתה אחת הדמויות הכי מורכבות שגילמתי. יש לה יצר הישרדותי חזק והייתי שמחה לקבל קצת מהתושייה שלה".

     

    איך נפטרת מהמבטא הישראלי?

    "אני חושבת שמעולם לא היה לי. אני אמנם לא אמריקאית, אבל יש לי יכולות חיקוי טובות, אני ממש קופיפה ומסוגלת לעשות הרבה מבטאים".

     

    "אני ממש קופיפה ומסוגלת לעשות הרבה מבטאים" (צילום: איתן טל, סגנון: מיטל ברונר)
     "אני ממש קופיפה ומסוגלת לעשות הרבה מבטאים"(צילום: איתן טל, סגנון: מיטל ברונר)
      

      

     מה הדבר שהכי הלהיב אותך בצילומים?

     "כשיש סצנות אקשן אני הולכת איתן עד הסוף. בהוליווד, בכל סצנה כזאת פעלולן מחליף את השחקנים, כדי שחס וחלילה לא ייפצעו או ייפגעו. כשקלטתי את הפעלולנית הכפילה שלי מגיעה לסט, אחרי שבמשך שעתיים וחצי איפרו אותה, הלבישו אותה בבגדים שלי וחבשו לה פאה בסגנון השיער שלי, אמרתי לה 'נעים מאוד, אני אפרת, ואני נורא מצטערת, אבל את לא תעבדי היום'".

      

     • הראיון המלא עם אפרת דור מתפרסם בגליון "לאשה" החדש, השבוע בדוכנים

      

     הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
     הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד