לישון טוב בלילה: למה מאמני
כושר חייבים ביטוח מעולה

מדריכת פילאטיס או מאמן כושר? כך תאמנו על בטוח ותכסו את עצמכם מפני תביעות על נזקי גוף בגובה של מיליון שקל ויותר

כיסוי אישי למאמן מפני אירוע בלתי צפוי שגרם נזק  (צילום: Shutterstock)
כיסוי אישי למאמן מפני אירוע בלתי צפוי שגרם נזק (צילום: Shutterstock)

לפני כארבע שנים הגיעה אישה בשנות הארבעים לחייה לשיעור פילאטיס מכשירים. הייתה זו מורה מחליפה שהעבירה את ההדרכה לחמש המתעמלות בקבוצה. בזמן תרגיל סטנדרטי למדי של איזון מוט ה"מגדל" באמצעות כף הרגל, איבדה המתעמלת אחיזה במוט, שעף לכיוונה ופגע בחוזקה בפניה. המתעמלת הגישה תביעה נגד הסטודיו, ובית המשפט פסק לטובתה, וקבע שעל בעלת הסטודיו והמדריכה לפצות אותה בכמיליון שקלים שיתחלקו בין שתיהן.

 

במקרה אחר, נפצע נער שהשתתף בחוג התעמלות קרקע במודיעין כתוצאה מניסיון שלא צלח לבצע קפיצה מורכבת. בתביעה שהגיש סיפר הנער שתרגיל "סלטה" באוויר השתבש, הוא נחבל בראש ובעורף, ונאלץ לעבור ניתוח לקיבוע ואיחוי של חוליות שבורות. בית המשפט פסק כי על בעלת החוג לפצות את הנער בתוספת הוצאות משפט והוצאות רפואיות.

 

"מדובר במקרים בודדים מתוך עשרות שמתרחשים בכל שנה", אומר אור ברק, מסוכנות הביטוח ברק ביטוחים. "תאונות, תרגילים שמבוצעים שלא על פי ההוראות או בלאי טבעי של מכשירים עלולים לגרום לנזקי גוף למתעמלים, ומי שייאלץ לשאת בתוצאות במקרה של תביעה משפטית הם המאמנים".

 

אור יודע על מה הוא מדבר. כמי שעוסק בעצמו באימון, הוא מבין על בשרו את החשיבות העצומה בכיסוי ביטוחי מותאם אישית שיגן על המאמנים והמדריכים. "אני עוסק רבות באימוני כושר, ובשעות הפנאי מעביר שיעורי קיקבוקס, אירובי, סטודיו ועוד. כמדריך כושר ומאמן, אני מבין היטב עד כמה אנחנו חשופים לסיכונים, ומה בדיוק צריכה פוליסה כזאת לכלול ואיך נוכל להבטיח למאמנים שיוכלו לישון בשקט בלילה".

 

מה כוללת הפוליסה שלכם למאמנים?

"התוכנית שלנו מיועדת למאמנים בלבד, והכיסוי הוא אישי למאמן עצמו. הביטוח הוא אחריות מקצועית וצד שלישי שמכסה את המאמן, בהתאם לגבולות האחריות שבחר, מפני אירוע בלתי צפוי שגרם נזק – בין אם זה נזק גופני כמו מוות, מחלה או ליקוי נפשי או גופני אחר, ובין אם זה נזק או אובדן לרכוש".

 

למי היא מתאימה?

"לכל סוגי המאמנים בעצם – ממדריכי חדר כושר, דרך מאמני ריצה והליכה, פיתוח גוף, אירובי, TRX, טניס שולחן, פילאטיס, יוגה, התעלמות מכשירים, ועוד".

 

מה ייחודי בביטוח שלכם?

"יש לנו הוותק והניסיון, אנחנו מאמינים ביושר ובשירות אישי ומקצועי, ולרגל השנה החדשה אנחנו גם יוצאים במבצע לביטוח למאמנים במחירים מאוד אטרקטיביים. בנוסף, אני מאמין שהשילוב בין שני העולמות – עולם הביטוח ועולם הכושר, עוזר לי לתת את הפתרונות הטובים ביותר ללקוחות שלנו".

   

or@barak-korb.co.il  /// 053-5727030 /// 09-8615803 ///  09-8621039  

  

 

 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד