ינואר עם שיער: ההאשטאג שמעודד נשים להפסיק לגלח את הגוף לחודש

שנת 2019 הביאה אל האינסטגרם קריאה לפרסם תמונות של רגליים ובתי שחי שעירים תחת הכותרת Januhairy. "שנשים ירגישו בנוח עם הגוף המיוחד והיפה שלהן"

איתי יעקב

|

09.01.19 | 08:40

2019 התחילה באינסטגרם כשנה שעירה במיוחד. בימים האחרונים נחשפנו לשלל פוסטים של נשים שמפרסמות בגאווה צילומים עם רגליים ובתי שחי שעירים, בצירוף ההאשטאג Januhairy#. מאחורי היוזמה עומדת לאורה ג'קסון הבריטית בת ה-21, סטודנטית לדרמה, שקוראת לנשים להפסיק להסיר את שיער גופן למשך חודש שלם, במטרה להעלות את המודעות לנושא של דימוי גוף טבעי. בנוסף, את הכסף שהן חוסכות מקניית מכשירי גילוח, סכינים והוצאות על טיפולי הסרת שיער, מבקשת ג'קסון לתרום לעמותת Body Gossip, הפועלת לעידוד דימוי גוף חיובי בקרב נערות ונשים צעירות.

 

 

 

בפוסט שפרסמה ג'קסון בחשבון האינסטגרם שלה, היא מספרת כי התוודעה לנושא במאי 2018, כשנדרשה להאריך את שיער הגוף שלה לטובת פרויקט לימודי. "זה פקח את עיניי לטאבו של שיער גוף אצל נשים", כתבה, "למרות שהרגשתי משוחררת ובטוחה יותר בעצמי, חלק מהאנשים סביבי לא הבינו למה הפסקתי להסיר שיער או לא הסכימו איתי. כשרק התחלתי לגדל שיער גוף, אמא שלי שאלה אותי: 'את פשוט מתעצלת או שאת מנסה להעביר מסר?' למה חושבים שאנחנו עצלניות אם לא בא לנו לגלח? הבנתי שעדיין נותרה עבודה רבה עד שנוכל לקבל אלו את אלו בצורה מלאה וכנה. אז חשבתי על Januhairy#".

 

 

 

נכון להיום, מופיע ההאשטאג בקרוב ל-3,000 פוסטים ברשתות החברתיות, ונראה כי המגמה זוכה למצטרפות חדשות מדי יום שמצלמות את עצמן עם בתי שחי לא מגולחים וכיתובים מעצימים על נשיות, פמיניזם, גוף ומה שביניהם. בעבר היו אלה ריהאנה ומדונה שפרסמו תמונות שלהן עם בתי שחי טבעיים ושעירים – בין אם כדי לעורר מודעות לגוף הנשי הלא חלק, או כדי לייצר פרובוקציה תקשורתית ששירתה אג'נדה פסיאודו-פמיניסטית.

 

 

 

במקרה של ג'קסון, נראה כי מדובר בניסיון לקדם סדר יום חברתי ופחות ברצון להשיג מעריצים ותהילה. "אני רק רוצה שנשים ירגישו בנוח עם הגוף המיוחד והיפה שלהן", הסבירה, "זה פרויקט מעצים המכוון לכולם, אשר נועד כדי לסייע להבין יותר את התפישה העצמית שלנו ושל אחרים".

 

   

  היה או לא היה? הניסוי של הניתוח הפלסטי הפיקטיבי

  "אתה נראה כמו מפלצת": התרמית מאחורי הניתוח הפלסטי שלא קרה. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: מתוך האינסטגרם של thealexisstone@)
  "אתה נראה כמו מפלצת": התרמית מאחורי הניתוח הפלסטי שלא קרה. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: מתוך האינסטגרם של thealexisstone@)

   

   

   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד