ליאורה גולדברג מול המראה: "אישה יפה רוצה להיראות כמו שמרגישה"

בגיל 60, מלכת החן לשנת 1981 חיה על קו אתונה-ת"א ומשלבת בין אורח חיים בריא להזרקות שומן ומתיחת חוטים: "מבחינתי הם הולכים יחד". מה גילינו אצלה באמבטיה?

אסי טוחןפורסם: 17.01.19 08:40
צפו בליאורה אקוקה-גולדברג מול המראה
צילום: תומריקו
"אין ספק שגיל 50 הרבה יותר קל מגיל 60. צריך לדייק יותר עם הגוף כדי להרגיש טוב, כי יש הרבה מערכות בגוף שיכולות להתקלקל ממש מהר". ליאורה אקוקה-גולדברג בביתה (צילום: תומריקו)
"אין ספק שגיל 50 הרבה יותר קל מגיל 60. צריך לדייק יותר עם הגוף כדי להרגיש טוב, כי יש הרבה מערכות בגוף שיכולות להתקלקל ממש מהר". ליאורה אקוקה-גולדברג בביתה (צילום: תומריקו)
ליאורה אקוקה-גולדברג (60), מלכת החן לשנת 1981, עוסקת בתזונה, אנטי אייג'ינג, כושר ופילאטיס, אמא לעומר (27) ולתאומות נטע ונוגה (26) (צילום: תומריקו)
ליאורה אקוקה-גולדברג (60), מלכת החן לשנת 1981, עוסקת בתזונה, אנטי אייג'ינג, כושר ופילאטיס, אמא לעומר (27) ולתאומות נטע ונוגה (26) (צילום: תומריקו)

ליאורה אקוקה-גולדברג, איך הגעת לתחרות מלכת היופי בשנת 1981?

"הייתי סטודנטית בת 21 לתואר ראשון בחינוך גופני בווינגייט, כשעברתי ליד קיוסק וראיתי את השער של 'לאשה' עם המועמדות הראשונות שפורסמו. אמרתי לעצמי: 'וואו, גם אני יכולה'. פניתי אליהם ואמרו לי שההרשמה כבר נסגרה. איכשהו שכנעתי אותם לפגוש אותי, ומפה לשם נבחרתי למלכת החן ואחר כך לסגנית מיס אסיה. משם התחלתי את החיים שלי כדוגמנית בחו"ל. גרתי חצי שנה ביפן וחמש שנים בהונג קונג. באותה תקופה התחתנתי בפעם הראשונה עם בחור בריטי, ממנו התגרשתי כעבור שנה. בהונג קונג למדתי את שיטת לוטה ברק, שהיום קוראים לה Bar Method, אימוני כושר ליד בר בהשראת הבלט. מאוחר יותר עברתי לגור בלוס אנג'לס ועבדתי בסטודיו של לוטה ברק עצמה. שם כבר אימנתי את כל הכוכבות הגדולות, כי זו היתה אז השיטה שבה הכוכבות שמרו על הגוף שלהן. ראקל וולש, פיה זאדורה, ג'יימי לי קרטיס, דיאן קנון, מרי טיילור-מור וסטפני פאוורס, כולן היו תלמידות שלי וחברות. היינו יוצאות יחד לבלות. באותה תקופה גם השתתפתי בקלטת הכושר של ראקל וולש".

 

"הייתי סטודנטית בת 21 לתואר ראשון בחינוך גופני בווינגייט, כשעברתי ליד קיוסק וראיתי את השער של 'לאשה' עם המועמדות הראשונות שפורסמו. אמרתי לעצמי: 'וואו, גם אני יכולה'". ליאורה אקוקה-גולדברג (משמאל) עם מלכת היופי לשנת 1981 דנה וקסלר-ספקטור (מימין) (צילום: יקי הלפרין)
  "הייתי סטודנטית בת 21 לתואר ראשון בחינוך גופני בווינגייט, כשעברתי ליד קיוסק וראיתי את השער של 'לאשה' עם המועמדות הראשונות שפורסמו. אמרתי לעצמי: 'וואו, גם אני יכולה'". ליאורה אקוקה-גולדברג (משמאל) עם מלכת היופי לשנת 1981 דנה וקסלר-ספקטור (מימין)(צילום: יקי הלפרין)

   

  ואז חזרת לישראל בפעם הראשונה?

  "חזרתי לשנתיים וחצי, והיה לי סטודיו לשיעורי בר בהרצליה פיתוח, עד שהכרתי את בעלי השני, ישראלי שחי בניו יורק. עברתי לגור איתו בניו יורק ותוך שנתיים נולדו שלושת ילדיי. בתקופה הזו עשיתי תואר נוסף בפיזיולוגיה ובביומכניקה, ולמדתי גם תזונה מקרוביוטית ואינטגרטיבית. לאחר הגירושים השניים שלי, פתחתי סטודיו לפילאטיס במדיסון אבניו במנהטן".

   

  גם שם אימנת מפורסמות?

  "כן. הרבה ישראליות שחיות בניו יורק, כמו עמליה דיין ודניאלה לוקסמבורג. גם ליז הארלי הגיעה לשיעורים שלי. במקביל, נכנסתי לתחום של ה-Raw Food והמיצים הירוקים, שהיה אז מאוד חדש".

   

  "עשיתי טיפולי לייזר למיצוק העור, הזרקות שומן – שזה עכשיו טרנד מאוד חזק, כי שומן שווה יופי – והזרקות של חומצה היאלורונית לשפתיים. עשיתי גם מתיחת חוטים, ששינתה לי את קו הלסת. אני עושה הרבה טיפולי צוואר, כי אצלי זה החלק הכי בעייתי" (צילום: תומריקו)
   "עשיתי טיפולי לייזר למיצוק העור, הזרקות שומן – שזה עכשיו טרנד מאוד חזק, כי שומן שווה יופי – והזרקות של חומצה היאלורונית לשפתיים. עשיתי גם מתיחת חוטים, ששינתה לי את קו הלסת. אני עושה הרבה טיפולי צוואר, כי אצלי זה החלק הכי בעייתי"(צילום: תומריקו)

    

   מתי החלטת לחזור לארץ בפעם השנייה?

   "אחרי שהתגרשתי מבעלי השלישי, שהיה בנקאי צרפתי, הבנתי שאני רוצה לחזור לחיות בישראל. שנתיים לאחר מכן, כבר השתתפתי בעונה השלישית של 'הישרדות פיליפינים' והגעתי לגמר. אלה היו 58 ימים של טירוף, ובנס אף אחד לא נהרג. חוויה מאוד קשה וטראומטית לגוף, שלא הייתי חוזרת עליה לעולם. מהמחסור בתזונה, נשר לי אחר כך השיער. היה לי הכי קשה עם הקור והרטיבות, כל הזמן להיות עם בגד ים רטוב, אבל שרדתי. בעקבות הפרסום, פתחתי סטודיו לפילאטיס ולמיצים ירוקים במתחם רוטשילד ועבדתי בשיתוף פעולה עם מלון נורמן. אלבר אלבז התאמן אצלי באופן קבוע בכל ביקור שלו בארץ".

    

   "השתתפתי בעונה השלישית של 'הישרדות פיליפינים' והגעתי לגמר. אלה היו 58 ימים של טירוף, ובנס אף אחד לא נהרג. חוויה מאוד קשה וטראומטית לגוף, שלא הייתי חוזרת עליה לעולם. מהמחסור בתזונה, נשר לי אחר כך השיער" (צילום: רפי דלויה)
    "השתתפתי בעונה השלישית של 'הישרדות פיליפינים' והגעתי לגמר. אלה היו 58 ימים של טירוף, ובנס אף אחד לא נהרג. חוויה מאוד קשה וטראומטית לגוף, שלא הייתי חוזרת עליה לעולם. מהמחסור בתזונה, נשר לי אחר כך השיער"(צילום: רפי דלויה)

     

    מה את עושה עכשיו?

    "היום אני חיה על קו אתונה-תל אביב. לפני שנתיים הרגשתי שוב צורך בשינוי והתחלתי לכתוב את הבלוג More Than Just Vegan. בעקבות מאמר שכתבתי על טרנד התיירות האסתטית, הגעתי לאתונה ונחשפתי למרכזים האסתטיים שם. מיד הבנתי שזה יהיה השינוי שלי. שכרתי דירה באזור הכי יוקרתי באתונה, שיפצתי אותה ויש לי שם עכשיו שתי סוויטות Airbnb. נשים מישראל מגיעות אליי לארבעה-חמישה לילות. שותות שייקים ירוקים שאני מכינה להן לארוחת בוקר, עושות איתי כושר ברחבי אתונה, כולל אימוני עליות לאקרופוליס, ובין לבין עושות טיפולים אסתטיים – הזרקות, לייזר, מילויים ומיני מתיחת פנים. זה זול שם ב-50-30 אחוז בהשוואה לישראל, ואני עובדת רק עם רופאים פלסטיקאים מהשורה הראשונה".

     

    "אני לא מורחת קרם הגנה ולא מאמינה בזה, קראתי הרבה מחקרים שזה לא אפקטיבי" (צילום: תומריקו)
     "אני לא מורחת קרם הגנה ולא מאמינה בזה, קראתי הרבה מחקרים שזה לא אפקטיבי"(צילום: תומריקו)

      

     איזה טיפולים עברת בעצמך?

     "טיפולי לייזר למיצוק העור, הזרקות שומן – שזה עכשיו טרנד מאוד חזק, כי שומן שווה יופי – והזרקות של חומצה היאלורונית לשפתיים. עשיתי גם מתיחת חוטים, ששינתה לי את קו הלסת. אני עושה הרבה טיפולי צוואר, כי אצלי זה החלק הכי בעייתי. גם בלייזר לעידוד הקולגן וגם בהזרקות רדיאס, שזה חומר סמיך יותר מחומצה היאלורונית. בוטוקס הפסקתי להזריק, כי אני לא מאמינה בזה יותר וגם לא אוהבת מראה פנים קפוא".

      

     אין סתירה בין אכילה בריאה, שייקים ירוקים ומצד שני הזרקות?

     "לכאורה יש סתירה, אבל צריך להבין – מבחינתי הם הולכים יחד. אורח חיים בריא זה 80 אחוז מהמראה. כשאת אישה יפה, את רוצה להיראות כמו שאת מרגישה. היום יש לנו הזדמנות ליהנות מכל מה שיש לרפואה האסתטית להציע. אני חיה עם זה בשלום. זו אני – אוכלת ירוק ובריא, וגם עוסקת בייעוץ לרפואה אסתטית. זה הופך את ההתבגרות לקלה יותר".

      

     "נשים מישראל מגיעות אליי לארבעה-חמישה לילות. שותות שייקים ירוקים שאני מכינה להן לארוחת בוקר, עושות איתי כושר ברחבי אתונה, כולל אימוני עליות לאקרופוליס, ובין לבין עושות טיפולים אסתטיים – הזרקות, לייזר, מילויים ומיני מתיחת פנים" (צילום: תומריקו)
      "נשים מישראל מגיעות אליי לארבעה-חמישה לילות. שותות שייקים ירוקים שאני מכינה להן לארוחת בוקר, עושות איתי כושר ברחבי אתונה, כולל אימוני עליות לאקרופוליס, ובין לבין עושות טיפולים אסתטיים – הזרקות, לייזר, מילויים ומיני מתיחת פנים"(צילום: תומריקו)

       

      מה כוללת שגרת הטיפוח שלך?

      "בבוקר אני שוטפת את הפנים עם מים קרים ומורחת קרם לחות טבעי, שרוקחת לי הקוסמטיקאית שלי. אני לא מורחת קרם הגנה ולא מאמינה בזה, קראתי הרבה מחקרים שזה לא אפקטיבי. אני מורחת קו אייליינר חום טבעי, שאני קונה בחנות טבע, מסקרה, קצת פודרה-ברונזר ושפתון לחות בלי צבע. יש לי גם עיפרון גבות מיוחד, שמתאים את עצמו לצבע של הגבות שלי. בערב אני מוסיפה לפעמים גם צלליות, סומק וקונסילר. לפני השינה, אני תמיד מקפידה להסיר היטב את האיפור, לשטוף את הפנים, שוב בלי סבון, ולמרוח קרם הזנה של הקוסמטיקאית שלי. אני גם מורחת קרם רטינול על הצוואר, שהדרמטולוגית שלי באתונה נתנה לי. לפני חצי שנה, התחלתי לטפטף לפני השינה גם טיפה של שמן קיק טהור לתוך כל עין. זה שומר על הראייה. אומרים שגם קליאופטרה נהגה לעשות את זה".

       

      בגיל 18: ליאורה אקוקה-גולדברג בפרסומת לבמבה
       בגיל 18: ליאורה אקוקה-גולדברג בפרסומת לבמבה

        

       איך את מטפחת את הגוף?

       "עם שמן שקדים או קוקוס, אבל תמיד נאמנה לשאנל 5, שהוא הבושם הקבוע שלי כבר שנים".

        

       והשיער?

       "יש לי ספר קבוע בתל אביב וספר קבוע באתונה. למזלי, אין לי כמעט שיער לבן, רק קבוצה קטנה לבנה שהספר צובע לי נקודתית. חוץ מזה, אני חופפת ומייבשת את השיער רק במספרות פעמיים-שלוש בשבוע. יש לי את התסביך הזה".

        

       במטבח: "עד 12 בצהריים אני שותה רק קפה שחור, לפחות שתיים-שלוש כוסות. בשעה 12 שותה שייק ירוק, ולרוב אוכלת רק ארוחה אחת ביום" (צילום: תומריקו)
        במטבח: "עד 12 בצהריים אני שותה רק קפה שחור, לפחות שתיים-שלוש כוסות. בשעה 12 שותה שייק ירוק, ולרוב אוכלת רק ארוחה אחת ביום"(צילום: תומריקו)

         

        איך נראית שגרת התזונה והכושר שלך?

        "עד 12 בצהריים אני שותה רק קפה שחור, לפחות שתיים-שלוש כוסות. בשעה 12 שותה שייק ירוק, ולרוב אוכלת רק ארוחה אחת ביום. לא אוכלת גלוטן, פסטה או אורז מלא, כי יש בו לקטין שפוגע במערכת החיסונית ובמעיים. מעדיפה אורז בסמטי לבן. התזונה שלי כוללת הרבה ירקות, דגים, בטטה, שייקים, ביצים והמון אבוקדו, וצום יומי של 14 שעות לפחות, שמשפר את כל המדדים בגוף. לפעמים אני חוטאת בקרואסון או עוגת קצפת, אבל ישר חוזרת לתלם. כשגרים באתונה ובמרכז תל אביב, קל לשמור על כושר. אני כל הזמן הולכת ברגל. באתונה אני גם הולכת לחדר כושר ומרימה משקולות, וכמובן עושה פילאטיס".

         

         

        מה הטיפים שלך לנשים בגיל המעבר?

        "לצמצם חלבון מן החי ולהימנע ממזון חומצי, כי הם מגבירים את הסימפטומים של גיל המעבר. לאכול יותר ירקות ושומנים בריאים, בטטות וירוקים. חוץ מזה, לאמץ את שיטת הצום לסירוגין, שמשפרת מיד את כל הערכים בדם".

         

        יש לך גם הרגלים רעים?

        "בטח. לפעמים אני מתעוררת באמצע הלילה כדי לאכול, שותה יותר מדי קפה ואוכלת יותר מדי פריכיות אורז".

         

        "לפני חצי שנה, התחלתי לטפטף לפני השינה גם טיפה של שמן קיק טהור לתוך כל עין. זה שומר על הראייה. אומרים שגם קליאופטרה נהגה לעשות את זה" (צילום: תומריקו)
         "לפני חצי שנה, התחלתי לטפטף לפני השינה גם טיפה של שמן קיק טהור לתוך כל עין. זה שומר על הראייה. אומרים שגם קליאופטרה נהגה לעשות את זה"(צילום: תומריקו)

          

         את מזדהה עם הזמרת שר, שאמרה פעם: "הייתי בת 40 והייתי בת 50. 40 יותר טוב"?

         "אין ספק שגיל 50 הרבה יותר קל מגיל 60. צריך לדייק יותר עם הגוף כדי להרגיש טוב, כי יש הרבה מערכות בגוף שיכולות להתקלקל ממש מהר. חשוב לטפל בגוף ממקום של אהבה ולא ממקום של פחד. אף אחד לא נותן לנו גוף בריא במתנה, צריך לעבוד בשביל זה. אני ממליצה מאוד על מדיטציה יומית של 10-5 דקות, כדי להתמקד בכאן ועכשיו ובנשימות שלנו".

          

         איזו עצה היית נותנת לעצמך הצעירה?

         "ללמוד קצת יותר לעומק ולהאמין בעצמי יותר. לא קיבלתי את זה מההורים שלי. הייתי צריכה לייצר את זה בעצמי. היום, אני מעניקה את זה לילדים שלי. חשוב להאמין בעצמך ולחלום בגדול, כי השמיים הם הגבול".

          

         איפור בתמונות סטילס: זיוות הרשקו לאיל מקיאג'

          

           

          ומה גילינו על דליה מזור מול המראה באמבטיה?

          דליה מזור מול המראה: "כולם שואלים על הטיפולים שאני עושה". לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: תומריקו)
          דליה מזור מול המראה: "כולם שואלים על הטיפולים שאני עושה". לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: תומריקו)

           

           
          הצג:
          אזהרה:
          פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
          בעבר היא היתה עיתונאית וכותבת מדור הלייף-סטייל "חיים טובים" במוסף 7 ימים, עד שהחליטה להתעמק בנפלאות עולם היופי, והפכה לפריקית מוטרפת של טיפוח מוקפד, איפור רענן, תכשירי שיער יוקרתיים וכל מה שביניהם. בדרך, היא הוציאה לאור ספרים ומאמרים על סודות הטיפוח של מרכזי היופי והספא המובילים בעולם, הטריקים של גדולי המאפרים בעולם, והכול אודות בשמים