רונית יודקביץ מתמסדת בפעם הרביעית: "מצאתי את אהבת חיי"

רק עכשיו, בגיל 53, רונית מרגישה שמצאה חבר אמיתי: איש העסקים אלי ברק. איך הוא לימד אותה לאהוב את עצמה, כולל הצלקת מהפציעה והכתמים ממחלת העור?

רונית יודקביץ מספרת על החתונה הקרבה. לחצו Play לצפייה בסרטון
צילום: שחף מור
רונית יודקביץ. "לפעמים לוקח חיים שלמים למצוא אהבה כזו, ולפעמים גם לא מוצאים. התמזל מזלי" (צילום: דודי חסון, סגנון: ראובן כהן)
רונית יודקביץ. "לפעמים לוקח חיים שלמים למצוא אהבה כזו, ולפעמים גם לא מוצאים. התמזל מזלי" (צילום: דודי חסון, סגנון: ראובן כהן)
"הייתי צריכה לשמור על התדמית של האישה המושלמת, והרי אין דבר כזה מושלמת. זה נורא מעייף" (צילום: דודי חסון, סגנון: ראובן כהן)
"הייתי צריכה לשמור על התדמית של האישה המושלמת, והרי אין דבר כזה מושלמת. זה נורא מעייף" (צילום: דודי חסון, סגנון: ראובן כהן)
"אני מגלה את היופי שבהתבגרות. והקמטים? קטן עליי. אז אני עושה פעם בחצי שנה בוטוקס, סו וואט?" (צילום: דודי חסון, סגנון: ראובן כהן)
"אני מגלה את היופי שבהתבגרות. והקמטים? קטן עליי. אז אני עושה פעם בחצי שנה בוטוקס, סו וואט?" (צילום: דודי חסון, סגנון: ראובן כהן)

אם תשאלו את רונית יודקביץ, החיים מתחילים בגיל 50. זו לא קלישאה, זה באמת הגיל שבו היא הרגישה שהחיים שלה התחילו, וזה קרה כשהכירה את בן זוגה הנוכחי. קוראים לו אלי ברק (64), איש עסקים, בעל חברה לריהוט ושותף בבית מלון בבודפשט, לשעבר ראש החטיבה היהודית בשב"כ, גרוש, אב לשניים וסבא לשלושה נכדים.

 

הרומן בין יודקביץ (53), דוגמנית, שחקנית ואשת עסקים ובין ברק התחיל לפני שלוש שנים. זמן קצר לאחר מכן הוא כבר עבר לגור איתה ועם שלושת ילדיה שי (22), רוי (21) ועדי (תשע), בביתה הנאה בשכונת תל ברוך בתל־אביב, המתפרש על פני 400 מ"ר פלוס בריכה. הבית נמכר לאחרונה במסגרת חלוקת הרכוש בינה ובין בן זוגה לשעבר, איש העסקים יאיר ברזילי (64), ובעוד חודשיים יעברו בני הזוג לדירת גג בשכונת צהלה בצפון תל־אביב, שאותה רכשו ביחד.

 

"הפרש של 11 שנה זה כלום". עם בן זוגה אלי ברק (צילום: מתוך האינסטגרם של ronityudkevitch@)
  "הפרש של 11 שנה זה כלום". עם בן זוגה אלי ברק(צילום: מתוך האינסטגרם של ronityudkevitch@)

   

  "אני נורא שמחה לעבור, ליצור בית אחר עם אלי", היא אומרת. "היו לנו עד עכשיו שלוש שנים מפוארות, נפלאות, מזינות, מפרות, אני כבר לא יודעת באיזה מילים להשתמש כדי להגדיר את הזוגיות הזאת. מצאתי את אהבת חיי, את האיש שאיתו אני רוצה להזדקן. בחיים לא חוויתי חברות כזאת, צחוקים כאלה, והייתי 'נשואה' שלוש פעמים קודם".

  "כל הזמן שאלתי את עצמי איך זה יכול להיות שדווקא לי אין בן זוג מושלם? אני כזו טובה, אני כזו תמימה, אני בן אדם של בית, אז איך זה שאני לא מצליחה במערכות יחסים?"

   

  תזכירי למי ששכחה.

  "יואב (רן, ד"ח), בעלי הראשון, היה בן הזוג הרציני הראשון שהיה לי. אחריו הכרתי את פרננדו, אבא של הילדים שלי, שי ורוי, ואחריו הייתי עם יאיר, אבא של עדי, בן הזקונים שלי. אבל עם אף אחד מהם לא הרגשתי ככה. אף פעם לא היה לי בן זוג שהוא בית. כל הזמן שאלתי את עצמי איך זה יכול להיות שדווקא לי אין בן זוג מושלם? אני כזו טובה, אני כזו תמימה, אני בן אדם של בית, אז איך זה שאני לא מצליחה במערכות יחסים? לפעמים לוקח חיים שלמים למצוא אהבה כזו, ולפעמים גם לא מוצאים. התמזל מזלי".

   

   

  לאשה (צילום: דודי חסון, סגנון: ראובן כהן)
   לאשה(צילום: דודי חסון, סגנון: ראובן כהן)

    

   בלי מסכות, בלי עקבים

    

   במשך שנים היא שמרה על פאסון. הקפידה על ארשת מושלמת בחוץ וגם בבית. בזכות אלי, היא אומרת, היא מרשה לעצמה לנשום ולשחרר, לבוא הביתה ולהיות "בלי מסכות, בלי פוזות, בלי איפור ובלי עקבים".

   "הייתי כל כך הרבה שנים סגורה בתוך בית שכאילו כלא אותי. לגדל את הילדים, 'לשרת' את המפעל הזה שקוראים לו בית, לתמוך בבן זוג, להיות האישה הקטנה. ופתאום אני לא קטנה יותר. אלי נותן לי מקום לגדול"

    

   לפני כן הסתובבת בבית עם איפור ועקבים?

   "כן, אבל עזבי איפור ובגדים, זה לא העיקר, אני מדברת על להיות בלי פוזות. על לספר הכל ולדעת שהכל בסדר, שאף אחד לא שופט אותי. זה משהו נורא עמוק ואמיתי. זה לצחוק ביחד, לבשל ביחד. ב־י־ח־ד. קודם לא היה לי את הביחד הזה. גם בבית הייתי איכשהו מוחזקת, הייתי צריכה לשמור על התדמית של האישה המושלמת, והרי אין דבר כזה מושלמת. זה נורא מעייף. אלי גרם לי להרגיש שאפשר ללכת לישון ביחד בלילה בחיבוק, ולא רק חיבוק פיזי אלא חיבוק של נשמות, ולהיות חופשייה ומאושרת גם ברגעים הכי אינטימיים. הוא רק רוצה שאחווה ואלמד דברים חדשים, כי הייתי כל כך הרבה שנים סגורה בתוך בית שכאילו כלא אותי".

    

   כלא אותך?

   "את יודעת, לגדל את הילדים, 'לשרת' את המפעל הזה שקוראים לו בית, לתמוך בבן זוג, להיות האישה הקטנה. ופתאום אני לא קטנה יותר".

    

   איך הילדים קיבלו אותו?

   "זה לא פשוט להכניס עוד אדם משמעותי פתאום באמצע החיים, אבל הם יודעים שאכפת לו מהם ושהוא אוהב את אמא. יש קשיים, כמו בכל משפחה, אבל הם הכי מקבלים אותו".

    

    

   "מאמינה בהסכמים למען הסדר הטוב" (צילום: דודי חסון, סגנון: ראובן כהן)
    "מאמינה בהסכמים למען הסדר הטוב"(צילום: דודי חסון, סגנון: ראובן כהן)

     

    איך הוא הציע לך נישואים?

    "בג'יפ, בדרך לטיול ג'יפים. הוא לא כרע ברך, אפילו לא הייתה טבעת. טוב, אנחנו בגיל אחר. כל הזמן הוא שאל, כאילו בצחוק, אם אני רוצה להיות שלו לעד, ושם, בג'יפ, הוא פשוט אמר לי שהוא רוצה להיות איתי כל החיים, ואני אמרתי 'איי דו'. למחרת הלכנו ביחד לקנות טבעת. בסוף קנינו לי שתיים, אחת שהוא בחר ואחת שאני".

     

    החתונה תהיה כדת וכדין?

    "התחתנתי שלוש פעמים, ורק הפעם הראשונה הייתה כדת וכדין. עשינו הסכם נישואים, אני מאמינה בהסכמים למען הסדר הטוב, כך היה בעבר וכך יהיה בעתיד".

    "אנשים נדהמים לשמוע שלא הכל נוצץ אצלי. היו לי מצבים כלכליים מורכבים, שברתי את מפרק הירך, יש לי ויטיליגו, בלוטת התריס שלי לא מתפקדת, עברתי טיפולי פוריות, והבן שלי חולה במחלה שגרמה לו נשירת שיער"

     

    הפרשי הגיל ביניכם לא מפריעים לך?

    "לא, 11 שנה זה כלום, והוא נראה מדהים. בני הזוג שלי תמיד היו מבוגרים ממני".

     

    מה את עושה בימים אלה?

    "שיחקתי בסדרה 'כפולים', שהפרק האחרון שלה שודר בשבוע שעבר בקשת 12, ואני הולכת כל הזמן לאודישנים. אחרי 'אדמה משוגעת' היו הרבה פניות ויכולתי למנף את זה, לולא ההיריון של עדי, כפרה עליו. הייתי בת 42, הינקתי והענקתי, נשאבתי לבית והתרחקתי מהעשייה. אני לא מצטערת על זה, אבל במקצוע הזה אם אתה לא שם, אתה לא קיים. אבל אני לא יושבת בבית ומחכה לתפקיד. אני מציירת והשנה השתתפתי בתערוכת 'צבע טרי', אני עוסקת בהום סטיילינג, אני שותפה בחברת קולגן פלוס, תוסף תזונה מבוסס קולגן שתורם לאלסטיות של העור, ויש לי שלוש הרצאות: בנושא הום סטיילינג בשיתוף ביתילי, על אמנות ועל החיים שלי".

     

    מה את מספרת לקהל על החיים שלך?

    "אנשים שרואים אותי כזו מטופחת ומתוקתקת נדהמים לשמוע שלא הכל נוצץ ומושלם בחיים שלי. חוויתי משברים, היו לי מצבים כלכליים מורכבים, שברתי את מפרק הירך ויש לי צלקת ענקית, יש לי עקמת מלידה, יש לי ויטיליגו, מחלה שגורמת כתמים על העור, בלוטת התריס שלי לא מתפקדת, התמודדתי עם טיפולי פוריות וקשיים להיכנס להיריון, הבן שלי חולה במחלה שגרמה לנשירת שיער בכל הגוף שלו. אחרי שאני מספרת את כל זה, אני מוסיפה: 'אבל תמיד יש אור בקצה המנהרה'. אני מסתכלת אחורה, לומדת מטעויות ומודה שאני לא מושלמת. אז לא הצליח לי בזוגיות וגם זה בסדר".

    עם בנה רוי, החולה במחלה שגרמה לנשירת שיער בכל הגוף שלו (צילום: מתוך האינסטגרם של ronityudkevitch@)
     עם בנה רוי, החולה במחלה שגרמה לנשירת שיער בכל הגוף שלו(צילום: מתוך האינסטגרם של ronityudkevitch@)

      

      

     יודעת שאני לא יפה כמו פעם

      

     למרות העקמת, למרות הפציעה, למרות הצלקות ומחלת העור הבולטת, יודקביץ היא עדיין דוגמנית מבוקשת. בימים אלה היא מובילה את הקמפיין לעונת סתיו־חורף של המעצבת אליאן סטולרו, שאותה היא מכירה כבר 35 שנה.

      

     עד כמה קשה להתבגר בתעשייה הזאת?

     "העולם כל כך נפתח, יש היום דוגמניות בנות 80. הצטלמתי לא מזמן לדיגיטל של 'קרייזי ליין' עם דוגמנית משגעת בת 72, גבוהה, חתיכה, עם שיער לבן, כל היום הסתכלתי עליה ואמרתי: 'וואו, עוד 20 שנה אני שם'".

     "עוד לא עשיתי ניתוחים, ובוטוקס רק במצח. אני לא נגד ניתוחים, אבל בגלל המשחק חשוב לי מאוד לשמור על הבעה טבעית ולא להגזים עם מראה עשוי מדי"

      

     מפחיד?

     "אם יש ילדים ויש אהבה, זה לא מזיז. להפך, אני מגלה את היופי שבהתבגרות. והקמטים? קטן עליי. אז אני עושה פעם בחצי שנה בוטוקס, סו וואט? אני לא אשקר, אני רואה שהגוף כבר לא מה שהיה, אני רואה את עצמי בטלוויזיה ויודעת שאני לא יפה כמו פעם, אבל מה אני אעשה, תגידי לי, מה אני אעשה?"

      

     מה עם ניתוחים?

     "עוד לא עשיתי ניתוחים, ובוטוקס רק במצח. אני לא נגד ניתוחים, אבל בגלל המשחק חשוב לי מאוד לשמור על הבעה טבעית ולא להגזים עם מראה עשוי מדי. אני מתלבטת, כי אני רואה כל כך הרבה דוגמאות לא טובות של ניתוחים מאוד עשויים, וזה מרתיע. אני בת 53 והמפעל שלי הוא אני, אז אני משתדלת לשמור על עצמי. אני מסתכלת במראה על האישה שאני, ואת יודעת מה? אני רואה אישה לא מושלמת, אבל שלמה".

      

     • הראיון המלא עם רונית יודקביץ מתפרסם בגליון "לאשה" החדש, השבוע בדוכנים

      

     הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
     הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד