טל פרידמן מגלה איך הפכה תמר, בתו האוטיסטית, לכוכבת רשת

מערכת היחסים של האב והבת נחשפת בחשבון האינסטגרם של טל פרידמן במהלך החודשים האחרונים, ולא מפסיקה לרגש את הגולשים

אל תמר פרידמן בת ה־18, בתו של השחקן והקומיקאי טל פרידמן, נחשפנו כבר לפני שנה וחצי, אז כיכבה בדוקו פרי יצירתו "להיות אבא" בערוץ עשר. בתקופה האחרונה היא שוב צצה בחיינו, הפעם ככוכבת רשת: הסרטונים המשותפים של פרידמן ובתו, שהוא משגר לאינסטגרם שלו, צוברים קהל מעריצים הולך וגדל, וזוכים לעשרות אלפי צפיות ומאות תגובות דוגמת "כוכבת", "מדהימה ברמות", "מטורפת עליה", "מכורה אליכם" ו"מאוהבת בתמר".

 

טל ותמר פרידמן ב"להיות אבא": 

 

מערכת היחסים של האב והבת מרגשת את הגולשים גם בגלל סיפור הרקע: תמר, שאומצה על ידי טל ואשתו איריס בהיותה תינוקת, אובחנה עם אוטיזם ופיגור. לבני הזוג עוד ילד מאומץ (אייל) ובן ביולוגי (ליאור).

 

"הסרטונים עם תמר מגיעים לחשיפה של 100−80 אלף צפיות, שזה לא רע בכלל", מספר פרידמן. "חלק מאוד גדול מהם ספונטני. אני שואל את תמר: 'בא לך לצלם משהו מצחיק?' והיא משתפת פעולה. היא מאוד אוהבת להצטלם וזה משמח אותה. תמר מתנהגת כמו ילדה בת חמש, אבל בהחלט יש לה רגישות ומודעות של אדם בוגר".

 

 

הפתיע אותך שהסרטונים הפכו להיות כל כך פופולריים?

"האמת היא שכן. לא ציפיתי לזה, ועוד יותר לא ציפיתי שאנשים יתחילו להגיב בצורה אישית כל כך, לכתוב את הסיפורים שלהם. זה מרגש אותי מאוד".

 

תמר יודעת שהיא כוכבת?

"כן, בטח. היא גם מציגה את עצמה: 'שלום, אני תמר פרידמן, אבא שלי טל פרידמן בע"מ'".

 

ככה היא קוראת לך?

"כן, היא ראתה פעם שחתמתי על חשבונית שכתוב בה 'טל פרידמן בע"מ' והיא קוראת לי ככה, זה מצחיק".

 

אתה משתף אותה בתגובות? היא עוקבת אחרי הלייקים?

"תמר לא קוראת תגובות, אבל היא כן רואה סרטוני וידיאו שמכינות לה בנות שרוצות להיות חברות שלה. וכן, יש לה מעריצות, שלפעמים לא כל כך מבינות את המקרה הספציפי: תמר מאוד חברותית, אבל היא הכי נהנית בחברה של עצמה. היא צריכה את הזמן הזה, וזה גם מבאס אותי כאבא, כי לפעמים אני רוצה להיות בחברתה, אבל היא מעדיפה להיות בחדר".

 

 

מזהים אתכם כשאתם יוצאים מהבית?

"ברור, ניגשים כל הזמן. היום זיהה אותה מדריך טיולים, אז היא בהחלט סלבית. הכי מצחיק זה שאם לכוכבות רשת אחרות שולחים בושם או בגד ים, לתמר שולחים ספרים, ציורים. אוהבים אותה מאוד ומראים לה את זה בכל דרך אפשרית".

 

זאת הייתה החלטה אמיצה, להוציא את הסיפור האישי שלכם החוצה. לא פחדת מהתגובות הפחות מחמיאות?

"האמת היא שיש לי מזל - אני חווה את הרשת החברתית מהצד הכי יפה שלה. של רגישות, חום, מודעות, תמיכה וחיבוק. פעם באלף תגובות אולי נתקלים באיזה משהו לא נעים, אבל אם הייתי רואה משהו פוגעני או שהיה סיכוי כלשהו שזה יזיק לתמר או לילדים שלי בכלל - בחיים לא הייתי עושה את זה. הרבה מאוד שנים שתקתי, לא סיפרתי על ההתמודדות ההורית עם אוטיזם, וכשקיבלתי הזדמנות - עשיתי את זה. אני חושב שלרשתות החברתיות יש תפקיד מאוד חשוב בהעלאת המודעות לשונה, למיוחד ולאחר".

 

 

אתה מתחיל להריץ עכשיו הרצאה על המשפחה שלך. ספר עליה.

"זו הרצאה שמספרת על ההורות המיוחדת שלנו, ומתייחסת לכל הילדים, אבל מובן שתמר זוכה בהרבה תשומת לב. בעוד חודש אני גם יוצא עם הצגה קומית בשם 'אבא חריג', שמתמקדת בתגובות של האנשים לשונוּת של תמר. ההצגה הזאת הולכת לקרוע את הקהל מצחוק". 

 

זה נושא רציני, איך אתה הופך אותו למצחיק?

"כי יש בזה גם הרבה צחוק. אני חושב שהומור זאת דרך נפלאה להעביר מסרים חשובים". 

 

הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: עדי אורני, סגנון: לימור ריחאנה)
הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: עדי אורני, סגנון: לימור ריחאנה)
 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד