צילום: סם יצחקוב

מתגרשים בשניים: מהיום אפשר לבחור להתגרש אחרת

נפגשנו לראיון זוגי מרתק עם עו"ד קרן ראובן כהן מומחית לדיני מקרקעין ומשפחה, ובן זוגה, עו"ד חיים כהן מומחה לדיני משפחה, המנהלים יחדיו משרד עורכי דין מצליח

עו"ד קרן ראובן כהן מומחית לדיני מקרקעין ומשפחה, ובן זוגה, עו"ד חיים כהן מומחה לדיני משפחה. נמנעים ממאבק שמתיש את שני הצדדים בתהליך הגירושים (צילום: בנימין אדם)
עו"ד קרן ראובן כהן מומחית לדיני מקרקעין ומשפחה, ובן זוגה, עו"ד חיים כהן מומחה לדיני משפחה. נמנעים ממאבק שמתיש את שני הצדדים בתהליך הגירושים (צילום: בנימין אדם)

עו"ד קרן ראובן כהן מומחית לדיני מקרקעין ומשפחה, ובן זוגה, עו"ד חיים כהן מומחה לדיני משפחה, פיתחו שיטה ייחודית לזוגות הרוצים להתגרש בהסכמה – "מתגרשים בשניים".

 

מה עומד מאחורי הרעיון של 'מתגרשים בשניים'?

״בתהליך היחודי שלנו, עו"ד קרן מלווה את האשה ועו"ד חיים את הגבר. בתחילת הפגישה הראשונה, אנו יושבים בחדר משותף ומסבירים לבני הזוג על התהליך. לאחר מכן, נפרדים. הגבר ניגש עם חיים לחדרו והאשה עם קרן לחדרה".

 

"כל אחד מאיתנו מעניק לצד, אשר אותו הוא מלווה - את הזמן והמרחב לשתף, לספר, לפרוק ולהעביר את רגשותיו, פחדיו, רצונותיו, דרישותיו וכיצד הוא רואה את הפרידה, את חייו ביום שלאחר הפרידה, את

העתיד שלו מכל הבחינות ואת העתיד המשותף שלהם בהורות המשותפת לילדיהם".

 

"אנו מתלבטים ביחד, שואלים שאלות, מרחיקים את הכעסים ושואפים לאורך כל הדרך לתת פוקוס על היום שאחרי, לטובת הילדים ולטובת כל אחד מהצדדים והכל בכלים אימוניים גישוריים ומקצועיים. לחיות עם כעס, תסכול וכאב - לא משרת אף אחד. כל אחד רוצה לדעת שביום שאחרי, יתחיל דרך חדשה ומכבדת עם המון כוחות ואמונה. גם כך, ישנה התנהלות חדשה ביום שאחרי והרבה משימות חדשות, ולכן עדיף לעשותן עם כוחות יצירה ולא אחרי מאבק שמתיש את כולם״.

 

מי קהל היעד שפונה אליכם?

"זוגות המעוניינים להתגרש בתהליך של הסכמות, ולא במאבק בבית משפט. אנחנו מאמינים ויודעים שאפשר לעשות את ההליך המורכב והקשה הזה - גירושין, גם בדרך אחרת, ולראייה, מקרים מורכבים מאוד, אשר נפתרו במשרדנו בדרך זו ובהסכם לשביעות רצון שני הצדדים".

 

כיצד עלה הרעיון לתהליך הייחודי הזה?

"אנו מלווים גברים ונשים, ברגעים קשים בחייהם. אלו רגעים בהם נדמה, כי הקרקע נשמטת מתחת לרגליים ויש צורך אמיתי במישהו שיהווה עוגן משמעותי, אשר יאפשר התבוננות על מה שבאמת מהותי בחיים, הן לכל אחד מבני הזוג, הן לילדים המשותפים ובכלל. הניסיון שלנו בייצוג בבתי המשפט ובבתי הדין הרבניים ובהובלת מאבקים משפטיים בהצלחה רבה, לימד אותנו, כי רצוי ואפשר, למען כל הנפשות המעורבות, לעשות את זה אחרת, בדרך בה אנו מציעים".

 

מה קורה לאחר הפגישה הראשונה?

חיים: "לאחר הפגישה הראשונה, אני וקרן יושבים יחד, ממפים, מזקקים ומדייקים את הצרכים האמיתיים של כל אחד מבני הזוג, וביחד מגדירים את נקודת הממשק/נקודות החיבור ואת הסוגיות שבמחלוקת. כאן מתחילה התדיינות בינינו באשר לפתרונות האפשריים לסוגיות שבמחלוקת, כאשר איננו "כבולים" לקונספציות של פסיקה או חקיקה, ואנו מרשים לעצמנו לחשוב על פתרונות טובים ויצירתיים מתוך המקום והרצונות של הצדדים כפי שהכרנו אותם. השאיפה היא לשמוע מהצדדים ו/או להציע פתרונות המבטאים את צרכי הצדדים בצורה טובה בתוך מסגרת הקיים".

 

קרן: "בפגישה הבאה נציג בנפרד לכל אחד מבני הזוג את הנקודות עליהן יש הסכמות ואת הנקודות שבמחלוקת, ולאחר מכן נבדוק מולם את הצעותיהם לפתרון המחלוקת, כך ממשיך התהליך במספר פגישות נדרשות עד שלב גיבוש ההסכם הנכון ביותר עבור הצדדים והגשתו לבית המשפט".

 

עו"ד קרן ראובן כהן ועו"ד חיים כהן. "אנו מתלבטים ביחד, שואלים שאלות, מרחיקים את הכעסים ושואפים לאורך כל הדרך לתת פוקוס על היום שאחרי" (צילום: בנימין אדם)
  עו"ד קרן ראובן כהן ועו"ד חיים כהן. "אנו מתלבטים ביחד, שואלים שאלות, מרחיקים את הכעסים ושואפים לאורך כל הדרך לתת פוקוס על היום שאחרי"(צילום: בנימין אדם)

   

  תכנון משפטי משפחתי

   

  בעידן הזה, דינמיקת החיים השתנתה ללא היכר: תוחלת החיים עלתה, הרכבי המשפחה השתנו ועוד. כל אלו הביאו עמם אתגרים חדשים במיוחד בנושאים המהותיים לכולנו בענייני עתיד ותכנונו.

  כיצד נוודא שאנו מורישים את הרכוש למי שאנו באמת רוצים? באיזו דרך נקבע מי יהיה האדם או האנשים אשר יקבעו באשר לטיפול הרפואי שנקבל ובאשר לרכושנו, כאשר מוחנו לא יעמוד לנו יותר? האם נכון לצרף אח לחשבונות ההורה, ומי יהיה אותו אח/אחות וכיצד זה ישפיע עלינו? מה המשמעויות של בן/בת זוג חדשים העוברים להתגורר עם הורה שלנו בזוגיות שניה וכיצד מונעים "בריחת" רכוש? מהו מעמדם המשפטי של ידועים בציבור?

   

  כל אלו הן סוגיות עליהן יש לתת מענה בטרם קרות האירוע וזאת בתכנון משפטי - משפחתי נכון ומדוייק, אשר יחסוך מאיתנו ביום בהיר משברים, עלויות רבות ואכזבה גדולה. חשוב מאוד לשמוע דיעה מקצועית ולהבין לקראת מה הולכים ולדעת כיצד לתכנן את הדברים בצורה הטובה ביותר. משרדנו מנהל תכנונים משפחתיים - משפטיים רבים עבור לקוחותיו. שווה וחשוב להציף את הנושא, לנסח עקרונות ולייצר הגנות משפטיות!

   

  כהן - ראובן ושות’ - עורכי דין, מגשרים ונוטריון

  טל': 03-9304518

  אתר: www.kerenrc-law.co.il

   

   

   

  הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי פרנקו, סגנון: נופר אריאלי)
  הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי פרנקו, סגנון: נופר אריאלי)
   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד