מריה דומרק: "יש אנשים שמתאמצים לשנוא אותי גם כשאין על מה"

יוצאת האח הגדול מריה דומרק (23) היא כבר לא הבחורה היפה והשתקנית שהתרגלנו לראות על המסך. "מאחלים לי למות ולהידרס, ושרועי יפגע בי 'כמו שמגיע לי'"

"אני לומדת משחק ופיתוח קול כדי להשתפר". דומרק (צילום: גורן ליובונצ'יץ' סטיילינג: ליאת מורשת)
"אני לומדת משחק ופיתוח קול כדי להשתפר". דומרק (צילום: גורן ליובונצ'יץ' סטיילינג: ליאת מורשת)
"אני מקבלת סמסים מילדים בני 12 וגם מבני נוער שכותבים לי שהם מרגישים חסרי ביטחון ושהשפעתי עליהם לטובה" (צילום: גורן ליובונצ'יץ' סטיילינג: ליאת מורשת)
"אני מקבלת סמסים מילדים בני 12 וגם מבני נוער שכותבים לי שהם מרגישים חסרי ביטחון ושהשפעתי עליהם לטובה" (צילום: גורן ליובונצ'יץ' סטיילינג: ליאת מורשת)

מריה, מה הטוקבק האחרון שפגע בך?

"מישהו שהגיב לתמונה שהעליתי ובגדול קרא לי זונה. זה קורה לא מעט מאז שנפרדתי מבועז, החבר הקודם שלי, והתחיל הקשר שלי עם רועי (רועי קורנבלום, שהיה איתה ב"האח הגדול"; ד"ד). אני מרגישה שיש אנשים שמתאמצים לשנוא אותי גם כשאין על מה. הם בונים שנאה כלפיי על דברים קטנים.

 

"קשה להתמודד עם גלים כאלה של רוע. אני מנסה להישאר חזקה מול זה. עד עכשיו, בכל ריאיון, שידרתי 'עסקים כרגיל'. אבל זה כן פוגע. כמה שאני מנסה להדחיק, זה חודר"
"פעם הייתי מצלמת תגובות מרושעות שכותבים לי ומעלה אותן לסטורי, שכולם יראו. היום אני כבר לא עושה את זה כי מצאתי את עצמי אבודה בתוך זה. קשה להתמודד עם גלים כאלה של רוע. אני מנסה להישאר חזקה מול זה. עד עכשיו, בכל ריאיון, שידרתי 'עסקים כרגיל'. אבל זה כן פוגע. כמה שאני מנסה להדחיק, זה חודר. זה קשוח כשיש הרבה אנשים שלא באמת יודעים מי אני, אף פעם לא דיברו איתי, אבל מאחלים לי למות ולהידרס או להיות לא מאושרת. מאחלים לי שרועי יפגע בי 'כמו שמגיע לי'".

 

"פעם הייתי מצלמת תגובות מרושעות שכותבים לי ומעלה אותן לסטורי" (צילום: גורן ליובונצ'יץ' סטיילינג: ליאת מורשת)
  "פעם הייתי מצלמת תגובות מרושעות שכותבים לי ומעלה אותן לסטורי"(צילום: גורן ליובונצ'יץ' סטיילינג: ליאת מורשת)

   

  איך את מרגישה לגבי הקליפ הסקסי של משה פרץ שהצטלמת אליו?

  "להשתתף בקליפ זאת החלטה שקיבלתי די מהר. אמרו לי שזה שיר רומנטי והקליפ יהיה על זוגיות. הצטלמתי לקליפ של משה פרץ יום אחרי שיצאתי מ'האח הגדול'. לא כזה הבנתי מה קורה סביבי. לא הייתי ממש בכדור הארץ בימים האלה. צילמנו אותו במשך שלוש שעות.

   

  הכל איתך דבש:

   

   

  "היו טוקבקיסטים שלא אהבו את זה וחשבו שזה מהר מדי והתחילו לכתוב שאני בוגדנית, ואז גם יצא הקליפ של משה פרץ עם צילומים סקסיים, וזהו, הסטיגמה עליי כבר הייתה סגורה – זונה"

  "הרגשתי אהובה כשהייתי בבית, והתחושה הייתה שיאהבו את מה שאני אעשה. בדיעבד, הצילומים האלה פעלו לרעתי. הקליפ יצא חודש וחצי אחרי שצילמנו אותו והפוקוס עליי כבר השתנה. זה היה אחרי שנפרדתי מבועז והתחלתי קשר חדש אחרי ארבעה חודשי היכרות בבית 'האח'. היו טוקבקיסטים שלא אהבו את זה וחשבו שזה מהר מדי והתחילו לכתוב שאני בוגדנית, ואז גם יצא הקליפ של משה פרץ עם צילומים סקסיים, וזהו, הסטיגמה עליי כבר הייתה סגורה – זונה".

   

  דומרק עונה למשמיצים:

   

  View this post on Instagram

  עמדתי הבוקר מול המצלמה, לבושה בבגד גוף וצילמתי תמונות בידיעה שאני לא מראה אותן לאף אחד. לא מראה לאף אחד כי אני יודעת איך זה יתקבל בפני חלק מהאנשים ואילו קללות יגיעו עם זה- מאות על גבי מאות תגובות מלאות בשנאת חינם ושיפוטיות, למה? כי בתמונה נראת בחורה עם רגליים חשופות ובגד צמוד שלרגע הרגישה אחלה עם עצמה והחליטה להצטלם. ואז עצרתי ואמרתי לעצמי, מה רע בזה? למה אני צריכה לפחד מטוקבקיסטים? הרי בפוסט הקודם שלי, העלתי תמונה של הפנים שלי בלבד וקיבלתי את אותן התגובות המכוערות. אנשים שמלאים בשנאה- לא צריכים סיבה כדי להראות אותה. אז בסוף צילמתי בוידיאו, אהבתי את איך שנראתי ועכשיו גם התחשק לי לשתף. אגב, לא צריך להיות שופעת ביטחון עצמי כדי לעמוד בבית לבד ולעשות פוזה למצלמה הקדמית. זאת אני, זה הגוף הרזה שלי שכל כך אוהבים להשמיץ ועל כל תמונה שרואים אותו יגיבו לי כמה אני מזעזעת, רזה, אנורקסית, שק עצמות והשפעה רעה על הנוער, כשלמעשה זה רק עוד מבנה גוף מבין עוד אלפי מבני גוף בעולם. וכל אחד מהמבני גוף האלו, נשים בעיקר, קיבלו בשלב כלשהו בחיים הערה פוגענית/סקסיסטית על מבנה הגוף שלה; זו רזה מדי, זו גבוהה מדי, זו שמנה מדי, זו נמוכה מדי, זו שטוחה מדי, זו שופעת מדי, זו ידיים ארוכות מדי, זו כף רגל גדולה מדי, לזו יש אף גדול מדי, לזו קטן מדי, לזו גבות עבות מדי, לזו שפתיים דקות מדי, לזו עבות מדי וכו'- גם הנשים שלדעתכם מושלמות. ואני? אני גדלתי בשנאה עצמית שלמדתי מהסביבה- כשהייתי קטנה והיו יורדים על הרזון שלי בבית הספר הייתי הולכת לישון בוכה ורק מתפללת לקום בבוקר עבה יותר, שמנה יותר. רציתי להיראות בדיוק כמו הילדות שהיו צוחקות עלי כי הן היו "מושלמות", הן היו "נשיות" וכל הבנים בשכבה היו סביבן בזמן שעלי צחקו שאני אנורקסית ושטוחה. הייתי בת 12. האם אני שלמה עם עצמי היום? עדיין לא ויש מצב שלעולם לא אהיה, ההערות הפוגעניות והבריונות בבית הספר בילדות משאירות צלקות לכל החיים. גם אני לפעמים מסתכלת על בנות אחרות שלא דומות אלי בשום צורה ומקנאה במה שיש להן, עד שאני מזכירה לעצמי שאני זו אני, היא זו היא, את זו את ואתה זה אתה. לא משנה כמה ננסה אנחנו לעולם לא נהיה מישהו אחר. אנחנו יכולים להיות רק הגרסה הכי טובה של עצמנו. הדבר היחיד שאנחנו יכולים לעשות זה לקבל את עצמנו, לא משנה מה אחרים יגידו.

  A post shared by MARIA DOMARK (@maria_domark) on

   

  מה את כן אוהבת בפרסום?

  "את התומכים. אני מקבלת סמסים מילדים בני 12 וגם מבני נוער שכותבים לי שהם מרגישים חסרי ביטחון ושהשפעתי עליהם לטובה. הם זיהו בי דברים שיש אצלם, בזמן שלי היה קשה בבית 'האח' ודיברתי על זה שלא הכי זורם לי להיות כמו כולם: מצחיקה, משעשעת, כריזמטית ובולטת. כשהצלחתי בסוף בכל זאת להיפתח, לדבר עם אנשים ולבלות עם כולם, אותם ילדים אמרו לעצמם: 'גם אני יכול'. גם נשים בנות 20, 30 ו־40 כותבות לי ומזדהות עם דברים שאני עוברת".

   

  "אני לא קונה לעצמי בגדים בערימות או שטויות שאני לא צריכה" (צילום: גורן ליובונצ'יץ' סטיילינג: ליאת מורשת)
   "אני לא קונה לעצמי בגדים בערימות או שטויות שאני לא צריכה"(צילום: גורן ליובונצ'יץ' סטיילינג: ליאת מורשת)

   לא אוהבת את הכתפיים הצרות שלה. "אני מנסה לעבוד על זה במכון הכושר" (צילום: גורן ליובונצ'יץ' סטיילינג: ליאת מורשת)
    לא אוהבת את הכתפיים הצרות שלה. "אני מנסה לעבוד על זה במכון הכושר"(צילום: גורן ליובונצ'יץ' סטיילינג: ליאת מורשת)

     

    את וכסף חברים או אויבים?

    "אני לא קונה לעצמי בגדים בערימות או שטויות שאני לא צריכה. אני כן מוציאה כסף על חוויות, כמו הנסיעה שלי ושל רועי עכשיו ליום ההולדת שלו לסיני. עדן סבן המליצה לנו על מלון מעולה".

     

    מהו החלק בגוף שלך שאת הכי אוהבת?

    "הגב התחתון".

     

    והחלק בגוף שאת פחות אוהבת?

    "את הכתפיים הצרות שלי. אני מנסה לעבוד על זה במכון הכושר".

     

    שני חלומות שהגשמת השנה?

    "הראשון - מופע ששמו 'מספרה שכזאת' שעולה באשדוד, שם אני משחקת תלמידת תיכון שעובדת במספרה. בהצגה אני גם רוקדת ושרה. בגדול, אני מאוד ביישנית וסגורה, אבל אני מאמינה שלכל האמנים קשה בהתחלה להופיע. כשדיקלה נכנסה להופיע בבית 'האח' היא סיפרה לי על הקושי שלה בתחילת הדרך. אני לומדת משחק ופיתוח קול כדי להשתפר.

     

    "גם רועי משתתף בקליפ, שבו אני רצה לים בתחושה של אבדון, ורועי הוא מי שמושך אותי החוצה. זה שיר שמציג את הצד שלי בתור מי שיצאה מקשר ארוך לא מזמן"

    "השני - צילמתי קליפ לסינגל שאני כתבתי והלחנתי יחד עם דולב רם ופן חזות, שאחראים ללהיטים הכי גדולים של השנים האחרונות כמו 'מלכת השושנים'. הם עבדו עם כולם: אייל גולן, עידן רייכל, ליאור נרקיס ועוד. זה שיר שכתבנו על חיי האהבה שלי. על הפער בין הדימוי הזוהר והקליל של הזוגיות שלי לבין המורכבות שלו. גם רועי משתתף בקליפ, שבו אני רצה לים בתחושה של אבדון, ורועי הוא מי שמושך אותי החוצה. זה שיר שמציג את הצד שלי בתור מי שיצאה מקשר ארוך לא מזמן. האקס שלי התראיין על הפרידה שלנו ואני נמנעתי מזה. רואים שהוא פגוע ובגלל זה שופטים אותי לרעה, אבל את הצד שלי עוד לא השמעתי. החלטתי לחשוף בשיר את הכל".

     

    יפה שלי:

     

     

    רוצים לדעת מהי משמעת התזונה והאימונים של מריה ובאילו בנות היא מקנאה? הראיון המלא בגיליון דצמבר

     

     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד