מורן אטיאס: "האם קיים גבר שיכול לקבל אותי כאשה עצמאית וחזקה?"

אטיאס קפצה לביקור מולדת לכבוד ל "גוט טאלנט'', וגילתה מדוע היא ובן זוגה המיליארדר ב"הקפאה" ולמה החטיפה פליק לג'ון טרבולטה במהלך הצילומים

החלטנו להזכיר למורן אטיאס כמה כיף לחזור לישראל. לחצו Play לצפייה
צילום ועריכה: מיכאל נחמיאס
מורן אטיאס." אני לא צריכה שגבר יפרנס אותי. גבר צריך להיות מוחמא שאני איתו רק בגלל מי שהוא. רק גבר שמספיק בטוח בעצמו יכול להכיל את זה" (צילום: אלכס ליפקין, סגנון: מזל חסון ל"סולו")
מורן אטיאס." אני לא צריכה שגבר יפרנס אותי. גבר צריך להיות מוחמא שאני איתו רק בגלל מי שהוא. רק גבר שמספיק בטוח בעצמו יכול להכיל את זה" (צילום: אלכס ליפקין, סגנון: מזל חסון ל"סולו")
חשוב לי שהפרטנר שלי יקבל אותי כפי שאני: עם הרצון שלי להגיד משהו ולהשאיר משהו בעולם הזה (צילום: אלכס ליפקין, סגנון: מזל חסון ל"סולו")
חשוב לי שהפרטנר שלי יקבל אותי כפי שאני: עם הרצון שלי להגיד משהו ולהשאיר משהו בעולם הזה (צילום: אלכס ליפקין, סגנון: מזל חסון ל"סולו")

"תגידי", אומרת מורן אטיאס, "אם מכל השאלות היית יכולה לשאול אותי היום רק שאלה אחת, איזו שאלה היית שואלת?".

 

האם את חושבת שגברים נרתעים מנשים חזקות ויפות? האם לדעתך זו הסיבה שעד היום לא התמסדת?

אטיאס, שבאפריל הקרוב תחגוג 38, משתתקת, נצמדת למשענת הכיסא וממשיכה לשתוק עוד שניות ארוכות. בסוף היא שואפת אוויר ואומרת: "שאלה טובה. והתשובה היא כן".

"אני חושבת שבחברה שלנו המחשבה שאישה תביע את רצונה ותגיד איך לעשות דברים עדיין קשה לעיכול. זה מתחיל מזה שאלוהים יצר את הגבר ואחרי זה את האישה. את מבינה? כבר בסיפור הראשוני, התחלנו בנקודת חולשה. ואני יכולה להגיד לך שקיבלתי הרבה עצות, בין אם זה מאמא שלי או מחברות, לא ליצור בעיות, לתת לדברים לזרום בשקט. אני לא מרגישה שגברים מאוימים ממני בהתחלה. אני חושבת שאני משדרת גם חום ומשפחתיות ובגלל זה הרבה גברים פונים אליי ומתחילים איתי. אבל בתוך מערכת היחסים, אני בהחלט חווה את זה. במאה אחוז. גבר לומד בשלב מוקדם שהתפקיד שלו הוא לפרנס. וברגע שאישה לא צריכה את זה ממנו הוא בבעיה. אני לא צריכה שגבר יפרנס אותי. גבר צריך להיות מוחמא שאני איתו רק בגלל מי שהוא. רק גבר שמספיק בטוח בעצמו יכול להכיל את זה".

"ניסיתי להיות ביחסים שבהם התגמדתי, שהקטנתי את ההצלחה שלי, אבל זה לא בשבילי. אני צריכה מישהו שיאדיר את ההצלחה שלי, כי תאמיני לי שאני מקטינה את עצמי לבד"

 

מה את מחפשת בגבר?

"חשוב לי שיהיה חכם. בעצם לא חכם: גאון. חשוב לי שהוא ייראה טוב ושאמשך אליו. ובעיקר חשוב לי שהפרטנר שלי יקבל אותי כפי שאני: עם הרצון שלי להגיד משהו ולהשאיר משהו בעולם הזה. ניסיתי להיות ביחסים שבהם התגמדתי, שהקטנתי את ההצלחה שלי, אבל זה לא בשבילי. אני צריכה מישהו שיאדיר את ההצלחה שלי, כי תאמיני לי שאני מקטינה את עצמי לבד".

 

"גבר לומד בשלב מוקדם שהתפקיד שלו הוא לפרנס. וברגע שאישה לא צריכה את זה ממנו הוא בבעיה" (צילום: אלכס ליפקין, סגנון: מזל חסון ל"סולו")
  "גבר לומד בשלב מוקדם שהתפקיד שלו הוא לפרנס. וברגע שאישה לא צריכה את זה ממנו הוא בבעיה"(צילום: אלכס ליפקין, סגנון: מזל חסון ל"סולו")

   

  המפגש עם מורן אטיאס התקיים במהלך בביקורה בארץ. באותה תקופה יצאה עם אלן פאינה (53), איש עסקים יהודי ממוצא ארגנטינאי שמתגורר במיאמי. הם החלו לצאת בפברואר האחרון ונפרדו ביולי לתקופה. עם זאת, במהלך ביקורה בישראל, שאליה הגיעה לצילומי "גוט טאלנט" (ימי רביעי ב־21:00, רשת 13), סיפרה שהיא ופאינה חזרו זה לזה ונראתה מאושרת. אבל בהמשך, בשיחה טלפונית מביתה בלוס־אנג'לס, עדכנה אטיאס בצער שהיחסים שוב חזרו למצב הקפאה. "הגורם העיקרי הוא המרחק", הסבירה. "הדרישה האילמת להיות האישה שמחכה בבית לשובו של בן זוגה. אמת כואבת, אבל אמת".

   

   אטיאס ופאינה נפגשו במסיבה במהלך שבוע האופנה בניו־יורק. חבר משותף, שיודע שהיא מעדיפה לצאת עם גברים יהודים, ערך ביניהם היכרות. פאינה היה לבוש כולו בלבן והיא חשבה שהוא מורה ליוגה. בהמשך הוא ביקש את הטלפון שלה מחברים והזמין אותה להצטרף אליו לארוחת ערב בניו־יורק, אבל היא לא הייתה בטוחה שמדובר בדייט. "אני זוכרת שבדיוק דיברתי בטלפון עם הסוכנת שלי ואמרתי לה: 'אני לא יודעת אם אני הולכת להיפגש במסעדה רק איתו, או שיהיו איתו עוד עשרה אנשים'", היא נזכרת. "אבל בגלל שחשבתי שהוא מורה ליוגה אמרתי שבטוח יהיה מעניין". כשהגיעה למסעדה גילתה שרק הוא שם, ועד מהרה התברר שהוא מעוניין בה באופן רומנטי. אז גם הבינה שהוא לא מורה ליוגה, אבל "בחור אינטלקטואל ורוחני" בדיוק כפי שהיא אוהבת.

  "במהלך הסצנה נתתי לטרבולטה פליק על הישבן. זה הרגיש לי נכון באינסטינקט, כי אני מגלמת אישה מלאת ביטחון. אחרי שהבמאי אמר 'קאט' אמרתי: 'אוי מיי גאד ג'ון, נתתי לך פליק על הישבן'. אבל הוא אמר: 'או, זה בסדר גמור'"

   

  היחסים המשיכו ללבלב וביוני האחרון פאינה אף הגיע עם אטיאס לישראל לחתונת אחותה הקטנה, השחקנית שני אטיאס. זמן קצר אחרי הביקור המשותף בארץ, הודיע פאינה לאטיאס שהוא רוצה להיפרד. "הוא אמר לי שהוא מרגיש שאני לא אוהבת אותו מספיק", היא חושפת. "אני הרגשתי שזה לא נכון, וברור שהייתי פגועה מאוד. אבל הדבר הטוב ביותר שקרה מכל זה הוא שהתחלתי טיפול. עד אז תמיד שמתי את הצרכים שלי בסוף. תמיד אמרתי: 'יום אחד, כשיהיה לי זמן'. אבל הפרידה ממנו נתנה לי כאפה. הבנתי שאני צריכה להתחיל לדאוג גם לעצמי, לשים את מורן במרכז. במקביל הבנתי שעד שלא אקבל את עצמי כמו שאני, לא אוכל לתת לאף אחד לקבל אותי כמו שאני. ואז, חודשיים אחרי זה, הוא התקשר ואמר שהוא רוצה שנחזור".

   

  וחזרתם.

  "כן, ניסינו מחדש לקבל ולאהוב זה את זה כפי שהוא. אבל אחרי חודשיים התעוררה בי הדילמה: 'האם הוא אכן יכול לקבל אותי כאישה חזקה ועצמאית? ואם לא הוא, האם בכלל קיים גבר כזה בעולם?' כרגע זה נותר בסימן שאלה. ימים יגידו".

   

  אלן פאינה. "חשבתי שהוא מורה ליוגה" (צילום: GettyimagesIL)
   אלן פאינה. "חשבתי שהוא מורה ליוגה"(צילום: GettyimagesIL)

    

    

   MeToo זה דבר הכרחי

    

   אטיאס, כידוע, היא בין הכוכבות הישראליות החלוצות שהוכיחו שאפשר לעשות קריירה בינלאומית מרשימה בנכר. ב"דה ווילג'", סדרת הדגל של רשת אן־בי־סי שצפויה לעלות בארצות־הברית במרץ הקרוב, היא מגלמת מורה מאיראן שמלמדת בבית ספר בברוקלין ונעצרת לאחר שהיא נתפסת ללא אישורי שהייה מתאימים. הפיילוט כבר זכה לשבחים.

   לאחרונה הצטלמה לסרט בכיכובו של ג'ון טרבולטה, Speed Kills, שיש לה בו סצנה אחת. "ראיתי שכבר הייתה עקיצה על זה בתוכנית של גיא פינס", היא אומרת. "הם אמרו: 'אם לא תמצמצו, תוכלו לראות שם את מורן אטיאס'. אבל ממש לא היה לי אכפת. בסופו של דבר האנשים בתוכנית לא עבדו עם ג'ון טרבולטה ואני כן".

   על פול האגיס, שהואשם בתקיפה מינית: "הוא חבר טוב שלי ובכל שנות ההיכרות שלי איתו, מעולם לא ראיתי אותו מתנהג בצורה שלא מכבדת אותי או נשים אחרות. הוא איש שמעצים נשים באופן אבסולוטי"

    

   מפתיע שאת עדיין מתלהבת מלשחק לצד כוכבים נחשבים.

   "לגמרי, ואני לא מתביישת להודות בזה. אני מעריצה של ג'ון טרבולטה. הוא שחקן בחסד עליון. כשהציעו לי את התפקיד ידעתי מראש שתהיה לי סצנה אחת וזה בכלל לא הזיז לי. רק רציתי לעבוד איתו. עכשיו תביני שהיה לי כזה כיף והייתי במקום כל כך מתלהב, שבמהלך הסצנה נתתי לו פליק על הישבן בלי שהייתי אמורה לעשות את זה. זה הרגיש לי נכון באינסטינקט, כי אני מגלמת אישה מלאת ביטחון שהוא בא ליאכטה שלה. אחרי שהבמאי אמר 'קאט' אמרתי לו: 'אוי מיי גאד ג'ון, נתתי לך פליק על הישבן'. אבל הוא חייך ואמר: 'או, זה בסדר גמור'".

    

   בנסיבות אחרות זה היה נחשב להטרדה מינית. את עצמך נפגעת מהטרדות?

   "כמה עמודים יש לך לכתבה הזו? כי אם אתחיל לפרט לך, מדובר ברשימה ארוכה במיוחד".

    

   ב"גוט טאלנט ישראל" (צילום: אוהד רומנו)
    ב"גוט טאלנט ישראל"(צילום: אוהד רומנו)

     

    פול האגיס שעבדת איתו ב"התרסקות" הואשם בתקיפה מינית על ידי היחצנית היילי בריסט, שהגישה נגדו תביעה אזרחית, ובעקבותיה צצו עוד שלוש מתלוננות.

    "פול הוא חבר טוב מאוד שלי ואני יכולה להגיד לך שבכל שנות ההיכרות שלי איתו, מעולם לא ראיתי אותו מתנהג בצורה שלא מכבדת אותי או נשים אחרות. הוא איש שמעצים נשים באופן אבסולוטי. הסרטים שלו מעצימים נשים, ועוד הרבה לפני MeToo הוא הקים בהאיטי בית ספר שמיועד לנפגעות מין.

    "במקרה שלו התלונות לא מקריות. הוא יצא מהכנסייה הסיינטולוגית ויש עליו כרגע עליהום גדול. התלונות כלפיו נובעות מתוך אינטרס להשחיר את שמו, ולא סתם שלוש תלונות הן בעילום שם. אבל אני חושבת ש־MeToo זה דבר הכרחי. אני מקווה שבבוא היום כשתהיה לי בת, היא תגדל בחברה שבה יהיה ברור גם לה וגם לגברים מה בסדר ומה לא".

     

    • הראיון המלא עם מורן אטיאס בגליון "לאשה" החדש, עכשיו בדוכנים

     

    הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
    הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד