משפחה מודרנית: התגרשו, נישאו מחדש, והפכו לרביעייה צמודה

שמענו על גירושים 'טובים', אבל הסיפור הזה יוצא דופן: פרשן הספורט אורי אוזן ואשתו קארין התגרשו, נישאו מחדש והיום 2 הזוגות מנהלים חברות צמודה: 'הפכנו למשפחה'

מימין: אורי אוזן (40) - הגרוש של קארין ובעלה של לירון, לירון אוזן (37)- אשתו של אורי, קארין אוזן (37) - הגרושה של אורי ואשתו של יונתן ויונתן ביטון (37) - בעלה של קארין (צילום: יובל חן)
מימין: אורי אוזן (40) - הגרוש של קארין ובעלה של לירון, לירון אוזן (37)- אשתו של אורי, קארין אוזן (37) - הגרושה של אורי ואשתו של יונתן ויונתן ביטון (37) - בעלה של קארין (צילום: יובל חן)
כמו לרבים, גם למאמן הכדורגל ופרשן הספורט אורי אוזן יש קבוצת ווטסאפ שכוללת את אשתו יחד עם עוד זוג, שבה הם קובעים מפגשים ומתכננים חופשות משותפות. רק שאצלם הקבוצה מתהדרת בשם לא שגרתי: "ההורים של ליה". ומיהי ליה? או. מדובר בבתם בת ה־11 של אורי וקארין. רק שאורי בכלל נשוי ללירון, וקארין בכלל נשואה ליונתן. מבולבלים? מיד נעשה סדר.

 

אורי, לירון, יונתן וקארין. מתכננים חופשות משותפות (צילום: יובל חן)
  אורי, לירון, יונתן וקארין. מתכננים חופשות משותפות(צילום: יובל חן)

   

  אורי (40), כדורגלן בדימוס וקארין (37), סטודנטית לתואר שני בחינוך, היו נשואים בעבר והתגרשו כשבתם המשותפת ליה הייתה בת שנתיים. שנה לאחר מכן קארין פצחה ברומן עם יונתן ביטון (37), מהנדס תוכנה, ובהמשך נישאה לו. גם אורי לא נשאר הרבה זמן לבד: שלוש שנים אחרי הגירושים הוא פגש את לירון (37), עורכת דין וסטודנטית לתואר שני במנהל עסקים, והשניים נישאו. כשקארין נכנסה להיריון מיונתן, לירון נכנסה להיריון מאורי, ובהמשך קארין ולירון שוב נכנסו להיריון באותו זמן. ואיך שני הזוגות האלו, שגרים סמוך זה לזה בצפון תל־אביב, הפכו לחברים טובים כל כך, עד כדי כך שהם נפגשים לפעמים בלי שום קשר לבת המשותפת? לשם כך נתחיל מההתחלה.

   

  פרק 1: אורי וקארין מתחתנים ומתגרשים

   

  אורי וקארין אוזן. "אחרי הגירושים מקארין היחסים בינינו השתפרו פלאים" (צילום: יובל חן)
   אורי וקארין אוזן. "אחרי הגירושים מקארין היחסים בינינו השתפרו פלאים"(צילום: יובל חן)

    

   אורי: "קארין ואני התחלנו לצאת לפני 14 שנה, אחרי שהכרנו בבר תל־אביבי".

    

   קארין: "זיהיתי מיד את אורי, כי אני אוהבת מאוד כדורגל. הסתכלתי עליו ואז הוא בא ודיבר איתי. כמה חודשים אחרי כן הוא כבר הציע לי נישואים".

    

   למה התגרשתם?

   אורי: "בכנות, לא היינו צריכים להתחתן בכלל".

    

   קארין: "עוד לפני שהתחתנו לא הסתדרנו. היו הרבה מחשבות לבטל את החתונה. היה לנו כיף מאוד ביחד, אבל גם היינו שונים מאוד. אורי, לפחות אז, ראה את החיים מאוד בשחור־לבן, ואני הייתי בדיוק ההפך. אני זורמת יותר, ואצלו זה משטר של שחקן כדורגל: הכל לפי זמנים. זה יצר בינינו המון מחלוקות".

    

   אורי: "אבל בגלל שכבר קבענו להתחתן, החלטנו להמשיך. קיווינו שכל אחד ישתנה קצת וניפגש איפשהו באמצע".

    

   רק שבסוף התגרשתם.

   אורי: "נכון. לקארין היה יותר אומץ לבוא ולהגיד לי שהיא רוצה להתגרש. אני בהתחלה היססתי".

    

   קארין: "אני זוכרת שהוא אמר לי: 'קארין, זה חרא, אבל לפחות זה חרא ששנינו מכירים'".

    

   אורי: "לא רציתי להתגרש כי זה נותן לך תחושה של כישלון וגם כי חששתי לקשר שלי עם ליה. הייתי דומיננטי מאוד בגידול שלה מהרגע שהיא נולדה. אבל לזכותה של קארין ייאמר שהיא הרגיעה אותי ואמרה לי מיד שנתחלק חצי־חצי בגידול של ליה. בסוף זרמתי".

    

   קארין: "הלכנו למגשרת וסיימנו את התהליך מהר מאוד".

    

   ומאז נשארתם חברים טובים?

   קארין: "לא, לא מיד".

    

   אורי: "תגידי, את רצינית? לא התקשרת אליי שאבוא לאסוף אותך מאיזה מועדון אחרי שאיבדת את המפתחות של הרכב ולא היה לך איך לחזור הביתה? בכל פעם שהיא הייתה צריכה משהו, היא הייתה מתקשרת אליי".

    

   קארין: "האמת היא שהוא צודק. גם הוא עשה אותו דבר. הוא היה מנהל איתי הרבה שיחות על הקריירה שלו. אחרי שהתגרשנו הוא נפצע והיה צריך לעבור ניתוח. הוא חלק איתי את כל החששות שלו מהניתוח ומהאפשרות שהוא יצטרך לפרוש".

    

   אורי: "אחרי הגירושים היחסים בינינו השתפרו פלאים. זה הגיע למצב שאנשים היו שואלים למה התגרשנו, כי הסתדרנו כל כך טוב. אפילו השתתפנו יחד בתוכנית 'אל תפיל את המיליון'. יצאנו משם עם 300 אלף שקל".

    

   ואיך הרגשתם כשכל אחד מכם התחיל לצאת עם אחרים?

   קארין: "אני לא זוכרת שזה הפריע לי".

    

   אורי: "היא ביקשה ממני פעם לאסוף אותה מבר אחרי שהייתה שם בדייט לא מוצלח. באמת שלא הרגשתי שום קנאה. הדבר היחיד שהיה לי חשוב זה לא לבלבל את ליה, ששנינו נכיר לה בני זוג רק כשנרגיש שזה רציני. כל הזמן שאלתי את קארין אם יש לה מישהי להכיר לי, כשאני בעצמי הייתי שמח להכיר לה מישהו, כי רציתי שיהיה לה טוב. בסוף לא הייתי צריך. היא מצאה מישהו טוב בלי עזרתי".

    

    

   פרק 2: קארין מתחתנת עם יונתן

    

   יונתן ביטון וקארין אוזן. "ידעתי שאם אני נכנס ברצינות לזוגיות עם קארין, אורי הוא חלק בלתי נפרד מהמשוואה" (צילום: יובל חן)
    יונתן ביטון וקארין אוזן. "ידעתי שאם אני נכנס ברצינות לזוגיות עם קארין, אורי הוא חלק בלתי נפרד מהמשוואה"(צילום: יובל חן)
      

     

    קארין: "יונתן ואני נפגשנו שנה אחרי שהתגרשתי. יש לי תואר במשפטים ומנהל עסקים ועבדתי אז כאנליסטית. יונתן הגיע לחברה שעבדתי בה לעבוד על פרויקט במחשוב, והתחיל איתי".

     

    יונתן: "לא ידעתי באותו זמן שהיא גרושה ואמא לילדה".

     

    קארין: "אחרי שיצאנו פעם אחת והוא הבין את הסטטוס שלי, הוא לקח כמה צעדים אחורה, אבל אני משכתי אותו בכוח קדימה. לקח לו זמן לתת לקשר שלנו הזדמנות אמיתית. הוא היה רק בן 29. נראה לי שגם אנשים בסביבה אמרו לו: 'בשביל מה אתה צריך להיכנס לכל הסלט הזה?'".

     

    אבל בסוף הוא נכנע לקסמייך.

    יונתן: "למעשה נכנעתי לקסמיה של ליה. כמה חודשים אחרי שאני וקארין התחלנו לצאת, נשארתי לישון אצלה והתעוררתי מוקדם בכוונה, כדי לא להיתקל בליה. כשעמדתי במטבח והכנתי קפה, ליה, שהייתה בת שלוש, פתאום הופיעה וחיבקה לי את הרגל. זו הייתה הפעם הראשונה שראיתי אותה, ונכבשתי".

     

    קארין: "אחרי זה יונתן אמר לי שהוא רוצה להיפגש עם אורי, ושניהם קבעו יחד בבר".

     

    יונתן: "ידעתי שאם אני נכנס ברצינות לדבר הזה, אורי הוא חלק בלתי נפרד מהמשוואה. אני אומר לליה עד היום: 'את הבת שלי, אבל אני לא אבא שלך'".

     

    אורי: "איך שהתחלתי לדבר עם יונתן הבנתי שהוא אחלה בן אדם. עצם העובדה שהוא ביקש להיפגש איתי מצאה חן בעיניי. רציתי שלליה יהיה עוד בית טוב, וידעתי מיד שעם יונתן יהיה לה את זה".

     

    יונתן: "אני זוכר שאורי ביקש ממני לדאוג לליה, ואמרתי לו שאעשה את זה. וזהו. לא היה משהו מעבר בשיחה".

     

    קארין: "אני עדיין לא מבינה איך המפגש ביניכם לא הסתיים אחרי חמש דקות".

     

    אורי: "לא יודע. שתינו, דיברנו, היה נחמד. אבל זה לא שאני ויונתן המשכנו אחרי זה לצאת ביחד לברים. החברות האמיתית בין כולנו התחילה רק אחרי שכבר הייתי עם לירון".

     

     

    פרק 3: אורי מתחתן עם לירון

     

    אורי ולירון אוזן. "היא הייתה בת הזוג הראשונה שהכרתי לה את הבת שלי" (צילום: יובל חן)
     אורי ולירון אוזן. "היא הייתה בת הזוג הראשונה שהכרתי לה את הבת שלי"(צילום: יובל חן)

      

     לירון: "אורי ואני הכרנו דרך מכר שלו שהיה ידיד של בת דודה שלי. הייתי עם הבת דודה בים, והידיד שלה ואורי שיחקו מטקות. אחרי זה אורי שאל את הידיד לגביי, והייתי בשוֹק. בים הוא כל הזמן דיבר על הבת שלו והייתי בטוחה שהוא נשוי. במקביל הוא גם סיפר על הניתוח שהוא עבר. אמרתי לידיד: 'אתה עושה ממני צחוק? אתה רוצה להכיר לי פצוע גרוש עם ילדה? לא תודה'".

      

     אז איך זה קרה בסוף?

     "הידיד התעקש, ונתן לאורי את הפייסבוק שלי בלי רשותי. בכל פעם שאורי ניסה לקבוע איתי התחמקתי. אבל בשלב מסוים דיברנו בטלפון והוא היה כזה מקסים, שהוא הצליח לשנות את כל התפיסה שלי לגביו. הסכמתי להיפגש איתו, ובדייט בכלל הופתעתי לטובה. כעבור שבועיים, כשהייתי בדרך אליו, הוא אמר לי: 'תעצרי בגינה הציבורית ליד הבית. אני רוצה להכיר לך את ליה'".

      

     אורי: "היא הייתה בת הזוג הראשונה שהכרתי לה את הבת שלי. הייתה לי אינטואיציה טובה".

      

     לירון: "נורא התרגשתי לפגוש את ליה. אז פגשתי לראשונה גם את יונתן וקארין, שבדיוק באו לאסוף אותה. יונתן ישב לידי ואמר לי: 'אל תדאגי, ליה ילדה מקסימה'. הוא היה כזה מדהים, וגם קארין הייתה כל כך נחמדה אליי. זה הפיג את כל החששות שלי מהסיטואציה. אם מערכת היחסים בין אורי, קארין ויונתן לא הייתה כל כך טובה, לא הייתי נשארת עם אורי אפילו חודש אחד. אחד הדברים שגרמו לי להתאהב בו הוא שראיתי את מערכת היחסים שלו עם גרושתו ועם בן הזוג שלה. אם הוא היה מלכלך על קארין, לא הייתי רוצה את האנרגיה הזו סביבי".

      

      

     פרק 4: קארין, יונתן, לירון ואורי הופכים לחברים

      

     שני הזוגות וילדיהם באירוע משפחתי (צילום: אלבום פרטי)
      שני הזוגות וילדיהם באירוע משפחתי(צילום: אלבום פרטי)

       

       

      קארין: "זה קרה בהדרגה. כשאני ויונתן התחתנו הזמנו את אורי ולירון לחתונה שלנו, אבל הם לא באו".

       

      אורי: "הרגיש לי מוזר לראות את קארין עומדת בחופה עם מישהו אחר. זה גם היה היום שלה. לא חשבתי שאני צריך להיות שם".

       

      קארין: "גם לי הרגיש קצת מוזר כשאורי סיפר לי שהוא הציע נישואים ללירון. אנחנו גם לא היינו בחתונה שלהם. הם לא הזמינו אותנו".

       

      לירון: "אני ואורי התחתנו בלאס־וגאס, ואחרי זה עשינו בארץ אירוע מצומצם. דווקא רציתי להזמין את קארין ויונתן, אבל אורי אמר שזה נראה לו לא במקום".

       

      קארין: "אבל בשלב הזה אני ולירון כבר התחלנו לדבר יותר ויותר בטלפון".

       

      לירון: "כשאורי נסע למשך חודש למחנה אימונים, התקשרתי לקארין ושאלתי אותה אם ליה יכולה להיות איתי חלק מהזמן הזה. ביני ובין קארין הייתה כימיה טובה ואהבתי מאוד את הפתיחות שלה. זה לא היה מובן מאליו שהיא תיתן לי להיות עם ליה בזמן שאורי בחו"ל".

       

      קארין: "התרגשתי מהבקשה שלה".

       

      לירון: "גם ביני ובין יונתן התחילה חברות מדהימה. אם למשל נגמר לי המצבר, אני מתקשרת ליונתן ולא לאורי. יונתן הוא סוג של מקגייוור".

       

      יונתן: "לאט־לאט הפכנו כולנו לסוג של משפחה".

       

      בהמשך הדרך, המשפחה התרחבה: קארין ויונתן הביאו לעולם את גילי ואלה (היום בנות ארבע וחצי ושנתיים) ולירון ואורי הביאו לעולם את יובל ונעם (היום בני ארבע וחצי ושנתיים וחצי).

        

      הבאתם ילדים לעולם ממש במקביל.

      לירון: "זה היה מקרי לגמרי. אני זוכרת שבהיריון הראשון שלנו קארין ויונתן נסעו לחו"ל, וכשהם חזרו אני ואורי באנו לאסוף אותם משדה התעופה. אורי שלח מבט אחד בקארין ואמר לה: 'את בהיריון'. קארין בהתחלה הכחישה אבל אז אמרה לו 'נכון'. ואז אורי אמר: 'גם לירון בהיריון'".

       

      אורי: "הן היו אמורות ללדת בדיוק באותו יום".

       

      לירון: "אבל בסוף קארין ילדה את גילי בשבוע 40, ואני ילדתי את יובל כמעט שבועיים אחרי זה".

       

      אורי: "גם בהיריון הבא הן היו ביחד. רק שאני ולירון נכנסנו להיריון קודם".

       

      לירון: "את צריכה להבין, אורי מאוד תחרותי".

       

      בהמשך הדרך, המשפחה התרחבה: קארין ויונתן הביאו לעולם את גילי ואלה (היום בנות ארבע וחצי ושנתיים) ולירון ואורי הביאו לעולם את יובל ונעם (היום בני ארבע וחצי ושנתיים וחצי) (צילום: אלבום פרטי)
       בהמשך הדרך, המשפחה התרחבה: קארין ויונתן הביאו לעולם את גילי ואלה (היום בנות ארבע וחצי ושנתיים) ולירון ואורי הביאו לעולם את יובל ונעם (היום בני ארבע וחצי ושנתיים וחצי)(צילום: אלבום פרטי)

        

        

       איך ליה קיבלה את זה שבתוך זמן קצר נולדו לה ארבעה אחים?

       קארין: "מהסיבוב הראשון של האחים היא התלהבה, אבל מהסיבוב השני פחות. היא כמובן אוהבת את כל האחים שלה, אבל לפעמים היא מתגעגעת לתקופה שבה הייתה בת יחידה".

        

       לירון: "כשיונתן היה מבלה עם גילי בגינה, הוא היה מתקשר אליי ואומר: 'אני בגינה עם גילי', ואני באתי עם יובל. ליה הייתה מגיעה איתי או איתו, וככה היא יכלה לבלות עם האחים שלה במקביל".

        

       קארין: "באותן זמן גם התחלנו לערוך ארוחות ערב משותפות, לבקשתה של ליה. אני ולירון גם נרשמנו יחד לסטודיו סי. בתעודות מסוימות אני עדיין רשומה 'אוזן', והיינו צריכות להסביר למזכירה למה לשתינו יש אותו שם משפחה ואנחנו לא אחיות. לכי תסבירי שהיא אשתו של הגרוש שלי".

        

       לירון: "רשמנו את גילי ויובל לאותו גן, והצוות אף פעם לא הבין מי שייך למי".

        

       קארין: "אני מחוברת מאוד לילדים של אורי ולירון. יום אחד אורי הזמין אותנו לבוא לבריכה בבניין של אבא שלו. לירון לא הייתה ויובל פחד מאוד להיכנס למים. בסוף הוא הסכים להיכנס רק איתי. חיבקתי וליטפתי אותו ואמרתי לו שאני אולי לא אמא שלו, אבל אני כמו אמא שלו. אמנם אין בינינו קשר דם, אבל אני לגמרי מרגישה אליו קשר משפחתי".

        

       לירון: "החופשה הראשונה הייתה כשקארין יצאה עם המשפחה שלה לנופש בירושלים, והציעה גם לנו להצטרף. באנו בלי לחשוב פעמיים. מאז הספקנו לטוס כולנו יחד גם לנופש ביוון".

        

       הבנתי שארבעתכם מבלים יחד גם בלי הילדים.

       לירון: "נכון. בקיץ האחרון היינו ארבעתנו במוסקבה ארבעה ימים. זה קרה אחרי שאורי נשלח לסקר את המונדיאל ברוסיה (במסגרת שידורי כאן 11, י"מ). כשקארין שמעה שאורי קיבל את הג'וב, היא התרגשה יותר ממני".

        

       אורי: "בגלל שיונתן יודע כמה קארין אוהבת כדורגל, הוא התקשר אליי ואמר לי שהוא רוצה להפתיע אותה ולשלוח אותה אליי".

        

       לירון: "גם אני רציתי לבקר את אורי במוסקבה. התקשרתי ליונתן ואמרתי לו: 'אין לי בעיה שקארין תבוא איתי, אבל למה שלא תבוא גם אתה?' הוא אמר: 'יאללה, סבבה' והם באו".

        

       יונתן: "היה ממש כיף לבלות יחד".

        

       לירון: "אנחנו מתכננים עכשיו את הטיול הבא שלנו. סגרנו כבר לפסח את סיני, וכרגע חושבים על יעד לחו"ל בקיץ. אנחנו חייבים לעשות משהו גדול כי לליה תהיה בת־מצווה".


       שתי המשפחות בחופשה משותפת ביוון. "אנחנו מתכננים עכשיו את הטיול הבא שלנו" (צילום: אלבום פרטי)
        שתי המשפחות בחופשה משותפת ביוון. "אנחנו מתכננים עכשיו את הטיול הבא שלנו"(צילום: אלבום פרטי)

         

        איך ליה מרגישה עם היחסים הטובים בין כולכם?

        קארין: "נחמד לה מאוד, אבל בכנות? היא לא מבינה למה אני ואורי התגרשנו".

         

        לירון: "יש לה גם הצעות ייעול. היא אמרה לי הרבה פעמים: 'לירון, את יודעת? אני חושבת שאבא ואמא צריכים לגור ביחד, ואת ויונתן צריכים לגור לידם'. אמרתי לה בצחוק: 'אם אמא מסכימה, אני זורמת'".

         

        קארין: "היא לוקחת את זה רחוק: היא הציעה שנגור בבניין דו־משפחתי עם דלת מחברת".

         

        הייתם ממליצים לזוגות גרושים לקחת מכם דוגמה?

        אורי: "אני לא הייתי ממליץ כלום לאף אחד. זה לא תמיד פשוט. לפעמים יש עניינים כלכליים שלא מסתדרים, או נישואים שהסתיימו על רקע בגידה וקשה לסלוח. ההמלצה היחידה שלי היא תמיד לשים בעדיפות ראשונה את הילדים".

         

        יונתן: "הכל עניין של מזל. לא תמיד יש כימיה בין זוגות. יכול להיות לך למשל חבר ילדות שאשתו ואשתך לא מסתדרות, מה שגורם לכם להיפגש פחות. אנחנו, במקרה שלנו, זכינו".

         

        קארין: "אני חושבת שהקשר בין ארבעתנו כל כך מצליח, בעיקר בגלל החיבור בין יונתן ללירון. אני ואורי בכל זאת התגרשנו. לא התגרשנו כי הכל היה מהמם. אבל יש משהו בדינמיקה של שניהם, של מי שהם, שגורם לכל הדבר הזה לעבוד".

         

        הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
        הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
         
        הצג:
        אזהרה:
        פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד