מורידות הילוך: איך לאמץ את דיאטת הסקין-קר לטיפוח עור מינימליסטי

מגמת המינימליזם מגיעה גם לעולם הטיפוח ומייתרת את השימוש שלנו בהמון מוצרים שונים. הארנק שלנו מבסוט רצח, אבל מה חושב על זה עור הפנים?

לפשט את שגרת הטיפוח בצורה דרמטית (צילום: Shutterstock)
לפשט את שגרת הטיפוח בצורה דרמטית (צילום: Shutterstock)

לפני כחמש שנים השיקה ענקית היופי הקוריאנית SOKO GLAM את רוטינת הטיפוח החדשנית שלה. במקום סתם לנקות וללחח, עשרות נשים מסביב לעולם החלו לשים את מבטחן בשגרה קפדנית של לא פחות מעשרה שלבים שונים. פילוסופיית הטיפוח הקוריאנית, זה לא סוד, הפכה בשנים האחרונות להיסטריה משוגעת, כשחלום מראה העור הפורצלני המושלם סוחף מכורות יופי מסביב לעולם וגורם להן לדבוק בשגרת טיפוח רווית שלבים ומוצרים שחותרת להשגת מראה עור אחיד, קורן ובריא במיוחד.

 

SOKO GLAM כמובן לא הייתה היחידה להבחין במגמה המתעצמת. מגזיני היופי החלו לחקור את שורשיה של המסורת הקוריאנית, ומי שהשכיל לתווך בין תרבות היופי הזו לצרכנית ההדיוטה והסקרנית עשה גם אחלה כסף. ב־SOKO GLAM, כאמור, זיהו את ההיסטריה בשלביה הראשונים, ודי מהר הציעו חבילות טיפוח מותאמות אישית המבוססות על עשרת השלבים המדוברים. רק כדי לתת טעימה, חבילות היופי הללו, שעולות, כמובן, כמה מאות שקלים, כוללות שמן ניקוי, תכשיר ניקוי על בסיס מים, תכשיר קילוף, מסכה, טונר, תמצית הזנה מרוכזת, סרום, קרם עיניים, קרם לחות ומקדם הגנה. כל היופי הזה, כמובן, נועד לשימוש בפעם אחת.

 

אז לא, לא רק אתן חטפתן סחרחורת מהשפע הדקדקני ומהרוטינה המחייבת שהוא מכתיב. לאחרונה, מסתבר, קמה לה תנועת נגד המעודדת אותנו לעשות בדיוק את ההפך: לצמצם, לצמצם, לצמצם.

 

 

הדיאטה החדשה בשכונה

תנ"ך היופי Allure חקר את המגמה המסקרנת: "דיאטת הסקין קר" שמה – דיאטה שחותרת למינימיליזציה של שגרת הביוטי לבסיס ההכרחי. "אנשים העמיסו כל כך הרבה מוצרים שונים, שהעור שלהם פיתח אדמומיות, רגישות, וגרוע מכך - דלקות", העידה ליה יו, מי שהפכה לשגרירת הדיאטה. יו, יוטיוברית ובעלת מותג הטיפוח KraveBeauty, לא בורכה בעור מושלם, ואחרי שנים של מלחמה עיקשת באקנה בעזרת אינספור מוצרים וטיפולים, הגיעה לפני כשנתיים למסקנה שהעור שלנו מספיק חכם והחלה לפשט את שגרת הטיפוח שלה בצורה דרמטית. התוצאות המיטיבות לא איחרו להגיע, והיא החלה לשתף בניסיונה האישי את עוקביה הרבים.

 

כל טרנד ביוטי, כידוע, זקוק להאשטאג עצמאי, ויו, בעלת הקילומטראז' והידע הוויראלי, השיקה את skincaredietchallenge#. ההאשטאג אומץ מיד על ידי מאות משתמשים, שהחלו לשתף בדיאטה האישית המתמקדת לא במקרר או במזווה אלא דווקא במדף הטיפוח. המילה "דיאטה" עושה לכן פריחה? המגמה זוכה גם לכינוי ידידותי יותר: "טיפוח מינימליסטי". העיקרון הוא אותו עיקרון.

 

 

המחשבה שדווקא העמסה לא מקצועית ומדויקת של תכשירי טיפוח שונים על העור עשויה לא להועיל ואפילו להזיק לעור עוברת לאחרונה ביותר ויותר ראשים. שוק הביוטי לא נותר אדיש למגמה, ומותגים ייעודיים שמאמצים את הצמצום כאג'נדה מוצהרת הולכים ומתרבים. אחד כזה הוא Ayuna - מותג ביוטי שמתהדר במוטו: Less is Beauty ומנסה לשכנע יותר ויותר נשים ששגרת הטיפוח הטובה ביותר מושגת כשאין שום דבר להסיר או לייתר ממנה.

 

אף על פי שיש כמה דרכים שונות לאמץ את המגמה, המרכזית שבהן מעודדת להתרכז בשלושה שלבים עיקריים ולהיפרד לשלום משלל מוצרים ושלבי הביניים. שלושת השלבים מתרכזים בניקוי עדין (אך עדיין יסודי), הזנה והגנה. כתוצאה מכך מדף הטיפוח מצטמצם ברוב הפעמים לתכשיר ניקוי המותאם למצב העור ומתאים לשימוש בכל חלקי הפנים (כולל שפתיים ועיניים), קרם לחות אחד המתאים לשימוש בבוקר ובערב שאפשר למרוח על כל הפנים ומקדם הגנה. כל המוצרים כמובן נבחרים על פי מצב העור האישי.

 

האם החגיגה מוקדמת?

רונן שטיינר, מנהל ההדרכה של JUVENA, לא ממהר להתלהב מהמגמה הצומחת. "אני חושב שעדיין יש חשיבות לשלבים השונים של טיפול בעור ולשימוש במגוון של מוצרים המיועדים למטרות שונות וממוקדות. נכון שזה דורש יותר השקעה ושלפני 30 שנה לא היה סרום, אבל דברים משתנים. לדעתי שיטת השלבים שמתמקדת בכמה מוצרים שונים, שלכל אחד מטרה ממוקדת אחרת, היא אפקטיבית יותר, ושלא צריך להתייחס לשפע שיש ולהיצע המוצרים שיש היום בשוק כעול אלא כמשהו משחרר. אישית אני מאמין בלעשות קצת יותר: בלהשקיע קצת יותר בעור מבחינת ניקוי, שימוש במסכות ועוד. זה לא בהכרח אומר שצריך להקדיש לזה הרבה יותר זמן. בשביל דקה־שתיים שעושות את ההבדל לא שווה להתאמץ?

 

"בשורה התחתונה, קיימים היום קרמים שיכולים לעשות הכל", מפרט שטיינר, "כאלו שמיועדים לשימוש ביום ובלילה ומיועדים לשימוש על כל הפנים וגם לאזור הצוואר. אבל בעוד שבמקרה של עור צעיר אולי אפשר לענות על כל הצרכים והדרישות של העור בקרם אחד, ברגע שהעור מתחיל להתבגר צריך לעשות שינוי, לשדרג ולשכלל את צורת ההזנה. מה שלא יהיה, אל תוותרו על שימוש במקדמי הגנה שמגיעים כמוצר נפרד ולא כחלק מקרם הלחות. מקדמי ההגנה מפחיתים מהיעילות של הקרם, ולכן עדיף להשתמש בקרם לחות טוב ויעיל ולאחר מכן למרוח בנפרד את מקדם ההגנה".

 

אז מה אתן אומרות? בא לכן לנסות את דיאטת הסקין קר? כל העמודים שכדאי לכן לעקוב אחריהם במגזין Gostyle

 

 

 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד