קרן פלס: "לפעמים יש כמיהה לאינטימיות עם מישהו אחר"

היוצרת המושמעת בגלגלצ והשופטת הכי דרמטית ב"הכוכב הבא" מדברת בכנות על הזוגיות שלה ושל נועם טור והביקורת שספגה בעקבות תמונה עם שלושת השפים

קרן פלס מדברת על הזוגיות עם נועם טור. לחצו Play לצפייה
צילום: ניצן דרור
קרן פלס. "אם רוצים להיות לנצח עם הפרטנר, צריך לדבר, ולא כמו שהיה נהוג עד היום, שאנשים משקרים" (צילום: דניאל קמינסקי, סגנון: רחלי בן שמעון ואורית חכם מעוז)
קרן פלס. "אם רוצים להיות לנצח עם הפרטנר, צריך לדבר, ולא כמו שהיה נהוג עד היום, שאנשים משקרים" (צילום: דניאל קמינסקי, סגנון: רחלי בן שמעון ואורית חכם מעוז)

לפני כמה שבועות ניסתה קרן פלס לשכנע את אבי ניר, מנכ"ל קשת, לבצע החלפה בינה ובין מיכל אנסקי: במהלך תוכנית אחת תתיישב אנסקי על כיסא השופטת בריאליטי המוזיקלי "הכוכב הבא לאירוויזיון", ופלס תשפוט ב'"מאסטר שף". כדי להדגים את הכימיה בינה ובין השפים אייל שני, ישראל אהרוני וחיים כהן, שלחה לניר תמונה פרובוקטיבית מאחורי הקלעים של אולפני נווה אילן, ובה שלושת הגברים אוחזים בה בתשוקה. ההצעה התקבלה אגב, אבל אחר כך כשפלס העלתה את התמונה לאינסטגרם שלה, ואהרוני החליט לשתף גם הוא, שניהם לא תיארו לעצמם איזו אש תשתולל: עשרות תגובות נזעמות של נשים השתלחו בהם.

"הטענה הייתה שזו תמונה סקסיסטית, אבל אני ביימתי אותה! חשבתי שזו תמונה קומית עם רמיזה סקסיסטית הפוכה, שאני המאדאם. אהרוני המתוק שיתף אצלו, ואיזה טרור עשו לו, כאילו הוא איזה סוטה"

 

ואז מיהרת להסיר את התמונה. למה?

"זו הייתה טעות למחוק", מודה פלס. "קמתי מהשינה, קיבלתי טלפון מהמנהלים שלי, ביקשו ממני למחוק דחוף את התמונה, ומרוב בהלה מחקתי. אחר כך התעצבנתי על עצמי איך האוטומט שלי הוא לרַצות. הטענה הייתה שזו תמונה סקסיסטית, אבל אני ביימתי אותה! היא צולמה במצלמה שלי! חשבתי שזו תמונה קומית עם רמיזה סקסיסטית הפוכה, שאני המאדאם. אהרוני המתוק שיתף אצלו, ואיזה טרור עשו לו, כאילו הוא איזה סוטה".

 

כמפורסמת, מצפים ממך לחשוב פעמיים.

"באיזו זכות מישהי נפגעת מכך שאני הצטלמתי עם אהרוני? מה לה ולזה? תשמעי, כולנו נפגענו מגברים. כולנו בפוסט־טראומה. אבל שום דבר שעשיתי לא היה בשביל לייצג מישהו. הגעתי לאן שהגעתי ומקשיבים לי, בגלל שתמיד ייצגתי רק את עצמי".

 

"באיזו זכות מישהי נפגעת מזה?" התמונה שעוררה ביקורת, ופלס מחקה מהאינסטגרם שלה (צילום: מתוך האינסטגרם)
  "באיזו זכות מישהי נפגעת מזה?" התמונה שעוררה ביקורת, ופלס מחקה מהאינסטגרם שלה(צילום: מתוך האינסטגרם)

   

  זו שעת צהריים ביום מלא שמש, וקרן פלס (39) יושבת בבית קפה בנמל יפו לאחר פגישת עבודה. לאחרונה עלתה עונה חדשה של "הכוכב הבא לאירוויזיון" (קשת 12, ימים שלישי ושבת בשעה 21:00), שפלס שופטת בה. במילים אחרות, היא עייפה, ואין לה כוח להסביר, שוב, שאיש לא מחפצן אותה יותר. בטח לא חיים כהן או אהרוני.

   

  "תגידו, חמודות, אני נראית עלה נידף ברוח, שאני חייבת שתושיעו אותי? תפעילו את הראש שלכן", היא אומרת, "ברור שכאשר את צעירה יותר, חסרת ניסיון וחלשה, קל יותר לנצל אותך. בעבר התעכבתי הרבה בחיים בגלל זה, וזה קורה גם היום: אני יכולה להיפגש עם במאי חדש, ולמרות כל הפרסים שיש לי, הוא יתייעץ רגע עם חבר מוזיקאי. בודק אותי, כאילו. או שהוא יכול לקרוא לי 'מאמי' או 'מתוקה'. עם הזמן החלטתי שאני משתעשעת. אין לי בעיה להחזיר, 'מה חמוד, כן מתוק?' אם הוא בא אלייך עם 'מאמי', תבואי אליו עם 'מותק', אבל תסתכלי לו בעיניים כדי שהוא יבין שאת מבינה את המשחק ושייזהר, כי גם את יודעת לנשוך".

   

  מה את חושבת על תנועת #MeToo?

  "אני המטרידה מינית הכי גדולה בגוש דן. מטרידה גייז אפילו (צוחקת). יש משהו חינני בלזרוק הערה נחמדה ובפלרטוט פה ושם. לצערנו, בגלל שאנחנו, הנשים, חטפנו הרבה, אנחנו חייבות רגע לעמוד נגד זה באופן ברור. המצב האוטופי הוא שגברים כן יגידו לי: 'איזו יפה', ושאם אני פנויה, אפילו הבוס שלי יוכל להתחיל איתי, אבל בגלל שזה מצב שנוצל על ידי כל כך הרבה גברים, ובגלל שיש לנשים פחות הזדמנויות, אני מבינה את הצורך בחומת הברזל".

   

  "אני אדם מונוגמי, אבל גם לא בנאדם של מבנים ישנים" (צילום: דניאל קמינסקי, סגנון: רחלי בן שמעון ואורית חכם מעוז)
   "אני אדם מונוגמי, אבל גם לא בנאדם של מבנים ישנים"(צילום: דניאל קמינסקי, סגנון: רחלי בן שמעון ואורית חכם מעוז)

    

   סוד הקשר

    

   פלס רגילה לסערות. גם ההצגה שכתבה, "לילה 1 באפריל", שעלתה בקיץ 2017 ועוברת כעת להציג באולם "רובינא" הגדול של תיאטרון הבימה (המופעים הקרובים: ב־14 וב־15 בדצמבר), לא עברה בשקט. ההצגה עוסקת בזמרת נשואה שנסחפת לרומן מלא תשוקה, סקס וסמים עם צלם עיתונות (שמגלם אמיר דדון). בתעשייה כולם דיברו על פלס כמי שהוציאה את הכביסה המלוכלכת שלה החוצה. "ברור שזה נושא שהעסיק אותי", היא מודה, "אחרת לא הייתי יכולה לכתוב ככה. אבל בשלב מסוים היה קצת מעייף להתעסק בזה, כמו לחתור במים סוערים, ואני רציתי לא לטבוע. אני כבר על החוף".

   "לא בא לי שכולן יקפצו לי על נועם. יש לי חתיכת גבר. הרי אם אני אגיד לו שהוא יכול ללכת לנסות, ברור שיהיו לו פי 20 הצעות מאשר לי. אבל יש בי רצון לחקור"

    

   למי שתוהה, קרן פלס עדיין לא פתחה להתנסויות־חוץ את הזוגיות המונוגמית בת שבע השנים וחצי שלה עם נועם טור, דבוראי ודוגמן לשעבר. ובכל זאת, המחזה שלה לא נכתב במקרה. היא שואלת בו בקול רם את מה שזוגות ותיקים נבהלים לברר. "אני אדם מונוגמי, אבל גם לא בנאדם של מבנים ישנים", היא מחייכת, "יש לי חברה שהתחילה יחסים פתוחים. אני לא בנאדם לזה. יש בזה משהו זול בעיניי ולא נקי, ומתנגש עם הרבה קיבעונות עבר, שיהיה לי קשה לשנות אפילו אם ארצה".

    

   אז מה את רוצה?

   "אני לא בטוחה בכלל מה אני רוצה. לא בא לי שכולן יקפצו לי על נועם. יש לי חתיכת גבר. הרי אם אני אגיד לו שהוא יכול ללכת לנסות, ברור שיהיו לו פי 20 הצעות מאשר לי (צוחקת). זו רק סקרנות טבעית ורצון לחקור שנובע מתחושה של חיים מבעבעים. אם רוצים להיות לנצח עם הפרטנר, צריך לדבר, ולא כמו שהיה נהוג עד היום, שאנשים משקרים ולכל גבר יש איזו אחת בנמל".

    

   "רוצה לחיות עם נועם כל חיי, ונועם לא בורח מהשאלות ולא כועס. זה סוד הקשר שלנו" (צילום: מתוך האינסטגרם של kerenpeles@)
    "רוצה לחיות עם נועם כל חיי, ונועם לא בורח מהשאלות ולא כועס. זה סוד הקשר שלנו"(צילום: מתוך האינסטגרם של kerenpeles@)

     

    היית סולחת על בגידה?

    "אני חושבת שאם בן זוגך יהיה עם עוד אישה, את לא צריכה לעזוב אותו. עם הזמן נלמד לרווח את המבנה הישן הזה. זה מה שמעסיק אותי, האם אני צריכה לצפות מהפרטנר שלי לגעת רק בעור שלי כל החיים. עזבי את הרובד הפיזי – זה הכי שטחי, כל אחד יכול גם לבד עם עצמו לספק את כל צרכיו - אני מדברת על הרובד הרגשי. לפעמים יש לך כמיהה לאינטימיות עם מישהו אחר. אני רוצה להיות אישה שחיה בנוח עם זה שיהיה לבן הזוג שלה גם מפגש אינטימי אחר. זו עבודה עצמית מול מי שהייתי ומי שאני רוצה להיות. אני לא אוהבת עובש ולא להתנוון. אני רוצה לחיות עם נועם כל חיי, ונועם לא בורח מהשאלות ולא כועס. זה סוד הקשר שלנו".

    "כולם חשבו שזה זיו קורן, שהוא מהמם, ואני קצת נהנית מזה. הוא כמובן רוצה לרצוח אותי. הוא גם אומר לי כל הזמן, 'לא הייתי נוגע בך עם ציין לייזר'"

     

    השמועה סביב ההצגה הייתה שהגבר שניהלת איתו רומן הוא צלם העיתונות זיו קורן.

    "זיו אמר ששמתי אותו על הגריל. באמת עשיתי את זה. לקחתי את הדמות שלו ועיצבתי את גיבור ההצגה בדמותו. היה לי נוח כי אני מכירה אותו ממש טוב, יש לי מפתח לבית שלו ואני ישנה שם הרבה. כולם חשבו שזה זיו, שהוא מהמם, ואני קצת נהנית מזה. הוא כמובן רוצה לרצוח אותי. הוא גם אומר לי כל הזמן, 'לא הייתי נוגע בך עם ציין לייזר'".

     

    נו, באמת.

    "תהיי חייבת להאמין לי שלא המצאתי את זה, זה משפט שיצא מפיו, כי מאיפה אני יודעת מה זה ציין לייזר. הוא איש הסוד שלי, יודע איך המוח המעוות שלי חושב ומכיר את כל המניפולציות. בקיצור, בינינו זה מת".

     

    • הראיון המלא עם קרן פלס בגליון "לאשה" החדש, עכשיו בדוכנים

     

    הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
    הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד