שבוע האיור 2018: חמש תערוכות אופנה מאוירות שכדאי לראות

איור אופנה הוא תחום מתעורר בשנים האחרונות, הזוכה כעת גם למקום מיוחד באירוע האמנותי. מאופנת רחוב ועד שיתופי פעולה בין מעצבים – סימנו את המסקרנים ביותר

איתי יעקב

|

15.11.18 | 08:13

"עיצוב התלבושות לדמויות באיורים שלי הוא חלק חשוב. לכן כשחיפשתי רפרנסים שונים ליצירת האיורים, חקרתי גם את התלבושות הייחודיות של אותה תקופה". הפרויקט "נשות שנגחאי – סיפורי אריסטוקרטיה" של יונתן כץ (איור: יונתן כץ)
"עיצוב התלבושות לדמויות באיורים שלי הוא חלק חשוב. לכן כשחיפשתי רפרנסים שונים ליצירת האיורים, חקרתי גם את התלבושות הייחודיות של אותה תקופה". הפרויקט "נשות שנגחאי – סיפורי אריסטוקרטיה" של יונתן כץ (איור: יונתן כץ)
שחר אבנט. שיתוף פעולה עם קאפל אוף, ובו קולקציית איורים ונעליים שמשייטת בין אמנות, עיצוב ואופנה (צילום: מיכל חלבין)
שחר אבנט. שיתוף פעולה עם קאפל אוף, ובו קולקציית איורים ונעליים שמשייטת בין אמנות, עיצוב ואופנה (צילום: מיכל חלבין)
סדרת דימויים מינימליסטיים בטכניקות הדפס מסורתיות, המבקשים להרחיב את השיח על תפישות גוף ותפקיד הייצוג הנשי. ונדר x חביבה סליגסון (איור: חביבה סליגסון)
סדרת דימויים מינימליסטיים בטכניקות הדפס מסורתיות, המבקשים להרחיב את השיח על תפישות גוף ותפקיד הייצוג הנשי. ונדר x חביבה סליגסון (איור: חביבה סליגסון)
בתערוכה Out of Line: איורים של מעצבת האופנה ג'רי שי, שעליהם רקמה הרוקמת הבדואית פאטמה סלים מהיישוב לקיה בנגב (איור: ג'רי שי שריג, צילום: אבי ולדמן)
בתערוכה Out of Line: איורים של מעצבת האופנה ג'רי שי, שעליהם רקמה הרוקמת הבדואית פאטמה סלים מהיישוב לקיה בנגב (איור: ג'רי שי שריג, צילום: אבי ולדמן)

שבוע האיור החמישי שנפתח היום ברחבי תל אביב-יפו, מציע השנה מקבץ של תערוכות המשיקות לאופנה. איור אופנה הוא תחום מתעורר בשנים האחרונות, עם יוצרים בולטים המציגים גם כאן ב-Xnet, כמו הבלוג "קוקטית" של שירה ברזילי, המדור "אייקון אחד בשבוע" של ארז עמירן, והמאיירת טליה צורף, שעושה בשנתיים האחרונות חיל בשבועות האופנה בעולם עם איורי דוגמניות מהמסלול ומאחורי הקלעים. מבין התערוכות שיוצגו במהלך השבוע הקרוב, סימנו את חמש המסקרנות ביותר, חלקן של מעצבי אופנה ואביזרים, אחרות משיקות לתחום דרך אופנת רחוב עכשווית או התבוננות היסטורית.

 

קאפל אוף x שחר אבנט

החנות של מותג הנעליים Couple Of ברחוב דיזנגוף תארח במהלך שבוע האיור את המעצבת הצעירה שחר אבנט, בוגרת שנקר שהתפרסמה השנה כמי שהלבישה ידועניות רבות ובראשן ביונסה. בשיתוף הפעולה שנוצר בין אבנט למעצבי המותג, שלי ואילון סתת קומבור, תוצג קולקציית איורים ונעליים שמשייטת בין אמנות, עיצוב ואופנה, לצד דגמים במהדורה מוגבלת של נעליים בעיטור איורים שיצרה אבנט, כמו דגם דרבי עם עקבי פלטפורמה בגובה שבעה סנטימטרים, מגפוני שפיץ מאוירים, מגפונים בשילוב בד טול, סימן ההיכר של אבנט, ומגפונים בשילוב רקמה ידנית. מחירים: 1,350-990 שקל.

דיזנגוף 207, תל אביב. א'-ה' 20:00-10:00, ו' 15:00-10:00.

 

בחנות של המותג קאפל אוף יוצעו למכירה גם דגמים במהדורה מוגבלת של נעליים בעיטור איורים שיצרה שחר אבנט (צילום: מיכל חלבין)
  בחנות של המותג קאפל אוף יוצעו למכירה גם דגמים במהדורה מוגבלת של נעליים בעיטור איורים שיצרה שחר אבנט(צילום: מיכל חלבין)

   

  אילנית שמיע

  אחד הפרויקטים היפים בשבוע האיור הוא "העירוניים" של הצלמת והמעצבת אילנית שמיע, שמזה כשנה מתעדת אופנת רחוב בצילומים שהופכים לאיורים באתר שלה ובבלוג המתפרסם באתר "הארץ". "אני מצלמת ובהשראת התצלומים מאיירת, כי זה הפורמט שכרגע הכי מסעיר אותי; אבל גם בגלל שהאיור מאפשר לי לנתק את הפרט המצולם מהרקע, מהסיפור האישי שלו", מסבירה שמיע, "אני לא מגיעה מתחום איור האופנה ולא חותרת להשתייך אליו. הלבוש מעניין אותי באופן שבו אנחנו בוחרים לבטא את עצמנו, במודע או שלא במודע, באמצעות לבוש, שפת גוף, מחוות קטנות ואיך כל הפרטים הללו מתכנסים לכדי מכלול". שמיע תציג דימויים מחלקו הראשון של הפרויקט, הכולל דמויות שפגשה וצילמה בשנה החולפת, כמו אם ושני ילדיה בפארק במרכז תל אביב, נערה על חד-אופן בפנים מאופרת בכיכר רבין, תיעוד האורחים בפתיחת תערוכת האופנה במוזיאון ישראל ועוד.

  אברהם הוסטל (קומת קרקע), לבונטין 21, תל אביב. א'-שבת 22:00-10:00.

   

  "הלבוש מעניין אותי באופן שבו אנחנו בוחרים לבטא את עצמנו, במודע או שלא במודע, באמצעות לבוש, שפת גוף, מחוות קטנות ואיך כל הפרטים הללו מתכנסים לכדי מכלול". פרויקט "העירוניים" של אילנית שמיע (איור: אילנית שמיע)
   "הלבוש מעניין אותי באופן שבו אנחנו בוחרים לבטא את עצמנו, במודע או שלא במודע, באמצעות לבוש, שפת גוף, מחוות קטנות ואיך כל הפרטים הללו מתכנסים לכדי מכלול". פרויקט "העירוניים" של אילנית שמיע(איור: אילנית שמיע)

    

   ג'רי שי x רונית בכר

   מעצבת האופנה ג'רי שי והאמנית רונית בכר מציגות יחד בתערוכה Out of Line (אוצרת: חגית פלג רותם) בגלריה ביפו העתיקה. השתיים מציגות דמויות מאוירות בטכניקות שונות: שי מציגה איורים אישיים שלה שעליהם רקמה הרוקמת הבדואית פאטמה סלים מהיישוב לקיה בנגב, בעוד בכר תציג דמויות שאיירה בתנועה ואותן חתכה בלוחות מתכת דקים.

   כיכר קדומים 3, יפו. א'-ה' 18:00-11:00; ו'-שבת 17:00-11:00.

    

   בתערוכה Out of Line: דמויות שאיירה רונית בכר בתנועה ואותן חתכה בלוחות מתכת דקים (איור: רונית בכר, צילום: אבי ולדמן)
    בתערוכה Out of Line: דמויות שאיירה רונית בכר בתנועה ואותן חתכה בלוחות מתכת דקים(איור: רונית בכר, צילום: אבי ולדמן)

     

    ונדר x חביבה סליגסון

    מותג האופנה הצעיר Vender חובר זו השנה השנייה למאיירת חביבה סליגסון. פרויקט insidou(b)t שיציגו בשבוע האיור מורכב מסדרת דימויים מינימליסטיים בטכניקות הדפס מסורתיות, המבקשים להרחיב את השיח על תפישות גוף ותפקיד הייצוג הנשי. לצד התערוכה תושק מהדורה מוגבלת של פריטים כמו חולצות טי בגזרת יוניסקס, סווטשירטים ומוצרים משלימים שישלבו טכניקות הדפסת טקסטיל מסורתיות.

    אסופה, רבי נחמן 3, יפו. א'-ה' 20:00-10:00; ו' 17:00-9:00; שבת 20:00-11:00.

     

    לצד התערוכה תושק מהדורה מוגבלת של פריטים כמו חולצות טי בגזרת יוניסקס, סווטשירטים ומוצרים משלימים שישלבו טכניקות הדפסת טקסטיל מסורתיות. ונדר x חביבה סליגסון (איור: חביבה סליגסון)
     לצד התערוכה תושק מהדורה מוגבלת של פריטים כמו חולצות טי בגזרת יוניסקס, סווטשירטים ומוצרים משלימים שישלבו טכניקות הדפסת טקסטיל מסורתיות. ונדר x חביבה סליגסון(איור: חביבה סליגסון)

      

     יונתן כץ

     "נשות שנגחאי – סיפורי אריסטוקרטיה" הוא פרויקט שעליו חתום יונתן כץ, בוגר המחלקה לתקשורת חזותית בשנקר, שבעבר למד יפנית בקיוטו וחי שם כשנה, במהלכה אייר למגזינים בקיוטו ובאוסקה. באיוריו המקסימים ניתן לראות את נשות שנגחאי משנות ה-20 של המאה הקודמת לבושות בבגדים ייחודיים לתקופה. "עיצוב התלבושות לדמויות באיורים שלי הוא חלק חשוב. לכן כשחיפשתי רפרנסים שונים ליצירת האיורים, חקרתי גם את התלבושות הייחודיות של אותה תקופה", הוא מסביר, "התערוכה מתארת אווירה שמזכירה לי את אירופה של בין שתי מלחמות העולם: שפע, דקנדט ועושר תרבותי שייחודי לאותה תקופה".

     מסעדת א לה רמפה, העמל 21, קריית המלאכה, תל אביב. א' 2:00-19:00; ב'-שבת 2:00-12:00.

      

     "התערוכה מתארת אווירה שמזכירה לי את אירופה של בין שתי מלחמות העולם: שפע, דקנדט ועושר תרבותי שייחודי לאותה תקופה". יונתן כץ (איור: יונתן כץ)
      "התערוכה מתארת אווירה שמזכירה לי את אירופה של בין שתי מלחמות העולם: שפע, דקנדט ועושר תרבותי שייחודי לאותה תקופה". יונתן כץ(איור: יונתן כץ)

       

       

       
      הצג:
      אזהרה:
      פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד