צילום: שי יחזקאל

שביט ויזל מאמינה שצריך להתחסן "דרך הטבע ובלי לקחת תרופות"

הדוגמנית ומלכת היופי בדימוס (28) לומדת נטורופתיה בשביל האיזון, הפכה לצמחונית בגלל הכלב ולמדה לשתף בזכות בעלה. " הייתי אדם מאוד סגור ששומר דברים לעצמו"

"הייתי מגיעה לדגמן ובכלל לא זוכרת לְמַה אני מצטלמת". שביט ויזל (צילום: גורן ליובונצ'יץ, סגנון: ראובן כהן)
"הייתי מגיעה לדגמן ובכלל לא זוכרת לְמַה אני מצטלמת". שביט ויזל (צילום: גורן ליובונצ'יץ, סגנון: ראובן כהן)

שביט ויזל (28), ילדת קיבוץ בארי, הוכתרה למלכת היופי 2010 בזמן שירותה הצבאי ועברה לתל אביב אחרי השחרור. את הקשר עם החבר השלישי שלה, אוהד בן נון, מיסדו בני הזוג לפני שנתיים וחצי בחתונה פורימית בהשראת אליסה בארץ הפלאות. בשנה האחרונה היא לומדת נטורופתיה, מגדלת כלב, ממשיכה לדגמן ובעיקר דואגת לשמור על איזון:

 

ימים יגידו אם אהפוך למטפלת

"אני משתדלת לא לקחת תרופות, רק אם יש לי כאבי מחזור - זה הדבר היחיד ששובר אותי, ואז אני לוקחת אדוויל. בשאר הדברים תמיד אנסה למצוא חלופה טבעית"

"אני לומדת כבר שנה נטורופתיה במכללת תלתן. זה מסלול של ארבע שנים שכולל בתוכו המון קורסים - רפלקסולוגיה, תזונה, צמחי מרפא ועוד. הגעתי לזה כי חיפשתי לעצמי איזשהו איזון בחיים, משהו שיעניין אותי להעשיר בו את הידע, פחות להפוך את זה למקצוע, ימים יגידו אם אהפוך למטפלת. בעלי סבל שנים מאלרגיה, והיחיד שהציל אותו היה פרופסור שרוקח תרכובות מצמחים. בזכותו אני באמת מבינה ומתעניינת בכוח של הצמחים.

 

לחזק את מערכת החיסון שלנו דרך הטבע

"אני משתדלת מאוד לא לקחת תרופות, רק אם יש לי כאבי מחזור - זה הדבר היחיד ששובר אותי, ואז אני לוקחת אדוויל, אבל בשאר הדברים תמיד אנסה למצוא קודם את החלופה הטבעית. אני לוקחת ויטמינים כל בוקר ומשתדלת להתייחס לגוף שלי בדרך כזו שלא אצטרך לקחת תרופות".

 

"הלוואי שיום אחד אצליח להיות טבעונית" (צילום: גורן ליובונצ'יץ, סגנון: ראובן כהן)
  "הלוואי שיום אחד אצליח להיות טבעונית"(צילום: גורן ליובונצ'יץ, סגנון: ראובן כהן)

   

  איך אפשר לגדל כלב ולאכול פרה?

  "יש לי תזונאית, כי אני עדיין לא מומחית בתזונה ואני צמחונית כבר חמש שנים, מאז שיש לי כלב. מבחינתי זה היה הקש ששבר את גב הגמל. הסתכלתי עליו והבנתי שכלב ופרה זה אותו הדבר, אז איך אני יכולה לגדל כלב בבית, לאהוב אותו כאילו הוא הילד שלי, ולאכול פרה?

   

  "הלוואי שיום אחד אצליח להיות טבעונית, אני מאמינה שהעולם הולך לשם ובסוף כולנו נהיה סוג של טבעונים. בתל אביב קל מאוד להיות טבעוני או צמחוני, יש תפריטים מגוונים בכל מקום, וגם בחו"ל. המודעות עולה היום. מקסימום תמיד אפשר לאכול פסטה".

   

  למדתי להיות נוכחת

  "אני גם רוצה להביא יותר את עצמי לתוך העבודה". מתוך הקמפיין של משכית (צילום: אייל נבו)
   "אני גם רוצה להביא יותר את עצמי לתוך העבודה". מתוך הקמפיין של משכית (צילום: אייל נבו)

    

   "כרגע אין לי מחשבות להפסיק לדגמן. אני גם הפרזנטורית של 'משכית' ועושה עוד הרבה דברים בדוגמנות, אבל אני גם רוצה להביא יותר את עצמי לתוך העבודה. ב'משכית' למשל אני כביכול רק הפנים שלהם, אבל אנחנו עושים איזשהו מסע משותף יחד. זה תהליך ואני מאמינה שברגע שאת מביאה את עצמך למקום הזה, הוא פשוט יוצא החוצה. פעם הייתי מגיעה ליום צילום ובכלל לא זוכרת למה אני מצטלמת, זה היה מאוד מנותק. היום למדתי להיות נוכחת ולהביא את עצמי".

    

   לא מאמינה במספר שעל המשקל

   "אני אוהבת מאוד בצקים, בורקס חם שיצא מהתנור או סמבוסק טוב בערב של שכרות, זה הכי כיף. אבל מה שהכי חשוב זה איזון"

   "אני לא עולה על המשקל אף פעם. אני כן עושה את כל הבדיקות שצריך, אחוזי שומן ושריר, כי זה חשוב למערכת הנשית. אני לא מאמינה במספר שעל המשקל וחושבת שאם הנפש בריאה אז גם הגוף בריא. זה נשמע מעצבן שאני אומרת את זה, אבל גם יש לי גנטיקה טובה. אני יכולה להרשות לעצמי לפעמים דברים שהם לא בריאים אבל הם טעימים וכיפיים. אני אוהבת מאוד בצקים, בורקס חם שיצא מהתנור או סמבוסק טוב בערב של שכרות, זה הכי כיף. אבל מה שהכי חשוב זה איזון".

    

   לתחזק את הגוף בצורה הכי טובה

   "העבודה שלי היא הגוף שלי, וזה מחייב אותי לתחזק אותו בצורה הכי טובה שיש. כושר הוא חלק בלתי נפרד, אבל אני עושה את זה בעיקר כי אני מבינה את החיים. אני מבינה שמתישהו ארצה להיכנס להיריון וללדת ולא ארצה להרגיש לא טוב עם עצמי או שאני מאבדת את זה. ככל שאני מתבגרת ורואה את ההורים שלי ואת כל האנשים סביבי - ברגע שעושים ספורט, הגוף מתחזק וגם המוח. זה צריך להיות פשוט משהו שאנחנו עושים, בדיוק כמו לישון או לנשום".

    

   איך לדבר עם בעלי

   "זה תהליך שעברתי עם עצמי, לא הייתי כזאת. הייתי אדם מאוד סגור ששומר דברים לעצמו. בעלי לימד אותי את זה כשהוא רק הכיר אותי. הוא היה מושיב אותי ואומר 'אוקיי, עכשיו תגידי לי מה את מרגישה'. זה פשוט משחרר את הרגשות החוצה ואני לא סוחבת אותם עם עצמי. יש ימים טובים יותר וטובים פחות, וגם זה בסדר. צריך גם את זה לקבל".

    

   אנשים לא יודעים שיש הבדל בין אורגני לטבעי

   לניל'ס יארד. "התאהבתי במותג" (צילום: ענת מוסברג)
    לניל'ס יארד. "התאהבתי במותג"(צילום: ענת מוסברג)

     

    " לפני שנה בערך פגשתי את היבואנים של ניל'ס יארד. נסענו יחד למפעלים של החברה באנגליה והתאהבתי במותג. אמרתי להם שאני חייבת להיות חלק מזה, לקחתי על עצמי את מערך השיווק שלהם ויצאנו לדרך משותפת. זו חברה לונדונית שנחשבת לחברת הקוסמטיקה האורגנית המובילה בעולם. היא מוכרת ב־60 מדינות ויש שם גם המון אג'נדות של שמירה על כדור הארץ, העסקה בסחר הוגן, מיחזור בקבוקים, איסור ניסויים על בעלי חיים ועוד.

     

    "אני משתמשת רק במוצרים שלהם, עד לרמת השמפו והסבון לפנים. אנשים לא יודעים שיש הבדל בין אורגני לטבעי. כדי שמוצר ייקרא טבעי, 6% מהרכיבים שלו צריכים להיות טבעיים. זהו. שאר ה־94% יכולים להיות כימיים. בניל'ס יארד 96% מהמוצר ממקור אורגני וה־4% הנותרים הם מים, שלא יכולים להיקרא אורגניים".

      

    לשמור על פרופורציות בסלולרי

     

     

    "באינסטגרם נראה שלכולם יש את החיים הכי טובים, אבל זה ממש לא ככה. אני משתדלת להביא את החיים שלי לשם, אבל לא מנותקת מהמציאות. יש לי 50 אלף עוקבים מאוד פעילים, ואני משתדלת להגיב לכולם. אבל אני גם משתדלת להתנתק מזה. השבוע עשינו למשל ארוחה משפחתית, למשפחות שלי ושל בעלי, וכשהיא נגמרה קלטתי שאין לי אפילו תמונה אחת מהערב הזה, ובעידן של היום זה כאילו לא היה. אבל זה הכי היה. אפילו שלא תיעדתי - זה חרוט אצלי".

     

    13 דברים שעוזרים לשביט ויזל לשמור על איזון: הכתבה המלאה בגיליון החדש של מנטה

     

    הגיליון החדש של מגזין מנטה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי יחזקאל)
    הגיליון החדש של מגזין מנטה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי יחזקאל)
     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד