לוסי וצחי לא לבד: תכירו את הזוגות ששברו מוסכמות כדי להיות ביחד

החתונה של צחי הלוי ולוסי אהריש הסעירה את המדינה, אבל הם לא הזוג המפורסם הראשון שהאהבה שלו חוצה גבולות של דת ולאום. איזה תגובות הם מקבלים מהחברה?

עידן רייכל ומדאריס דיובל: "אם אני הייתי המפורסמת, והיינו חיים באוסטריה, והיו אומרים בתוכנית שזה ביזיון שנישאתי ליהודי, היו כנראה מפטרים את המגיש, העורך וכל מי שקשור לזה. אבל פה אצלנו, בישראל, איכשהו אנשים מרשים לעצמם" (צילום: יגל בר קמא)
עידן רייכל ומדאריס דיובל: "אם אני הייתי המפורסמת, והיינו חיים באוסטריה, והיו אומרים בתוכנית שזה ביזיון שנישאתי ליהודי, היו כנראה מפטרים את המגיש, העורך וכל מי שקשור לזה. אבל פה אצלנו, בישראל, איכשהו אנשים מרשים לעצמם" (צילום: יגל בר קמא)

קורל סימנוביץ' וסרג'י רוברטו: "סרג'י הוא כמו יהודי"

 

קורל סימנוביץ', בת למשפחה יהודית וסרג'י רוברטו, בן למשפחה קטלאנית-נוצרית (צילום: מתוך האינסטגרם של coralsimanovich@)
  קורל סימנוביץ', בת למשפחה יהודית וסרג'י רוברטו, בן למשפחה קטלאנית-נוצרית(צילום: מתוך האינסטגרם של coralsimanovich@)

   

  היא: קורל סימנוביץ' (27), דוגמנית ומעצבת אופנה, נולדה בניו־יורק וגדלה בתל־אביב, בת למשפחה יהודית.

   

  הוא: סרג'י רוברטו (26), כדורגלן ברצלונה, גדל בספרד, בן למשפחה קטלאנית־נוצרית.

   

  סיפור האהבה: התחיל כקשר וירטואלי, שכלל התכתבויות באינסטגרם ושיחות טלפון. אחרי ארבע שנים על קו תל־אביב־ברצלונה, הכדורגלן הבינלאומי והדוגמנית נישאו במאי האחרון בחתונה סופר־נוצצת ומתוקשרת בחוות רונית. את הטקס ניהל רב רפורמי.

   

  הזוגיות: "הכרתי בן אדם טוב שעושה לי טוב", הסבירה סימנוביץ' בריאיון ל"זמנים מודרניים". "לא צריך לשפוט בן אדם לפי הדת… אם יהיו לנו ילדים יחד, הם יהיו יהודים". סימנוביץ' הוסיפה באותו ריאיון: "אני באה ממשפחה לא דתית אבל מסורתית, שחוגגת את החגים היהודיים ושומרת כשרות... בני המשפחה שלי, כשהכירו את סרג'י, ראו אדם טוב וחשוב להם שאני מאושרת".

   

  התגובות: בכל פעם שסימנוביץ' מתראיינת או מצטלמת, הטוקבקיסטים תוקפים אותה עם תגובות, כמו "די להתבוללות". יממה לפני החתונה עם רוברטו, שלח בנצי גופשטיין מארגון להב"ה מכתב לסימנוביץ', שבו כתב: "לך כיהודייה אסור לבוא בברית נישואין עם אדם שאינו יהודי".

   

  בריאיון ל"ערב טוב עם גיא פינס" אמרה סימנוביץ': "יש המון שלא אוהבים לראות את הזוגיות הזאת, שסרג'י לא יהודי. אבל כמו שאני מקבלת ביקורות על עבודה ועל דברים שאני עושה, אני יודעת גם להחליק ביקורות שאני מעדיפה לא לשמוע על הקשר שלי... הוא כמו יהודי, הוא אוהב את החגים, אוהב לעשות קידוש ואוהב את הדת. הוא אמר לי להתקין מזוזה בבית".

   

    

  עדי שילון ויוסף סוויד: "אני מקבלת אלפי הודעות מאנשים שמאחלים לי שאמות"

   

  עדי שילון, בת למשפחה יהודית ויוסף סוויד, בן למשפחה ערבית-נוצרית (צילום: מתוך האינסטגרם של adishi@)
   עדי שילון, בת למשפחה יהודית ויוסף סוויד, בן למשפחה ערבית-נוצרית(צילום: מתוך האינסטגרם של adishi@)

    

   הוא: יוסף סוויד (42), שחקן, אב לבן מנישואים קודמים, גדל בחיפה, בן למשפחה ערבית־נוצרית.

    

   היא: עדי שילון (31), מגישת טלוויזיה ומאמנת אישית, ילידת תל־אביב, בת למשפחה יהודית.

    

   סיפור האהבה: השניים הכירו דרך מכרים משותפים, ואחרי שלוש שנות זוגיות על קו ישראל־ברלין, נישאו בבית העירייה בפראג בטקס אזרחי.

    

   הזוגיות: "כשהתאהבתי ביוסף לקח לי שלוש שניות להגיד: 'זה הגבר של החיים שלי'. לו, לעומת זאת, זה לקח כמה חודשים", סיפרה שילון בריאיון ל"לאשה". על מורכבות הקשר אמרה: "אצלנו הסכסוך לא קיים. הוא קיים בפוליטיקה ובמקומות שיש בהם הרבה חושך ובורות, אבל אני לא מרגישה אותו אצלי בבית, להפך".

    

   התגובות: "אני מקבלת אלפי הודעות מאנשים שמאחלים לי שאמות", סיפרה שילון ל"לאשה". "זה רק מעצים את המקום השלם שאני נמצאת בו. אני מצליחה למצוא חמלה כלפי כל האנשים האלה, ולאחל להם שגם הם ימצאו אהבה גדולה ולא ידברו ככה לאף אחד".

    

   "בטוקבקים תמיד כותבים: 'אם אחותו הייתה יוצאת עם יהודי הוא היה רוצח אותה'. אבל אחותו האמצעית נשואה ליהודי! אני לא רוצה לתת מקום לאנשים החשוכים. הם קיבלו ממני יותר מדי במה. פחדתי לצאת מהבית כי הרגשתי שיכולים לפגוע בי. יש מיעוט אלים שלא מסוגל לקבל את האחר".

    

    

   נורמן עיסא וגדעונה רז: "זו הייתה פשוט אהבה"

    

   נורמן עיסא, בן למשפחה ערבית-נוצרית-מארונית וגדעונה רז, בת למשפחה יהודית (צילום: מתוך האינסטגרם של gidona@)
    נורמן עיסא, בן למשפחה ערבית-נוצרית-מארונית וגדעונה רז, בת למשפחה יהודית(צילום: מתוך האינסטגרם של gidona@)

     

    הוא: נורמן עיסא (51), שחקן ובמאי, גדל בחיפה, בן למשפחה ערבית־נוצרית־מארונית.

     

    היא: גדעונה רז (50), שחקנית, מחזאית ודרמה־תרפיסטית, גדלה בפתח־תקווה, בת למשפחה יהודית.

     

    סיפור האהבה: השניים הכירו בבית הספר למשחק בית צבי לפני יותר מ־20 שנה (במסגרת התוכנית "מאסטר שף VIP" סיפרו שהתאהבו לאחר שהחליפו ביניהם סנדוויצ'ים). הם נישאו בטקס אזרחי בקפריסין. כיום הם הורים לשלושה ילדים ומנהלים יחד את תיאטרון "אלמינא" ביפו.

     

    הזוגיות: "אני התחברתי אליו והוא התחבר אליי לא בגלל מה שכתוב לי בתעודת הזהות. זו הייתה פשוט אהבה", סיפרה רז בריאיון למוסף "24 שעות" של "ידיעות אחרונות". "אנחנו שמחים בבחירה הזאת, וכל המורכבות של העולם מסביבנו באמת לא קשורה אלינו".

    "מעולם לא נתתי דין וחשבון, לא לצד הערבי ולא לצד היהודי", הוסיף עיסא בריאיון ל"7 ימים". "אהבתי אישה. כשאתה בוחר במישהו או במישהי, אתה בוחר כי אתה אוהב. אתה לא בוחר בלאום".

     

    התגובות: "בטח שזה לא פשוט", סיפרה רז בראיון ל"דה מרקר". "חברה שלי בבית צבי אמרה לי 'מה קרה לך, מגיע לך יותר'. בסביבתי קיבלו אותו אבל לא ממש, וגם אצלו לא ממש שמחו. כל הזמן אמרו לנורמן, 'חסרות בחורות ערביות יפהפיות'? זה היה מאבק, אבל היה שווה להתעקש. כיום כולם מאוהבים בו".

     

     

    מירה עווד וקוסטה מוגילביץ': "נא להתקדם למאה ה־21"

     

    מירה עווד, בת לאב פלסטיני-נוצרי ואם בולגריה-נוצרייה וקוסטה מוגילביץ', המגדיר את עצמו כחסר דת (צילום: מתוך האינסטגרם של miraaawad@)
     מירה עווד, בת לאב פלסטיני-נוצרי ואם בולגריה-נוצרייה וקוסטה מוגילביץ', המגדיר את עצמו כחסר דת(צילום: מתוך האינסטגרם של miraaawad@)
      

      

     היא: מירה עווד (43), שחקנית וזמרת, גדלה בכפר ראמה, בת לאב פלסטיני־נוצרי ואם בולגריה-נוצרייה.

      

     הוא: קוסטה מוגילביץ' (35), איש הייטק, עלה מאוקראינה, מגדיר עצמו כחסר דת.

      

     סיפור האהבה: אחרי שנה וחצי של זוגיות והצעת נישואים רומנטית, הזוג נישא בסוף 2013 בחתונה אזרחית בבולגריה, ואחרי ארבעה חודשים חגג בתל־אביב עם חברים ובני משפחה, באירוע שכלל הופעה של עידן רייכל.

      

     התגובות: "פונים אליי מהתקשורת כדי שאתן את זווית המבט שלי על 'החתונה הסנסציונית' של לוסי אהריש וצחי הלוי, כי גם אני במערכת יחסים מעורבת", כתבה עווד בפייסבוק. "מה מעורב במערכת היחסים שלי? התחתנתי עם ג'ירפה או עם חוצן? נישאתי לבן אדם, הומו ספיאנס, קיבינימט. מה יש לי לומר? גבר פוגש אישה, הם מתאהבים ואז מתחתנים, זה כל הסיפור. נא להתקדם למאה ה־21!" עווד הוסיפה והתבדחה: "אורן חזן עלה עליי! לא התחתנתי עם הגבר הזה כי אני אוהבת אותו או כי הוא בחור מדהים, עשיתי את זה כחלק מתוכנית שטנית לפתות את נפשו היהודית, לפגוע במדינה ולמנוע מצאצאינו להמשיך את השושלת היהודית".

      

      

     עידן רייכל ודמאריס דיובל: "אמרו עלינו שזה ביזיון"

      

     עידן רייכל, בן למשפחה יהודית ודמאריס דיובל, בת למשפחה נוצרית (צילום: יגל בר קמא)
      עידן רייכל, בן למשפחה יהודית ודמאריס דיובל, בת למשפחה נוצרית(צילום: יגל בר קמא)
       

       

      הוא: עידן רייכל (41), מוזיקאי, גדל בכפר־סבא, בן למשפחה יהודית.

       

      היא: דמאריס דיובל (30), שף־קונדיטורית, ילידת אוסטריה, בת למשפחה נוצרית.

       

      סיפור האהבה: השניים הכירו בהופעה של רייכל באוסטריה, שאליה הגיעה דמאריס עם אחותה ואביה. אחרי שנתיים היא עברה בעקבותיו לישראל. בני הזוג, שלא נישאו עד היום, הם הורים לשתי בנות, פיליפה הלנה וסלומה סזאריה.

       

      הזוגיות: "ההקרבה שלה היא אדירה", סיפר רייכל בריאיון ל"7 לילות". "המזרח התיכון הוא 180 מעלות מווינה. ההורים, האחות והאחים שלה לא פה. היא חולמת ומדברת בגרמנית... בינינו אנחנו מדברים באנגלית, עם הבנות אני מדבר בעברית, היא מדברת איתן בגרמנית ופיליפה עונה לה בעברית".

       

      התגובות: "פעם רב אחד כתב לי בצורה מרגשת, ואישית, את הכאב האמיתי שהוא חש מחיי המשותפים עם דמאריס", כתב רייכל בפייסבוק השבוע. "אתם יודעים מה? האמנתי לו. גם דמאריס האמינה שהוא כותב מדם לבו, והיום אנחנו אפילו בקשר. אבל כשבתוכנית טלוויזיה אמר פעם מישהו מפורסם מאוד בפאנל שישב בו, שהוא חושב שזה ביזיון שרייכל בחר חיים משותפים עם דמאריס, ושהבנות לא יהודיות עד אשר ואם יתגיירו - דמאריס אמרה לי משהו יפה: 'אתה יודע, עידן, אם אני הייתי המפורסמת, והיינו חיים באוסטריה, והיו אומרים בתוכנית שזה ביזיון שנישאתי ליהודי, היו כנראה מפטרים את המגיש, העורך וכל מי שקשור לזה. אבל פה אצלנו, בישראל, איכשהו אנשים מרשים לעצמם״.

       

       

      הודא נקאש ורועי מולה: "למה הילדים שלנו יהיו שונים?"

       

      הודא נקאש, בת למשפחה ערבית-נוצרית ורועי מולה, בן למשפחה יהודית (צילום: דניאל קמינסקי)
       הודא נקאש, בת למשפחה ערבית-נוצרית ורועי מולה, בן למשפחה יהודית(צילום: דניאל קמינסקי)
        

        

       היא: הודא נקאש (28), דוגמנית, נולדה בחיפה וגדלה בנצרת, בת למשפחה ערבית־נוצרית.

        

       הוא: רועי מולה (38), סאונדמן ומוזיקאי, גדל בתל־אביב ובנווה־מונוסון למשפחה יהודית.

        

       סיפור האהבה: השניים התאהבו במהלך צילומי "הישרדות", לשם היא הגיעה כמתחרה והוא כסאונדמן, ולפני שנה בדיוק התחתנו בקפריסין.

        

       הזוגיות: "הוא מסתכל עליי כעל בן אדם, לא כעל ערבייה ולא כעל נוצרייה, וברוך השם יש על מה להסתכל", סיפרה נקאש בריאיון ל"זמנים מודרניים" של "ידיעות אחרונות". "למה שזה ישנה לי?" הוסיף מולה בריאיון של השניים ל"לאשה". "אני לא קם בבוקר ואומר לה: 'בוקר טוב, נוצרייה', זה לא האישיו. יש לנו אותו האלוהים".

        

       התגובות: "ביום חמישי בבוקר קמנו למבול של טלפונים והודעות מתוכניות טלוויזיה ועיתונים שרצו לראיין אותנו בעקבות החתונה המדוברת של לוסי וצחי", כתב מולה בפייסבוק, "סירבנו בנימוס. שוב אותן שאלות מיותרות. מה ההורים חושבים, מה החברים אומרים. מיצינו. אבל יש שאלה אחת שנשאלת ועולה תמיד: מה יהיה עם הילדים המסכנים שלכם. 'ילדים חסרי זהות', מכנים אותם. ואני מנסה להבין, באמת, מה המשמעות מאחורי השאלה. למה הילדים שלנו יהיו שונים, ובמה?"

        

        

        

       הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
       הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
        
       הצג:
       אזהרה:
       פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד