יד ראשונה מאשת עסקים: מותג בגדים לקריירה מוצלחת

עו"ד אור עזריה, בעלת ניסיון של 15 שנה בתחום דיני המשפחה, מציגה את ADIOR - מותג אופנה חדש הפונה לנשות עסקים בפרט, ונשים האוהבות סטייל מוקפד בכלל

עו"ד אור עזריה ובתה, עו"ד עדי בן ברוך. "אנחנו מאמינות שהמראה שלנו יכול להוביל להצלחה. כל אישה, ללא קשר לתחום עיסוקה, צריכה לפחות חליפה אחת טובה בארון" (צילום: עמיר צוק)
עו"ד אור עזריה ובתה, עו"ד עדי בן ברוך. "אנחנו מאמינות שהמראה שלנו יכול להוביל להצלחה. כל אישה, ללא קשר לתחום עיסוקה, צריכה לפחות חליפה אחת טובה בארון" (צילום: עמיר צוק)
להתאים חליפה, לשלב מכנסיים, חולצה, שמלה וז'קט אלגנטיים ואופנתיים – משימה שיכולה לסבך אפילו פאשניסטות ידועות וסטייליסטיות מנוסות. כאשר מדובר בעורכות דין המופיעות בבתי המשפט, נשות עסקים ובעלות משרות במוסדות רשמיים,

המשימה הופכת להיות יום יומית, סבוכה ולעיתים אף מעיקה.

 

עו"ד אור עזריה, בשיתוף בתה, עו"ד עדי בן ברוך, החליטו להרים את הכפפה ובימים אלו משיקות בישראל מותג אופנה חדש המציע חליפות בגזרות אירופאיות, מכנסיים, חולצות ופריטים מחמיאים ומרשימים נוספים שיקלו על נשים רבות, יחסכו זמן ויעניקו לכל אחת רושם ראשוני מרשים במיוחד.

 

 

עו"ד אור עזריה, מספרת על הדרך הארוכה שעברה מדיונים באולמות בתי המשפט ועד להקמת מותג האופנה ADIOR:

 

"אני מאמינה כי המראה שלנו יכול להוביל להצלחה. כל אישה, ללא קשר לתחום עיסוקה, צריכה לפחות חליפה טובה אחת בארון. בפרט נשים במשרות בכירות, במוסדות המעניקים שירות לקהל, ארגונים גדולים, קופות החולים, עיריות ומקומות נוספים".

 

"המותג שלנו, ADIOR, מכניס לארץ את תרבות הלבוש האירופאי המהודר. כאשר נכנסים לסניף בנק באירופה, מיד ניכר לעין הלבוש המוקפד של העובדות והעובדים. יש קוד לבוש. ישראל עדיין לא שם, אך אני גאה להיות חלק ממהפכת הלבוש במוסדות שמעניקים שירות ללקוחות ושואפים לכך שעובדיהם יתלבשו בבגדים מחמיאים וייצוגיים כאחד. ישנן משרות הדורשות ייצוגיות, הן בתפקידים הבכירים והן בזוטרים. אני סבורה שגם לחליפה מחויטת יש תפקיד. אגב, היא לא חייבת להיות רשמית מאוד, אך כן מוקפדת".

 

מרבית החנויות מציעות ז'קטים לחוד, מכנסיים וחצאיות לחוד, ולא חליפות. בחנות האינטרנטית ADIOR נמכרות חליפות הכוללות מגוון ז'קטים, מכנסיים, חולצות ושמלות, אותם ניתן לשלב עם מבחר פריטים משלימים כמו צווארונים נשלפים ואקססוריז.

"אני שואפת לראות כמה שיותר נשים, מכל המגזרים, שמתלבשות לעבודה באופן ייצוגי, סולידי ולא מסורבל. מבלי להתרוצץ שעות ארוכות בחנויות כדי לזכות להופעה מושלמת. אני סבורה כי חברות מסחריות צריכות לספק ביגוד לעובדות ועובדים".

 

"מספר משרדי עו"ד גדולים הלבישו בעזרתנו את כל נשות המשרד ורכשו חליפות לעורכות הדין השכירות. כבר קיבלתי פניות מבנק, רשות מקומית, וחברות הייטק, כך שאני שמחה שזה מתחיל לתפוס ויש לי חלק במהפכת הביגוד הנשי. לא מדובר פה במדים, אלא קוד לבוש מכובד, אחידות בתפיסה ובקו הכללי, ובו בזמן שונות והתאמה ייחודית לצרכים של כל אישה. זה כמו שמלה שחורה בארון שכל אחת מאתנו חייבת שתהיה לה לפחות אחת".

 

במשך שנים רבות תחום המשפט והעסקים היה לנחלתם של גברים. כיום כאשר מספר הנשים בתחום עדיין קטן מזה של גברים, אך שואף לשוויון, גובר הצורך בחליפות שיחמיאו ויענו על הצרכים של נשים בישראל, הן מבחינת הגזרות השונות והן בשל המגבלות שכופה עלינו מזג האוויר.

"במהלך הקריירה שלי כעורכת דין, כבר מעל 15 שנים, שכללו הופעות רבות מדי יום בבתי המשפט ופגישות רשמיות ומכריעות עם הלקוחות, נאלצתי לקנות בגדים בחו"ל, לאלתר ולשלב. לרוב, לא הייתה התאמת בגדים מלאה".

 

"ראיתי שעורכות דין אחרות, לעיתים קרובות, גם לא מצליחות לשלב בין הג'קט למכנסיים, שעשויים מבדים שונים וזה אף פעם לא נראה מושלם כמו חליפות של מותגים יוקרתיים בחו"ל, בהם מקפידים על גזרות מדויקות ובדים תואמים ואיכותיים. שעות ארוכות הקדשתי לאפיון צרכים של לבוש מחויט ומוקפד. המטרה שלי ושל בתי עדי, ששותפה עמי במותג, היא לייצר סטנדרט לבוש חדש". 

 

"חליפות בצבעים סולידיים: שחור, אפור, קאמל, שמנת - בגזרות מחמיאות מאוד התואמות את מבנה גוף האישה הישראלית, מבדים נוחים ואיכותיים, במבחר מידות ובמחירים סבירים. כמו כן החליפות מתאימות הן לעבודה ולפגישות חשובות, והן לשעות הפנאי והערב ואף לאירועים, בשילוב אקססוריז ושילוב של חלקי החליפה עם פרטי לבוש אחרים כגון החלפת החולצה הלבנה בחולצה שחורה, החלפת המכנסיים בג'ינס, מכנסי עור, מכנסיים קצרים ועוד. אנחנו מעורבות בכל שלבי העיצוב והייצור החל מבחירת הבדים, הגזרה, הצבעים ועד לכפתורים״.

 

לפני מספר חודשים נודע לעו"ד עזריה כי היא חולה בסרטן ועליה לעבור טיפולים קשים ולהפסיק עבודתה האינטנסיבית באופן מיידי. במקום להאשים את מחלת הסרטן בכל הרגעים הקשים והבלתי נסבלים שהיא נאלצה לעבור, היא בטוחה כי ללא המחלה הרעיון להקים את מותג האופנה לא היה קורם עור וגידים.

"כאשר קיבלתי את ההודעה שמדובר במחלה סופנית הרגשתי שחרב עליי עולמי ואולם במקום לרחם על עצמי החלטתי להמשיך לתפקד, עניתי ללקוחות באמצע טיפולי הכימותרפיה. זכור לי הרגע בו מצאתי עצמי הולכת במסדרון בית החולים הדסה, בוכה ללא הפסקה ולא מבינה מה אני עושה פה במקום להיות בדיונים ובבתי המשפט כפי שאני עושה מדי יום ואז התחלתי לחשוב שאולי זה הזמן לעצור ולהגשים רעיון עליו חשבתי מספר שנים. ביום שסיימתי את הטיפול האחרון, עדי ואני לנו במלון שסמוך לבית החולים, עדי העירה אותי באמצע הלילה ואמרה לי: "אימא אנחנו נוסעות להגשים חלום, אנחנו טסות לחו"ל להיפגש עם מספר מעצבים ויצרנים במטרה לממש את מה שרצית״.

 

"יומיים לאחר מכן, בכיסא גלגלים, טסנו לחו"ל ועשינו זאת. אני בטוחה שזה מה שעזר לי להחלים ולהבין שאנחנו מקבלים הזדמנויות בחיים. אני לא אשכח משפט שאמר לי הבן שלי אמיר, כשקיבלתי את הבשורה: "אמא תגידי תודה לאלוהים, אשתו של חבר שלי ילדה לפני 3 חודשיםֿ, ביום שחזרה לעבודה נהרגה בתאונת דרכים, את קיבלת הזדמנות. עדי מלווה אותי בכל מהלך, עסקי ומשפחתי, היא ממשיכת הדרך שלי. היא ליוותה אותי בכל הטיפולים. באותם הימים ראשי הוצף במחשבות ושאלות, מה אני רוצה להספיק לעשות, מה אשאיר לילדיי בירושה – משרד מצליח ועסק אופנה בתחילת דרכו, שלא בטוח כי אזכה לראותו משגשג. אלו רגעים שבהם חשבתי שלא אממש את הפרויקט עד הסוף".

 

אור ועדי בתה, ממשיכות לנהל במקביל את משרד עורכי הדין שלהן. עדי ממשיכה את הדרך של אמה והתמחתה בתחום דיני המשפחה והמעמד האישי. בבעלותן משרד ידוע ומוכר בעל קהל לקוחות מכובד שכולל לא מעט בכירים במשק הישראלי. יחד הן הקימו את מותג האופנה החדשני הנושא את שמן, ואותו הן מציעות כפתרון מושלם לנשים רבות.

 "עמיתות, לקוחות וחברות אהבו מאוד את החליפות ואף הודו לנו שסוף סוף יש להן היכן לקנות. השתתפנו במספר כנסים של לשכת עוה״ד וזכינו לפרגון גדול ולשבחים על הרעיון. בכל מפגש חברתי או מקצועי, אני שומעת מעוד עורכות דין: 'מצאתי פריט שחיפשתי לאורך שנים'. כך אני יודעת שעשיתי את שלי. אני אדם של עשייה מתמדת ועבודה קשה, וכך גם ילדיי".

 

בנה של עו"ד עזריה, אמיר בן ה-27, הצטרף אף הוא לאחרונה לתחום האופנה. "זהו עסק משפחתי. כיום, החנות האינטרנטית מספקת משלוחי בגדים לכל חלקי הארץ. בנוסף יש לנו חנות ניידת שמגיעה למשרדים וללקוחות פרטיים, אנחנו עובדים סביב השעון ומעניקים שירות לעורכות דין, נשות עסקים ונשים בכל הגילאים אשר רוצות להיראות בסטנדרט אירופאי גבוה יותר ובמחיר הולם. היה חשוב לנו להביא קונספט ייחודי: אופנה ברמות הגבוהות ביותר שלא נופלות מבתי אופנה יוקרתיים באיטליה, אך במחירים אטרקטיביים שיהיו נגישים לנשים הישראליות".

 

לפני כחודש חגגה עו"ד אור עזריה יום הולדת 47. היא כלל לא הייתה בטוחה שתחגוג אותו, שתגיע ליום הזה בריאה וגם תספיק להביא בשורה אופנתית לישראל. "הרצון להספיק עוד ועוד דברים פועל כמניע שלא מאפשר לעצור. החיים יכולים להסתיים בכל יום. הבטתי לאחור, נזכרתי כיצד התחלתי כמעט מאפס. התחתנתי בגיל צעיר ובגיל 25 החלטתי להתגרש עם שני ילדים, ללא מקצוע ועם עול פרנסה כבד. למדתי משפטים, סיימתי התמחות ופתחתי משרד משלי. בחרתי בדיני המשפחה ואף מחסום לא עצר אותי".

 

"הגישה שלי במשרד, גם כיום – לעזור לנשים במצבי המשבר להתמודד ולצלוח את הקשיים. כיוונתי גבוה והגשמתי חלומות. התמדתי ועבדתי קשה על כל תיק ותיק, ללא סיוע מהבית. תהליך הגירושין שעברתי

בגיל 25 מלווה אותי בעשייה היום יומית. בעקבות המחלה הבנתי שאנשים מבזבזים זמן יקר מחייהם על ניהול הליך גירושין ארוך ומייסר. שמתי לעצמי מטרה ליישב כמה שיותר סכסוכים ללא מלחמה, מה שנקרא:

Divorce without war״.

 

 

עו״ד יעל לביא

 

דגם קלאסיקו - ג׳קט: 499 שקל (צילום: עמיר צוק)
  דגם קלאסיקו - ג׳קט: 499 שקל(צילום: עמיר צוק)
   

  מגשרת, ונוטריונית, עובדת בתפקיד ניהולי בכיר בחברה ביטחונית מהמובילות בעולם, מתמודדת למועצת העיר יהוד-מונסון שם היא מתכוונת לקדם פעילות להורים עובדים, לגיל הרך, העצמת נוער וקידום נשים.

   

  ״אני מאמינה שתקרת הזכוכית נשברת כאשר פוגעים בה ב-100 קמ"ש, לכן סוד ההצלחה הוא עבודה קשה, התמדה ומטרה ראויה. אני מאמינה בכך שאנשים שמים לב לפרטים הקטנים ולכן גם הופעה חיצונית ייצוגית ומכבדת - חשובה להצלחה. אולם בסופו של דבר, התוצאות הסופיות נקבעות באישיות וביכולת להתגבר על קשיים״

   

   

  עו״ד שרון בירון מרקוביץ

   

  דגם אורבן - ג׳קט: שקל, מכנסיים: שקל (צילום: עמיר צוק)
   דגם אורבן - ג׳קט: שקל, מכנסיים: שקל(צילום: עמיר צוק)
    

   עו"ד שרון בירון מרקוביץ, בעלת משרד עו"ד בתחום הנזיקין וחדלות פרעון, מנכ"לית לשכת עוה"ד מחוז דרום, מתנדבת בארגונים ועמותות במחוז הדרום.

    

   ״בחרתי בעריכת הדין מתוך רצון לנתינה ועזרה לזולת. אני מאמינה כי זהו מקצוע עם שליחות וכי אני נוגעת דרכו באנשים בנקודות חייהם הרגישות והנזקקות ביותר, בין אם לאחר תאונה, לאחר רשלנות רפואית שעברו או במצב בו הם פושטי רגל ובחדלות פרעון. אני מאמינה כי אין הזדמנות שנייה לרושם ראשוני ולכן הלבוש והמראה החיצוני כל כך חשובים. לאחר מכן לומדים האנשים להכירך. מראה נכון יוצר את הרושם הנכון״

    

    

   רוית אסף

    

   דגם "לואי" - קיים בקאמל, שחור ואפור. ז׳קט: 489 שקל, מכנסיים: 299 שקל (צילום: עמיר צוק)
    דגם "לואי" - קיים בקאמל, שחור ואפור. ז׳קט: 489 שקל, מכנסיים: 299 שקל(צילום: עמיר צוק)
     

     

    בעלת רשת בתי ספר למקצועות היופי "רוית אסף", בוגרת לימודי כלכלה וניהול, שמאית מקרקרעין ומאפרת מקצועית, מלכת היופי של ישראל לשעבר.

     

     

    ״חשוב ללמוד את העסק על כל צדדיו. לגייס צוות איכותי, אמין ומקצועי, להיות קשובים ומעורבים, אני מאמינה בלעבוד בגובה העיניים מול כל הגורמים, כי ההצלחה משותפת לכולנו. כמי שעוסקת בתחום היופי, אני מאמינה שגם למראה החיצוני יש השפעה על התחושה והבטחון העצמי. מראה מטופח, מוקפד ונכון ייצרו רושם ראשוני חיובי שיכול לסייע בתחילת הדרך, אך ההצלחה תלויה בכישורים והיכולות״

     

     

    חליפות: ADIOR, תכשיטים: Folie jewelry, צלם: עמיר צוק, הפקה וסטיילינג: חן רוטנברג, יח"צ ופרסום: קבוצת רוטנברג תקשורת, איפור, שיער: שירלי יואל, סתיו יפרח - ביה"ס למקצועות היופי ׳רוית אסף׳, לוקיישן: Labs TLV.

     

     

    הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
    הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד