סיון טלמור, מאיה ואריאלה ורטהיימר: "תמיד צריך להתנצל על הכסף"

פגשנו את האם ובנותיה על סט קמפיין החורף של מאיה נגרי, וגילינו מה הן חושבות על הון, סגנון ("סוג של אמנות") והבחירות המקומיות ("פוליטיקה הפכה למילה גסה")

איתי יעקב

|

23.10.18 | 15:17

"אם נהפוך ללהיט ודולצ'ה & גבאנה יבקשו אותנו, לא בטוח שנסכים". אריאלה ורטהיימר, סיון טלמור ומאיה ורטהיימר בצילומים למאיה נגרי (צילום: שוקה כהן)
"אם נהפוך ללהיט ודולצ'ה & גבאנה יבקשו אותנו, לא בטוח שנסכים". אריאלה ורטהיימר, סיון טלמור ומאיה ורטהיימר בצילומים למאיה נגרי (צילום: שוקה כהן)
"בסך הכול, הן גדלו בצורה נורמלית" (צילום: שוקה כהן)
"בסך הכול, הן גדלו בצורה נורמלית" (צילום: שוקה כהן)
"אופנה מעניינת אותי, אבל הסכמתי להצטלם למאיה נגרי כי היא חברה טובה, וגם כי זה יום כיף עם שתי בנותיי". אריאלה ורטהיימר, מאיה ורטהיימר וסיון טלמור (צילום: שוקה כהן)
"אופנה מעניינת אותי, אבל הסכמתי להצטלם למאיה נגרי כי היא חברה טובה, וגם כי זה יום כיף עם שתי בנותיי". אריאלה ורטהיימר, מאיה ורטהיימר וסיון טלמור (צילום: שוקה כהן)

שבוע בדיוק לפני הבחירות לרשויות המקומיות, התפנתה השחקנית, דוגמנית ומאמנת כושר מאיה ורטהיימר, אשתו של אסף זמיר המועמד לראשות עיריית תל אביב, להצטלם לצד אמה, הצלמת והציירת אריאלה ורטהיימר, ואחותה למחצה, המוזיקאית סיון טלמור, לקמפיין משפחתי ראשון עבור מעצבת האופנה מאיה נגרי. הלוקיישן: וילה רחבת ידיים בצדו המערבי של רחוב גלי תכלת בהרצליה פיתוח, פיסת הנדל"ן היקרה ביותר בישראל, ששימשה כתפאורה הולמת לורטהיימריות, מהמשפחות העשירות בארץ.

 

זהו קמפיין ראשון משותף לשלוש, המשמשות העונה כשגרירות בית האופנה, כשכל אחת מהן מייצגת בו נשיות אחרת. אריאלה בת ה-61 מייצגת את הקהל הבוגר של המעצבת, טלמור בת ה-32 נמצאת בעיצומו של היריון שני ועובדת על אלבום שלישי שייצא בפברואר הקרוב, ומאיה בת ה-28 היא המפורסמת מבין שלושתן בזכות תפקידיה בקולנוע ובטלוויזיה, חשבון אינסטגרם עם 100 אלף עוקבים וחוג חברות נוצץ הכולל את שלומית מלכה, שביט ויזל, דר זוזובסקי וירדן הראל. "אופנה מעניינת אותי, אבל הסכמתי להצטלם למאיה נגרי כי היא חברה טובה, וגם כי זה יום כיף עם שתי בנותיי", אומרת אריאלה, "אם נהפוך ללהיט ודולצ'ה & גבאנה יבקשו אותנו, לא בטוח שנסכים".

 

"יש כיום טרנד של נשים מבוגרות שמדגמנות, שמראה שיש מקום לכולן. אני מחבקת את האג'נדה הזו, שגורמת לנשים לאהוב את עצמן כשהן מסתכלות במראה". אריאלה ורטהיימר עם בתה סיון טלמור (צילום: שוקה כהן)
  "יש כיום טרנד של נשים מבוגרות שמדגמנות, שמראה שיש מקום לכולן. אני מחבקת את האג'נדה הזו, שגורמת לנשים לאהוב את עצמן כשהן מסתכלות במראה". אריאלה ורטהיימר עם בתה סיון טלמור(צילום: שוקה כהן)

   

  את מייצגת כאן נשים בעשור השביעי לחייהן. יש לזה חשיבות בעינייך?

  "יש כיום טרנד של נשים מבוגרות שמדגמנות, שמראה שיש מקום לכולן. אני מחבקת את האג'נדה הזו, שגורמת לנשים לאהוב את עצמן כשהן מסתכלות במראה".

   

  את אדם דיסקרטי שממעט להתראיין. איך יצאו לך שתי בנות בשואו ביזנס?

  "זה המרד בהורים", היא צוחקת.

   

  "השואו ביזנס זה המרד בהורים" (צילום: שוקה כהן)
   "השואו ביזנס זה המרד בהורים"(צילום: שוקה כהן)

    

   מבין השלוש בולטת ורטהיימר ג'וניור, שבימים אלה מסייעת לבעלה במרוץ לראשות עיריית תל אביב. על פי הסקרים, הקרב בינו לבין רון חולדאי צמוד, ולצדו גם ביקורת הטוענת כי זמיר הוא בסך הכול גרסה צעירה של חולדאי. "זה דוד מול גוליית", היא אומרת, "אסף הגיע למקום שלו בעשר אצבעות. הוא לא מיני-מי של חולדאי. אני מאמינה באסף והתפקיד שלי הוא להביא אותו לתודעה. אני מאמינה שהוא יכול לעשות את התפקיד טוב יותר".

    

   אריאלה: "אסף מביא איתו ציונות חדשה. היתה תקופה שאנחנו, המבוגרים, חשבנו שצעירים לא מתעניינים בפוליטיקה. היא הפכה למילה גסה. אבל יצא לי להיות עכשיו בחוג בית של אסף והייתי מופתעת ונרגשת לראות את הפן הזה בו, וגם את הצעירים שתומכים בו".

    

   ביקורת נוספת שנשמעה היא שמשפחת ורטהיימר מריצה אותו לקומה ה-12 בעירייה.

   אריאלה: "ממש לא!"

    

   מאיה: "גם אמרו שאנחנו הבעלים של שדה דב".

    

   זה נכון?

   כולן: "ממש לא!"

    

   מאיה: "גם שאלו אותי עכשיו איך לאסף לא אכפת שסוגרים את 'ספורט ורטהיימר' (רשת למוצרי והלבשת ספורט, א"י) ומפטרים המון אנשים. זה לא שלנו! (הרשת נוסדה על ידי רוני ורטהיימר, א"י)".

    

   "יוצאים מנקודת הנחה שאני בן אדם מופרע. נולדתי למעמד שמחייב, וזה משהו שאני מודעת אליו מגיל צעיר". מאיה ורטהיימר (צילום: שוקה כהן)
    "יוצאים מנקודת הנחה שאני בן אדם מופרע. נולדתי למעמד שמחייב, וזה משהו שאני מודעת אליו מגיל צעיר". מאיה ורטהיימר(צילום: שוקה כהן)

     

    האם משהו בהתנהלות הציבורית שלך ישתנה אם תהפכי לאשת ראש עיריית תל אביב?

    מאיה: "יוצאים מנקודת הנחה שאני בן אדם מופרע. נולדתי למעמד שמחייב, וזה משהו שאני מודעת אליו מגיל צעיר. לא אשנה את האופי שלי. אני מאמינה שעדיין אשאר אני".

     

    המלתחה תהיה מאופקת יותר?

    מאיה: "לא חושבת".

     

    אריאלה: "אתה יודע מה יקרה? היא תתבגר. אנחנו מן הסתם משתנות עם הגיל".

      

    "כשהתחילו ההכנות לבחירות, ידעתי שהחיים של אסף יהיו עם הרבה סטרס ובורקסים. מכיוון שכבר לא נשארה לו היכולת להתנגד לי, הכנסתי אותו לדיאטה טבעונית". ורטהיימר וזמיר (צילום: אמיר מאירי)
     "כשהתחילו ההכנות לבחירות, ידעתי שהחיים של אסף יהיו עם הרבה סטרס ובורקסים. מכיוון שכבר לא נשארה לו היכולת להתנגד לי, הכנסתי אותו לדיאטה טבעונית". ורטהיימר וזמיר(צילום: אמיר מאירי)

      

     עד כמה את מעורבת בשינוי החיצוני של אסף? הוא רזה לא מעט במהלך קמפיין הבחירות.

     מאיה: "כשהתחילו ההכנות לבחירות, ידעתי שהחיים של אסף יהיו עם הרבה סטרס ובורקסים. מכיוון שכבר לא נשארה לו היכולת להתנגד לי, הכנסתי אותו לדיאטה טבעונית. היום הוא אוכל מסודר, ובמקום לשתות קולה וקפה הוא שותה מים".

      

     "לימדו אותנו להשתמש בכסף נכון"

     הקמפיין למאיה נגרי מציף באופן טבעי שאלות על סגנון אישי ומשפחתי. השלוש מספרות כי לכל אחת מהן סטייל מובחן. אריאלה מעידה על עצמה שהיא "אלופת זארה וקוס, אבל אוספת גם 'פיסים' ממעצבים ומטפחת אוסף של קימונו"; סיון חובבת וינטג' וחנויות יד שנייה; ומאיה מאמינה שהיא שילוב בין השתיים, אך לראיון הגיעה בשמלה מנומרת של זארה, שעלתה לה, לדבריה, מאה שקלים.

      

     "הסגנון הגיע מסבתא, אמא של אמא", היא מסבירה.

      

     "הסגנון הגיע מסבתא, אמא של אמא" (צילום: שוקה כהן)
      "הסגנון הגיע מסבתא, אמא של אמא"(צילום: שוקה כהן)

       

      "גדלנו על כך שאופנה היא סוג של אמנות", מוסיפה סיון, "בעוד היום הדור הצעיר גדל על כך שאופנה היא תחום שטחי, מהיר וטרנדי, 'אייץ' אנד אמי' כזה. אני זוכרת שהיינו נוסעים לטיול משפחתי באיטליה, ואחד ממוקדי הטיול היה לבקר במפעלי קשמיר, לראות את התהליכים העמוקים של ייצור טקסטיל ואופנה, ולא בהכרח לדפדף במגזינים".

       

      איפה אתן מעדיפות להוציא כסף: אצל מעצבים ישראלים, רשתות אופנה או מעצבים בינלאומיים?

      מאיה: "אנחנו מערבבות את הכול. אין לי נטייה אחת".

       

      "אני לא מרשה לעצמי להיכנס לגוצ'י, למרות שאני גמורה מהקולקציות האחרונות של המותג. אני ובן הזוג שלי מנהלים אורח חיים כלכלי אישי שלנו". סיון טלמור (צילום: ענת מוסברג)
       "אני לא מרשה לעצמי להיכנס לגוצ'י, למרות שאני גמורה מהקולקציות האחרונות של המותג. אני ובן הזוג שלי מנהלים אורח חיים כלכלי אישי שלנו". סיון טלמור(צילום: ענת מוסברג)

        

       יש סכום שלא תוציאו על בגדים ואביזרי אופנה?

       אריאלה: "אנחנו שומרים על איזה היגיון".

        

       מאיה: "אני זוכרת שרציתי לקנות מגפיים בראלף לורן והם עלו 150 דולר".

        

       סיון: "אולי 250 דולר. אין מצב, הרבה יותר".

        

       מאיה: "אחות, זה היה המחיר. לא הייתי מוציאה אפילו 400 שקל על נעליים. בכל אופן, הייתי בסטרס להוציא כזה סכום כסף והתקשרתי לאמא. היא שאלה אותי: 'את תלכי איתם? אם כן, זה שווה את זה'. אני איתם כבר שמונה שנים, חורשת עליהם כל חורף".

        

       סיון: "אני לא מרשה לעצמי להיכנס לגוצ'י, למרות שאני גמורה מהקולקציות האחרונות של המותג. אני ובן הזוג שלי מנהלים אורח חיים כלכלי אישי שלנו – אני מאחלה משפחה, אבל הסטנדרטים שלי אחרים, לכן אני מרשה לעצמי פריט אחד יקר בעונה".

        

       "יש איזה עניין שאם אתה בשואו ביזנס או לצורך העניין בעולם האמנות, זה לא עובד באותה נשימה עם כסף" (צילום: שוקה כהן)
        "יש איזה עניין שאם אתה בשואו ביזנס או לצורך העניין בעולם האמנות, זה לא עובד באותה נשימה עם כסף"(צילום: שוקה כהן)

         

        מאיה, בשבוע שעבר פרסמת פוסט כחלק מקמפיין רשת של דיזל, שבו דיברת שוב על בריונות הרשת שמופנית כלפייך בגלל הכסף של משפחתך. סיון, גם את מרגישה כך?

        סיון: "בתחושה שלי זה נוכח מאוד. כשאתה בא מכסף, לא שהוא שלנו, כן, רק באנו ממשפחה עשירה..."

         

        ויום אחד זה אולי יהיה שלך.

        "אולי, ותודה לאל – לימדו אותנו להשתמש בו נכון. בכל אופן, אני חושבת שיש איזה עניין שאם אתה בשואו ביזנס או לצורך העניין בעולם האמנות, זה לא עובד באותה נשימה עם כסף, ואז אתה צריך להתנצל ולהחביא את זה. זה מלווה אותי כל השנים, וגם ברימון אמרו עליי שהגעתי לאן שהגעתי בזכות הכסף של סבא שלי. זה אוקסימורון, כי אני אמנית עצמאית אז אני מוגדרת אינדי, אבל מכיוון שאני באה מכסף – לא מגדירים אותי כך. אני לא רוצה שתרחמו עליי, אבל גם לא להתנצל כל היום. אני עובדת קשה. כנראה שלדבר על זה בקול רם זאת תרפיה".

         

        מאיה: "זה הפיל שבחדר, וברגע שאנחנו מדברות על זה – זה כבר נעלם".

         

        אריאלה: "בסך הכול, הן גדלו בצורה נורמלית".

         

        שאלה אחרונה לשלושתכן: כולכן בעולם האמנות והיצירה. מה העמדה שלכן כלפי חוק הנאמנות בתרבות שעבר אתמול בכנסת?

        מאיה: "זה לא משהו שצריך להיעשות במדינה דמוקרטית. חלק מהעניין הוא שכולנו רשאים להביע את דעותינו, גם אם הן מנוגדות לאחר".

         

        סיון: "אמנות תפקידה לעורר ולהוציא רגש, בין אם הוא עצב, כיסופים או כעס. במדינה בריאה ודמוקרטית חשוב שיהיו מגוון דעות. איפה נישאר המקום לדעה אחרת אם שוללים אותה? מי שבטוח בעמדתו, לא מפחד כל כך מדעה שמנגד".

         

        ________________________

         

         

        ואיך נראית בגיל 62 הדוגמנית האיקונית מהסבנטיז פטי הנסן?

        דוגמנית העבר פטי הנסן: "בשנות השבעים קראו לי פטי השמנמונת". לחצו על התמונה לכתבה המלאה
        דוגמנית העבר פטי הנסן: "בשנות השבעים קראו לי פטי השמנמונת". לחצו על התמונה לכתבה המלאה

         

         

         
        הצג:
        אזהרה:
        פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד