מילון הסקס השלם: כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם לשאול

מבולבלים? מובכים? לא יודעים או לא שואלים? ד"ר צחי בן-ציון עושה סדר בשלל המונחים של עולם הסקס, ועושה אחת ולתמיד סדר בחדר השינה

אין תנוחה אידאלית. מה שמדליק אותו או אותה לא בהכרח עושה את זה להוא או להיא (צילום: Shutterstock)
אין תנוחה אידאלית. מה שמדליק אותו או אותה לא בהכרח עושה את זה להוא או להיא (צילום: Shutterstock)

 

אורגזמה. בואו נגמור עם זה על ההתחלה: כל הסקס הזה, למה המציאו אותו? כדי להגיע לפיצוץ האור בקצה המנהרה, לעונג העילאי, ליעד הנכסף. מרוב התעסקות באורגזמה, הרבה פעמים שוכחים להשקיע בדרך אליה.

רק שתדעו: לעומת נשים מסוימות, שיכולות לגמור שש־שבע פעמים ברצף, עוד לא נולד הגבר שיגמור פעמיים ברצף.

 

אוננות. טפו טפו, משהו שאחרים עושים בסתר, אבל חלילה לא אנחנו. פרקטיקה נהדרת לשימוש עצמי שבאמצעותה אפשר לעשות סקס עם מי שהכי אוהבים.

 

ביצים. אביזר מין זנוח שלא הייתה מזיקה לו עוד קצת תשומת לב. נשים, שימו לב: גברים רבים עושים שימוש בכאבי ביצים ככלי לסחיטת סקס מהפרטנרית. אם לא בא לכן, הפנו אותם לסעיף הקודם.

 

בתולים. לבתולים אין משמעות אנטומית, אבל לאורך ההיסטוריה נקשרו להם כתרים של תום, טוהר ושמירת אמונים. גם כיום, כשיש בנמצא אמצעי מניעה מגוונים, נערות ונשים רבות שומרות על הבתולים עד החתונה כמו על יהלומים בכספת.

 

גודל. מעסיק במיוחד גברים שראו יותר מדי פורנו ולא יודעים שכל פין יצלח ליחסי מין. גם נשים חרדות לגודל הדגדגן, הנרתיק וכמובן - השדיים. למען הסר ספק: הגודל, כמעט אף פעם, לא קובע.

 

ג'י, נקודה. הוויכוח בדבר קיומה או אי־קיומה נמשך. מה שבטוח, המסע למציאתה הוא שמסב את העונג הגדול. ולמה ג'י? על שם גינקולוג בשם ארנסט גרפנברג, שהעלה את הספקולציה לקיומה לפני כ־60 שנה.

 

דגדגן. האיבר היחידי בגוף הנשי שכל מטרתו סיפוק מיני. טיפול נכון בו מזניק את העונג לגבהים. את החידוש הלשוני תרם רופא עברי כבר לפני 90 שנה, אבל האקדמיה ללשון התנגדה לו מטעמים חינוכיים במשך עשורים רבים.

 

נשים מסוימות, שיכולות לגמור שש־שבע פעמים ברצף, עוד לא נולד הגבר שיגמור פעמיים ברצף (צילום: Shutterstock)
  נשים מסוימות, שיכולות לגמור שש־שבע פעמים ברצף, עוד לא נולד הגבר שיגמור פעמיים ברצף(צילום: Shutterstock)

   

  דת. סקס ודת הם לכאורה שני קווים מקבילים שלא נפגשים: בדתות רבות יש איסורים וסייגים שונים המכחידים מיניות טובה ובריאה. גם מי שמקפיד על קלה כבחמורה: כשזה מגיע למיטה, עדיף להתייעץ עם מומחים בתחום המין ולא עם מומחי דת. סודיות מובטחת.

   

  היריון. תכלס, אלוהים (מהסעיף הקודם) המציא את האורגזמה כדי שנרצה לעשות סקס ועל הדרך ייווצר היריון. חבל מאוד שיש גברים שחוששים מפגיעה בעובר המתפתח ולא מבינים שדווקא בתקופה הזו האישה לעתים להוטה יותר, גם מסיבות הורמונליות. ושיהיה במזל טוב.

   

  הורמונים. אצל גברים שולט אחד כזה במערכת המין, אצל נשים - שלושה, מה שמסבך את התגובה המינית שלהן אבל גם מספק להן יכולות מגוונות. מתמטיקה פשוטה: כלי נגינה עם שלושה מיתרים תמיד ינגן יפה ועדין יותר מכלי בעל מיתר אחד.

   

  ויברטור. ידידה הטוב של האישה מאיים הרבה פעמים בנוכחותו על הגבר, אף שבשימוש נכון יכול לשמש לו אסיסטנט להסבת עונג לפרטנרית. במקרים רבים הוא נזנח ונשכח באחת המגירות, עד שאחד הנכדים מגלה אותו ושואל למה הבטרייה מתה.

   

  ונוס, גבעה. קפל שומני מעל שפתי הפות שעיסוי נכון שלו יכול להביא אישה למחוזות אושר. מוזנחת לרוב לטובת הבקעה הנפערת מתחתיה. בעברית היא נקראת "כף הערווה", ואולי עדיף היה לכנות אותה "כיף הערווה".

   

  זִקפה. יעמוד או לא יעמוד – זו השאלה השקספירית שטורדת המוני גברים, אבל גם נשים. מייחסים לה חשיבות מוגזמת, כאילו לא ניתן ליהנות מסקס גם עם הזדקרות חלקית ואפילו בלעדיה. במקרים רבים, בשל הלחץ להשיג ולשמר אותה, דווקא מאבדים אותה. אגב, רבבות קרנפים שילמו בגללה בחייהם, כי מישהו החליט שאבקת קרן קרנף מזקירה פינים.

   

  זוגיות. אולי לא המצאה מי יודע מה מוצלחת, אבל עוד לא מצאו לה חלופה עדיפה. מריבות ואי־הסכמות מפעם לפעם הן חומרי בעירה חיוניים במדורה הזו, שתגווע ותכבה ברגע שכבר לא יהיה על מה לחלוק.

   

  גם בסקס יש חשיבות לפידבק (צילום: Shutterstock)
   גם בסקס יש חשיבות לפידבק(צילום: Shutterstock)

    

   חרמנות. במקום להסיר בפניה את הכובע, משמשת בדרך כלל כינוי גנאי לתשוקה ליחסי מין. מככבת בגדול בסרטי התבגרות מפוצצי הורמונים. המקור המילולי הוא בערבית ספרותית, שם היא מבטאת געגועים למגע מיני.

    

   חדירה. הגרנד־פינאלה שבא אחרי המשחק המקדים. "אם אין חדירה, זה לא סקס", קובעים נחרצות מומחים מטעם עצמם. באמת? המחקרים מעידים שנשים רבות דווקא נהנות יותר מסקס ללא חדירה.

    

   טלוויזיה. האויב הגדול של יחסי המין. כמה פעמים אפשר להגיד: הוציאו את הטלוויזיה מחדר השינה! (וגם את הטאבלט והנייד)

    

   ירידה. כינוי ליחסי מין אוראליים. רבים סולדים ונרתעים מהאקט, כי הם משוכנעים שהפות והפין שלנו מזוהמים. אז לידיעתם: איברי המין, גם של האישה וגם של הגבר, הם מהנקיים ביותר בגוף.

    

   ידיים. נהדרות לשימוש עצמי וגם כשמפעילים אותן על הפרטנר/ית כאמצעי אורגזמטי. אמנם יש גברים שוביניסטים שמתייחסים לזה כאל מין מגוחך, שלא ישווה לחדירה, אבל היי, לפחות האצבעות עומדות תמיד.

    

   כיבוש. משימה גורלית שמאפילה על זוטות תפלות כמו הנאה, סיפוק, ריגוש. העיקר זה לחדור לבונקר ולהציב מעליו את דגל הניצחון. בעיקר טריטוריה גברית, אבל גם נשים יוצאות לציד ומסמנות וי עם השגת המטרה.

    

   ליטוף. מבוא לקיום יחסי מין, הגם שיכול לשמש בעצמו מושא הנאה גדולה. מסאז' ארוטי עשוי לענג לפעמים לא פחות מסקס במובן המקובל של המילה.

    

   משוב. גם בסקס יש חשיבות לפידבק. אחת הבעיות בתקשורת מינית היא שממקדים אותה בגוף וסוכרים את הפה. כך נמנעת האפשרות להעיר או ללחוש מה מגרה אותנו יותר ומה פחות. במיטה אין צורך למלא טופסי משוב, את זה תשאירו למשרד.

    

   נשיקה. אמצעי בדוק לעוררות מינית, שהניסיון מראה שככל שחולפות השנים זוגות קבועים עושים בו שימוש מופחת. מילא שאת לא צחצחת שיניים, אבל אתה עוד מתפלא שהיא העיפה אותך ממנה כשבאת לנשק אותה אחרי שתקעת ברחוב לאפה עם בצל ועמבה, ואפילו לא סילקת את הפטרוזיליה שנתקעה לך בשיניים?

    

   נימפומנית. כינוי גנאי לאישה עם חשק מיני שלא נגמר. שואב מהעידן הלא רחוק שבו שלטה התפיסה הגברית שנשים לא אמורות לחשוק בסקס ובטח לא ליזום אותו. הספרות והקולנוע הרבו לעסוק בנושא. תכלס, התמכרות למין שכיחה יותר דווקא בקרב גברים.

    

   סקסולוג. מקצוע המטפל המיני, או המטפלת, שמחייב אותך להיות רופא מומחה, פסיכולוג או עובד סוציאלי שקיבלו הכשרה ממושכת בתחום הסקס וכל הסובב אותו. למרות שכיחותן של בעיות בתפקוד המיני, רבים מאוד (ועוד יותר רבות מאוד) נרתעים מפנייה לכתובת הרפואית הזאת. חבל רק שהתחום אומץ על ידי הרבה שרלטנים שמוליכים את מטופליהם שולל.

    

   קונדומים. וגברים רבים שלא קראו את הוראות היצרן עדיין מלבישים אותם הפוך (צילום: Shutterstock)
    קונדומים. וגברים רבים שלא קראו את הוראות היצרן עדיין מלבישים אותם הפוך(צילום: Shutterstock)

     

    סלידה. אחת ההפרעות המיניות הקשות ביותר, הן מבחינת הסובלים ממנה והן מבחינת המטפלים בפציינטים. מתבטאת בתגובה קשה, פיזית ונפשית, לכל ניסיון התקרבות מינית. פחד, גועל ודחייה מפרנסים את הרתיעה הזו. הרקע במקרים רבים הוא חינוכי־תרבותי.

     

    עוררות. אבן הפינה של יחסי המין, הניצוץ שמבעיר את המדורה. הרבה פעמים מצפים שהיא תגיע (או לא) מאליה, ומתעלמים מהאפשרות לשגר לה הזמנה אישית: בגדים תחתונים מגרים, אווירה סקסית, בישום. כמו שעם האוכל בא התיאבון, כך עם הטיזרים האלה תבוא העוררות.

     

    עיניים. הגירוי הוויזואלי הוא המבוא להיכרות הזוגית־מינית, בעצם המגע החושי הראשון. איך אמר יוליוס קיסר: באתי, ראיתי, ניצחתי (והמהדרין יוסיפו - נרצחתי). בהמשך הקשר, אחרי שבלעתם זה את זו בעיניים (ואולי זה את זה או זו את זו), דווקא כיבוי המבטים לסירוגין יכול לתרום להגברת העוררות בסקס.

     

    פורנוגרפיה. בכפר הגלובלי היא כבר לא כל כך עניין של גיאוגרפיה. למרות ההתנגדות הכללית לצפייה בה, היא מספקת תבלין לגמרי לא רע כשנכנסים למיטה, רק כדאי לשים לב שלרוב אין בין מה שרואים על המסך ובין המציאות דבר וחצי דבר. כמו שסופרמן לא באמת עף, גם לא כל מה שרואים בסרטי פורנו הוא אמיתי.

     

    פנטזיה. ההוכחה שגבולות לא באמת קיימים. במחוזות החלומות בהקיץ, אנחנו יכולים לעשות סקס עם כל אחד וכל אחת. רק לא לנסות ליישם כשמקיצים מהאילוזיה, בטח לא עם ג'ורג' קלוני, שלא יודע שהוא מושא הפנטזיה שלכם.

     

    ציצים. מיידיש, כמובן. השדיים הנשיים הם אמנם איברים בולטים, אך ההתייחסות אליהם היא כאל תחנת מעבר אל איברי המין התחתונים. פטמות החזה הן אזורים ארוגניים גם אצל גברים רבים, אבל הן בקושי זוכות לתשומת לב.

     

    צעקות. וגם צרחות, אנחות, גניחות. שימוש, רצוני או לא, שימוש במיתרי הקול במיטת האהבים מעצים את הסקס. קריאות הריגוש נחסמות לעתים על ידי הצועקת או הצועק עצמם, או על ידי הפרטנר/ית. מתי יודעים שהן חוצות את רף הדציבלים הנסבל? כשהשכן דופק בדלת או כשניידת משטרה עוצרת מתחת לבית.

     

    לא חייבים חבלים או אזיקים, גם צעיפים רכים יעשו את העבודה (צילום: Shutterstock)
     לא חייבים חבלים או אזיקים, גם צעיפים רכים יעשו את העבודה(צילום: Shutterstock)

      

     קונדום. ובעברית, כובעון. אמצעי מניעה מעולה שסובל משום מה מיחסי ציבור ירודים. הטענה כי הוא מפחית את ההנאה המינית היא מיתוס שבמקרים רבים תורם להידבקות במחלות או להריונות לא רצויים. גברים ענתיקות קוראים לו עד היום קנדום וגברים רבים שלא קראו את הוראות היצרן עדיין מלבישים אותו הפוך.

      

     קשירות. ממשפחת הסאדו־מאזו. מתעקשים על יחסי שולט־נשלט? לא חייבים חבלים או אזיקים, גם צעיפים רכים יעשו את העבודה.

      

     רטיבות. חסרה מאוד במצב של יובש נרתיקי. חומרי סיכה יסדרו את העניינים ויאפשרו סקס חלק ונהדר. גברים, לתשומת לבכם: אוננות יבשה היא במקרים רבים פתח לקשיים בתפקוד המיני עם השותפה או השותף. אצלכם גם סבון רחצה ומים יעשו את העבודה.

      

     רחצה. פעולה מתבקשת לקראת סקס מהנה, בטח אחרי יום מיוזע מחוץ לטווח המזגן. אפשר גם ביחד, כמובן, זה רק ישדרג את החוויה. אמבטיה? כולל שמפניה? אם יש מקום לשניכם ועוד יישארו מים בפנים, לכו על זה.

      

     שיפוץ. מגיפה של תיקוני מפגעים גופניים מתפשטת בעולם המערבי. אמנם יש פעמים שבהן ניתוחים קוסמטיים עשויים לשפר את התחושה של המנותחים, אבל כדי להימנע מסיבוכים חובה להסתייע בייעוץ מקצועי אמין. שיפוץ וגינלי, למשל, עלול לפגום ברגישות של איבר המין הנשי. אצל הגברים, לרוב זה לצורך יישור או הגדלת פין.

      

     שחיקה. התמעטות עד התפוגגות של המפגשים המיניים בין השותפים לזוגיות. סיבות? הזדקנות, שעמום, רתיעה משינויים גופניים ואולי לטישת עיניים החוצה. מכאן הדרך אל הנקודה שאין ממנה חזרה - קצרה מאוד. ייעוץ, דחוף.

      

     תחת. הישבן הוא אחד האיברים הזנוחים יותר בגוף, אבל מושא תשוקה לגמרי לא זניח. תחת נשי עם בולטות מרשימה ימגנט מבטי גברים, וגם נשים יודעות להתפעל מתחת גברי מחוצף. שלא לדבר על שוחרי מין אנאלי.

      

     תנוחות. האידיאלית? זו שמזניקה את הסיפוק המיני לשיא? אין דבר כזה. מה שמדליק אותו או אותה לא בהכרח עושה את זה להוא או להיא. החיפושים יימשכו, ועד שמישהו או מישהי יצעקו אאוריקה, המיסיונרית הזקנה והטובה תמשיך לתת בראש.

      

     הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
     הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
      
     הצג:
     אזהרה:
     פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד