אייקון מאויר בשבוע: טוויגי ניסחה את מודל היופי הנוכחי, לטוב ולרע

היום היא נראית כמו דודה אנגלייה, אבל בשנות ה-60 הובילה דוגמנית העל טוויגי את האופנה עם חצאיות מיקרו-מיני, שיער קצוץ, עיניים גדולות ורזון בלתי נתפס

ארז עמירןפורסם: 28.10.18 09:05
ההתגשמות הפיזית של המראה האידיאלי על פי עולם האופנה בסיקסטיז. טוויגי (איור: ארז עמירן)
ההתגשמות הפיזית של המראה האידיאלי על פי עולם האופנה בסיקסטיז. טוויגי (איור: ארז עמירן)
תרומתה לאופנת המיני היא חוב שהעולם אף פעם לא יצליח לשלם. טוויגי, 1966 (צילום: Stan Meagher/GettyimagesIL)
תרומתה לאופנת המיני היא חוב שהעולם אף פעם לא יצליח לשלם. טוויגי, 1966 (צילום: Stan Meagher/GettyimagesIL)

טוויגי

רגע, במי מדובר? לזלי הורנבי, שאימצה לעצמה את השם טוויגי, היא דוגמנית-על אנגלייה שהובילה את האופנה הבריטית לאורך שנות ה-60. בין לבין היא חלטרה בסרטים, וגם שרה פה ושם. לפני עשור היא חזרה לרגע למרקע כשופטת הכי דודתית (אבל עם מבטא מרהיב) ב"הטופ מודל הבאה".

 

למה אייקון? טוויגי היא ההתגשמות הפיזית של המראה האידיאלי על פי עולם האופנה בסיקסטיז – רזה להכאיב, ארוכת רגליים, קצוצת שיער ופעורת עיניים. היא יצרה את המודל של "איך דוגמנית צריכה להיראות", שתקף עד היום, לטוב ולרע.

 

למה לא? כי אפשר להאשים אותה בלא מעט רעות חולות – מההרואין שיק ועד בעיות בדימוי גוף של אינספור נשים ונערות.

 

ובכל זאת: תרומתה לאופנת המיני היא חוב שהעולם אף פעם לא יצליח לשלם.

 

אפשר גם להאשים אותה בלא מעט רעות חולות – מההרואין שיק ועד בעיות בדימוי גוף של אינספור נשים ונערות. 1967 (צילום: GettyimagesIL)
  אפשר גם להאשים אותה בלא מעט רעות חולות – מההרואין שיק ועד בעיות בדימוי גוף של אינספור נשים ונערות. 1967(צילום: GettyimagesIL)

   

  לפני עשור היא חזרה לרגע למרקע כשופטת הכי דודתית (אבל עם מבטא מרהיב) ב"הטופ מודל הבאה". טוויגי, 2016 (צילום: Stuart C. Wilson/GettyimagesIL)
   לפני עשור היא חזרה לרגע למרקע כשופטת הכי דודתית (אבל עם מבטא מרהיב) ב"הטופ מודל הבאה". טוויגי, 2016(צילום: Stuart C. Wilson/GettyimagesIL)

    

   מה זה אייקון אחד בשבוע?

   עולם הזוהר זוכה ממני בדרך כלל להתייחסות ביקורתית וחשדנית (וגם אני רואה בעצמי לפעמים את המבוגר הממורמר), אך אני חייב להודות שיש בו צדדים שמרגשים אותי בכל פעם מחדש. היוזמה "אייקון אחד בשבוע" משלבת שלוש אהבות גדולות שלי – איור, אופנה וסקרנות, או אפילו אובססיביות, לחייהם של מפורסמים.

    

   בכל שבוע אבחר דמות אחת שמבחינתי ראויה לתואר המחייב "אייקון אופנה", מקומי או בינלאומי, שאותה אאייר ואשתף כאן. אתם מאוד מוזמנים להציע הצעות משלכם לאייקונים לאיור, או להתווכח עם הבחירות שלי.

    

    
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   מעצב אופנה, מרצה בשנקר, מאייר, אבא (של גאיה ושירה), מאמין שאופנה היא תרבות שאפשר (ורצוי) לדבר עליה, ולא רק ללבוש, ולא שוכח לרגע שמתחת לבגדים כולנו עירומים