מספות וטפטים לארון הבגדים: H&M בקולקציה עם מותג לעיצוב פנים

החברה משיקה קולקציית סתיו ייחודית המשלבת הדפסים מטפטים ומבדי ריפוד אנגליים בני 150 שנה, מבית העיצוב הלונדוני הנחשב והוותיק Morris & Co

נטלי דדון בקמפיין המקומי לקולקציה (צילום: שי פרנקו)
נטלי דדון בקמפיין המקומי לקולקציה (צילום: שי פרנקו)
ההדפסים לוקטו מהארכיונים של Morris & Co (צילום: הנס מוריץ)
ההדפסים לוקטו מהארכיונים של Morris & Co (צילום: הנס מוריץ)
מתוך הקולקציה שתימכר בישראל (צילום: שי פרנקו)
מתוך הקולקציה שתימכר בישראל (צילום: שי פרנקו)

"Have nothing in your houses that you do not know to be useful or believe to be beautiful"

וויליאם מוריס, 1834-1896

 

H&M מודיעה על שיתוף פעולה ייחודי עם מותג עיצוב הפנים הבריטי הוותיק Morris & Co שנוסד על ידי וויליאם מוריס, מהמעצבים המשפיעים ביותר על תנועת האמנויות ומלאכת היד. במסגרת שיתוף הפעולה הושקה קולקציית סתיו ייחודית המשלבת כמה מההדפסים המוכרים ביותר מארכיון המותג, בהם עיצובים רומנטיים קלאסיים לצד פריטים מחוייטים עם פרינטים ייחודים. הקולקציה זמינה בחנויות H&M.

 

דדון במכנס עם הדפס מרגניות (צילום: שי פרנקו)
  דדון במכנס עם הדפס מרגניות(צילום: שי פרנקו)

   

  וויליאם מוריס ( 1834-1896) לא רק נחשב על ידי רבים לאחד מגדולי המעצבים. "ההדפסים של Morris & Co נמנים עם המוכרים והאהובים ביותר בעולם והשם וויליאם מוריס הוא שם נרדף לתנועת האמנות ומלאכת היד בנוסף להיותו שוחר נלהב של עיצוב יפהפה. אנו נרגשים לשתף פעולה עם המותג הבריטי האיקוני בקולקציה שתאפשר ללקוחותינו ליהנות מעיצובים ייחודיים אלה", הודיעה פרנילה וולפהארט, ראש מחלקת העיצוב ב-H&M.

   

  הקולקציה כוללת מגוון רחב של ז'קטים ומכנסיים בסגנון מחויט ומודגש, שמלות וחולצות רומנטיות, סריגים ביתיים ופריטים נפרדים המשתלבים לטוטאל לוק בעל אמירה. הגזרות בקולקציה ארוכות ובין הבדים ניכרות תערובות הצמר והאריגים השונים וכן פרטים כגון צווארוני קשירה, שרוולים עתירי נפח, קפלים מגוהצים ואמרות מקומטות ופרועות.

   

  ההדפסים לוקטו מהארכיונים של Morris & Co. ומופיעים בפריטי הקולקציה השונים. בין ההדפסים כמה מהעיצובים האיקוניים ביותר המוכרים מטפטים ובדי ריפוד של המותג.

   

  אהבה וציפורני חתול

  בין ההדפסים האיקוניים של Morris & Co. הבאים לידי ביטוי בקולקציה אפשר למצוא את Love is Enough - מחווה לכישרונותיו הרבים של וויליאם מוריס שהיה סופר, משורר וטיפוגרף; וכן את הדפסי Lily Leaf (עלי החבצלת), Marigold (ציפורני החתול) ואת ראשי המרגניות (Pimpernel) שמקורם בעיצובי הטפטים שכיסו את קירות חדר האוכל של מוריס בקלמסקוט האוס.

   

  ההדפס Woodford Plaid הוא גרסה מודרנית לאריג המשבצות הקלאסי ובאופן דומה, The Brook ("הפלג") הוא הדפס שנוצר ב-2015 בהשראת הטפטים של ימי הביניים.

   

  דוגמת ה-Snakeshead, אשר במקורה הודפסה בטכניקת החתמה על בדי כותנה, היתה אחד ההדפסים המועדפים על מוריס לבדי צ'ינץ (אריגי כותנה מצופים) ודוגמה מצוינת לכשרונו לשלב את הדרמטי עם הענוג.

   

  מקפידים לשמור על המורשת של וויליאם מוריס (צילום: הנס מוריץ)
   מקפידים לשמור על המורשת של וויליאם מוריס (צילום: הנס מוריץ)

   לתרגם את הרלוונטיות של הדוגמאות האיקוניות שיצר מוריס גם לימינו (צילום: הנס מוריץ)
    לתרגם את הרלוונטיות של הדוגמאות האיקוניות שיצר מוריס גם לימינו(צילום: הנס מוריץ)

     

    "כמי שמופקדים על החברה המקורית שהקים וויליאם מוריס, אנו מקפידים לשמור על המורשת שלו ביצירת קולקציות השואבות השראה מההדפסים בארכיון של טפטים ואריגים כאחד. שיתוף הפעולה עם H&M מאפשר לנו לתרגם את הרלוונטיות של הדוגמאות האיקוניות שיצר מוריס גם לימינו. אנו שמחים על ההזדמנות לעבוד עם H&M ולהציג את העיצובים לקהל חדש של עולם האופנה," אמרה קלייר וואליס, המנהלת הקריאטיבית של Morris & Co.

     

    • טווח מחירים: 59.90 - 229 שקל
    • דוגמנית: נטלי דדון
    • צלם: שי פרנקו

     

     

     
    הצג:
    אזהרה:
    פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד