מיה דגן: "בגיל 40 הכל התחיל להסתדר - זה העשור הטוב של חיי"

מאוהבת בבן הזוג שלה, נהנית מכל רגע עם הילדה, לא מתנצלת על ההצלחה ("זה הגיע מאוחר") ומתכננת להגיע עד ברודוויי. מיה דגן מציגה: החיים מתחילים בגיל 40

עבדה קשה כדי להשיג את כל הטוב שיש לה עכשיו, ואין לה שום כוונה להתנצל. מיה דגן (צילום: עידו איז'ק, סטיילינג: סיוון חימי)
עבדה קשה כדי להשיג את כל הטוב שיש לה עכשיו, ואין לה שום כוונה להתנצל. מיה דגן (צילום: עידו איז'ק, סטיילינג: סיוון חימי)
לא מפחדת להזדקן, רק מפחדת למות (צילום: עידו איז'ק, סטיילינג: סיוון חימי)
לא מפחדת להזדקן, רק מפחדת למות (צילום: עידו איז'ק, סטיילינג: סיוון חימי)

אם קשה לכן לראות אישה שמאוהבת בבן הזוג שלה, נהנית לבלות עם הילדה ולא פוחדת לומר את כל האמת בפרצוף, אל תעקבו אחרי מיה דגן והאינסטגרם שלה. מפרגנות? הנה כמה תמונות שמצאנו שם, ומה שהיה לה לומר עליהן:

  

גבר החלומות: "סליחה שאני מוציאה לכם את העיניים"

דגן ובעלה, ערן פפר (צילום: מתוך האינסטגרם של @mayadaganpfeffer)
  דגן ובעלה, ערן פפר(צילום: מתוך האינסטגרם של @mayadaganpfeffer)

   

  "זו תמונה שצולמה מאחורי הקלעים של קמפיין גולף, כשערן (ערן פפר, בן זוגה; מ"ז) הגיע לבקר אותי. בכל מקום שאני נמצאת הוא מגיע לבקר. אנשים צוחקים עלינו כי אנחנו כל הזמן רוצים להיות ביחד. סליחה שאני מוציאה לכם את העיניים, אבל תפרגנו. בכל הזדמנות שיש לנו אנחנו אוכלים ארוחת בוקר ביחד, ארוחת צהריים וארוחת ערב. אנחנו אוהבים לבלות אחד במחיצת השני ואנחנו גם אוהבים לצאת לחופשות יחד, רק שנינו. מה אני צריכה אחרים?

   

  "יש לו קרדיט מאוד גדול בשינוי שעברתי. אני הרבה יותר רגועה היום. יש לי גבר חלומות, באמת, והחלום שלי זה להתנדנד איתו על הכיסא כשנהיה זקנים"
  "אנחנו אוהבים אותם דברים והכי נהנים יחד. יש לנו דריל טיולים קבוע: קודם כל, איך שמגיעים למקום מחליפים חדר, תמיד! תמיד לא מבסוטים. הוא אומר לי: לכי תשתי קפה ותני לי, ומסדר הכל. אנחנו אוהבים לעשות שנ"צ כל יום וגם אוהבים לאכול כמה פעמים ארוחת בוקר, לנצל את הבופה כמה שיותר, הכל מהכל מהכל. אנחנו לא נוסעים עם אמליה בדרך כלל. חופשה עם ילדים היא לא חופש, זה הבדל של אות אחת אבל הבדל גדול מאוד. עכשיו היינו איתה ביוון עם עוד חברים ודווקא נהנינו, אבל עדיין את עובדת בחופשה כזו, זה לא מפנק.

   

  "אני וערן שמונה שנים יחד. שנינו באנו מאוד מוכנים למערכת היחסים הזאת מבחינת הרצונות שלנו מזוגיות. אנחנו מאוד מאפשרים דברים אחד לשנייה, הוא נותן לי פוש בעלייה ומחכה לי בירידה. יש לו קרדיט מאוד גדול בשינוי שעברתי. אני הרבה יותר רגועה היום. יש לי גבר חלומות, באמת, והחלום שלי זה להתנדנד איתו על הכיסא כשנהיה זקנים".

   

  מיני מי: "אמליה היא ספקית התוכן הכי טובה שיש" 

  עם אמליה בבית (צילום: מתוך האינסטגרם של @mayadaganpfeffer)
   עם אמליה בבית(צילום: מתוך האינסטגרם של @mayadaganpfeffer)

    

   "ממש מההתחלה הבנתי שאמליה זו אני בקטן, אבל היום אני יודעת שהיא הרבה יותר טובה ממני. היא אדם שגורם לי לרצות להיות טובה יותר. יותר טובה אליה, אליי ולאחרים. אני חושבת שלנו, בניגוד לדור של ההורים שלנו, יש את היכולת לראות את הילדים שלנו, ואני רואה את הכישרון של אמליה ואת הרצון שלה להיות בפרונט. כל מה שהיא עשתה עד היום, הסרטונים והריקודים וגולף קידס, זה היא רצתה. היא החברה הכי טובה שלי ובא לי להיות איתה כל היום.

    

   "אנשים שמתלוננים כל היום על הילדים ועל החופש הגדול? לא מבינה אותם. סבבה, נכון, יש לי רק ילדה אחת ויותר קל לי, אבל הרמות של השנאה כלפי הילדים שלכם? מה זה?"

    "אנשים שמתלוננים כל היום על הילדים ועל החופש הגדול? לא מבינה אותם. סבבה, נכון, יש לי רק ילדה אחת ויותר קל לי, אבל הרמות של השנאה כלפי הילדים שלכם? מה זה? הרגע הכי קשה שהיה לי עכשיו, בחופשה ביוון, היה כשישבנו רק שתינו ודיברנו והיא אמרה לי: 'אמא, אין לי אותך מספיק, אני רוצה שתהיי איתי יותר'. והיא צודקת. כל הערבים האלה שאני יוצאת אחר הצהריים לתיאטרון וחוזרת בלילה, ולא נמצאת איתה בשעות האלה שהיא צריכה אותי ושאפשר להתענג ולהתכווצ'ץ' אחת עם השנייה.

     

   דגן על שער Gostyle. "יש לי עוד המון חלומות" (צילום: עידו איז'ק)
    דגן על שער Gostyle. "יש לי עוד המון חלומות"(צילום: עידו איז'ק)

     

    "אני בטוחה שהיא מאוד גאה בי על העבודה שלי ומעריכה את מה שאני עושה, אבל באותו רגע קיבלתי החלטה שעכשיו המשפחה זקוקה לי ואני עושה פוס. אלה השנים הכי קריטיות שלה, והיא צריכה ורוצה אותי ואני צריכה להיות שם בשבילה. כשאת שומעת את זה מילדה בת חמש בדיוק מופתי כזה, אי אפשר להתעלם. אני עוד לא יודעת בדיוק איך זה יקרה, אבל אני פשוט מתכוונת להגיד יותר לא. היא צריכה אותי לידה, ואני צריכה אותה לידי".

     

    החברה הכי טובה שלי: "אחרי הלידה עדי שאבה חלב בשביל אמליה"

    דגן ואשכנזי (צילום: מתוך האינסטגרם של @mayadaganpfeffer)
     דגן ואשכנזי(צילום: מתוך האינסטגרם של @mayadaganpfeffer)

      

     "זו תמונה שהעליתי לא מזמן שלי ושל עדי (עדי אשכנזי, מ"ז) מלפני 20 שנה. הכרנו בבית צבי, אבל לא ממש התחברנו. היא למדה שנתיים מתחתיי, אבל בשנה ב' העיפו אותה. היא הייתה שותפה של מישהי שלמדה איתי, ואני זוכרת שהחדר של השותפה היה טינופת, ויום אחד נכנסתי לחדר של עדי והייתי בהלם. הכל היה פיצ'פקעס ושטיח מקיר לקיר ומסודר בטירוף, ואמרתי לעצמי מי זו הלא נורמלית הזאת?

      

     "אנחנו כבר כמעט 20 שנה חברות ומה שאנחנו עברנו ביחד, דידה ואני, זה טירוף. כל דבר שקרה לנו, קרה קודם לה ואז לי. היא התחילה עם הפינה אצל יאיר לפיד, ואז אני פרצתי. היא התגרשה ואז אני, היא התחתנה שוב ואז אני, היא ילדה ואז אני פגשתי את ערן. היא חלק בלתי נפרד מגופי. כששכבתי בבית החולים אחרי הלידה והיה לי נורא קשה להניק, היא הגיעה אליי עם חלב שלה שהיא שאבה כדי שאני אתן לאמליה, ונתתי.

      

     "עכשיו, בגלל העבודות והמשפחות, יוצא לנו להיפגש פחות, ואני מרגישה את החור הזה, כי אנחנו משענת אחת לשנייה. אני לא בן אדם של חברים, אני לא יודעת לתחזק את זה. אני אוהבת את המאני טיים, קשה לי עם הסמול טוק. חברים שלי יודעים שאני מסננת וגם לא חוזרת, אין לי זמן.

      

     "גם אילן פלד חבר טוב. כשהייתי משותקת ברגל חצי שנה וערן טס לחו"ל והייתי לבד, הוא היה מגיע אליי כל יום בארבע לבשל לי ארוחת ערב ולהיות עם אמליה. כל יום".

      

     "הבן אדם הבא שנכנס לחיי זו יעל (יעל גולדמן, גיסתה, מ"ז) וזה מכורח הנסיבות, כשהפכנו למשפחה. היום היא חלק מחיי היומיום שלי, אנחנו מדברות כל יום. לה למשל יש מיליון חברות ואני לא יודעת איך היא עושה את זה. כשעשיתי לה מסיבת יומולדת השנה והזמנתי את כל החברות שלה למסיבת בריכה - גם גל גדות באה - הייתי צריכה לפתוח קבוצה לכל החברות שלה והתעייפתי".

      

      

     אני לידרית: " ההצלחה שלי הייתה מאוד מאוחרת"

     שורת המקהלה (צילום: מתוך האינסטגרם של @mayadaganpfeffer)
      שורת המקהלה(צילום: מתוך האינסטגרם של @mayadaganpfeffer)

       

      "ל'שורת המקהלה' נכנסתי אחרי 'מצחיקונת', שם ההופעה היא שלי – אני שעתיים וחצי על הבמה ולא יורדת ממנה. שרה 14 שירים, מחליפה עשרות תלבושות ומחזיקה את ההצגה על גבי. ב'שורת המקהלה' אני עומדת 40 דקות על הבמה ולא מוציאה מילה. עד עכשיו זה לא קל לי. אני אוהבת את ההצגה, אבל זו התמודדות. זה לימד אותי שהחיים מאוד דינמיים ואתה לא יכול להיות כל הזמן בשיא שלך. צריך ללמוד ולקבל סיטואציות אחרות. חוץ מזה זה לימד אותי דיוק. איפה אני רוצה להיות ואיפה לא. התשובה היא שאני צריכה להיות במרכז. אני לידרית. זה המקום הטבעי שלי ואין בי טיפת מאמץ במקום הזה. זה בילט אין אצלי, אבל גם עבדתי מאוד קשה במשך הרבה שנים בשביל להיות שם.

       

      צריכה להיות במרכז (צילום: עידו איז'ק, סטיילינג: סיוון חימי)
       צריכה להיות במרכז(צילום: עידו איז'ק, סטיילינג: סיוון חימי)

        

       "אני לא רקדנית. חצי שנה עבדתי כמו חמור על זה, אבל הבונוס הוא שזה עשה לי שינוי מטורף בגוף, הכל התחזק והתעצב. בחיים לא נראיתי ככה"
       "יש ספר של מלקולם גלדוול שנקרא 'מצוינים' שאומר שנהוג לחשוב שהצלחה מגיעה לאנשים אינטליגנטיים ויצירתיים, אבל קודם כל מדובר בהשקעה של לא פחות מעשרת אלפים שעות של אימונים. אנשים מצוינים במה שהם עושים בזכות המון שעות ניסיון, ואני עשיתי את זה. נסעתי לחורים להופיע וצברתי את המיילים האלה. היום יש נטייה לרצות להגיע מאפס למאה בדקה, אבל לא ככה מצטיינים.

        

       "ההצלחה שלי הייתה מאוד מאוחרת, רק לפני ארבע שנים זה קרה. תמיד ידעתי שאני אוביל, אבל זה הגיע מאוחר. אני חושבת שהבחירה בין נוחות לבין אתגר היא מאוד משמעותית, ואני תמיד בוחרת באתגר. כדי לגדול אתה צריך לקחת את עצמך עוד צעד קדימה כל הזמן. ב'שורת המקהלה' הכי יצאתי מהקומפורט זון שלי, כי אני לא רקדנית. חצי שנה עבדתי כמו חמור על זה, אבל הבונוס הוא שזה עשה לי שינוי מטורף בגוף, הכל התחזק והתעצב. בחיים לא נראיתי ככה".

        

       תחנה הבאה ברודוויי: " אני לא מפחדת להזדקן, אני רק מפחדת למות"

       אז והיום (צילום: מתוך האינסטגרם של @mayadaganpfeffer)
        אז והיום(צילום: מתוך האינסטגרם של @mayadaganpfeffer)

         

        "נו, מה את מצליחה להבין מהתמונה שלי כנערה? נראיתי כמו מתדלקת בתחנת דלק והחיים לא היו קלים מכל בחינה. מבחינתי בגיל 40 הכל התחיל להסתדר. זה הזמן הכי טוב שיש, הכל נפל למקום בצורה מדהימה וזה העשור הטוב של חיי. אני לא מפחדת להזדקן, אני רק מפחדת למות ולא להספיק לעשות דברים או להגשים חלומות. יש לי עוד המון חלומות, יש לי חלומות גם על ברודוויי, ואני אלך על זה כשארגיש מוכנה".

         

        איפור: נאור אפל  /// שיער: מאור קידושים /// ע' סטיילינג: אלכס גידרון /// ע' איפור: טל עמית

         

        הראיון המלא עם מיה דגן במגזין Gostyle

         

         
        הצג:
        אזהרה:
        פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד