צילום: שי יחזקאל

הדוגמנית שירלי בוגנים עושה חשבון נפש: "בגיל 20 לא הרגשתי יפה"

בוגנים חוגגת יום הולדת ומדברת על שש שנות טיפולי פוריות, השקעות גרועות והזדמנויות שהוחמצו, כמו הפעם ההיא שבה אמרה לא לצילום עירום ב"ווג"

"הרווחתי הרבה כסף בחיים שלי ולא ידעתי להשקיע אותו נכון". שירלי בוגנים (צילום: שי יחזקאל, סגנון: ראובן כהן)
"הרווחתי הרבה כסף בחיים שלי ולא ידעתי להשקיע אותו נכון". שירלי בוגנים (צילום: שי יחזקאל, סגנון: ראובן כהן)

שירלי בוגנים, דוגמנית ומעצבת פנים, חוגגת 45 ועושה חשבון נפש. אז מה היא הייתה מייעצת לשירלי בת ה־20 (סופר-מודל בינלאומית מצליחה)?

 

1. אל תפחדי להיות מכוערת

"כשעבדתי בחו"ל גיליתי שבהרבה מאוד הפקות מכערים אותך בכוונה כדי לעשות אותך ווירדית ומיוחדת. בהתחלה היה לי נורא קשה עם זה אבל אז הבנתי. הבנתי שיש מספיק יפות בעולם וממני רוצים להוציא משהו מיוחד, אמנותי. היום אין לי בעיה עם זה. אם אני עובדת עם צוות שאני מכירה אותו וסומכת עליו, אני מפקידה את עצמי בידיים שלו".

 

2. לכי בכל הכוח על הקריירה

"אמרתי הרבה לא בתחילת הקריירה מכל מיני מניעים. הציעו לי פעם צילומי עירום ב'ווג', זה היה בגיל 21. המחשבה שאחשוף את החזה הפריעה לאריק (בן זינו, בעלה הראשון - מ.ז.) וגם לי, אז אמרתי לא ל'ווג' ולצלם מריו טסטינו, שבעולם הזה זה נחשב לשים לעצמך רגליים. כנראה שגם היום לא הייתי עושה את זה".

 

הפנים האמיתיות של שירלי בוגנים: "עשיתי קריירה מאף שבור ותלתלים" >>

 

3. חפשי את החבר הכי טוב שלך

"היום אני יודעת שהזוגיות שלי באה ממקום של חברות ויציבות. מה שחשוב זה חיבור נכון ומישהו שיהיה איש הסוד שלך. אני לא מרבה לחשוף את לירן כי אני לא מאלה שמתמרחות בפייסבוק על הבעל שלהן, והרבה אנשים שואלים אותי אם אני נשואה בכלל".

 

4. תשמרי על הכסף שלך

"כבר שש שנים שאני מנסה להיכנס להיריון. התחלתי בגיל די מאוחר. אני מאמינה שזה סוג של מבחן שנועד לבדוק איך אני מתמודדת. אני לא בן אדם שמרים ידיים, ואני מאמינה שבשורות טובות יגיעו בקרוב"

"הייתי גרועה בזה. הרווחתי הרבה כסף בחיים שלי ולא ידעתי להשקיע אותו נכון. עשיתי השקעות גרועות כמו לקנות דירה במיאמי רגע לפני שהייתה נפילה גדולה בארצות הברית ואז למכור אותה רגע אחרי, ולא לחכות שזה יתרומם. זה לא שבזבזתי הכל על תיקים, למרות שאני מאוד אוהבת תיקים ויש לי כמה שווים. אין לי חוש לכסף. חבל שלא לקחתי אז איזה קורס בכלכלה, כי אני אדם שאוהב ללמוד. הייתי צריכה לתת למישהו מוכשר בתחום לנהל את הכסף שלי".

 

5. תשקיעי בקריירה שנייה

"רק לפני שלוש שנים מצאתי את זה. למדתי עיצוב פנים בסטודיו 6B, והיום אני עוסקת בעיצוב ועובדת על פרויקטים עם השותף שלי. אני אוהבת ליצור ולהתחדש, לשבור קירות ולהתעסק גם באינסטלציה ובחשמל. לעצב בית זה קצת כמו להלביש דוגמנית, ואני מאוד נהנית מזה".

 

6. תשמרי על עור הפנים

"אל תצאי לשמש בלי כובע וקרם הגנה עם מקדם SPF50. להתבגר זה לא מזהיר, בואי לא נשקר לעצמנו, והיום אני מאוד שומרת על עצמי. אני לא יוצאת מהבית בלי קרם הגנה ולא הולכת לים בלי שמשייה. אני וד"ר אודי בר חברים טובים והוא מטפל בפנים שלי. אני עושה אצלו טיפולי לייזר למיצוק העור ולהסרת פיגמנטציה ומשתמשת בקרם שלו. לשני ההורים שלי יש עור פנים נפלא, ואמא שלי גם הורישה לי את הגנים התימניים, שידוע שהם טובים".

 

7. תעזי להגיד שאת רוצה

"הפעם הראשונה שהעזתי להגיד לבחור כזה דבר היה עם לירן. כשהכרנו בפעם הראשונה הוא היה בזוגיות, ואני אחרי קשר טראומתי ובדיוק ביטלתי חתונה. אחרי חצי שנה הוא נפרד מהחברה ואני נרפאתי, ובנובמבר הוא סימס לי ערב אחד ושאל אם יש לי מישהי להכיר לו. כתבתי לו: 'כן, אבל אני רוצה לשמור אותך לעצמי'. זה היה הדבר הכי נועז שעשיתי. יום אחרי כבר התראינו והתחלנו לצאת ואחרי חצי שנה הוא הציע לי להתחתן איתו".

 

"אמרו לי לאכול פעמיים ביום בשר, והייתי יושבת עם המזלג מול הצלחת ובוכה" (צילום: שי יחזקאל, סגנון: ראובן כהן)
  "אמרו לי לאכול פעמיים ביום בשר, והייתי יושבת עם המזלג מול הצלחת ובוכה"(צילום: שי יחזקאל, סגנון: ראובן כהן)

   

  8. תתאמני באדיקות

  "תמיד עסקתי בספורט אבל בשנות ה־20 שלי לא התמדתי כי אורח החיים שלי היה כזה שלא הייתה לי שגרה. כשעברתי לניו יורק הייתי חיה רעה. היה לי מאמן קיקבוקס מקצועי והתאמנתי בזירה ארבע פעמים בשבוע, הייתי עושה גם בוטקאמפ, אלה שיעורים מאוד קשים, ממש טירונות. היום אני מתאמנת שלוש פעמים בשבוע אצל המאמן שלי נתי אבידן בסטודיו שלו, וזה נותן לי אנרגיות מטורפות. אני מקללת הרבה בזמן האימון, אבל נהנית נורא".

   

  9. עקרונות מוסריים זה חשוב, אבל תשמרי על הבריאות שלך

  "הייתי צמחונית וגם טבעונית למשך תקופה, אבל בשבעת החודשים האחרונים חזרתי לאכול בשר. הבדיקות שלי היו על הפנים. המוגלובין, ברזל, B12 - הכל היה נמוך ברמה שהייתי צריכה לקבל זריקות. תמיד אהבתי בשר, אבל מסיבות אידיאולוגיות לא אכלתי. היום אני מבינה שהבריאות שלי חשובה ושהגוף שלי זקוק לזה. בהתחלה היה לי מאוד קשה, אמרו לי לאכול פעמיים ביום בשר, והייתי יושבת עם המזלג מול הצלחת ובוכה. אני יודעת שיום אחד אחזור לצמחונות, אין לי ספק, אבל לא כרגע".

   

  10. תבלי כל רגע שאת יכולה עם המשפחה

  "אבא שלי נפטר לפני שמונה חודשים והוא היה החבר הכי טוב שלי. הוא היה שמן מאוד וחולה לב וסוכרת. אם הוא היה אוכל בריא, אני מאמינה שהוא היה היום בחיים. 12 שנה טיפלתי בו. ההורים שלי התגרשו שנה אחרי שהתגרשתי, ואבא שלי, שהיה קבלן אמיד ומוכר, ירד מנכסיו וחלה. היה לנו חיבור שאי אפשר להסביר במילים והוא היה אבא משקיען מאוד בילדות שלי. הוא האיש הכי יקר לי בעולם, וכשאת ילדה את לא מעריכה את זה מספיק. החודשיים האחרונים שלו היו לי קשים מאוד, ראיתי בן אדם הולך ונעלם לי מול העיניים. זה היה גיהנום. מאז שהוא נפטר עברו עלי חודשים קשים, התרחקתי מהכל, ירדתי למחתרת, הייתי צריכה להתאבל".

   

  11. תהיי פחות שיפוטית כלפי עצמך

  "בתור נערה הייתי מכסה את עצמי עם מגבת בבריכה, ובגיל 20 גם לא הרגשתי יפה, כי סביבי היו כל כך הרבה בנות מהממות, שבדרך כלל שאלתי את עצמי מה אני עושה שם בכלל"

  "תמיד הייתי קשה עם עצמי. אני חושבת שזה חבל, כי באמת, בתור בחורה צעירה עשיתי הרבה דברים גדולים והגיע לי שאגיד לעצמי 'וואו, כל הכבוד'. בתור נערה הייתי מכסה את עצמי עם מגבת בבריכה, ובגיל 20 גם לא הרגשתי יפה, כי סביבי היו כל כך הרבה בנות מהממות, שבדרך כלל שאלתי את עצמי מה אני עושה שם בכלל. היום אני כבר מרגישה יותר נוח בגוף שלי, אבל אני עדיין לא עפה על עצמי. הלוואי שיכולתי לעוף על עצמי כמו הבחורות הצעירות היום באינסטגרם, הלוואי שהיה לי הביטחון הזה".

   

  12. תחזקי את הנפש

  "אני הכי רוחניקית בעולם והכי מאמינה בטיפולים לנפש. היום יש לי את שירה, שעושה לי תטא הילינג. זו מעין שיחה לנפש, אבל ממש לא כמו אצל פסיכולוג. אני שוכבת על מיטה והיא מנקה ממני אנרגיות שליליות ומעבירה לי אנרגיות טובות. היא מגלה לי דפוסים שקיימים בי ועוד כל מיני דברים מעניינים. אני אוהבת את הנשמה שלי יותר מכל דבר אחר בי, אז אני קודם כל דואגת לה. אני גם עושה דמיון מודרך בכל בוקר, 15 דקות במיטה, ומדיטציות. אני הולכת להרצאות על ריפוי הנפש, אני שואלת וחוקרת".

   

  13. תדעי שתוכלי להתמודד עם כל מבחן שהחיים יציבו לך

  "כבר שש שנים שאני מנסה להיכנס להיריון. התחלתי בגיל די מאוחר, ובכל זאת לא הייתי אומרת לשירלי הצעירה 'תעשי ילדים בגיל צעיר' כי לא הייתי משנה כלום ולירן הוא האיש שאני רוצה איתו ילדים. אני מאמינה שזה סוג של מבחן שנועד לבדוק איך אני מתמודדת, ואני מתמודדת עם זה בכל הכוח. אני לוקחת את כל העזרה שאפשר, דיקור ורפלקסולוגיה, ולירן איתי לאורך כל הדרך, אפילו שאני הורמונלית וקשה לפעמים. אין הרבה גברים שהיו יכולים לסבול את זה. ככה זה עם ההורמונים. לפעמים אני קמה בבוקר בבכי ולא מבינה למה, ולפעמים אני סתם בטירוף. אני משמינה ומתנפחת והחזה גדל ואני מרגישה בטטה. אני לא בן אדם שמרים ידיים, לא מתייאשת, אני נלחמת ואני מאמינה שבשורות טובות יגיעו בקרוב, אין לי ספק בזה, וכל נים בגוף שלי יודע את זה".

   

  איפור: מישל אדרי ל"סולו" /// שיער: ליאור גרין ל"סולו" במוצרי Label.M /// ע. צלם: איתי ונטורה /// ע. סגנון: מור אלקיים

   

  הגיליון החדש של מגזין מנטה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי יחזקאל)
  הגיליון החדש של מגזין מנטה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי יחזקאל)
   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד