חושפים שיניים: איך להשיג מהר ובקלות חיוך הוליוודי מהסרטים?

מה כולל תהליך טיפול שיניים אסתטי? מה הם ציפויי חרסינה וכמה זמן לוקח להגיע לחיוך עליו חלמת? רופאת השיניים ד"ר מירי פיצ'ר עונה על כל השאלות

יתרון השיטה הוא בעמידות לאורך זמן, כשבדרך כלל ציפוי חרסינה יכול לשמש את המטופל לשנים רבות . ציפויי חרסינה לא משנים את צבען כתוצאה מצבעי מאכל, קפה, עישון וכיוצא בזה (צילום: Shutterstock)
יתרון השיטה הוא בעמידות לאורך זמן, כשבדרך כלל ציפוי חרסינה יכול לשמש את המטופל לשנים רבות . ציפויי חרסינה לא משנים את צבען כתוצאה מצבעי מאכל, קפה, עישון וכיוצא בזה (צילום: Shutterstock)

אם בעבר מטופלים היו מגיעים למרפאת השיניים רק בעקבות כאבי שיניים או כדי לשמר ולשקם את השיניים שלהם. כיום תחום רפואת השיניים האסתטית תופס תאוצה ומטופלים מגיעים למרפאת השיניים גם כאשר השיניים שלהם בריאות, אך הם רוצים לשפר את המראה שלהן.

 

ד"ר מירי פיצ'ר, מהם טיפולי השיניים האסתטיים השכיחים ביותר היום?

"ברוב המקרים המטופלים מגיעים למרפאתנו בכדי להשיג את המראה הנקרא 'חיוך הוליוודי' כלומר לשפר את צבען וצורתן של השיניים או בכדי לסגור מרווחים בין השיניים וליישר עקמומיות קלה של השיניים. חשוב להדגיש – שכל מטופל מגיע בנקודת התחלה שונה ולכן תוכנית הטיפול ומספר השיניים אשר יעברו ציפויים הם שונים. כך גם, ישנם מטופלים שאוהבים את המראה של שיניים ישרות, לבנות וטבעיות, וישנם מטופלים שרוצים לבן במיוחד".

 

מה כולל תהליך טיפול שיניים אסתטי?

"התהליך לרוב דורש 2-3 פגישות הכוללות בדיקה קלינית ורנטגנית יחד עם תיאום ציפיות של המטופל, כדי לאבחן האם ניתן ואיך ניתן לשפר את מראה החיוך. כך למשל, כאשר מטופל רוצה לסגור או לצמצם מרווחים בין השיניים או להגדיל את השיניים, צריך לבדוק שהשינוי לא יפריע למטופל מבחינת תפקודית, הסגר והיחס הבין לסתי.

 

"בתום הבדיקה, עורכים הדמיה, כדי שמטופל יתרשם מהתוצאה העתידית של הטיפול. שתי פגישות נוספות כוללולת את הכנת השיניים, לקיחת המידות או סריקת שיניים ומסירת ציפויי מעבר זמניים. לאחר מספר ימים המטופל חוזר למרפאת שיניים להדבקת ציפויים קבועים.

 

 (צילום: מירי פיצ'ר)

   

  מה הם ציפויי חרסינה לשיניים?

  "ציפויי חרסינה הם קליפה דקה של חרסינה המודבקת בשיטה ייחודית לשיניים. השיטה פותחה בארצות הברית וקיימת מעל 30 שנה. ציפויי החרסינה הוכחו קלינית כשיטת טיפול שמרנית, יעילה ואמינה לאורך שנים.

   

  "יתרון השיטה הוא בעמידות לאורך זמן, כשבדרך כלל ציפוי חרסינה יכול לשמש את המטופל לשנים רבות . ציפויי חרסינה לא משנים את צבען כתוצאה מצבעי מאכל, קפה, עישון וכיוצא בזה".

   

  האם יש להשחיז את השיניים בכדי לבצע את הטיפול?

  "עובי ציפוי החרסינה יכול להיות 0.2-0.3 מ"מ ובחלק מהמקרים נוכל לבצע את התהליך האסתטי מבלי להשחיז את השיניים. במקרים אחרים יש לעשות הכנה לשן שכרוכה בהשחזה מינימלית, וזאת בלי פגיעה באיכות השן.

   

  "הצורך בהשחזת השן תלוי בגודל של השן. אם אנו רואים בהדמיה שיש מקום להוספת עובי 0.2-0.3 על יד חרסינה לשן בלי שקבל שיניים בולטות או ארוכות שעלולות להפריע לשפה או לסגר - אנו מבצעים ציפוי חרסינה ללא השחזה".

   

  מה המלצתך למטופל ששוקל לשפר מראה השיניים שלו?

  "המושג יופי הוא נושא סובייקטיבי ולכן המטופל צריך לשקול מהי התוצאה הרצויה מבחינתו בכדי לשפר את החיוך. בקצב החיים המהיר היום, המטופלים רוצים להגיע לתוצאות הטובות ביותר ובטווח טיפול קצר. לפני תחילת הטיפול, חשוב שהמטופל יבדוק שהרופא המטפל מנוסה בתחום טיפולי שיניים אסתטיים ובעל מגוון אפשרויות טיפול רחב, וזאת בכדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר עבורו.

   

  אודות ד"ר מירי פיצ'ר

  ד"ר מירי פיצ'ר הינה רופאת שיניים D.M.D, בוגרת מצטיינת של אוניברסיטה רפואית T.M.A בפקולטה לרפואת שיניים, אשר מובילה בתחום טיפולי שיניים אסתטיים בשיטות המתקדמות ביותר, תוך דגש לפן האסתטי והפונקציונאלי בעיצוב החיוך. במרפאת השיניים שלה תקבלו טיפולי שיניים אסתטיים בסטנדרטים הגבוהים ביותר ובמחויבות ליושרה מקצועית ומצוינות. "החיוך המושלם בשבילך ניתן להשגה בטיפולי שיניים אסתטיים ב 2-3 פגישות. הטיפול שמרני ומהיר ובהתאם לציפיותיו של המטופל".

   

  ד''ר מירי פיצ'ר, שדרות דוד המלך 1 תל אביב, 03-5533347, www.drmiri-picher.co.il 

   

   

   

   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד