צילום: סם יצחקוב

10 הדיברות לפיסול פנים בהזרקות

ד"ר ענת גבאי, מומחית לרפואת עיניים ומובילה בתחום הרפואה האסתטית, מנחה ומכשירה רופאים, מרצה מבוקשת בכנסים בארץ ובחו״ל

ענת גבאי מציגה: "הכללים שביטיחו תוצאות הזרקה אידיאליות" (צילום: אלדר נמדר)
ענת גבאי מציגה: "הכללים שביטיחו תוצאות הזרקה אידיאליות" (צילום: אלדר נמדר)
תחום פיסול הפנים באמצעות הזרקות חומרי מילוי הופך למבוקש יותר ויותר בקרב מטופלים שמבקשים להמנע מסכין המנתחים, ובכל זאת לבצע פעולות ולהחזיר עטרה ליושנה.

 

כדי שהתהליך יתבצע בהצלחה רבה, חשוב לתאם ציפיות בין המומחה למטופל, ולהקפיד על הבנה מקסימאלית בתחום (לא רק מצד המומחה), תיאום ציפיות והבהרת התהליך תמנע אי שביעות רצון ותעניק תוצאות מדויקות ומטופל מרוצה.

 

ד"ר ענת גבאי, מומחית לרפואת עיניים העוסקת באסתטיקה, מספקת את הכללים החשובים על פי שיטתה וניסיונה המקצועי. כללים אלו יבטיחו תוצאות הזרקה אידיאליות, לצד שקט נפשי וביטחון בזמן ההליך הטיפולי. מה חשוב? על מה לשים דגש? ואיך לבצע הזרקה מוצלחת בכל אזור ואזור בפנים?

 

אודות ד”ר ענת גבאי

מומחית ברפואת עיניים, רופאת עיניים בכירה, ידע וניסיון רב שנים, השתלמויות ודיפלומות רבות בתחום של הרפואה האסתטית.

חברת הנהלה באגודה הישראלית לרפואה אסתטית וחברה נלווית בחברה הישראלית לכירורוגיה דרמטולוגית. מרצה מבוקשת ופופולרית בכנסים מדעיים בארץ ובעולם. מנחה ומכשירה רופאים בהשתלמויות בתחום הרפואה האסתטית. מעל עשור מובילה את תחום תיקון השקיות מתחת לעיניים ללא ניתוח, ונחשבת לבעלת הניסיון והמקצועיות הרבה ביותר בנושא.

 

ד"ר ענת גבאי. מרצה מבוקשת ופופולרית בכנסים מדעיים בארץ ובעולם (צילום: באדיבות ענת גבאי)
  ד"ר ענת גבאי. מרצה מבוקשת ופופולרית בכנסים מדעיים בארץ ובעולם(צילום: באדיבות ענת גבאי)

   

  כלל ברזל ראשון

  יש לבצע לפחות 2 הזרקות לאותו איזור בהפרש של שבוע-שבועיים. פעולה זו תמקסם את התוצאה.

   

   

  כלל שני - חומר מילוי

  כיום ההזרקה לשליש העליון של הפנים השתדרגה, ומשלבת גם חומרי מילוי שמוזרקים בין הגבות, בגשר האף, והכי יפה - בתוך הגבות עצמן (כך ניתן להרים/ לקשת/ ללכסן גבות) וכן בקמטוטים בצידי העיניים. התוצאה המתקבלת יפה יותר ועמידה יותר.

   

   

  כלל שלישי - עיניים

  אין ליצור עצמות לחיים או למלא לחיים שקועות, מבלי למלא בד בבד את שקע העין ו/או לתקן שקיות עיניים תחתונות. מילוי שקע העין, יותר מאשר הלחי עצמה, הוא זה אשר יוצר את האשליה הטובה ביותר של הרמת הפנים אשר כולנו מחפשים. טשטוש שקיות מתחת לעיניים ללא ניתוח נותן תוצאה נפלאה, מחזיק זמן רב (2-5 שנים) והינו גולת הכותרת שלי כרופאת עיניים.

   

   

  כלל רביעי - מצח ורקות

  למילוי רקות שקועות ישנה חשיבות עצומה. רקות מלאות מאריכות את עצמות הלחי ומגביהות אותן ובכך נוצר אפקט מראה צעיר ורענן. כיום טיפול חדשני כולל מילוי של כל המצח, הרקות, הגבות וגשר האף בעזרת חומר על בסיס סידן. התוצאות מדהימות ומחזיקות זמן רב, לפחות שנה ואף יותר.

   

   

  כלל חמישי – אף

  הזרקות לאף הינן אידיאליות לביצוע על ידי חומר על בסיס סידן, אשר יוצר קו חד ונקי. חומר מילוי זה מיוחד בכך שמאפשר ליצור אשליה של אף קצר יותר ו/או גבוה יותר על ידי הזרקה לאורך גב האף, ובבסיס של האף. מראה אף קטן יותר עם שפה עליונה קצרה, נחשב תמיד ליותר מושך.

   

   

  כלל שישי – שפתיים

  הזרקה לשתי השפתיים! עליונה ותחתונה. הדבר יוצר אשליה של שפתיים מלאות אך לא בולטות מידי. בנוסף לכך, תמיד בסיום ההזרקה לשפתיים, כדאי להזריק לקו התוחם שלהן. זה גורם להדגשת קו שפתיים יפה מדויק וניתן לעצבו מחדש. זה גם מרים החוצה ולמעלה שפתיים שהתרוקנו ושקעו פנימה. כיום כל ההזרקה לשפתיים רצוי שתבוצע בעזרת קנולה.

   

   

  כלל שביעי – קמטי מריונטה וקו הלסת

  הסוד הינו לשמור על סנטר חד בצורת האות V, לכן כאן המילוי ניתן במשורה, לרוב בחומר על בסיס סידן שנותן כאמור קו מחודד ולא נפח גדול, ובהחלט בשילוב עם חוטים אשר נותנים מתיחה קלה ללא נפח נוסף.

   

  יישור קו הלסת לכל אורכו מהאוזן ועד הסנטר ע״י מילוי ו/או חוטים מתאים מאוד למקרים עם צניחה קלה במקום לעבור ניתוח מתיחת פנים.

   

   

  כלל שמיני - צוואר ומחשוף

  מילוי הפסים הרוחביים בצוואר ובמחשוף, מאפשר אפקט משמעותי מאוד של הצערה – גם כאשר כבר ישנה צניחת צוואר לא מבוטלת. הפעולה מתבצעת על ידי מילוי דקדקני של הפסים הללו עם חומצה היאלורונית יעודית, לצד טיפול במחשוף. טיפול זה משפר את מרקם העור והאחידות שלו.

   

   

  כלל תשיעי - כפות הידיים

  איבר שבשום אופן אסור להזניח, מפני שהוא מסגיר את הגיל. הטוב ביותר למלא את גב כף היד בקנולה ע״י חומצה היאלורונית ורצוי יותר ע״י חומר מבוסס סידן, בשילוב של פילינג עדין לעור שמעל. השילוב הזה משדרג אותן מאד.

   

   

  כלל עשירי - תנוכי האזניים

  מילוי תנוכי האזניים חשוב ביותר! בדיוק כפי שכפות הידיים מסגירות את הגיל, כך גם תנוך אוזן מרוקן ומדובלל משווה מראה זקן ועייף, במיוחד אצל נשים ששערן אסוף או שהאוזן שלהן חשופה והן עונדות עגילים. חומר המילוי האידיאלי לתנוכי האזנים הוא חומר על בסיס סידן בהיותו חומר מילוי סמיך ומדויק.

   

   

  הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
  הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד