שמלת הכלה של קורין גדעון: "חשוב לי לתמוך במעצבת מהמגזר החרדי"

חודשיים לפני החתונה ליזם אופנה לחרדים ("יש לו הרבה יותר סטייל ממני"), פגשנו את מלכת הכפפות והתלתלים, ובדקנו למה ויתרה על שמלה של מעצב מוכר ומנוסה

איתי יעקב

|

08.08.18 | 09:02

"אני בחופש מהתלתלים! אבל אל דאגה, הם לא נעלמו". צפו בקורין גדעון על סט הצילומים של דיסקרט
צילום סטילס: רפי דלויה
"אני שמחה שגרמתי להרבה נשים להרגיש בנוח עם הגוף שלהן והתלתלים שלהן. נדמה לי שהבאתי מודל יופי שפחות ראו על המסך". קורין גדעון בצילומים לדיסקרט (צילום: רפי דלויה)
"אני שמחה שגרמתי להרבה נשים להרגיש בנוח עם הגוף שלהן והתלתלים שלהן. נדמה לי שהבאתי מודל יופי שפחות ראו על המסך". קורין גדעון בצילומים לדיסקרט (צילום: רפי דלויה)
"החתונה שלנו תהיה בחלקה בהפרדה בין נשים לגברים. בחופה יישבו גברים ונשים יחד, ואחרי זה יהיה חלק של ריקודים חסידיים בהפרדה". קורין גדעון וחילי סורוצקין (צילום: אמיר מאירי)
"החתונה שלנו תהיה בחלקה בהפרדה בין נשים לגברים. בחופה יישבו גברים ונשים יחד, ואחרי זה יהיה חלק של ריקודים חסידיים בהפרדה". קורין גדעון וחילי סורוצקין (צילום: אמיר מאירי)
"אני אוהבת ללבוש צנוע, אף פעם לא לבשתי צמוד מדי או חשוף מדי" (צילום: רפי דלויה)
"אני אוהבת ללבוש צנוע, אף פעם לא לבשתי צמוד מדי או חשוף מדי" (צילום: רפי דלויה)
"אני ממש לא כלה של סוסים לבנים, כרכרות והמון זמרים מזרחיים על הבמה" (צילום: איתי יעקב)
"אני ממש לא כלה של סוסים לבנים, כרכרות והמון זמרים מזרחיים על הבמה" (צילום: איתי יעקב)

בעוד כחודשיים תיכנס מגישת הטלוויזיה קורין גדעון תחת החופה, אבל בשלב זה קשה לזהות אצלה אפילו ניצני התנהגות של בריידזילה. באוברול פסים צבעוני ושיער שהוחלק מתלתליו ונאסף לקוקו צמוד ("היום אני בחופש מהתלתלים! אבל אל דאגה, הם לא נעלמו"), היא נשמעת נינוחה וממוקדת על סט הצילומים לקמפיין החורף של רשת דיסקרט. "אני כלה די רגועה, לא מטריפה את האנשים סביבי", היא מעידה על עצמה. "כדי להוריד מתח מעצמי, בחרתי את אנשי המקצוע הכי טובים. זו מתוכננת להיות חתונה פשוטה. אני ממש לא כלה של סוסים לבנים, כרכרות והמון זמרים מזרחיים על הבמה".

 

"הוא אומר את המילה האחרונה בבית בכל הקשור לסטייל!" קורין גדעון עם חילי סורוצקין (צילום: מוטי לבטון)
  "הוא אומר את המילה האחרונה בבית בכל הקשור לסטייל!" קורין גדעון עם חילי סורוצקין(צילום: מוטי לבטון)

   

  ב-18 באוקטובר תחליף גדעון בת ה-26 נדרים עם חילי סורוצקין, בן זוגה בשנתיים וחצי האחרונות ואחד מ-14 ילדיה של משפחה חרדית מטלז-סטון (קריית יערים) בואכה ירושלים. מאז הצעת הנישואים שהגיעה במהלך חופשה זוגית של השניים באמסטרדם בחודש פברואר, הפכה גדעון לדוברת הבלתי רשמית של קירוב הלבבות בין המגזר החרדי לחילוני, כולל ידיעות מפרגנות באתרים דתיים וחרדים, כמו "כיכר השבת", "סרוגים" ו"בחדרי חרדים". "החתונה שלנו תהיה בחלקה בהפרדה בין נשים לגברים", חושפת גדעון. "בחופה יישבו גברים ונשים יחד, ואחרי זה יהיה חלק של ריקודים חסידיים בהפרדה".

   

  כבר התאמנת על ריקוד ה"מצווה טאנץ"?

  "אין לנו את ריקוד החבל המסורתי", היא צוחקת. "אני קצת בלחץ מהריקודים החסידיים, מקווה שכבר אהיה מספיק שיכורה בשלב הזה של הערב".

   

  "באתי מבית מאוד חילוני וראיתי חרדים בצורה חד-גונית, והיום אני רואה בחתונה הזו שליחות לקרב לבבות, ושיראו את החברה החרדית בצורה אחרת". גדעון לדיסקרט (צילום: רפי דלויה)
   "באתי מבית מאוד חילוני וראיתי חרדים בצורה חד-גונית, והיום אני רואה בחתונה הזו שליחות לקרב לבבות, ושיראו את החברה החרדית בצורה אחרת". גדעון לדיסקרט(צילום: רפי דלויה)

    

   היו מגבלות דתיות שהיית צריכה להתחשב בהן בחתונה?

   "רציתי שיר חופה של אישה שרה, אך בחופה יהיה אדמו"ר, דודו של חילי, אז נמצא פתרון אחר. אני מרגישה שלמרות ההבדלים בין המשפחות, יש הרבה קווי דמיון. אותי ואת חילי חינכו בבתים עם ערכים זהים. חתונה בין משפחה חילונית לחרדית היא דבר מאוד נדיר גם היום, ולכן אני מצלמת בימים אלו סרט תיעודי שיוקרן בקשת לאחר החתונה. באתי מבית מאוד חילוני וראיתי חרדים בצורה חד-גונית, והיום אני רואה בחתונה הזו שליחות לקרב לבבות, ושיראו את החברה החרדית בצורה אחרת".

    

   "פחות מעניין אותי ללכת לאותם שלושה-ארבעה מעצבים שכולן עושות אצלם שמלות כלה" (צילום: רפי דלויה)
    "פחות מעניין אותי ללכת לאותם שלושה-ארבעה מעצבים שכולן עושות אצלם שמלות כלה"(צילום: רפי דלויה)

     

    אחת הבחירות המפתיעות של גדעון לקראת החתונה טמונה בבחירת המעצבת של שמלת הכלה, ברוריה חריטן, מעצבת חרדית מירושלים, שבין לקוחותיה דמויות מפורסמות במגזר, כמו משפחת דרעי, משפחת לאו, ובתו של "הראשון לציון", הרב יצחק יוסף. הפנייה של גדעון לחריטן נעשתה לאחר שחברתה של המעצבת שלחה למגישת הטלוויזיה הודעה באינסטגרם, והמליצה לה על הדגמים הצנועים שלה. "נכנסתי לחשבון האינסטגרם של ברוריה ואהבתי את הדגמים", מספרת גדעון. "בשנייה שהגעתי אליה ידעתי שאני עושה את זה אצלה, וממדידה למדידה אני מתאהבת בשמלה ובמעצבת יותר ויותר. היא מתאבדת על השמלה".

     

    "תמיד ידברו על נראות של נשים, ואני לא רואה את זה בעיניים שוביניסטיות או סקסיסטיות". גדעון ב"האח הגדול" (צילום: אוהד צויגנברג)
     "תמיד ידברו על נראות של נשים, ואני לא רואה את זה בעיניים שוביניסטיות או סקסיסטיות". גדעון ב"האח הגדול"(צילום: אוהד צויגנברג)

      

     מדוע בחרת ללכת למעצבת מהמגזר החרדי ולא למעצבים מוכשרים ומוכרים בתחום?

     "ידעתי מלכתחילה שאני צריכה לבחור בשמלה צנועה, ויש משהו נכון בלגשת למעצבת שמייצרת שמלות צנועות - ולא ללכת למעצב שמחפש פתרון צנוע לכלה מדגם שיש לו על הקולב, והוא כבר ראה אותה אחרת בראש. פחות מעניין אותי ללכת לאותם שלושה-ארבעה מעצבים שכולן עושות אצלם שמלות כלה. בנוסף, אני מעדיפה לקדם מעצבת צעירה וחרדית שעדיין לא ממש מכירים אותה. חשוב לתמוך בנשים צעירות מהמגזר החרדי, וזאת זכות גדולה בשבילי".

      

     עד כמה את מעורבת בתהליך העיצוב של השמלה?

     "באופן מלא. אני וברוריה יוצרות את השמלה מאפס, יחד עם הסטייליסטית סיוון חימי שמלווה אותי בכל התהליך. אני לא רוצה לעשות ספוילר. חילי מת לדעת איך השמלה נראית ואני רוצה לעשות לו הפתעה".

      

     "אני מעדיפה לקדם מעצבת צעירה וחרדית שעדיין לא ממש מכירים אותה. חשוב לתמוך בנשים צעירות מהמגזר החרדי, וזאת זכות גדולה בשבילי" (צילום: רפי דלויה)
      "אני מעדיפה לקדם מעצבת צעירה וחרדית שעדיין לא ממש מכירים אותה. חשוב לתמוך בנשים צעירות מהמגזר החרדי, וזאת זכות גדולה בשבילי"(צילום: רפי דלויה)

       

      מה קרה לעבודה הצמודה עם הסטייליסט איתי בצלאלי ?

      "החלטנו שאנחנו צריכים לרענן ונשארנו חברים טובים".

       

      איך את מתמודדת עם הלבוש הצנוע שאת נדרשת לו בביקורים אצל המשפחה של בעלך לעתיד?

      "אני מכבדת אותם ומתלבשת צנוע. זה לא מפריע לי או מצריך ממני מאמץ מיוחד. לא יקרה כלום אם יום אחד לא אלבש גופייה. מטבעי, אני אוהבת ללבוש צנוע, אף פעם לא לבשתי צמוד מדי או חשוף מדי".

       

      חילי הוא מבעלי רשת האופנה לגברים חרדים "האט בוקס", אז מי בעצם הפאשניסטה בבית?

      "הוא אומר את המילה האחרונה בבית בכל הקשור לסטייל! יש לו טעם הרבה יותר טוב ממני, הוא אלוף באסתטיקה וגם נותן גם את הטון העיצובי של הבית. לחתונה הוא מכין לעצמו חליפה עם חייט באיטליה. הוא יהיה חתיך".

       

      "אני וברוריה יוצרות את השמלה מאפס, יחד עם הסטייליסטית סיוון חימי שמלווה אותי בכל התהליך" (צילום: רפי דלויה)
       "אני וברוריה יוצרות את השמלה מאפס, יחד עם הסטייליסטית סיוון חימי שמלווה אותי בכל התהליך"(צילום: רפי דלויה)

        

       מאז הפריצה של גדעון אל מחוזות הפריים טיים של הנחיית "האח הגדול" לפני שלוש שנים, סומנה כאייקון אופנה מקומי, לא מעט בזכות התלתלים הכהים והגוף הלא שדוף – שני אלמנטים נדירים אצל מגישות בטלוויזיה. אולם למרות הכתרתה כגיבורת אופנה כבר מזוג הכפפות הראשון שהציגה בשידור, את הקמפיין הראשון שלה קיבלה רק שנה לאחר התוכנית, כשכבר הנחתה את התוכנית "בייק אוף" והגישה את התוכנית היומית "אנשים", לצדו של חיים אתגר. השבוע הצטלמה בפעם השנייה עבור רשת דיסקרט, שחרתה על דגלה ייצור כחול-לבן, ובהתאמה הקונספט שנבחר לצילומים הוא 70 שנה למדינה, כשאת קירות הסטודיו עטפו בכותרות של חדשות טובות מעיתונים ישנים.

        

       "אם אני נהנית מהטייטל אייקון אופנה?" היא שואלת, ועונה: "יש משהו כיפי בלהיות כמו בובת ברבי על סט צילומים. זה מאוד שונה מהעבודה שלי באולפן, ורק תן לי לעשות פוזות למצלמה והליכה של ג'יג'י חדיד". עם זאת, היא ממהרת לסייג: "אני לא מתעסקת בחיצוניות שלי בעבודה. מאוד כיף להתלבש ושמאפרים אותי, ואני שמחה שגרמתי להרבה נשים להרגיש בנוח עם הגוף שלהן והתלתלים שלהן. נדמה לי שהבאתי מודל יופי שפחות ראו על המסך".

        

       "יש משהו כיפי בלהיות כמו בובת ברבי על סט צילומים" (צילום: רפי דלויה)
        "יש משהו כיפי בלהיות כמו בובת ברבי על סט צילומים"(צילום: רפי דלויה)

         

        לא מפריע לך שבטלוויזיה היחס למנחות בידור הוא הרבה פעמים כקישוט לצד מנחים גברים?

        "תמיד ידברו על נראות של נשים, ואני לא רואה את זה בעיניים שוביניסטיות או סקסיסטיות. זה לא מוריד מהמקצועיות שלי או מהכישרון שלי".

         

        יצא לך כבר לראות את לירון ויצמן במקומך באח הגדול ברשת?

        "ראיתי פעם אחת ולירון מצוינת, אבל אני מעדיפה לראות קשת".

         

        ______________________________________________________

         

        ומהם חוקי הסטייל החדשים שלמדנו ממייגן מרקל?

        מייגן מרקל בת 37: חוקי הסטייל החדשים שלמדנו מהדוכסית. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: Clodagh Kilcoyne/GettyimagesIL)
        מייגן מרקל בת 37: חוקי הסטייל החדשים שלמדנו מהדוכסית. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: Clodagh Kilcoyne/GettyimagesIL)

         

         

         
        הצג:
        אזהרה:
        פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד