ספטמבר אישוז: החשיפות הגדולות של כוכבות המגזינים המובילים

ביונסה מגלה את ייסורי המשקל אחרי הלידה, ג'ניפר אניסטון משתפת בכאב של מי שלא הביאה ילדים לעולם, ובת' דיטו מסבירה למה הפך העולם למקום של אנשים בלי לב

איתי יעקב

|

07.08.18 | 10:58

לומדות לאהוב את עצמן על שערי גיליונות ספטמבר החדשים. ביונסה בווג האמריקאי (מימין) ובת' דיטו במגזין LOVE (צילום: Tim Walker, Tyler Mitchell)
לומדות לאהוב את עצמן על שערי גיליונות ספטמבר החדשים. ביונסה בווג האמריקאי (מימין) ובת' דיטו במגזין LOVE (צילום: Tim Walker, Tyler Mitchell)

לאחר עשרה ימים של ספקולציות והדלפות, נחשף אמש (שני) גיליון ספטמבר של ווג אמריקה בכיכובה של ביונסה, שגם הופקדה על קבלת ההחלטות הוויזואליות של צילום השער והסטיילינג. כך קרה שלראשונה מאז נוסד המגזין ב-1892, הופקד על צילום השער צלם אפרו אמריקאי, טיילר מיטשל שמו. יש לציין כי בשנת 2018 ההצהרה הזו של המגזין נדמית כגזענית אפילו יותר מה"תיקון" שהיא מבקשת לעשות. "כשהייתי בת 21, אמרו לי שלא אצליח להופיע על שערי מגזינים, מכיוון שנשים אפרו-אמריקאיות לא 'מוכרות' עיתונים", הסבירה הזמרת את בחירתה בצלם הצעיר והלא מוכר. "חשוב לי לתת הזדמנויות לאמנים צעירים ולפתוח דלתות לכישרונות לעתיד".

 

"כשהייתי בת 21, אמרו לי שלא אצליח להופיע על שערי מגזינים, מכיוון שנשים אפרו-אמריקאיות לא 'מוכרות' עיתונים". ביונסה על שער ווג האמריקאי (צילום: Tyler Mitchell)
  "כשהייתי בת 21, אמרו לי שלא אצליח להופיע על שערי מגזינים, מכיוון שנשים אפרו-אמריקאיות לא 'מוכרות' עיתונים". ביונסה על שער ווג האמריקאי(צילום: Tyler Mitchell)

   

  בשני השערים שפורסמו נראית ביונסה כאייקון מלא חשיבות עצמית. באחד היא בשמלה לבנה וזר ענק של פרחים לראשה, בשני בשמלת מלמלה צבעונית, אוחזת צעיף עצום המוסיף נופך דרמטי לצילום. כתבת השער היא טקסט אינטימי של ביונסה עצמה, עשיר בציטוטי העצמה נשית וחשיפת הקשיים בלהיות קווין בי. "לאחר שילדתי את בתי הבכורה, הקשבתי לכל מה שהחברה אמרה על הגוף שצריך להיות לי. הפעלתי על עצמי הרבה לחץ להוריד את כל המשקל בתוך שלושה חודשים, וקבעתי סיבוב הופעות כדי שאעמוד בזה", כתבה הכוכבת בת ה-36. "בדיעבד, זה היה מטורף. ביום שילדתי את התאומים שקלתי 100 קילו. הייתי נפוחה מאוד ובגלל שמירת היריון, נאלצתי לבלות מעל חודש במיטה. הבריאות שלי ושל התינוקות שלי היתה בסכנה, ועברתי ניתוח קיסרי בחירום". בהמשך הוסיפה כי למדה לאהוב את הגוף שלה: "טיפלתי בעצמי באהבה ובאכפתיות. קיבלתי את הקימורים שלי ואת מה שהגוף שלי היה צריך. אני חושבת שגברים ונשים צריכים להעריך את היופי שקיים בגוף שלהם. אני לא ממהרת להיפטר מזה, וכשארצה קוביות בבטן, אעבוד קשה עד שאשיג אותן".

   

  לצד ההצדעה לביונסה על המגזין החשוב בעולם בגיליון החשוב בשנה, קבלו עוד כמה שערים של גיליונות ספטמבר שגרמו לנו להזמין את המגזין.

   

  1. ריהאנה, ווג בריטניה

  ביונסה היא לא ה-'לא לבנה' היחידה שמככבת החודש על שער גיליון ספטמבר של מגזין מוביל. המהדורה הבריטית של ווג בחרה בריהאנה, הפעם במראה דרמטי עם גבות דקיקות, ואמירה בולטת של עורך המגזין השחור אדוארד אנינפול: "תמיד ידעתי שגיליון ספטמבר הראשון שלי יהיה עם ריהאנה", הסביר. "היא אייקון שלא חושש לקחת סיכונים, ודמות מפתח בתעשיית המוזיקה, האופנה והעסקים".

   

  לא חוששת לקחת סיכונים, גם כשזה מגיע לגבות. ריהאנה בווג הבריטי (צילום: Nick Knight)
   לא חוששת לקחת סיכונים, גם כשזה מגיע לגבות. ריהאנה בווג הבריטי(צילום: Nick Knight)

    

   2. בת' דיטו, מגזין LOVE

   עשור לאחר שכיכבה על הגיליון הראשון של מגזין האופנה הצעיר והמסעיר LOVE בשער פורץ דרך בעירום מלא, חוזרת הזמרת האמריקאית בעלת המידות הגדולות בת' דיטו לככב על שער גיליון העשור. גם הפעם מדובר בעירום, כשבצילום שמלת השיפון הצהובה שלה מורמת אל מעל לחזה, וחושפת בטן משתפלת, כפות ידיה אוחזות בשדיה, ולפניה, שוב - גבות דקיקות. "הכול השתנה מאז השער הראשון", סיפרה דיטו בראיון המלווה את השער שהוקדש לה, מתוך כמה שערים נוספים לגיליון שהוקדשו לפיגורות מדור האינסטגרם, כמו ג'יג'י חדיד וקנדל ג'נר, ונשים איקוניות כאומה תורמן ונעמי קמפבל. "בעשור החולף התחתנתי, התגרשתי, נישואים הומוסקסואליים נכנסו לחוק. היה לנו נשיא שחור ועכשיו יש לנו את דונלד טראמפ. אלוהים, כל כך הרבה דברים קרו. קשה לחיות בעולם הזה היום אם יש לך לב".

    

   השער הראשון ופורץ הדרך של בת' דיטו למגזין LOVE, לפני עשור. "הכול השתנה מאז" (צילום: Mert Alas & Marcus Piggott)
    השער הראשון ופורץ הדרך של בת' דיטו למגזין LOVE, לפני עשור. "הכול השתנה מאז"(צילום: Mert Alas & Marcus Piggott)

     

    3. ג'ניפר אניסטון, Instyle

    רגע לפני שהיא חוגגת 50, השחקנית ג'ניפר אניסטון זוכה בשני שערים של מגזין Instyle, ששעריו האחרים הוקדשו החודש לשחקנית רייצ'ל ברוסנן ולדוגמנית העל כריסטי טרלינגטון. אניסטון סיפקה את ה"סחורה" לקוראות המגזין כשחשפה סודות מעולמה האינטימי. "יש תפיסה מוטעית לפיה 'ג'ן (שם החיבה של אניסטון, א"י) לא יכולה 'לשמור על גבר', או 'היא לא מביאה ילדים, כי היא אנוכית ומתרכזת אך ורק בקריירה'. אומרים גם שאני עצובה ושבורת לב", התייחסה אניסטון לשמועות. "עם כל הכבוד - אני לא שבורת לב. שנית, מדובר בהשערות פרועות. אף אחד לא יודע מה קורה מאחורי דלתיים סגורות וכמה הנושא הזה רגיש עבורי ועבור הפרטנר שלי. נשים נמצאות תחת לחץ עצום להביא ילדים לעולם, ואם הן לא עושות את זה, הן נחשבות לסחורה פגומה. אולי המטרה שלי בעולם הזה היא לא להתרבות? אולי יש דברים אחרים שאני צריכה לעשות?".

     

    "אני לא שבורת לב". ג'ניפר אניסטון על שער מגזין Instyle (צילום: Ben Hassett/InStyle)
     "אני לא שבורת לב". ג'ניפר אניסטון על שער מגזין Instyle(צילום: Ben Hassett/InStyle)

      

     ג'ניפר אניסטון, רייצ'ל ברוסנן וכריסטי טרלינגטון על שערים נוספים לגיליון ספטמבר של Instyle (צילום: Chris Colls, Ben Hassett)
      ג'ניפר אניסטון, רייצ'ל ברוסנן וכריסטי טרלינגטון על שערים נוספים לגיליון ספטמבר של Instyle(צילום: Chris Colls, Ben Hassett)

       

      4. גיליון המוזיקה המשפחתי, הרפר'ס בזאר

      זה מספר שנים שבמגזין הרפר'ס בזאר מציגים בספטמבר מפגן כוח קבוצתי עם סדרת שערים הכפופים לנושא אחיד. בגיליון החדש נבחרו מוזיקאים מובילים וילדיהם, כמו ברוס ספרינגסטין ובתו ג'סיקה, קניה ווסט עם הבת נורת' והבן סיינט, כריסטינה אגילרה עם בנה מקס ובתה סאמר, ליונל וניקול ריצ'י, סטיבן וליב טיילר, ועוד כמה הורים שילדים שחלקם הוצעו בגיליונות למנויים בלבד. למרות הכוונות הטובות ורשימת המשתתפים המכובדת, קצת מפתיע למצוא שערים כל כך לא מסוגננים אצל מגזין אופנה מהחשובים בעולם.

       

      אופנה, מוזיקה ומשפחה. ברוס ספרינגסטין ובתו ג'סיקה על שער הרפר'ס בזאר (צילום: Mario Sorrenti)
       אופנה, מוזיקה ומשפחה. ברוס ספרינגסטין ובתו ג'סיקה על שער הרפר'ס בזאר(צילום: Mario Sorrenti)

        

       מינימום סטיילינג. שערים נוספים של הרפר'ס בזאר לחודש ספטמבר (צילום: Mario Sorrenti)
        מינימום סטיילינג. שערים נוספים של הרפר'ס בזאר לחודש ספטמבר(צילום: Mario Sorrenti)

         

        5. זנדאיה, מארי קלייר

        הזמרת והשחקנית זנדאיה בת ה-21 נחתה השבוע על שער גיליון מארי קלייר, בסטיילינג המזכיר את הזמרות האיקוניות של שנות ה-60. זנדיה היא בת לאב אפרו-אמריקאי ואם לבנה, ובראיון שהעניקה למגזין התייחסה למוצאה המעורב. "חשוב לי לדעת שאני פותחת דלתות לנשים שחורות צעירות בטלוויזיה ובקולנוע", אמרה, "אם אני רוצה תפקיד אבל המנהלים שלי אומרים שמחפשים שחקנית לבנה, אני תמיד אומרת להם – תשלחו אותי! אולי הם ישנו את דעתם!"

         

        רוצה לפתוח דלתות לנשים שחורות. זנדאיה על שער מארי קלייר (צילום: Thomas Whiteside)
         רוצה לפתוח דלתות לנשים שחורות. זנדאיה על שער מארי קלייר(צילום: Thomas Whiteside)

          

         6. סינדי קרופורד, טאטלר

         מגובה בתהילה של בתה הדוגמנית קאיה גרבר, דוגמנית העל סינדי קרופורד מככבת על שער מגזין האופנה הבריטי טאטלר, לבושה מכף רגל ועד ראש בשאנל. בעולם ששייך לצעירים, קרופורד בת ה-52 מראה לכולן איך עושים את זה נכון.

          

         יכולה ללמד את הדוגמניות הצעירות לא מעט. סינדי קרופורד בת ה-52 על שער מגזין טאטלר (צילום: Yu Tsai/Tatler)
          יכולה ללמד את הדוגמניות הצעירות לא מעט. סינדי קרופורד בת ה-52 על שער מגזין טאטלר(צילום: Yu Tsai/Tatler)

           

          ______________________________________________________

           

          ואיך נראית מילה יובוביץ' 20 שנה אחרי "האלמנט החמישי"?

          הקאמבק של מילה יובוביץ': כך היא נראתה ב-1997, לחצו על התמונה כדי לגלות איך היא נראית היום (צילום: AP)
          הקאמבק של מילה יובוביץ': כך היא נראתה ב-1997, לחצו על התמונה כדי לגלות איך היא נראית היום (צילום: AP)

           

           

           
          הצג:
          אזהרה:
          פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד