תגיד, סצנת הסקס נכתבה עליך? בני הזוג של סופרות ארוטיות נחשפים

בעליהן של ארבע סופרות מצליחות מספרים על הגאווה הגדולה מצד אחד, העקיצות מחברים מצד שני ("בטח אתם חוגגים"), ועונים על השאלה שמעניינת את כולם

רעות וחן ממן. "כשרעות מקריאה לי חלק מהסצנות זה מכניס אותנו לאווירה, זה משפר מאוד את הזוגיות ושומר על הגחלת" (צילום: חורחה נובומינסקי)
רעות וחן ממן. "כשרעות מקריאה לי חלק מהסצנות זה מכניס אותנו לאווירה, זה משפר מאוד את הזוגיות ושומר על הגחלת" (צילום: חורחה נובומינסקי)

מה עושה גבר שאשתו מחליטה להפוך לסופרת מהז'אנר הרומנטי־ארוטי – כולל תיאורים מיניים נועזים במיוחד? בני זוגן של ארבע סופרות ארוטיות מצליחות מספרים על הגאווה הגדולה מצד אחד, העקיצות מחברים מצד שני, ועונים על השאלה המתבקשת – האם סצנות הסקס נכתבו בהשראתם.

 

"מרגיש שזה מרים לי"

רעות ממן (32), רכזת לשכה במשרד הבריאות, הוציאה עד היום ארבעה ספרים, האחרון שבהם - "משטר של שקט" (הוצאת יהלומים). נשואה עשר שנים לחן (34), נהג מונית, בני הזוג הורים לשתי בנות (בנות תשע ושבע) וגרים במודיעין

 

רעות ממן החלה את דרכה בז'אנר הרומנטי לפני שנתיים וחצי, בקבוצה פרטית בפייסבוק. "כתבתי שם באופן אנונימי. חברה שהתלהבה מהכתיבה שלי שלחה קטעים שפרסמתי בקבוצה להוצאה לאור, ולפני שנתיים הוצאתי את הספר הראשון. הייתי חסרת ביטחון וחששתי ממה שיגידו, וכשהספר יצא הייתי המומה. קיבלתי גל של אהדה, נכנסתי לרשימה של רבי המכר בעיתון 'הארץ'. הקוראות שלי נתנו לי מוטיבציה מטורפת".

חן ממן: "החברים מציגים אותנו כחן ואשתו הסופרת. זה כיף, אני עף על זה, שימשיך ככה. במונית שואלים אותי: 'חן, זה אתה בתיאורים האלה?', ואני עונה: 'אני לא כל כך יודע, אבל נראה לי שכן, כי אני מזהה חלק מהדברים שאני עושה'"

 

ממן מעידה על עצמה ש"יש לי תיאורים גרפיים בספרים, אני מגיעה עד הסוף. אני לא חוסכת במילים, אבל אני לא בוטה. אחת הקוראות שלי אמרה שיש תיאור אחד בספר הראשון, שהוא קטע הסקס הכי חזק שהיא קראה. אני יכולה להגיד שאני כן שואבת מהזוגיות שלי את ההשראה. חן, בעלי, סבבה עם זה וזורם עם זה".

 

חן, קראת כל מה שהיא כתבה?

"לא הכל, רק נגיעות מכל ספר. כשקראתי את הספר הראשון, לא נבהלתי. אני מכיר אותה. אנחנו עדיין בקטע של מסיבות ופסטיבלים, אנחנו חבורה של חבר'ה שמדברים חופשי על סקס. אהבתי את מה שקראתי, אני מרגיש שזה מרים גם לי איכשהו. אני מפיץ את הספרים תוך כדי נסיעה במונית. הספרים נמצאים איתי בתא הכפפות, אני אומר לכולם שהיא כותבת מתח ארוטי ונרשמת התלהבות. אני רואה שמעריצים אותה, אבל היא הכי צנועה בעולם".

 

אנשים מזהים אותך כבעלה של רעות?

"כן. יש לנו חברים בהרבה מקומות, והם מציגים אותנו כחן ואשתו הסופרת. זה כיף, אני עף על זה, שימשיך ככה. במונית שואלים אותי: 'חן, זה אתה בתיאורים האלה?', ואני עונה: 'אני לא כל כך יודע, אבל נראה לי שכן, כי אני מזהה חלק מהדברים שאני עושה'. כשרעות מקריאה לי חלק מהסצנות זה מכניס אותנו לאווירה, זה משפר מאוד את הזוגיות ושומר על הגחלת".

 

מה השאיפות לעתיד?

"אנחנו רוצים לתרגם את הספרים לאנגלית ולמכור אותם דרך אמאזון. החלום שלי הוא שאיזה במאי יעשה מאחד הספרים סרט, ואני רוצה לשחק בו. אני לוקח כל מה שייתנו לי".

 

"שאלתי אותה: מה קורה פה?"

ליליאן סלמה נחום (31) פרסמה עשרה ספרים, האחרון שבהם − "ללא פחד" (הוצאה עצמאית). נשואה זה עשור לליעד (34), קונדיטור, שכרגע נמצא בחופשה מהעבודה ועוזר לליליאן עם הספרים. בני הזוג הורים לשלושה ילדים (בני תשע, ארבע ותינוק בן ארבעה חודשים) וגרים באשקלון

 

ליליאן סלמה נחום ובעלה ליעד. "מה שיש במציאות ומה שכתוב בספר זה שני עולמות שונים" (צילום: גדי קבלו)
  ליליאן סלמה נחום ובעלה ליעד. "מה שיש במציאות ומה שכתוב בספר זה שני עולמות שונים"(צילום: גדי קבלו)

   

  ליעד, בעלה של ליליאן סלמה נחום, התוודע לכתיבה הרומנטית־ארוטית שלה בשלב מוקדם מאוד של היחסים. "כבר כשהתחלנו לצאת, ראיתי שהיא יושבת מול המחשב שעות", הוא משחזר. "ביקשתי מחבר שיפרוץ לה את הקוד של המחשב, כי לא הבנתי למה היא מעדיפה לבלות מול המחשב מאשר איתי. אחרי שנכנסתי וקראתי את מה שהיא כותבת, שאלתי אותה: 'מה קורה פה?' היא התעצבנה בהתחלה, אבל אז הסבירה שזה חלום שלה, להוציא ספר".

   

  ליליאן גדלה בבית דתי, ליעד התחנך בבית מסורתי, והיום שניהם "לא דתיים כבר". ליליאן החלה לכתוב בגיל ההתבגרות, "בשלב שבו התחלתי להכיר את המיניות שלי". לאורך השנים קראה ספרות ארוטית באנגלית וכתבה ברשת באופן אנונימי סיפורים על אהבה. היא פנתה לז'אנר הארוטי בגיל 27: "כתבתי באופן אנונימי לקבוצת פייסבוק של מכורות לכריסטיאן גריי מ'50 גוונים של אפור'".

   ליליאן סלמה נחום: "ליעד פתח את הספר ברכבת והתחיל לקרוא, והוא היה בשוק. זה הביך אותו, הוא ישר סגר אותו כדי שלא יראו"

   

  לפני שלוש שנים החליטה לעזוב הכל ולהפוך לסופרת במשרה מלאה. "דיברתי עם חברה ששכנעה אותי להשקיע בכתיבת ספר, ובלי לחשוב פעמיים הגשתי מכתב התפטרות מסוכנות הנסיעות שבה עבדתי אז. סיפרתי לליעד והסברתי שאני רוצה להוציא ספר וצריכה 60 אלף שקל. למחרת בבוקר הוא כבר היה בבנק וביקש הלוואה. בהתחלה הוא לא האמין שיֵצא מזה משהו, אבל העדיף לאבד את הכסף ולא לאכזב אותי. היום אני מפרנסת יחידה בבית. ליעד יצא לחל"ת, כי חשוב לי שהוא יהיה עם הילדים בזמן שאני עובדת על הספרים".

  ליעד: "בגלל שאני מכיר את האופי והאמביציה שלה בחרתי להשקיע בזה, ואני נהנה מזה כלכלית עד היום".

   

  איך ליעד הגיב כשהוא קרא את הספר?

  ליליאן: "יום אחד הוא לקח את הספרים ליום מכירה בנתניה. ברכבת הוא פתח את הספר והתחיל לקרוא, והוא היה בשוק. הוא אמר לי: 'זה לא ספר לקרוא ברכבת'. זה הביך אותו, הוא ישר סגר אותו כדי שלא יראו. נכון שהוא ידע על מה אני כותבת, אבל זה דבר אחד לדעת שכותבים סקס וזה דבר אחר ממש לקרוא ולהבין כמה זה מפורט".

   

  ליעד, הספרים שלה מביכים אותך?

  "הכתיבה שלה אף פעם לא הביכה אותי, אולי רק בהתחלה. אני אוהב את זה. בתור בן הזוג שלה אני רואה את העמל ואת הקושי שלה. אם יש לה מוזה בחצות, היא יושבת וכותבת".

   

  קראת את הספרים שלה?

  "אני לא אוהב לקרוא. אני מעיין בספרים שלה".

  ליליאן: "ליעד לא קורא ספרים. הוא עוזר לי מאוד בעבודה: הוא השליח, הוא עוזר באריזות. הוא מקבל פידבקים מהקוראות שלי ודי זורם עם זה. הוא מאוד מפרגן והוא חלק מהכל. בלי ליעד כלום לא היה קורה בפן העסקי".

   

  הוא שותף בתהליך הכתיבה?

  "לא. הוא שואל אותי על מה מדובר כדי להלהיט קוראים במכירות, ואז אני מספרת לו".

   

  בתם הבכורה של בני הזוג לומדת בבית ספר דתי. "היא נותנת ספרים למורות שלה, הן קוראות ואוהבות מאוד", אומרת ליליאן. "באופן מפתיע, יש המון קוראות דתיות. אני באופן אישי הייתי המומה מזה. הן לא מתביישות להגיע למפגשים, הן נורא פתוחות לזה".

   

  נתקלתם גם בתגובות מביכות?

  ליעד: "יש לי חבר ששולח לי עקיצות וקורא לי בשמות הגיבורים הארוטיים של הסיפורים, אבל לפי מה שאני מבין, הגיבורים האלה הם גברים גברים, אז אני לא נעלב בכלל".

  ליליאן: "מה שיש במציאות ומה שכתוב בספר זה שני עולמות שונים".

  ליעד: "אני מופיע על ההקדשה בספר הראשון, אז מזהים אותי כבן זוגה של ליליאן. זה לא מביך אותי, בכיף. אני גם נהנה מהיתרון הכלכלי של זה. אולי אם אקרא זה יביך אותי, אבל נראה לי שהכל בפרופורציות".

   

  כריכת ספרה של לילאן סלמה נחום "ללא פחד"
   כריכת ספרה של לילאן סלמה נחום "ללא פחד"

    

   "השתחרר לי קפיץ בנשמה"

   יהודית צפורי (50), מנהלת כספים, הוציאה עד היום שבעה ספרים, האחרון שבהם - "קווים אדומים" (הוצאת בוקתיק), מייסדת קבוצת הפייסבוק "הקסם שבמילים - יהודית צפורי", המונה 2,380 חברות, נשואה 27 שנה לאבנר (52), מתכנת. בני הזוג הורים לשלושה (25, 20 ו־15) וגרים באליכין

    

    

   יהודית ואבנר צפורי. "הוא שאל אותי אם אני רוצה להוציא ספר מתכונים, ועניתי: 'כן, מתכונים של סקס טוב'" (צילום: יאיר שגיא)
    יהודית ואבנר צפורי. "הוא שאל אותי אם אני רוצה להוציא ספר מתכונים, ועניתי: 'כן, מתכונים של סקס טוב'"(צילום: יאיר שגיא)

     

    כשיהודית צפורי קראה את "50 גוונים של אפור", ביום כיפור לפני שש שנים, היא לא ידעה שהקריאה עומדת לשנות את חייה. "פתחתי אותו בערב ולא סיימתי עד צאת הצום", היא מספרת. "הרגשתי שמישהו שחרר לי קפיץ בנשמה, אמר לי: 'בוקר טוב ישראל, הגענו למחוז חפצנו'. חיפשתי עוד ספרים כאלה, והגעתי לקבוצת פייסבוק של נשים שקוראות רומנטיקה.

    "יום אחד הייתי לבד בבית וכתבתי לכמה בנות מהקבוצה סצנה של זוג במקלחת. שלחתי להן והן שאלו: 'מאיפה העתקת את זה?' לא האמינו שזה שלי וביקשו שאמשיך. התחלתי לשלוח להן כל יום פרק, ואחרי חודש ומשהו הגעתי בלי להתכוון בכלל ליותר מ־300 עמודים".

     

    בנות הקבוצה לחצו על צפורי לפרסם את הטקסטים שלה, אבל היא חששה מתגובתו של בעלה, אבנר. "בסופו של דבר סיפרתי לו שאני רוצה להוציא ספר. הוא שאל אותי אם אני רוצה להוציא ספר מתכונים, ועניתי: 'כן, מתכונים של סקס טוב'".

     

    אבנר, איך הגבת לעובדה שאשתך התחילה לכתוב ספרות ארוטית?

    "זה קצת הרתיע אותי בהתחלה. הז'אנר הרומנטי והארוטי לא עניין אותי אף פעם, ונראה לי שזה קצת יותר מדי סצנות סקס. אבל מהר מאוד זרמתי איתה, כי ראיתי מה זה עושה לה ואת התגובות של הקוראים".

     

    יהודית צפורי: "היה לו קשה לראות שכתבתי 'זין' בטקסט. אמרתי לו: 'אי־אפשר לכתוב פין, זה לא נשמע אותנטי. בגיל 12 אומרים פין, בגיל 30 אתה אומר זין'. אי־אפשר לכתוב ליד"

    יהודית: "בהתחלה הוא ניסה להעיר לי. היה לו קשה לראות שכתבתי 'זין' בטקסט. אמרתי לו: 'אי־אפשר לכתוב פין, זה לא נשמע אותנטי. בגיל 12 אומרים פין, בגיל 30 אתה אומר זין'. אי־אפשר לכתוב ליד. אצלי התיאורים גרפיים, אני לא מסתתרת, לא מתחת לשמיכה ולא מאחורי הדלת. בסופו של דבר הוא השלים עם המצב. כאשר אבדנו – אבדנו".

     

    אבנר, קראת את כל שבעת הספרים של יהודית?

    "אני משתדל, אבל הקצב שלי אטי. אני בספר החמישי. אני מאוד מפרגן לה וגאה בה. אני מאחל לה שתצליח ותוציא רב מכר".

     

    אילו תגובות קיבלתם?

    "בקרב החברים הקרובים היו אחלה תגובות, כולם מפרגנים. יש תמיד את: 'אה, זה קורה אצלכם', ומנסים לעשות צחוק מהעניין. זה בדיחה ונשאר בגדר בדיחה. בעבודה שלי לא מכירים את הז'אנר ולא יודעים שיהודית סופרת".

     

    יהודית, שאבת השראה גם ממערכת היחסים עם אבנר?

    "יש לי זוגיות מדהימה, ועם מי תרגישי בנוח אם לא עם בן זוגך זה 27 שנה? מצד שני, אני לא יכולה להגיד שכל מה שאני כותבת אני גם עושה בחיים, כי אני לפעמים משתוללת עם הדמיון והפנטזיות. בספר האחרון כתבתי סצנה שבה הזוג עושה סקס על המרפסת במלון, ולא מפסיקים לדבר על הסצנה הזו בקהילה שלי. במציאות לא הייתי מעזה לעשות את זה, כי אני דמות מוכרת. רק חסר לי שיצלמו אותי.

    "בקטע הארוטי בעלי הוא ההפך הגמור ממני. הוא ביישן וסגור יותר, ואני מאוד פתוחה. אנחנו לא עושים אורגיות, אבל הילדים שלי יודעים שאני כותבת ארוטיקה ושאני חושבת שסקס ואוכל הם ההנאות הכי גדולות בחיים. זו המנטרה שלי. הייתה עליי כתבה במקומון, והכותרת הייתה 'יהודית חושבת שסקס זו ההנאה הכי גדולה בחיים'. הבת הקטנה אמרה לי: 'ברור לך שלא יהיו לי חברים יותר'. עניתי לה שנראה לי שיהיו לה יותר".

     

    כריכת ספרה של יהודית צפורי "קווים אדומים"
     כריכת ספרה של יהודית צפורי "קווים אדומים"

      

     "הרבה מקנאים בי"

     שרון חיון גינת (32), ילידת צרפת, עלתה לארץ לפני 11 שנה, סופרת ועורכת ספרותית עצמאית, הוציאה שני ספרים בסדרת "הלביאה הלוחמת" (הוצאת יהלומים), בשבועות הקרובים תוציא שני ספרים נוספים, תחת הכותרת "האריה האגדי". נשואה שמונה שנים לעדי (37), עובד בחברת טקסטיל. בני הזוג הורים לשני ילדים (שבע וארבע וחצי), מתגוררים בנתניה

      

     שרון חיון גינת ובעלה עדי. "הייתי מאוד גאה בה. זה לא הביך אותי" (צילום: אלבום פרטי)
      שרון חיון גינת ובעלה עדי. "הייתי מאוד גאה בה. זה לא הביך אותי"(צילום: אלבום פרטי)

       

      אצל שרון חיון גינת, בן הזוג עדי לא רק תומך מהצד – הוא היה שותף מלא בכתיבה מהרגע הראשון. "זה התחיל לפני שנתיים", הוא משחזר. "שרון נתנה לי לקרוא את כתב היד של הספר הראשון, קראתי אותו בנסיעת עבודה לחו"ל וממש התאהבתי בה מחדש. מרגש לדעת שאשתי כתבה את זה, שאלה היכולות שלה. כשאמרתי לה שהספר ממש טוב היא חשבה שאני לא אובייקטיבי, אבל בהמשך היא הבינה שצדקתי. מאז נמכרו כבר אלפי ספרים".

       

      שרון: "בעלי הוא בעצם הקורא הראשון שלי. ביקשתי ממנו לקרוא את הדמות הגברית, והוא תיקן את כל התיאורים שכתבתי. עדי עזר לי להבין איך גבר חושב. הוא היה שותף משמעותי בכתיבה והספר הראשון שלי יצא בזכותו, כי אם זה היה תלוי בי הוא היה נשאר במגירה".

      עדי: "הייתי מאוד גאה בה. זה לא הביך אותי, היה לי כיף לקרוא גם את הקטעים עם הסקס. לא חשבתי על 'מה יגידו'. אבא שלי גם קרא את הספר והוא פרגן לה מאוד. אין מבוכה, לוקחים את זה כמו שזה".

      עדי גינת : "אף פעם לא הייתה בעיה של חוסר משיכה בינינו. מאיפה את חושבת שהיא לקחה את התיאורים הגרפיים? זה לא דמיון"

       

      אילו תגובות אתה מקבל? מזהים אותך כבעלה?

      "הרבה מקנאים בי. אומרים לי: 'בטח אתם חוגגים', או שחברים אומרים: 'בוא לפרק 18' וצוחקים. זה מביך, אבל לא בקטע רע. אני גם חבר בקבוצות פייסבוק, כי נחמד לי לקרוא את המחמאות שהיא מקבלת, אבל אני לא משתתף בדיונים, כי זה שלה".

      שרון: "העניין הארוטי נכנס לספרים כי זה הז'אנר הכי נמכר, וגם אני באופן אישי אוהבת מאוד לקרוא אותו. לא היה לספר נפח והצלחה בלי העוצמות הארוטיות. יומיים אחרי שיצא הוא הגיע לראש רשימת רבי המכר של הליקון".

      עדי: "בספר הגבר נוהג בפרארי אדומה, זה עדיין חלום שלי" (צוחק).

       

      את כל יתר הדברים שמתוארים בספר הצלחת לעשות?

      "אני בוחר בזכות השתיקה".

       

       

      .

      כריכת ספרה של שרון חיון גינת "הלביאה הלוחמת" (צילום: אלבום פרטי)
       כריכת ספרה של שרון חיון גינת "הלביאה הלוחמת"(צילום: אלבום פרטי)

        

        הספרים מתבלים את חייכם הזוגיים?

       "אף פעם לא הייתה בעיה של חוסר משיכה בינינו, אבל הספר רק הגביר את זה. מאיפה את חושבת שהיא לקחה את התיאורים הגרפיים? זה לא דמיון. שואלים המון את שרון אם אני הוא הגבר בספר, והיא טופחת לי על השכם. למזלה".

        

       הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
       הגליון החדש של לאשה - עכשיו בדוכנים (צילום: שי ארבל, סגנון: ראובן כהן)
        
       הצג:
       אזהרה:
       פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד