הסנדלים החרושים של מייגן מרקל: הדוכסית חוסכת בהוצאות לבוש?

המעצבת שרה פלינט לא יכלה לבקש קמפיין טוב מזה: בת המלוכה הלוהטת בעולם לא יורדת מהסנדלים שלה. אנחנו ספרנו שבע פעמים שנעלה אותם בציבור. למה בעצם?

איתי יעקב

|

03.07.18 | 11:08

"אפקט מייגן מרקל" מכה בפעם המי יודע כמה את תעשיית האופנה. הדוכסית והסנדלים (צילום: rex/asap creative ומתוך sarahflint.com)
"אפקט מייגן מרקל" מכה בפעם המי יודע כמה את תעשיית האופנה. הדוכסית והסנדלים (צילום: rex/asap creative ומתוך sarahflint.com)

נתחיל באכזבה: את סנדלי העור שנעלה השבוע מייגן מרקל לתחרות הפולו בה השתתף בעלה הנסיך הארי, כבר אי אפשר להשיג ברשת. "אפקט מייגן מרקל" מכה בפעם המי יודע כמה את תעשיית האופנה, וסנדלי האצבע עם הקשירה בקרסול מדגם Grear של המעצבת שרה פלינט, שמחירם 245 דולר (897 שקל), הפכו ל"סולד אאוט" באתר המעצבת ובאתרי השופינג אונליין האחרים המשווקים אותם. כך קרה גם עם השמלה המשובצת הבהירה של המותג הניו יורקי "שושנה", שאזלה גם היא מהמלאי תוך שעות ספורות.

 

 

אבל סיפורם של הסנדלים שנעלה הדוכסית מסאסקס שונה מעט מיתר המלתחה המתחדשת של מרקל, שממשיכה להפתיע בכל פעם מחדש. מתברר שלמרקל יש רומן ארוך עם סנדלי המעצבת היהודייה שרה פלינט מניו יורק, והיא נועלת אותם בקביעות חריגה, שלא לומר, חורשת עליהם, מזה שנתיים, ובמקביל מגוונת עם דגמי נעליים ומגפיים אחרים של אותו המותג. למעשה, זו הפעם השביעית שמרקל צולמה בציבור עם סנדלי האצבע הללו, שנמצאים אצלה עוד מתקופתה כשחקנית מפורסמת. הסנדלים השטוחים עשויים 100 אחוז עור עם סרט כותנה הנקשר סביב הקרסוליים, והם מגיעים ב-8 צבעים שונים. לא פלא שהן הפכו לחביבות על סלבס כמו סינדי קרופורד, סלמה בלייר, בלייק לייבלי ואחרות.

 

 

התמונה של מרקל עם הסנדלים הממוחזרים מגיעה לאחר דיווחים בצהובונים בבריטניה כי מאז חתונתה לנסיך הארי בחודש מאי, הוציא בית המלוכה כמיליון דולר על המלתחה שלה. סכום זה כולל את מחיר שמלת החתונה בעיצוב בית האופנה ז'יבנשי, שמוערך ב-440 אלף דולר, ואת שמלת הכלה השנייה בעיצובה של סטלה מקרטני, שמוערכת בסכום של 157 אלף דולר. כמובן שצריך לקחת את הסכומים הללו בעירבון מוגבל, שכן ישנם כלי תקשורת שטוענים כי מחיר שמלת הכלה עמד על 100 אלף דולר בלבד.

 

הצהובונים בבריטניה מדווחים כי מאז חתונתה לנסיך הארי בחודש מאי, הוציא בית המלוכה כמיליון דולר על המלתחה של מייגן מרקל (צילום: Ben STANSALL/GettyimagesIL)
  הצהובונים בבריטניה מדווחים כי מאז חתונתה לנסיך הארי בחודש מאי, הוציא בית המלוכה כמיליון דולר על המלתחה של מייגן מרקל(צילום: Ben STANSALL/GettyimagesIL)

   

  כך או כך, הבגדים והנעליים של מרקל מייצרים סביבה שיח ער בנוגע לדימוי ומיתוג, ובחירתה לנעול שוב ושוב את הסנדלים של פליט, מעידים עליה מספר דברים - האחד, שהיא ככל הנראה מבקשת לחסוך בהוצאות לבוש מתקציב הארמון; שנית, שהיא אדם נאמן, לפחות לסנדלים ולמותגים; ושלישית, שיש לה מספיק ביטחון בסגנון שלה, כדי להראות לכולם שגם בנות מלוכה יכולות למחזר פריטי לבוש ועדיין להיראות רעננות ואופנתיות כמו בפעם הראשונה.

   

  ______________________________________________________

   

  וממי למדה מייגן מרקל למחזר פריטי לבוש?

  גם הגיסה קייט מידלטון מיחזרה לא מעט בגדים, כולל את השמלה שלבשה לחתונה של מייגן מרקל והנסיך הארי. לחצו על התמונה לכל הפרטים (צילום: Andrew Matthews/GettyimagesIL)
  גם הגיסה קייט מידלטון מיחזרה לא מעט בגדים, כולל את השמלה שלבשה לחתונה של מייגן מרקל והנסיך הארי. לחצו על התמונה לכל הפרטים (צילום: Andrew Matthews/GettyimagesIL)

   

   
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד