"הייתי נורא טוטאלית עם הילדים ועכשיו אני מתה לקבל תפקיד"

אחרי עשור של הורות ממוקדת, יעל בר זוהר רזתה, התחטבה ומסתערת מחדש על השואו-ביז: "התגעגעתי לתחושה הזו של להסתכל על עצמי ולא להתבאס"

"בארבע וחצי נגמר השידור החי, אני מנתקת את האוזנייה ורצה, ממש רצה, החוצה כדי להגיע כמה שיותר מהר לילדים".  יב"ז (צילום: אלון שפרנסקי, סטיילינג: ראובן כהן)
"בארבע וחצי נגמר השידור החי, אני מנתקת את האוזנייה ורצה, ממש רצה, החוצה כדי להגיע כמה שיותר מהר לילדים". יב"ז (צילום: אלון שפרנסקי, סטיילינג: ראובן כהן)
בקמפיין קיץ 2018 למגנוליה (צילום: אלון שפרנסקי)
בקמפיין קיץ 2018 למגנוליה (צילום: אלון שפרנסקי)

ביקשנו מיעל בר זוהר (38) לספר על השנה שלה לפי תמונות אינסטגרם שבחרנו עבורה, ושמענו למה היא לומדת קבלה אבל לא חוזרת בתשובה, למה לקחה צעד אחורה מהקריירה אחרי שנולדו הילדים, וגם על היעד הבא שלה: לחזור לשחק.

 

בבית "האח הגדול"

 

"נכנסתי לבית 'האח הגדול' וזו הייתה חוויה מרגשת. נכנסתי יומיים לפני תחילת העונה וצילמתי ספיישל עם ערן בינדרמן, האדריכל של הבית, שהסביר לי על כל פריטי העיצוב. כמי שעברה בעצמה שיפוץ לפני שנה, זה נורא עניין אותי, למרות שאין לי חוש לזה.

 

"אם הייתי נשארת בבית האח? אין סיכוי, בעד שום סכום שבעולם. בעיקר כי אני אמא לילדים, אבל גם כי אני בן אדם שמאוד אוהב שליטה. מגיל 15 אני בשליטה מלאה על חיי, מפרנסת את עצמי ומחליטה על עצמי. חוץ מזה שאני אדם שקשה לו לא להתעצבן, אז אני לא יודעת כמה הייתי מסתדרת שם, עם פסיפס של אנשים שהם מאוד שונים אחד מהשני".

 

על הסט של "הדו"ח היומי"

 

"אני מנחה עכשיו עם קובי מחט תוכנית יומית בשם 'הדו"ח היומי' שעוסקת ב'אח' ובעוד ענייני תרבות, מה שאומר שאני כבר לא קמה בשבע בבוקר לתוכנית הבוקר, וזה מתאים לי. אני טיפוס שאוהב את החופש שלו, ותוכנית על הבוקר דרשה ממני אחריות וללכת לישון מוקדם כל יום. בתוכנית הבוקר גם הייתי מפסידה את הבוקר עם הילדים. עכשיו זה בול. בארבע וחצי נגמר השידור החי, אני מנתקת את האוזנייה ורצה, ממש רצה החוצה כדי להגיע כמה שיותר מהר לילדים".

 

נשקלת ונמדדת

 

"היו לי שלוש לידות ובמהלך הדרך הצטרפו קילוגרמים. זה בא והלך, אבל אפשר לומר שבעשור של ההורות - הגדול שלי בן 10.5 והקטנה בת 3 - כבר לא הרגשתי כל כך טוב עם עצמי. השלמתי עם זה, התרגלתי לראות את עצמי במראה ככה, אבל התגעגעתי לתחושה הזו של להסתכל על עצמי ולא להתבאס.

 

"עם החזרה למסך, כשכל יום אני בשידור חי ובערב בהצגה עם גיא בבגדים מינימליים, התחשק לי שוב להיות משוחררת מהתחושה הזו של להרגיש לא נוח בתוך הגוף שלך"
"עכשיו, עם החזרה למסך, כשכל יום אני בשידור חי ובערב בהצגה עם גיא (בן הזוג גיא זוארץ; מ"ז) בבגדים מינימליים, התחשק לי שוב להיות משוחררת מהתחושה הזו של להרגיש לא נוח בתוך הגוף שלך. כל העשור הזה לא עשיתי ספורט כמו שצריך. אני מניחה שזה קשור גם להתחלה שלי. כשהיה לי קטלוג של פוקס לא הייתה לי ברירה והייתי נכנסת בראבק לאימונים כדי להתאים למידות הלא הגיוניות האלה. הסטרס סביב זה היה גדול מאוד וזה יצר אצלי תחושת מיאוס.

 

"התחלתי להתאמן אימוני TRX אצל תומר טנצר. הוא הפנה אותי לתזונאית ענת אשר, שהיא מהממת ולא מוותרת לי. אני עושה את שיטת הזון שדוגלת באיזון בין חלבונים ופחמימות, וזה עושה לי ממש טוב. כשבאתי אליה בפעם הראשונה וראיתי את כמות הלחם שאני יכולה לאכול - לא האמנתי. כל דיאטה שהייתה לי בעבר גזלה ממני את הפחמימות והייתי עצבנית ובדיכאון. החיים יפים עם פחמימות.

 

עם זהר שטראוס

 

"זו תמונה מהסט של הסרט ALL IN שאמור לצאת בקיץ הקרוב. משחקים בו גם מיכאל הנגבי, דינה סנדרסון וזוהר שטראוס, ואני מגלמת את בת הזוג של שלומי קוריאט. היו לי אחלה פרטנרים והיה נורא מצחיק. הנחיה זה משהו שבא לי בקלות ומשחק מפעיל אצלי הרבה יותר התרגשות.

 

"היה לי קשה לשים גז בקריירה כי הייתי נורא טוטאלית עם הילדים כשהם היו קטנים. עכשיו אני שמחה לחזור, מתה לקבל איזה תפקיד דרמטי בקולנוע או בטלוויזיה או תפקיד קומי בתיאטרון"
"לפני הרבה שנים שיחקתי, עשיתי את 'טלנובלה בע"מ' ואת 'חשופים', ועם כל הטוב שהיה לי, הותשתי. בזמן 'חשופים' יהלי היה בן חצי שנה. החזקתי אותו על הסט עם מטפלת ובין טייק לטייק הייתי מניקה אותו. בעונה השנייה כבר ביקשתי שיקטינו לי את התפקיד ובדיעבד אני מתבאסת, כי אהבתי את זה. למשך שנים החלטתי לשים את האנרגיה שלי במקום אחר.

 

"היה לי קשה לשים גז בקריירה כי הייתי נורא טוטאלית עם הילדים כשהם היו קטנים. היו לי שנים נורא אינטנסיביות לפני שהם הגיעו, והייתי צריכה שקט. רציתי רק שיניחו לי וייתנו לי להקים את הבית שלי. רציתי להרגיש את עצמי. עכשיו אני שמחה לחזור, כנראה שצריך להתרחק בשביל להתגעגע ולגלות את הרצון האמיתי מחדש. אני מתה לקבל איזה תפקיד דרמטי בקולנוע או בטלוויזיה או תפקיד קומי בתיאטרון. ממש בא לי".

 

"יש אלוהים ויש לי בת"

 

"אני לא מצלמת את הילדים לאינסטגרם. אין לי ביקורת על אלה שעושים את זה, אני אפילו מקנאה בהם על זה שאין להם את המעצור, אבל זה פשוט לא נכון לי. אולי בגלל שאני נחשפתי בגיל כל כך צעיר, אני מניחה שמשם השריטה העמוקה ששום טיפול פסיכולוגי כבר לא יעזור לה. לא רציתי להתפרסם ולא חלמתי על זה, והחדירה לפרטיות קרתה בִן לילה. זה השפיע. אם אני כבר מצלמת אותם זה בדרך כלל ככה, מהראש או מהגב.

 

"ליה היא בת אחרי שני בנים והיא חלום שהתגשם. בשבט זוארץ כבר הודיעו לי מההתחלה שאין אצלם בנות, שאשכח מזה. אבל יש אלוהים ויש לי בת. היא הכי מתוקה בעולם, ולמרות שהבנים שלי הם האהובים שלי, אין מאושרת ממני שיש לי אותה".

 

סלפי עם עדן הראל

 

 

"אנחנו לא חוזרים בתשובה. מבחינתנו זו רוחניות, לא דת. כל אחד מחפש את המסגרת הרוחנית שלו, ואנחנו מצאנו"

"בדיוק הבוקר הייתי אצלה. היא עברה דירה וכבר לא גרה ברמת השרון לידי, אבל הנה, זה לא מונע ממני לנסוע לרעננה. היא אישה עם מלא אנרגיה, היא אף פעם לא נראית מוזנחת למרות שהיא אמא לשישה, וזה מעניק לי השראה.

 

"יש אצלה בבית שיעורי קבלה של הרב יובל אשרוב, והייתי בשיעור בבוקר. זה מאוד מעניין, אין בזה כפייה דתית וזה עוסק במחשבות וברגשות שלנו. הוא איש חכם שמדבר בגובה העיניים והוא מאוד מבין אותי, בגלל שהוא בעצמו חוזר בתשובה ומגיע מהעולם החילוני. אנחנו לא חוזרים בתשובה. מבחינתנו זו רוחניות, לא דת. כל אחד מחפש את המסגרת הרוחנית שלו, ואנחנו מצאנו"

 

עם גיא בבריכה

 

 

"פה לקחנו לילה לבד בלי הילדים. זה משהו שלא קורה הרבה, רוב הזמן אנחנו בהוראות תפעול אחד לשני. יש לי חברות כאלה שקובעות לוח זמנים מסודר ויודעות לשנה הקרובה איפה הן נופשות עם הילדים ומתי בלעדיהם. אצלי הכל ברגע האחרון וזה מנטרל את האפשרות שזה יקרה, כי איפה יש מקום לספונטניות עם שלושה ילדים?

 

"אני מודה שאני אמא שלא משחררת ואני גם לא עוזבת אותם בקלות. יותר מלילה אחד זה קשה לי, אבל כשאני וגיא כבר עושים את זה, זה מאוד כיף. פתאום אני מזהה את האיש שאני איתו ומגלה שהוא דווקא נחמד".

 

איפור: נטאשה דנונה/// שיער: לירז אגם במוצרי פול מיטשל /// ע' צילום: אריאל שפיגל

 

איך נראות העוגות של יעל בר זוהר, למה כל הילדים שלה במסגרות אנתרופוסופיות ומה היא עשתה בקבר של הבעל שם טוב באומן? הכתבה המלאה במגזין Gostyle

 

 
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד