לירון ויצמן: "לא מתעסקת במשקל שלי כל הזמן, למרות שחושבים שכן"

אחרי 11 שנים בטלוויזיה נראה כי המגישה הצעירה והעסיסית שהחלה אצל גיא פינס מצאה את מקומה כאייקון אופנה. איך היא מתמודדת עם הביקורת על הרזון שלה? צפו

איתי יעקב

|

27.06.18 | 08:53

"באופן טבעי אתה מודע לאיך שאתה נראה ומתעסק בזה". צפו בלירון ויצמן על סט הצילומים
צילום: טל שמועני עריכה: גיא פוקס
"כל היום ניגשים אליי אנשים ברחוב ושואלים אותי מה עשיתי או למה אני מתאמצת. אני לא עושה כלום בשביל זה. אני עושה ספורט באופן קבוע, ונמצאת תמיד סביב אותו משקל". לירון ויצמן בקמפיין של חגית טסה (צילום: איתן טל)
"כל היום ניגשים אליי אנשים ברחוב ושואלים אותי מה עשיתי או למה אני מתאמצת. אני לא עושה כלום בשביל זה. אני עושה ספורט באופן קבוע, ונמצאת תמיד סביב אותו משקל". לירון ויצמן בקמפיין של חגית טסה (צילום: איתן טל)
"הגעתי לפינס אחרי הצבא, ואני זוכרת את הפעמים הראשונות שראיתי את עצמי בטלוויזיה. זה הפתיע אותי – כלומר, 'וואלה, ככה אני נראית?!' . ויצמן ב"האח הגדול" (צילום: מיכה לובטון)
"הגעתי לפינס אחרי הצבא, ואני זוכרת את הפעמים הראשונות שראיתי את עצמי בטלוויזיה. זה הפתיע אותי – כלומר, 'וואלה, ככה אני נראית?!' . ויצמן ב"האח הגדול" (צילום: מיכה לובטון)

לירון ויצמן ניצבת על עקבים דקיקים ושמלת מיני א-סימטרית שחורה, כשמאחוריה הדפס בשחור לבן של מסכי טלוויזיה וזוג מיקרופונים. שיערה מסורק בקפידה לאחור, והמאפרת שוקדת על תיקוני איפור אחרונים בפניה, בזמן שהיא מנסה למצוא פוזיציה על סט הצילומים של מעצבת האופנה חגית טסה. זו לא הפעם הראשונה שהיא מצטלמת לקמפיין אופנה, אך נראה מהצד כי היא עדיין מתקשה להרגיש בבית על הסט. "אני מרגישה בנוח גם פה וגם על הבמה של האח הגדול", היא אומרת בחיוך. "אבל אם הייתי בכיסא שלך הייתי מרגישה בבית. אני קצת מתגעגעת למקום של המראיינת, ויש לי את זה טיפה באח הגדול. אני מאמינה שבעתיד אחזור לזה".

 

"אין לי עבר של ילדה שמנה עם תסביכים, אבל בפנים המודחק שלי, תן לי כל היום לרדת על בורקסים, רוגלך, הציפוי של העוגה מלמעלה". לירון ויצמן לחגית טסה (צילום: דניאל קמינסקי)
  "אין לי עבר של ילדה שמנה עם תסביכים, אבל בפנים המודחק שלי, תן לי כל היום לרדת על בורקסים, רוגלך, הציפוי של העוגה מלמעלה". לירון ויצמן לחגית טסה(צילום: דניאל קמינסקי)

   

  הדרך שעשתה ויצמן בת ה-34 אל לב הפריים טיים הישראלי החלה כבר לפני תריסר שנים, תחילה כמבזקנית באתר הספורט One, ומשם כיד ימינו של גיא פינס, מדי ערב במשך 11 שנים. במקביל הנחתה תוכניות טלוויזיה לבדה, האחרונה מביניהן היתה רצועת הבידור היומית "אחת שיודעת" בקשת. עכשיו היא ברשת המתחרה, הודפת באלגנטיות שאלות על הפייבוריטים שלה בבית האח הגדול, ועל התהפוכות שעבר הריאליטי בהנחייתה, לאחר הנטישה הדרמטית של "האחות הגדולה" רווית ליאור-מנדל, והעזיבה מרצון של הדיירים טאי שרקי, תמי מונטג ולירון אופיר. "השינויים לא השפיעו עליי ואני מרגישה שהמערכת התייצבה", היא אומרת. "הייתי מאוד עצובה כשרווית עזבה, כי היא גם זו שהביאה אותי. אני אוהבת את התוכנית ושלמה עם הפרקים, ובגלל זה קל לי להנחות אותה".

   

  "כשהגעתי ל'אח' לקחה אותי הצדה האחות הגדולה ואמרה לי: 'אולי תשמיני לפני הקיק אוף הראשון'. אולי תשמיני! אמרתי לה, 'מותק, איזה מרענן לשמוע את זה'" (צילום: ענת מוסברג)
   "כשהגעתי ל'אח' לקחה אותי הצדה האחות הגדולה ואמרה לי: 'אולי תשמיני לפני הקיק אוף הראשון'. אולי תשמיני! אמרתי לה, 'מותק, איזה מרענן לשמוע את זה'"(צילום: ענת מוסברג)

    

   כך או כך, הנוכחות הטלוויזיונית של ויצמן בין שני המנחים הגברים של האח הגדול, הסיטה באופן טבעי את הפוקוס לכיוונה, ולסגנון המדויק שהיא מציגה תוכנית אחר תוכנית בסיועה של הסטייליסטית הצמודה סיוון חימי, שדואגת לגוון בין מעצבים ישראלים כמו אלון ליבנה, טרס, חגית טסה וסאמפל, לצד בתי יוקרה בינלאומיים כמו סן לורן, בלנסיאגה, אלכסנדר ווטייה וסטלה מקרטני. אם תשאלו את ויצמן עצמה, היא תעדיף ג'ינס, גופייה וכפכפים, על פני שמלת ערב יוקרתית ועקבים גבוהים, שאותם היא מגדירה כעקב האכילס שלה כמגישה. "היתה תוכנית שבה עליתי עם נעליים כסופות, ואחרי הפניה אחת אני יורדת למטה ואני לא יכולהההה", היא אומרת ומגלה שחזרה לשידור עם נעליים נוחות יותר. "כשאת עם נעליים לא נוחות את רק מרוכזת בלהצליח להחזיק את עצמך עליהן".

    

   "אני 11 שנה בטלוויזיה ויש שינוי. ה-METOO# והשוויון חודרים גם לאיך שאישה אמורה להיראות, ואיך מנחה בפריים טיים צריכה להיראות, ובאיזה מידות" (צילום: דניאל קמינסקי)
    "אני 11 שנה בטלוויזיה ויש שינוי. ה-METOO# והשוויון חודרים גם לאיך שאישה אמורה להיראות, ואיך מנחה בפריים טיים צריכה להיראות, ובאיזה מידות"(צילום: דניאל קמינסקי)

     

    אלא שלצד הסופרלטיבים שהוצמדו לויצמן ולסגנונה בטלוויזיה, נמתחה גם לא מעט ביקורת על הפיגורה החדשה שהיא מציגה - רזה יותר, ויש שיאמרו רזה מדי. הנושא הזה מעסיק גם אותה עצמה. "תמיד הייתי רזה ובתקופה האחרונה, מרוב ההתרגשות, קצת קשה לי לאכול", אמרה בראיון למוסף 7 לילות לפני עליית התוכנית. דברים דומים אמרה גם בראיון למוסף "זמנים בריאים" לפני עליית התוכנית שלה, "אחת שיודעת": "כשהתחלנו לעבוד על התוכנית לא היה לי זמן לאכול, ועכשיו חזרתי לעצמי".

     

    "כל העיסוק הזה עם סטייליסט ואיפור ונראות, בסוף זה משפיע". ויצמן באירועים מתוקשרים (צילום: ענת מוסברג)
     "כל העיסוק הזה עם סטייליסט ואיפור ונראות, בסוף זה משפיע". ויצמן באירועים מתוקשרים(צילום: ענת מוסברג)

      

     קשה שלא להסיק שהטלוויזיה הוציאה לך את התיאבון.

     "לפני האח הגדול רזיתי קילו וחצי מההתרגשות, זה דבר הגיוני שקורה. בגלל שאני רזה ברגיל שלי, כל היום ניגשים אליי אנשים ברחוב ושואלים אותי מה עשיתי או למה אני מתאמצת. אני לא עושה כלום בשביל זה. אני עושה ספורט באופן קבוע, ונמצאת תמיד סביב אותו משקל".

      

     53-54 ק"ג לפי מה שסיפרת בראיונות?

     "עכשיו אני סביב ה-52 ק"ג. אני לא מתעסקת במשקל שלי כל הזמן, למרות שאנשים חושבים שכן".

      

     "עכשיו אני סביב ה-52 ק"ג" (צילום: איתן טל)
      "עכשיו אני סביב ה-52 ק"ג"(צילום: איתן טל)

       

      בתוכנית האחרונה שלך ב"אחת שיודעת" הציגו את האודישן שעשית לגיא פינס לפני 12 שנה. נראה שעברת תהליך הרזיה ארוך מאוד לאורך השנים.

      "הגעתי לפינס אחרי הצבא, ואני זוכרת את הפעמים הראשונות שראיתי את עצמי בטלוויזיה. זה הפתיע אותי – כלומר, 'וואלה, ככה אני נראית?!' באופן טבעי אתה מודע לאיך שאתה נראה ומתעסק בזה, ומתחיל לעשות ספורט. וגם כל העיסוק הזה עם סטייליסט ואיפור ונראות, בסוף זה משפיע".

       

      הסביבה משדרת לנשים בטלוויזיה שהן צריכות להיות רזות יותר?

      "כשהגעתי ל'אח' לקחה אותי הצדה האחות הגדולה ואמרה לי: 'אולי תשמיני לפני הקיק אוף הראשון'. אולי תשמיני! אמרתי לה, 'מותק, איזה מרענן לשמוע את זה'. זה היה לי כיף. אני 11 שנה בטלוויזיה ויש שינוי. ה-METOO# והשוויון חודרים גם לאיך שאישה אמורה להיראות, ואיך מנחה בפריים טיים צריכה להיראות, ובאיזה מידות".

       

      "לפני האח הגדול רזיתי קילו וחצי מההתרגשות, זה דבר הגיוני שקורה" (צילום: דניאל קמינסקי)
       "לפני האח הגדול רזיתי קילו וחצי מההתרגשות, זה דבר הגיוני שקורה"(צילום: דניאל קמינסקי)

        

       בראיון איתך ב-2008 אמרת, 'בתוכי אני ילד שמן'. זה משהו שמלווה אותך?

       "אמרתי את זה גם בארוחת הסופ"ש האחרונה. לא הייתי ילדה שמנה, אבל גם לא הייתי רזונת. אין לי עבר של ילדה שמנה עם תסביכים, אבל בפנים המודחק שלי, תן לי כל היום לרדת על בורקסים, רוגלך, הציפוי של העוגה מלמעלה. היום זה כל כך לא נוכח בחיים שלי. גם כי זה לא בריא, וגם זו כבר לא דרך החיים שלי שנים".

        

       ______________________________________________________

        

       ואיך נראו הכובעים והבגדים של בנות האצולה ברויאל אסקוט?

       רויאל אסקוט: הכובעים והבגדים המרהיבים במרוץ הסוסים המלכותי. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: Chris Jackson/GettyimagesIL)
       רויאל אסקוט: הכובעים והבגדים המרהיבים במרוץ הסוסים המלכותי. לחצו על התמונה לכתבה המלאה (צילום: Chris Jackson/GettyimagesIL)

        

        

        
       הצג:
       אזהרה:
       פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד